Túžba po dobrodružstve privedie mladého D´Artagnana do nebezpečných situácií a súbojov na život a na smrť. Našťastie, nebude sám, po jeho boku stoja aj traja ostrieľaní mušketieri, Athos, Porthos a Aramis. Štyria hrdinovia bez bázne a hany sa spoločne rozhodnú prekaziť úklady intrigánskeho kardinála Richelieua, zradného vojvodu z Buckinghamu a dvojitej agentky Milady de Winter, aby zachránili česť a trón francúzskeho kráľa Ľudovíta XIII. (TV JOJ)

Yardak

Tři mušketýři...tato kniha se snad bude převádět na filmové plátno věčně:o)). Má nejoblíbenější verze je z roku 1973/4. I když se musím přiznat, tak mě i dost baví typicky hollywoodská verze z roku 1993. Tento díl se blíží stylově právě k té americké z devadesátých let a je nehorázně zábavný, ale samozřejmě to nemá skoro nic společného s knihou Alexandra Dumase st. Anderson to natočil prostě jako letní výplach, berte či ne. Určitou kvalitu to sice má, ale jedná se spíše o povrchní zábavu. Herecký výběr mušketýrů je dobrý (zábavný Stevenson, charismatický Evans a zádumčivý MacFadyen), i Lerman docela překvapil. Škoda málo využitého Mikkelsena. Některé scény s Milady de Winter byly až extra přehnané a do raného novověku bych je nikdy nezařadil:), ano víc mě iritovaly než třeba vzducholodě. Pěkné cameo Tila Schweigera. 60 %. ()

mat.ilda odpad!

Za zhlédnutí této zhovadilosti se stydím tolik, že jsem se původně nechtěla ani přiznat, jako bych byla úchylná, či co, a hrozilo mně vyloučení ze společnosti, ale v zájmu varování lidstva se obětuji. Nechápu už jen potřebu natočit další variaci na otřepané téma o třech (ehm..ehm... tedy o čtyřech) zvětralých románových postavách, ale budiž, pokud si někdo myslí, že umí jinak a lépe, hlavně proto, že doba pokročila a s ní i možnosti, a nejen technické (je také třeba využít popularity Christopha Waltze, že?)... Jenže, kdo? No Paul W.S. Anderson určitě néé, navíc jsem v takovém menším průzkumu došla k překvapujícímu odhalení - totiž, že žádný z nositelů příjmení Anderson (no dobře, minimálně ještě Wes) neměl nikdy dosednout na režisérskou stoličku, není jim zkrátka dáno a měli by se to co nejdřív dozvědět - třeba prostřednictvím Zlatých malin. ()

VenDulin85

Vzducholoď, to jako vážně?? Další zpracování oblíbeného příběhu proběhlo tak, že by se dalo popsat jako znásilnění, ale přesto jsem se do jisté míry bavila a koukám, že někteří kníci dali i 4*, takže nemusím mít špatný pocit. Když se odkloníme od tady těch bláznivin připomínající mission impossible v baroku, tak uznejme, že herci dělají, co můžou (ano, dokonce i Orlando!) a celkově to má švih a vtip, jen... ta vzducholoď... :-D ()

helianto

Promarněná příležitost. Tohle MOHL být dobrý film, možná i vynikající film, rozhodně jiní Tři mušketýři než všichni ostatní, ale není, bohužel. Mohlo to být zábavné, originální, zajímavé, ultimátní Guilty Pleasure podívaná. Ale není. Paul Anderson to nedokázal. Tenhle film je plný úžasných nápadů, nových možností, nového vidění starého příběhu. Ale Paul Anderson s těmi nápady a možnostmi prostě neumí pracovat, nedokáže využít jejich potenciál. Všechny jen naznačují možnost, ale žádný není dotažený do konce. Škoda, velká škoda. Narozdíl od jiných, já si ale vůbec nemyslím, že by se Dumas nad tímto zpracováním obracel v hrobě. Dumas nebyl žádný těžký autor, který by se ve svých dílech primárně zabýval filozofickými otázkami lidského bytí a nebytí. Jeho cílem, všichni jeho milovníci, k nimž se i já počítám, prominou, bylo hlavně bavit své čtenáře a vydělávat si psaním peníze. Ale narozdíl od Andersona Dumas své čtenáře bavit uměl ... Přesto jsem filmu dala pět hvězd. Ano, dala. Za herecké obsazení, především. Jsou to nejlépe obsazení Tři mušketýři, které jsem kdy viděla, a já viděla skoro všechny. MacFadyenům Athos - hluboce melancholický, silácký, jednoduchý Porthos Raye Stevensona, nádherný, skutečně nádherný Aramis Luke Evanse, úlisně intrikánský kardinál Christopha Waltze a krutý Rochefort Mikkelsenův, deppovský Buckingham Orlando Blooma a nakonec i ten tady tolikrát zatracovaný d'Artagnan Logana "Percy Jackson" Lermana, mladý, drzý spratek, takový jaký má d'Artagnan být, to je ten důvod. A nakonec ... já jsem se u toho filmu vlastně bavila. Ano, sice asi jinak, než by si Paul Anderson zřejmě přál, ale opravdu ukrutně jsem se bavila. Takže, proč ne ... :o) ()

