Terra Nova

Ukážka z filmu 3
Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

O´Neill

---PILOT--- nemám absolutně co vytknout. Skvělí a sympatičtí herci, námět celého seriálu je NESKUTEČNĚ silný, snad nejlepší seriálové efekty, GENIÁLNÍ hudba a celé to na mě působí tak, že si seriál jako celek zamiluji podobně jako Stargate, Lost či 24 Hodin a budu tomu moct hrdě říkat - jeden z TOP seriálů. ---3. DÍL--- dal vědět, že se seriál vydá i jiným směrem, než práci v Terra Nově. Vidíme zde už i řešení problému, a celkově jsem z toho stejně nadšený jako z pilotu. Úžasný seriál! ---4. DÍL--- Stále naprosto perfektní záležitost. Námět je sice vykrádačkou SGA (námět S4 epizoda Tabula Rasa. Imunita Jima - stejná jako měl Shepp v S3 Irresistable), přesto však perfektně zpracováno, a herci jsou stále úžasní. Sestupnou tendenci celkového hodnocení absolutně nechápu. ---5. DÍL--- Pátý díl není vyjímkou, a pokračuje v tom, co jsem řekl po pilotu - jednou tomu budu hrdě říkat srdcovka aka SG-1, Lost či 24 hodin. PO 1. SÉRII mohu prakticky říct, že vše co jsem napsal k jednotlivým dílům platí. Samozřejmě se občas nějaký ten slabší díl vyskytne, celkově ale na mě Terra Nova působí opravdu dobrým dojmem. Jak jsem řekl perfektní námět, sympatičtí herci, dobré efekty, geniální hudba. To vše hraje pro Terra Novu do karet, a já se sledováním bavil. Mohu jen doufat, že na úkor rozpačitých amerických fanoušků seriál neukončí po první sérii, a dočkáme se pokračování. Stojí to totiž opravdu za to! ()

Nach

V tomto televizním seriálu vidím průměrnost se všemi jejími klady i zápory. Námět je otřepaný, mnohokrát po různu propraný a klišovitýma scénama se to jen hemží. Jediné větší plus vidím ve Stephenu Langovi, v jehož postavě je určitý potenciál a u níž se snad nudit nebudu. 60% ()

cariada

Seriál má slušný náboj a nápad, jenže když nezaujme první díl ani moc druhý je něco špatně. Pořádný děj to má až tak od poloviny série a to už je pozdě neboť to většinu diváků odradí a skončí to jako obvykle nedokončený. Je to velká škoda mělo to potencionál. Jediný co mě nešlo na rozum oni to tam tuším i zmiňovali proč se vydali do éry dinosaurů? Vždyť ví že nastane doba ledová, proč to neudělali až po ní. ()

enjoi

Po pilotu? 85 % ******* Takže po první sérii stáhnu hodnocení na 4 hvězdy. Je to takový lepší průměr. Sice je to slátanina, ale mně se to líbí. ()

TomikZlesa

EDIT: nechci ale musím ohodnotit, Terra Nova bude bezpochyby jedno z největších seriálových zklamání. Znáte to když si koupíte nějakou dobrotu s krásným obalem a pak zjistíte že vevnitř je nejaka sračka, přesně to je Terra Novela ! Ačkoliv jsou Lang a O´Mara sympatáci na entou, tak seriál bohužel nezachrání. Místo děje řešíme kraviny, rodiné zápletky, kdo koho má rád, jaký to je mít první rande a podobný kravoviny. To tam tvůrci nemusely srát dinosaury a cestování v čase!....Původní koment... Zdržím se prozatím té CSFD demence a nebudu hodnotit po prvním díle. Ale komentář si neodpustím, doufám že Terra si najde cestu sama k sobě a bude o tom o čem má být. Pilot doufejme vyčerpal všechny rodinné problémy a snad je nebudeme muset řešit i v dalších dílech, Snad konečně Trhači se zuby ostrými jako břitva budou nohy trhat a ne je žvejkat a snad se vyřeší ten dementní spor mezi otcem sympatákem a synem debílkem. Snad se postavy začnou chovat trošku víc logicky a snad se přestanem v těch nejmín vhodnejch chvílích omlouvat z akraviny... Terra Nova bohužel hned v pilotu předvedla spoustu trapných klišé na které u seriálu opravdu nejsem zvědavej, alespon že je víc než jasný, že vše není ružový jak vypadá a tam venku něco či někdo opravdu číhá :-) ()

Kwaichi

Celá myšlienka seriálu ma ničím špeciálne neoslovila. Síce efekty až také zlé nemajú, herci sú tiež dobrí... chýbala tomu nejaká lepšia iskra, šmrc, ktorým by to upútalo diváka. ()

Wladi.mir

Sice je to sprsklé všechno dohromady, ale tohle prostě můžu. Lidi nebuďte hloupý a dokoukejte alespoň jednu sérii. Tohle je špatně hodnocené právě kvůli tomu, že lidi vidí pár špatných dílů a odsoudí to. Viz. podobný případ s Camelotem. ()

