Terra Nova

Ukážka z filmu 5
Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

slovan1

Každou epizodu jsem si dost užíval. I přes to, že se vždy najde nějaký pozůstatek z jednoho či druhého seriálu z ostatních komentů, se mi Terra Nova hodně líbila. Kombinace sci-fi s dinosaury mi sedlo. Herci jsou pro své postavy vybráni hodně dobře, všem jejích role sednou. Triky, ikdyž někdy ujela ruka, nebo myš, jsou na vysoké úrovni. Hudba v celém seriálu příjemná. Objevují se určité klišé a slaďoučká rodinka ale tohle je minimální chyba. Prostě vy*ebat se sedmi miliony fanoušky seriálu a vykašlat se na další řadu je hnus... No co už, alespoň těch 13 dílu jsem si vychutnal. Btw. Allison Miller je kočka. ()

kenkaku

Asi bych opět měl vyložit karty na stůl aby bylo jasné za co jsou ty dvě hvězdy a proč se za ně cítím tak trochu provinile. Po shlédnutí pilotu jsem úplně pookřál, že se dívám na mix hned několika oblíbených věcí. Nevadí mi že se tu kopíruje kde to jde. Ne... užívám si to (je to jako si ochutnat z každého oblíbeného dortu jen to nejlepší). Prakticky po druhém díle jsme se nemohl dočkat až se dozvím víc (těch otázek se tam nasekalo celkem dost). Jenže pak přišlo "ouha"... díl třetí, čtvrtý, pátý... a oni tam stále řeší nějaké kraviny okolo + sází další otazníky (začíná to zavánět seriálem Ztracení alias na milion otázek asi tak dvě odpovědi). Takže jsem zpozorněl a začal seriál mít nerad. Šestý díl rozhodl. Nehodlám ztrácet čas sledováním něčeho co marní časem diváka a potenciálem + smrdí syndromem Ztracených. Třeba jen vzali ten rozjezd volněji a přišlo nějaké to booom... bylo to ale beze mě. pozn.: slyšel jsem že žádná další řada už nebude. no nedivím se. ()

Arkanoid

Tento vizuálne podmanivý seriál so zaujímavým sci-fi nápadom ma obsahovo zaujal asi ako Avatar (s ním má tento seriál s nevyužitým potenciálom spoločné okrem toho, že viete, čo sa stane 10 minút dopredu aj herca Stephena Langa, dokonca v rovnakej pozícii veliteľa). Najhoršia myšlienka bola postaviť do čela nevýraznú klišé rodinu a tomu prispôsobiť aj dej, kde nenájdete žiaden výrazný zvrat. ()

Wotan

Ani sympaťák z Avatara nezachrání tuhle slátaninu. Místo aby tvůrci využili možností, které nabízí prostředí Země před 85 miliony let, tak tu pořád řeší problémy jedné naprosto nesnesitelné rodiny. Doufám, že je rychle něco sežere, aby se děj aspoň někam posunul. ()

Spike23

Za pilot jasné 4*, další díly už se na něj ani trochu nehrabou, uvidíme jak to bude pokračovat dále, ale naděje se každým dílem bohužel zmenšuje. ()

DavidS.

Úvodní "velký tajem" prehistorické Země II. se s každým dalším dílem ztrácí v balastu rodinné soap opery a ubohých jednorázových zápletek... ()

Pyth

Tak moc sem se nato tesil a tak me to zklamalo... Zklamalo me to hlavne kvuli tomu p*sranymu modelu americke fajn rodiny a podobnych romatickych a spravnackych vecech - fuj... Jinak to nemuselo byt vubec spatny - prostredi suprovy, casting taky relatvne fajn... fu :/ ()

iXtr3m3

Skvelý seriál, ktorý ma zaujal už v čase svojho vzniku a teraz po opätovnom zhliadnutí je fakt škoda, že nikdy nedostal aspoň ešte jednu sériu. Jason O´Mara bol sympaťák, ale ťahúňom bol charizmatický Stephen Lang vezúci sa v tej dobe na vlne úspechu Avatara. Triky samozrejme zostarli, ale nič to nemení na myšlienke, ktorú uchopiť by bolo ešte fajn. ()

pavlikv

Pilot jednoznačně zaujme svým stylem, vizuálem a výpravou. Další díly občas ztrácí šťávu a akci. Je zde kladen hodně důraz na rodinné hodnoty, ale tak proč ne ? Občas kolísavá kvalita seriálu se může zdát zdát na zpozornění ale jako celek to není špatné. Rozhodně dávám body navíc tvůrcům za odvahu. Něco takového tu delší dobu chybělo. ()