Nettrass

20.10.2011 vstal z mrtvých Alexader Dumas a vyrazil zafackovat uši do hlavy jistému panu Paulu W.S. Andersonovi za to, jak mu zprznil dílo. Také učitelé dějepisu a příznivci létání nejspíše zapláčou, když uvidí říditelnou vzducholoď po roce 1620, čili o 160 let dříve než v Evropě postavili první balon. Přitom výše zmíněný pan režisér, běžně netočí vůbec špatně. Tady, ale vytočil mně. Takže se budu modlit, aby ho náhodou nenapadlo zfilmovat třeba takového Shakespeara... Také jako příznivce ,,mečíren,, mu nemohu odpustit nedostatek červené kapaliny při soubojích, které vidět Černý korzár, tak vybledne závistí...Dávám dvě, že jsem Dokoukal a za kostýmy a výpravu. ()

Stanislaus

Tři mušketýři jsou vizuálně pěknou a bohatou podívanou, v níž si najdou své milovníci obrazově líbivých filmů. Příběhově a herecke jde však o čistý průměr. Zrovna dvakrát nemusím nabubřelé a arogantní mušketýrské řečičky, jichž tu bylo vážně požehnaně. Z herců mě nejvíce oslovil skvělý Christoph Waltz jako kardinál Richelieu a nejvtipnější postavou byl Planchet. ()

sharky

84% Tri musketyri jsou neskutecna prdel, ktera dava od prviho zaberu a komixove stylizace jasne najevo, ze s Dumasem to ma spolecny jen nazev, je treba vypnout mozek a jenom se nechat unest moderni divokou jizdou. A ja bych rek, ze se hodne povedla a kdyz pristoupite na pravidla hry a nebude vam vadit vzducholod, plamenomet nebo rotacni granatomet, budete se kralovsky bavit, je tam spousta vtipnych veci a furt se neco deje. Navic tohle je prvni hrane 3d od Avatara, ktere neni ani trochu rozmazane, ani neprehledne a strihy jsou delane velmi citlive a cesky dabing (david matasek, tana vilhelmova, jan dolansky, lukas vaculik) je hodne povedeny. tahle verze je mnohem lepsi, nez ta posledni, nebo predposledni, kde charlie sheen coby athos nakopal kardinala do zadku. * * * * Na zaver anketni otazka, cimto, ze vic kladne hodnoti ti, co videli titulkovanou 2d verzi, nez ti co videli dabovane 3D? Ze by ta technologie mela precejenom nejaky smysl a v rodnem jazyce v te spletite akci clovek vsechny hlasky lepe zaregistruje a vstreba? ()

Flego

Alexandre Dumas sa určite obrátil v hrobe, keď sa jeho statoční mušketieri dostali na vzducholoď, keď sa šermiarske súboje odohrávali v "jednej priamke" a keď guľky pištolí svišťali vôkol hlavy matrixovským spôsobom... Svet sa zmenil a treba predsa pritiahnúť teenagerov do kín na klasiku. Osobne považujem podobnú servílnosť voči časti divákov za krutú voči ostatným divákom, ale keď som si spomenul na nápaditosť a zábavnosť Doylovho hrdinu Sherlocka Holmesa v najnovšom spracovaní, tak som do toho šiel. Nemôžem povedať, že by som sa občas nebavil, všetko prebieha rýchlo ako dnešná doba, humor je všadeprítomný, akcia taktiež... ale nič iné. Otvorený koniec naznačuje pokračovanie, tak predpokladám, že sa v dvojke objavia dinosaury... ()

