Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

m.p.mysacek

Tento film se mi moc líbil. Oceňuji ten nápad, že se platí časem. Tak si chudí času váží o hodně více, než si ho vážíme my. Skvěle byli vybráni i hlavní hrdinové. Opravdu je kruté, když víte, kolik vám zbývá do smrti a žijete doslova ze dne na den. ()

calculus

Neurazí, nenadchne. Škoda, že jsem na to nešel do kina, vizuálně se mi film líbil. Nápad s časem je výborný (i když není původní, jak jsem se tady dočetl), z tohoto filmu mohl být klidně nový Matrix. Nestalo se. Vyměřený čas je dějově hodně odfláknutý, od původní myšlenky mě nikam dál nezavedl. Zkrátka komerce, místy hodně přestylovaná a zaměřená na teenagery. Některé detaily mě ale zabavily, např. policejní vůz '70 Dodge Challenger s maskou připomínající Charger vypadal kupodivu hodně dobře;-) ()

deuxteri

Tento film mě na začátku poměrně překvapil. Myšlenka byla zajímavá velice dobře se rozvíjela a vypadalo to na zdařilý film. Justin Timberlake sice není můj oblíbený herec, ale ve spojení s Amandou Seyfried se z nich vyklubal poměrně klasický "akční" pár, což mi sledování filmu poměrně zpříjemnilo. Během filmu jsem ovšem začínal mít pocit, že se schyluje ke "grandióznímu finále", které asi nebude tak grandiózní. A opravdu, ten konec byl poměrně nepovedený a nepřekvapující. Celkově se mi Vyměřený čas líbil a skoro vůbec jsem se nenudil, i když se dalo hodně okamžiků předvídat, našlo se tu i několik nečekaných spádů děje, které naneštěstí přerůstali v nedomyšlené scény. I přes to dávám 70%. ()

padysak

Prvý a hlavný nápad: „Nemám čas!" a „Čas sú peniaze!" je vo filme dotiahnutý na „Čas je život!". Komu vyprší čas, ten zomrie. Za všetko sa platí časom, káva napríklad stojí 3 minúty. Chýba tomu však logika vo viacerých podstatných veciach a to aj z pohľadu sci-fi, čo je škoda. Napínavé sú naháňačky s časom, keď si ho raz postava stihne dobiť a inokedy nestihne a zomrie. Druhým nápadom je, že ľudia telesne starnú iba do 25. roku života a duševne starnú aj naďalej. Zaujímavé je preto sledovať hercov v skutočnom veku okolo 25 rokov, ako hrajú duševne 25, 50, 100 a viac ročných. Až komické mi prišlo, keď manželka, matka a dcéra vyzerali fyzicky rovnako. Boj o čas je niekedy zaujímavý, ale väčšinou nelogický a naivný, priklincovaný koncovou scénou. Scenár sa mi zdal prirýchlo napísaný a z originálnych nápadov sa dalo vyťažiť oveľa, oveľa viac. Škoda. (Film má rating PG-13.) ()

chrchel

Anti-utopie mám opravdu rád. A jakkoliv je nápad s časem, který ovládá lidské životy místo peněz, nepředstavitelný pro realitu, zároveň je i děsivě reálný. S překvapením jsem zjistil že Justin není špatný herec, (a na jeho místě bych měl fakt problém s Oidipovským komplexem!) navíc Kiliánek je jako tradičně skvělý a nepříjemný už na pohled - tohle všechno se rovná velmi příjemnému zážitku, který mě fascinuje a svým způsobem docela děsí zároveň. ()

Slam7

Tak to byla parádička!!! Jeden z nejlepších scénářů nebo spíš filmovejch nápadů, který jsem měl možnost vidět....uplně něco novýho. Už je to dlouho co mě nějakej film bavil stejně jako tenhle!!! ()

