V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

mourinho

Vypočítavý obhájce Michael Haller je sice pěkná sketa, ale také profík, špička ve svém oboru, který tuto práci ovládá takřka dokonale, díky čemuž je už nějaký ten čas nejžádanějším advokátem v širokém okolí. Když si ho najme zbohatlický frajírek z privilegované prominentní rodiny, obviněný z vraždy mladé ženy, nic nenasvědčuje tomu, že se tento zdánlivě rutinní případ brzy změní v nejtěžší zkoušku jeho stoupající kariéry. Onen mladík má totiž pod čepicí a za maskou nevinného chlapečka velmi umně skrývá svou psychopatickou tvář, kterou není radno pokoušet. Mistrně natočený thriller plný právních kliček a manipulací ozdobil svým bezchybným výkonem v hlavní roli Matthew McConaughey, přesto budu tentokrát přísný a možná i malinko neobjektivní. Moje výtka směřuje k plynulosti děje. Ta se mi zdála místy zbytečně rušena přílišným množstvím dialogů a vedlejších postav, což sice bývá u těchto soudních dramat obvyklé, tady to ale zapříčinilo jistou nepřehlednost, která rozhodně nemusí všem vyhovovat. ()

ještěžiju

Pro mě film bez srdce a bez emocí .. asi jak tuctový díl žánrem podobně laděného seriálu. Režie scén taky tak většinou dopadla. Žádný z herců nepodal nadstandartní výkon. Nezachrání to ani ona pokřivenost všech hlavních postav včetně té nejdůležitější. Překvapilo mě nadstandartní hodnocení i od pár místních uživatelských stálic. Ted už mě vaše roztrpčené svojsky napsané komentáře u filmů asi neosloví. :-) Vsadil bych se, že dost z vás očarovalo kameo ( pozlátko ) herců z osmdesátých let. ()

tragos

Vynikající první třetina, potom jde atmosféra bohužel dolů. Samotný závěr je naprosto zbytečný, naštěstí ale nestihl shodit celkový dobrý dojem. LCD, duben 2013. ()

Gumby

Čistá osmdesátka. Ale silnější, než ostatní osmdesátky. Ty mohou být totiž kolikrát i silnějšími sedmdesátkami, nebo i míň. Tato ne. To je krásná kulatá osmdesátka. Není chyba. Ale on ten celý žánr je takový osmdesátkový. ()

petokucho

Skvely pravnicko-kriminalny thriller so zaujimavou zapletkou a postavami. Po zhliadnuti tohto filmu pred niekolkymi rokmi som zacal citat Connellyho knihy a uz len za to si zasluzi 5 hviezdiciek. Samotnu kniznu predlohu som precital az teraz a aj napriek poznaniu zakladnych rysov pribehu ma dostala ako kazda „Connellyovka“. Automaticky nasledovalo opätovne pozretie filmu s inym uhlom pohladu - ako sa autori vysporiadali s nelahkou ulohou preniest knihu na filmove platno. Musim konstatovat, ze sa im to podarilo velmi dobre. Kniha je samozrejme ovela viac prepracovana a hlbsia, ale vo filme som si uzival kazducku scenu s detailami aj vedlajsimi postavami. Rola Mickeyho Hallera sedi Matthew McConaugheymu ako uliata a mohli by sfilmovat aj jeho dalsie knizne pribehy. ()

MickeyStuma

Inu, je to svým způsobem vcelku působivé soudní drama, ale v jistém smyslu s určitým nadhledem. Příběh trestního právníka na drobné případy ale za slušný honorář trávicí většinu času buď u soudu nebo v autě používající jako svou kancelář, zpočátku naznačuje spíše odlehčený zábavný snímek ze soudního prostředí. Jeho živelnost a styl života tomu všemu bez výhrad odpovídá. Když se však objeví velký případ po kterým chňapne všemi deseti, náhle se vše mění v drama a boj za spravedlnost, které diváka doslova uhrane. Pravda, jistá odlehčenost zůstává, ale přeci jen určité náhle vzniklé napětí nenechá chladným nad touhou se dozvědět jak to celé tedy dopadne. Matthew McConaughey ve své roli působí přesně tak jak ho známe a nijak se nesnaží zabřednout do ztemnělé vážnosti a důležitosti. Tady je asi jádro oné odlehčenosti, což dává všanc spíše filmové popkornové zábavě. A vůbec to není na škodu. Vznikl tak snímek sice s vážným tématem, ale s vkusným humorem sobě vlastním k jednoduché zábavné podívané. ()

Rockerman

Na začátku jsem se nadechl a se závěrečnými titulky vydechl! Brilantně natočené a skvěle gradující drama! Úspěšný advokát vysekává u soudu i zjevné viníky a zločince čelí najednou dilematu. Jak nepoškodit pověst schopného obhájce a zároveň, aby spravedlnosti bylo učiněno zadost. Výborný McConaughey a po pěti shlédnutých sériích "Shameless" bylo také dobré vidět "Franka" H. Macyho v kladné roli. Pro mne jednoznačně za 5 *! ()

Heroine odpad!