Jinny

50 % za to, že jsem se aspoň nenudila, i když jsem musela odpálit mozek na měsíc. Ve skutečnosti tenhle film respektuje předlohu zhruba stejně jako verze z roku 1993. On to totiž je Alexander Dumas. Na tripu. ()

iwigirl

Ten film by mohl fungovat - jako rozstříhaný na pětiminutovky a pověšený na youtube. Jinak to je ale hrozná slátanina, ukteré se člověk nesměje proto, že by to bylo vtipné, ale protože to je výsměch divákovi. Mila si střihla pár scén z Resident Evilu, postavu krále hrál kastrát, který byl k neuvěření podobný Meně Suvari a hlavního hrdinu hrál asi 15letý smrad, který jako by z oka vypadl Amandě Bynes. Překvapivě nebudu plivat na dabing, protože ten tohle panoptikum jen doladil do jeho finální hrůzné podoby. 2 hvězdy - 1 za skvělý výběr dvojníků známých hereček a druhá za Matthewa MacFadyena. ()

honajz

MTV verze Dumase s vyšším rozpočtem a několika dobrými vtípky, docela funguje i charisma mušketýrů, ale jinak chladné, nudné, strojené a bez akce. Vzducholoď však zruší i to málo pozitivního, co ve filmu do té doby bylo. Mimochodem, vážně by si dva král a vévoda, oba chlapi, povídali o barvě svých šatů a z uší jim cinkaly náušnice? ()

anais

Tak blbé až je to úplně skvělé. Anderson si přeplácanost umí udržet na uzdě mnohem lépe než třeba Sommers ve Van Helsingovi. Po letech si vypracoval vizuální styl, ze kterého sice nebudete ohromením lapat po dechu, ale ani na chvíli vás nepustí a nepřestane bavit. Je to popcornová jízda plná klišé, která si naprosto na nic nehraje, není uměním, a je jen a pouze zábavná. ()

Roman.Ticka

Anderson jede víc ve jménu bájného pohádkáře a méně podle slavné předlohy, což ovšem není vůbec na škodu. Podobně jako invenční pohled Ritchieho na Sherlocka, obojí přináší čerstvý vítr a oživení legendy. Nechala jsem se vést na "historické" vlně podivna ráda a se zaujetím. Jako fanouška stylu a akce mě nezklamalo nic, bavila jsem se opravdu královsky. Kdo přes jasný náznak úvodních titulek směřování snímku čekal striktní zachování Dumasova po právu geniálního díla, asi si zapoměl brýlky, minimálně o velikosti popelníku. Zdar zábavě a osvěžujícímu nadhledu. ()

rikitiki

Neukočírovaný příběh se směsicí různorodých motivů, z čehož je ve výsledku nesourodá a poněkud nudná směsice. Ale scéna ztroskotání vzducholodi na Notre Dame je parádní. /1. 9. 13./ ()

jonyyy

Nechápu, proč se takto provařené téma přetáčí neustále a neustále dokola. Taky nechápu, že tolik uznávaných herců se na něco takového nechalo nalákat. Oceňuju aspoň snahu přidat něco nového. Vzducholodě byly bezpochyb cool, stejně jako choreografie soubojů, krom těch Milly Jovovich, ta mi vyloženě vadila. A ty komediální vložky to definitivně pohřbívají do průměru. Koukat se na to dá, ale to je tak vše. 55% ()

PetGriDus

Rotující Alexandr Dumas v hrobě. Slátanina, která vás neurazí, pokud necháte mozek před návštěvou kina doma. Milla stále krásná. Dvojsmysl v dabingu, který rozesmál celé kino. Jinak ale dost popcornová zábava ideálně ušitá pro tupějšího diváka, který román nečetl a ani číst nebude. Vypnul jsem mozek a v kině si oddechl, ale chvílema se mi do mysli dralo anglické WTF? Některé literární předlohy by se takto prznit neměly. ()

Janek

Jedním uchem tam, druhým ven. Absolutně neškodné, já se nenudil v podstatě ani chvilku, navíc vynikající český dabing a neiritující 3D. A navíc velmi pestré mezinárodní obsazení. Raped Dumas. ()

Ilicka

A abych tu jednu hvězdu ospravedlnila: je za přehrávajícího Orlanda Blooma, který mě bavil po celou dobu svého působení na plátně. Jinak je to dosti nepovedené intro k videohře a navzdory efektům a rádobyvzrušujícím soubojům nudná podívaná. . ()

Jenda

"Paul W. S. Anderson ve své moderní interpretaci ctí reálie příběhu a své novodobé ztvárnění hodlá přiblížit výpravnosti původního literárního díla." WTF? Tak to mě pobavilo.... Film nikoli. Snímek pro teenagery, kteří jiné adaptace Dumase nikdy neviděli, knihy nečetli a ani nehodlají, protože staré filmy nejsou tak cool jako Transformers a knihy jsou jen pro šprty. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (viac)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (viac)