Orthank

Ambiciózna pripomienka na Jurský park je pre TV prostredie spracované viac než slušne, no už takmer pred koncom sezóny mám čoraz intenzívnejší pocit, že tvorcovia varia z vody. Dej nemá jasné kontúry a zjavne sa spolieha na záverečné "šokujúce" rozuzlenie. Pár krásnych obrázkov, na ktorých vidieť digitál ako hrom síce zaujme, no miestami sa človek doslova nudí. Pritom sa jedná o potenciál nabitý nápadmi, v ktorom sa navyše tvorcovia šikovne vykrútili z háklivého časového paradoxu. Čistá cesta, ktorú si tak trošku zašpinili samotní scenáristi. V každom prípade ešte sa nechám prekvapiť... ()

Hanys_

Po dvoudílném pilotu (který dle zdejšího hodnocení patři k nejlepším dílům) mě nejdražší seriál všech dob na další sledování v nejmenším nenalákal. Takže fakt, že seriál dostal stopku, mě vůbec netrápí. ()

Paity

Možná tím, že jsem viděl jen pár dílů a jeeště útržkovitě, nemám proti Terra Nově vlastně nic moc zásadního. Námět je ok, triky také, akorat občas trhliny v příběhu, ale i to se dá přežít. ()

Gogo333

Tolik jsem od toho očekával, ale bohužel nedostal. Vzhledově moc pěkné, obsazení super, příběh dobrý, ale to zaměření na rodinu mě bohužel vadilo. Očekával jsem víc akce, víc dinousaurů a víc nějakého scifi příběhu. Ten konec mě akorát nažhavil a moc bych chtěl vědět o co šlo a jak by to dopadlo. Bohužel seriál stál velký prachy a sledovanost byla bída takže byl zrušen. Navíc jak je u Foxu zvykem, zachovali se jako šmejdi a práva na seriál neprodali i když se našla stanice, která měla zájem natočit 2.sérii. Za mě 70% a to jen kvůli slabosti pro scifi a dinosaury. ()

iampatrik

Bohužel polovina první sezony prozatím stačila, dál už se více nedonutím se dívat. Co naplat, že je seriál zasazen mezi dinosaury, když jednotlivé episody jsou ve většině nudné, průměrné a celkově se moc neděje. ()

kusaj

 ZE ZÁČÁTKU PÁR DÍLŮ DOCELA FAJN, ALE TEĎ SE UKÁZALO, ŽE JE TO NAIVNÍ, NUDNÁ PŘEDĚLÁVKA CCA HVĚZDNÝ BRÁNY. SERIÁL SE TOČÍ OKOLO JEDNÉ DINOSAUŘÍ RODINKY:) VŠICHNI JSOU V PODSTATĚ STRAŠNĚ FÉROVÍ,CHARAKTERNÍ A ZNOVU OPAKUJI - SLOVY NUDNÍ!PODSTATOU ZÁPLETKY JE PŘELIDNĚNÁ PLANETA ZEMĚ V ROCE 2146 (NEBO 2149, POZOR, TO JE DOCELA ZÁSADNÍ OTÁZKA:) A TAK ČÁST VYVOLENÝCH POSÍLAJÍ ZPĚT V ČASE DO PRAVĚKU, ABY ZDE ZALOŽILI NOVOU KOLONII, MINIMÁLNĚ POSTAVILI NOVÝ DŮM, COŽ SE ZASE ŘEKNĚ CASANOVA:) EFEKTY ZATÍM NEBYLY V SERIÁLU TOLIK POTŘEBA, TAKŽE PRŮMĚR, PŘÍBĚH SE MI ZDÁ JAKO DOBRÝ NÁPAD, HLAVNÍ BOURÁK STEPHEN LANG JE TAKY OK, ALE ZATÍM MĚ TO TOLIK NECHYTLO TAK, ŽE BYCH VYLOŽENĚ ČEKAL NA DALŠÍ DÍL JAKO TŘEBA U LOSTŮ NEBO PRISON BREAKU (ZDŮRAZŇUJI POUZE V ZAČÁTCÍCH SERIÁLU:)..TO NE A PO DNEŠNÍ EPIZODĚ TO UŽ BALIM KOMPLET. ()

Phorbo

Po čtvrtém díle pouze za 2*. Kdybych shlídnul čistě pilota, dal bych klidně i za 4*. Potencionál to má velký, (ne)herci jsou místy docela v pohodě a zpracování taktéž vypadá dobře. Jenže po tomto týdenním díle degradace na pohé dvě hvězdy. Scénář upadá, je možné že Sixers se nějak zapojí do vývoje příběhu nějak více, ale tak nějak na to ani nespoléhám. ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (viac)