Takový film, o kterém už za týden ani nevím, že jsem kdy viděla. Nemá to nic nad rámec, co by stálo za zapamatování. ()

Wallis3

V tomhle filmu jsem věřil všem rolím. McCongheymu role sedla jak hrnec na perdél. Dokonce i Maceymu vyšetřovatel, co zakalil a vypadal, že si odskočil ze skupiny ABBA. Cajk thriller. ()

Ben Nevis

Dobře napsaná i natočená kombinace detektivky a soudničky. Sice je to tam samé klasické "Námitka! Zamítá se, pokračujte", ale v rozumném dávkování. Doufám, že v reálu je soudnictví složitější a nestačí zdiskreditovat oběť či svědka. Hlavní hrdina je sice nepřirozeně "Cool", ale na nic si nehraje, prostě prachy mu nesmrdí a kriminálníci jsou pro něj zákazníci. Chválím, že se scénář obejde bez děr v "plotu" a nesnaží se zápletku překombinovat nesmyslnými zvraty. Matthew McConaughey je rozhodně podceňovaný herec, který by si zasloužil polovinu rolí schlamstnutých DiCapriem, Pittem či nověji Bradley Cooperem. ()

Raziel_cz

Thriller z právnického prostředí. Rychlá, plná zvratů a skvělých postav a stylově (tonyscottovsky) natočená. Nic tak důmyslného a emotivního jako Primal Fear, spíš je to jako kdyby se Guy Ritchie rozhodl natočit trochu jinou a trochu vážnější žánrovku, ale odsýpá to (ty dvě hodiny ani nepoznáte), McConaugheyho to právoplatně vrátilo na mapu a celkově je to prostě dobře strávený čas. Škoda jen toho Ryana Phillippa v jedné z hlavních rolí – mít tam někoho, kdo umí hrát, zanechala by ta postava mnohem větší dojem. ()

Kingjiri

Předem upozorňuji, že můj komentář obsahuje pár spoilerů. Filmy z právnického prostředí nikdy nepatřily mezi mé oblíbené snímky. Tenhle film je tak nějak na pomezí, protože mě zčásti bavil a zčásti nudil. Nejvíce mě bavil do chvíle, než se Rouleta přiznal, že mladou ženu skutečně zabil. Poté se mi zdálo, že snímek začal ztrácet tempo a napětí se téměř vytratilo. Stejně tak se vytratila moje představa, že se bude celý film hledat vrah a že do případu bude zapleten např. nějaký vlivný člověk (třeba s kontakty na vládu), který se bude chtít prostřednictvím vraždy Rouleta z jakéhokoliv důvodu zbavit a bude definitivně odhalen (usvědčen) až na konci. Chtěl bych ale pochválit technickou stránku snímku, která byla velmi dobrá a mě osobně se líbila především kamera. Takže mi nezbývá nic, než snímku udělit tři zcela průměrné hvězdy a zařadit ho do škatulky "neurazí, nenadchne". Když už nic jiného, tak se alespoň Matthew McConaughey objevil v nějakém serióznějším snímku. ()

n3uro

U nás poměrně neznámý film, který je velmi příjemným překvapením. Nejen šikovně napsaným scénářem a hereckým obsazením, ale i poměrně zvláštně sestaveným soundtrackem. Tenhle film si určitě zaslouží více pozornosti než se mu zatím dostalo. ()

Tomo

Inteligentni film z pravnickeho prostredi, zrucne natoceny. Prijemne prekvapeni. McConaughey mi moc sympaticky neni, ale odvedl dobrou praci (i kdyz Phillipe me zaujal svym vykonem vic) a po delsi dobe jsem se mohl tesit z filmu, u kteryho je treba se trochu soustredit a zapremyslet. ()

the_bitch

Veľmi prekvapivo,veľmi dobrá snímka,samozrejme ako vždy dobrý,avšak tentokrát o niečo lepší Matthew McConaughey ako sme zvyknutý + neodmysliteľne potrebná dávka správneho šmrncu,trošku elegancie a najlepšia snímka ktorú som videl za posledný mesiac bola na svete. 5* ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011