Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Efreeti

Niccol sci-fi prostě umí. Vybírá se výchozí témata, které mají štávu a zároveň budoucnost v jeho podání má jistou dávku uvěřitelnosti. ()

principessa

Film, který nás přenese do doby, kde peníze ztratily svou hodnotu a kde věta: "Nemám čas." nabývá svého pravého významu... Zajímavý nápad, jehož zpracování mě však nijak víc nenadchlo .... (dneska prostě půjdu spát neuspokojená :-/ ) ()

FiDik

Andrew Niccool, heh? Prostě film o světě, kde je měnou čas, který neustále utíká. Žádný nostalgicky vysněný naturálie a upíři ať si vyjdou na sunshine. Představte si svět, kde by nebyl čas na vyhulený zevling na Moraváku (pro Brňáky) nebo paření furt toho samýho modu Warcrafu. Kolik života že vám ubere cígo? Po tomto filmu nechci nesmrtenost ani revoluci, já se prostě mám. Napsal to, produkoval to a zrežíroval to. Dobře udělal. Jo a jeden z mála filmů, kde je ta kudrnatá bloncka z Mamma Mia fakt k posraní. NOW readheadka. ()

swinevenca

Na můj vkus zbytečně moc klišé a běhání v podpatkách o život, což je škoda, protože nápad je to hodně zajmavej a dalo by se z něj vytřískat lepší film. ()

thePivl

Film mě bohužel nepřesvědčil a vůbec. Skvělý nápad, výborná myšlenka, bohužel podle mě se špatným výběrem herců, kteří se na své role moc nehodili nebo to pro mě nehráli dost dobře, každopádně film mi až na dobrou myšlenku neřekl skoro nic, naprosto suchý příběh. ()

HolkaVBotech

Mínus jedna hvězdička za logické nesmysly, které mi kazily dojem z filmu. Jinak strhující sci-fi, bez hromady speciálních efektů, ale za to s neskutečným nápadem a atmosférou, ze které mrazí. A Justin Timberlake zase mile překvapil. ()

maniacxl

Z takovýho materiálu šlo vytěžit daleko víc.Spousta věcí do sebe nezapadalo,postrádalo smysl.Hlavně že se něco děje,říkal si asi rejža.Timberlake to zachrání.Tůdle nudle.Jsem zklamanej hlavně s těch amatérsky provedených triků!!Škoda,možná to vzít Bay,byl by to daleko větší nářez.Takhle vzniklo jen průměrný lehce zapomenutelný béčko.Tři hvězdy hlavně za nápad. ()

Psychotic17

Musím ocenit docela originální nápad, ale výrazné nelogičnosti v systému "měny" i v chování postav si také musí vybrat svou daň. Jsem také (víceméně) stoupencem humanismu, ale motto "Pošli peníze do Nigérie, chudáci tam trpí hlady", které tento film prosazuje, mě tedy opravdu neoslovuje. 50% ()

rasto87

Vynikajúci nápad a ešte lepšie stvárnenie súčasného stavu života vo vynikajúcom sci - fi - In Time. Môžme tu vidieť ako obyčajný chudobný ľudia bojujú o každú sekundu svojho života a zazobanci si opäť užívajú a mrhajú svojím časom resp. peniazmi. Svet v ktorom neexistujú peniaze ale iba čas, ktorý rozhoduje o vašom živote. Určite by sa z tohto filmu dalo vytrieskať ešte viac, ale i tak je to film ktorý pobaví ()

Mart2n

Další neotřelý příběh svébytného Andrew Niccolova, který sice opět hýří skvělými nápady, ale jeho vesmír tentokrát nepůsobí úplně důvěryhodně a bohužel logická kolečka do sebe né-vždy stoprocentně zapadají, což zbytečně odvrací pozornost. Film přesto stojí za shlédnutí – Timberlake hrát umí, Seyfried je děsně sexy a Murphy (C.) je prostě dobrej. Mimochodem, Johnny Galecki bez brýlí nevypadá tak chytře :-) ()

Bercuss

Jak na běžícim páse, jednou jsi dole, jednou nahoře. Vcelku zajímavý pohled na dnešní honbu za penězi a jejich mocí převedený na čas, který, jestli jsem správně pochopil, stejně stravíme vyděláváním peněz. Některé ceny byly více než skutečné a k zamyšlení. Jinak dobré scí-fko, které ani nenadchne a ani neurazí. 70% ()

Fugito

Perfektná myšlienka, dobré obsadenie a kvalitne strávený čas! Samozrejme tak komplikovaná myšlienka si vyžiadala kopu nezodpovedaných otázok a takisto nejaké tie chybičky vo filme. **** ()

BenchPress

Námět naprosto výborný, ale převeden do tak tuctového scénáře s romantickou zápletkou, která prostě po chvíli přestane bavit. Ale jako zamyšlení jak by svět vypadal kdyby jedinou měnou byl čas je to určitě zajímavé. Dalo se z toho ale vytěžit víc. Po dobrém začátku jsem čekal strhující jízdu a ne romantiku zasazenou do originálního námětu. Čekal jsem víc. 3/5. ()

Beda

Nápad slibný, zpracování tragické. Při kvalitnějším scénáři z originálního nápadu mohl vzniknout opravdu dobrý film, takhle je to jen laciná komunistická agitka. Novodobý Jánošík Timberlake bere těm, co něco dokázali, rozdává "potřebným", kteří si snadno získaného bohatství absolutně nedokáží vážit (kamarád hlavního hrdiny je nejlepším možným příkladem) a myslí si, že tvoří spravedlivější společnost. Svět vidí zoufale černobíle: kdo je bohatý a něco dokázal, je automaticky zlý. Kdo je chudý, za svou situaci pochopitelně nemůže (nic nemá díky zlým bohatým a jejich útlaku) a tak je potřeba zlému boháči něco sebrat a rozdělit to chudým. Naivní a hloupé zabití skvělého nápadu a jedno z největších zklamání. ()

waltosin

Učitelka dějepisu na základce vždycky říkávala, JÁ NEMÁM ČAS,MÁM 45 MINUT ABYCH VÁS PŘEZKOUŠELA,NAUČILA A NAPSALA TEST!!!!!!!!!!!!!!. Takže teď už vím co dělala po těch 45 minutách, šla si dobít čas aby neshebla! :D :D :D 60% ()

Langiis

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě prostě bavil a baví. Velice šikovně vymyšlený děj, kterej jasně dává najevo: užívejte si života dokud můžete! ()

pafka

Napad skvely, ovsem pak rozuzleni a mapadnuti systemu jaksi trochu nelogicky a nejasny. Skoda, potencial to melo podle me velky. Konec byl takovy, ze se da ocekavat nejspis pokracovani. ()

Dámské posily...

Dámské posily...