Little bear

Teda takovou slátaninu jsem dlouho neviděla. Smíchat dohromady Ztracený svět, Hvězdnou bránu, Jurský park a já nevím co ještě, nebyl zrovna nejlepší tah. A jak jsou tam všichni strašně drsní, hlavně ženské (Mira ze šestky především). Příště, až bude někdo vymýšlet nový seriál, tak si radši zajděte do Obi, když už nevíte coby, že. Třeba je napadne něco lepšího. ()

agathon

Zábavné, mix Lost, Jurského parku a Putování s dinosaury, který bych si jako fanoušek všech tří "složek" měl vlastně ohromně užívat. Ale přiznávám, že první sezónu dokoukávám spíš ze zvědavosti, zda se to nezvedne... (psáno po 10. epizodě). ()

Pajky3

No abych pravdu řekl, čekal jsem od toho víc, ale taky jsem mohl dostat mnohem míň. Nejvíc mě baví Taylor a oblíbil jsem si dvojici Reynoldse a Maddy. Za to mam problém s postavou Joshe, toho bych nejradši vzal a nakopal do prdele, protože se chová jako idiot. Nevim jak ostatní, ale já v tom nehledal Avatara ani Jurský park, takže jsem byl docela spokojenej, tak na 70%. Tak hrozný jak se píše tady to zase není. Jsem zvědav jestli to dostane druhou sérii, nahrávka na konci na to byla. Sice zrušeno, ale třeba to Neflix či někdo jinej oživí. ()

Dannysek4U

Guilty pleasure. Ona to je sice hrozna konina, ale mne se na to proste dobre kouka a bavim se u toho - ani jeden dil me totalne neotravil, furt se neco deje... Tak to bejva, kdyz vyrustate na Jurskym parku...:o) ()

LukeUp

Zatím dávám 4 hvězdy, pilot se mi líbil. Nápad to rozhodně má dobrý a vliv Spielberga se rozhodně nedá zapřít. A podle všech těch detailů je vidět, že na tomto seriálu se vážně nešetřilo. Uvidíme dál, zatím spokojenost. Edit: Musím po osmi dílech ubrat jednu hvězdu. Každý další díl mi přijde nudnější a zbytečnější. Seriál padá do šílené průměrnosti a děj se nevyvíjí zrovna zajímavě....škoda. ()

okkac

Po celkem nadějném pilotu opravdu zklamání. Místo, aby se řešila hlavní příběhová linie následuje série episod naprosto o ničem. Triky klesly na kvalitě a v podstatě je to rodinné drama v dávné minulosti, což jsem opravdu nechtěl, aby se do tohoto směru seriál ubíral. A Stephen Lang to už bohužel nezachrání. Proto sledování vzdávám a doufám, že to utnou po první sérii. 3/10 ()

3n3my

Prepadák jesene 2011. Séria dopozeraná len so sebazaprením. Na ďalšiu už nečakám a myslím si, že by pri rovnakom producentskom a realizačnom zložení aj tak nemala čo ponúknuť. ()

VaHo

Díky rodině Shannových se seriál snaží zaměřit na co nejširší věkovou vrstvu, což nemusí každému vyhovovat. Seriál mi svým temátem připomínal mix Hvězdné brány, Ztraceného světa apod. Některé díly jsou lepší, některé horší. U mě Terra Nova získává průměrné hodnocení. Za vyzkoušení to stojí. ()

Vecko99

Dobrý námět bohužel nebyl dobře zpracován. Terra Nova je nudná a předvídatelná. Trochu mi to připomíná Eureku. Kde se také octne "policista", který je naprosto odlišný od zbytku společnosti a řeší různé záhady a případy. V Eurece to ale dokonale funguje, zatím co tady je to spíš komedie plná naprosto nelogických zvratů. Mysteriózní stránka alá LOST zde působí jako parodie na ně a po shlédnutí 5 dílů končím, jelikož nevěřím, že se úroveň zvedne... ()

Mr.Ripley

1. série: Je to smutné, ale všude kde se v současné době objevilo jméno Spielberg (The River, Falling Skies, Smash) dostali diváci pouze zklamání a těžký kopanec do zad od matky logiky. Terra Nova měla být novou nadějí ve scifi žánru. Vzkřísit dinousaří titány na obrazovkách a přinést nevídané dobrodružství plné akce, napětí, intrik a nenuceného nadhledu. Na místo toho přišla rodinná eko agitka, která selhává ve všech směrech. Pilotní dvou epizoda výtečně nalákala, avšak upadající tempo, absurdní zápletky (Policista vyšetřuje vraždu velociraptora?!) a v každé scéně protlačovaná otravná rodina (,která je ve výsledku divákovi ukradená) sebrala TN "prestiž" jediný svého druhu a ač se závěr snažil a splnil přesně to co se od seriálu očekávalo na počátku, své diváky si nenašlo a svou pouť ukončilo. Naštěstí. Rada pro příště - obsazení Stephena Langa není všechno! 40% ()

Struhy

Od pilotního dílu šla už tak nízko nastavená kvalita ještě níž. Ústřední manželská dvojice neuvěřitelně nesympatická. Vůbec, celý to točení se plytkého příběhu kolem rodinných osudů a puberťáckých lásek mi lezlo na nervy. Vzdávám to s pátým dílem. ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (viac)