Luccy007

65% Opravdu zajímavá myšlenka a děsivá zároveń, že pokud se nenarodíte do správné rodiny, tak každodenní stres, jestli je druhý den váš poslední je nedílnou součástí vašeho (nejspíš krátkého) života.. Děj sklouzává do průměrnosti...a šílená paruka A.Seyfried tomu taky nepřidá.. ()

kubilov

To je tak, když poměrně populární sci-fi režisér a scénárista dostane geniální nápad o čase jako platidlu, který však nezabije ani herci, ani stylizací, ale scénáristickým provedením. Justin Timberlake sice není žádný extra herec, ale alespoň je to podobně jako Cillian Murphy sympaťák, Amanda Seyfried je zas docela zajímavá jiným způsobem, zarazí tak maximálně hodně malá role Olivie Wilde, jenž zde hraje Timberlakeovu matku, přičemž je ve skutečnosti o tři roky mladší. S tempem, provedením ani s ničím podobným bych problém neměl, tím největším nesmyslem je totiž dost zvláštní chování hlavního hrdiny, protože aspoň podle zdravého rozumu bych u něj nejdřív spíš čekal požitkářství, pak typickou katarzi, která by jeho chování odůvodnila, protože takhle to celé působí dost odfláknutě. Ovšem když nad tím člověk moc nepřemýšlí, tak to svůj účel splňuje. ()

Marty_cz

Výborný film se skvělou myšlenkou. Akční, jednoduché a napínaví. Žádné zdlouhavé scény děj si plyne rychle dál a nikde neskluzuje do nudných scén. ()

ShortyIC

Konečne som sa po dvoch mesiacoch dostal k dákemu filmu. Aby som po takom dlhom čase neostal znechutený, tak som to trošku riskol s scifi žánrom, keďže scifi nepatrí medzi žánre, ktoré preferujem. Ukázalo sa, že som nemusel ostať znechutený, ale práve naopak, som totálne spokojný, dostalo sa mi to čo som požadoval = originalita, miestami zábava, nie náročený scénar a celkovo takéto jednoduché scifi namňa posobí lepšie ako nejaké premakané z milionmi efektov a nadprirodzenými silami atď... Treba vyzdvihnúť aj výkony hercov, hlavne Justina Timberlakea, ktorý ma svojím výkonom príjemne prekvapil. Po hudobnej stránke tiež všetko, ako som si predstavoval. Silných 75% ! ()

a0001

Úžasná predloha, úžasnejšia ako samotný film. Myšlienka použitá vo filme, robí z priemerného filmu niečo viac. Trochu aj škoda, konkrétneho sfilmovania, chcelo by to remake. Avšak i tak pozoruhodný snímok. 75 % ()

karolina.f

Líbí se mi ten kontrast bohatství a chudoby, Justin i Amanda, přesto je podle mě ten nápad Time is money tak dobrý, že by si zasloužil ještě o něco lepší zpracování. ()

Agia

A mě to bavilo. Viděla jsem to vlastně omylem, kombinace Timberlake a Seyfried mě moc nelákala. Ale nakonec jsem ráda, že jsem to nevypla. Příjemná rychle plynoucí akční sci-fi oddechovka, která dovede pobavit i trochu donutit k zamyšlení. Žádná přehnanost, člověk si i řiká, že takhle nějak by budoucnost klidně mohla vypadat a moc příjemný koncept to není.:) Znuděná dceruška se stane prakticky Bonnie k Justinovi/Clydovi. Ale proč ne, opravdu je to zábavné a svižné, nehraje si to na žádný zázrak kinematografie, a proto tomu nechybí lehkost provedení. 4* s klidným srdcem. ()

Sakulnikov

Niccol nezklamal. Skvělý nápad jako vždy, i když jeho reálnost je pochybná. Ale něco v tom filmu nefungovalo, řekl bych, že herci, ale mohl by to být i závěr nebo postava hlavního hrdiny. ()

Hora1000 odpad!

Jak už tady bylo řečeno - takhle doku*vit zajímavý námět je opravdu umění. Spousta amerických klišé + tuny absolutně nedomyšlených a proti logice jsoucích scén = absolutní brak. ()

elanista1

Celý príbeh stojí len na originálnom nápade, chvíľu to aj človeka baví ale časom to začína byť nudné. A nehovoriac o trápnom hollywoodskom chcení každú jednu scénu hrať na efekt a totálne sa vyprdnúť na realistickosť. Keď sa prvý raz zastaví čas na 0:01 ok, ale ak sa to stane ďalších 15 krát, tak už človek len prekrúca očami. Originálne, to nepopieram, ale príliš vzorcové aby to zaujalo po celú stopáž. ()

Dámské posily...

Dámské posily...