Zoolander 2

• Česko Zoolander No. 2 (viac)
USA, 2016, 102 min (Special Edition: 108 min)

Réžia:

Ben Stiller

Kamera:

Dan Mindel

Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrell, Penélope Cruz, Kristen Wiig, Milla Jovovich, Justin Theroux, Benedict Cumberbatch, Justin Bieber, Jon Daly (viac)

Ubehlo desať rokov a Derekovi (Ben Stiller), ani jeho kamošovi Hanselovi (Owen Wilson) sa už vo svete modelingu dávno nedarí... Pre modelingový svet sú už odpísaní a mŕtvi. Mŕtve (ale v pravom slova zmysle) začínajú byť aj vybrané hudobné celebrity, ktorých násilné konce spája jeden zvláštny detail – každého z nich našla polícia s grimasou kopírujúcou jeden z unikátnych pohľadov Dereka Zoolandera. Keď takto dopadne aj Justin Bieber, rozhodne sa hlavná a veľmi sexy vyzerajúca vyšetrovateľka (Penélope Cruz) pre veľmi odvážny, až zúfalý pokus. Angažuje Dereka a Hansela a tí sa majú ako tajní agenti infiltrovať do sveta celebrít najzvučnejších mien a nájsť v ňom vraha. Aby ich misia bola ešte o niečo zložitejšia, z väzenia sa práve dostane podliak Mugatu (Will Ferrell), ktorý sa za mrežami priučil všetkému, čo má vedieť správny gauner. A naviac tam pre Hansela a Dereka prichystal veľmi brutálnu pomstu. (CinemArt SK)

Řezník

Prvni Zoolander je pro me jedna z nejlepsich komedii vsech dob, vseobecne se mi vice ci mene libi vsechny "Stillerovky" ale tohle, to je totalni ubohost, u ktere jsem cely film premahal nutkani utect z kina. K memu prekvapeni u vyhocdu po konci projekce necekal nikdo, kdo by nabizel vraceni penez za listek. Tenhle kousek se da smele srovnavat s filmama od Trosky. ()

El-Barto

Jednička je takovej komediální kult, protože byla přiznaně stupidní ve správný míře. Dvojka už je ale dost za hranou, bohužel. ()

avitakova

Já si nemůžu pomoct, ale mě takovýhle blbo-filmy přijdou prostě super. Jasně po technické stránce je to vážně děs, ale celkový dojem to ve me budí vážně takový, že jako taková ta blbo-komedie (jako je např. Hele vole, kde mám káru) je to prostě skvělý! Na nudný večer, na pousmání se je tohle prostě super film. Nevím, jestli je to tim, že doba jde kupředu, ale tenhle film mi přišel lepší, jak jednička jednoznačně. Sice méně "fashion", ale více všeho ostatního. ()

Bozvav

Tak já nevím, při všech těch možnostech co tvůrci filmu měli ("Ačkové" hvězdy, peníze, zázemí) se tedy moc nepředvedli. Ne, že by ve filmu nebylo pár opravdu dobrých zápichů, ale jako celek šlo o dost lacinou až lascivní zábavu. Děj se nikam neposouval, dialogy děs a parodie nefungovala jak měla. Při výpravě a obsazení se dalo z filmu vytřískat mnohem více. Jednička se stala téměř kultovní záležitostí, u dvojky bych si tipla, že se tomu tak rozhodně nestane. Vidět a zapomenout. Jednu hvězdu dávám za začátek s Justinem, to bylo fakt vtipný, druhou a půl z nostalgie. ()

zdeny99

Rozstřílený Justin Bieber asi padesáti kulkama ze samopalu a on to defacto přežije. No tedy přežije... Našpulí pusu, udělá si selfíčko, poupraví jej v mobilu, nasdílí to instagram a až pak umře. Tak tomu teda říkám začátku. Kravina na entou, ale jako parodie parádní. A stejně jako celý tento film. Už jednička byla hrozná kravina, ale fakt zábavná a ve stejném duchu je natočena i dvojka. Derek Zoolander a jeho rival Jeníček se po letech vrací do světa modelingu. Jeden přišel o manželku a žil jako poustevník. Druhý utrpěl obrovské zranění - asi milimetrovou jizvu pod okem. Na výsluní jim pomůže rajcovní Penelope Cruz v sexy červeném overalu coby tajná agentka. K tomu všemu se vrací z vězení Mugatu s jeho příšerným účesem. Blbost, ale prdel to je skvělá. [6100. hodnocení, 302. komentář, 44%] ()

figliar

15 rokov som čakal a dočkal som sa tohoto? Pár dobrých scén by sa vo filme síce našlo, no čo keď všetky boli ukázané v trailery. Obrovský marketing okolo filmu sľuboval väčšiu zábavu než v roku 2001, no ničoho takého som sa veru nedočkal. Niektoré scény boli vyložene nudné a zdĺhavé, Derekov syn trápny a filmu tento rad nepomohlo ani kvantum celebrít. Niekedy sa proste Hollywood zbytočne hrnie do pokračovaní úspešných filmov. ()

KNTRFKT

Nemůžu říct, že bych byl zklamaný. Od mentálně retardovaného děcka taky nečekáte, že vám vypočítá váš úkol z matic. Na druhou stranu to mnohdy bylo až moc debilní a trapné, než by si to zasloužilo. Ač tu Ferrela hodně lidí pomlouvá, já ho mám prostě rád, když si pustím jeho film, jdu do toho s vědomím, že budu koukat na solidní kokotinu, která mě ale rozesměje. Což platí i tady. Ferrelovi jsem se smál. Nad Stillerem jsem kroutil hlavou a u Owena jsem se červenal. A to přesně v tomhle pořadí. Možná, že kdybych před tim nakapal do strojku pár panáků Kapitána...nevim, každopádně na poli debilních komedií to u mě rozhodně neuspělo. ()

SpeedyCZ

Patnáct let od premiéry jedničky vytasit s tímhle? Proboha proč? Jak se tomu mohlo upsat tolik známých herců? Benedict Cumberbatch? ()

Heroine odpad!

Hrrrrozně málo vtipné. Přimhouřila bych oko, a dala bych hvězdičku aspoň za supermodelku Cumberbatche, nebo za absolutně PŘÍŠERNOU reklamu s "krávou", kdyby to nebylo tak vulgární. Neříkám že je to úplné "někdo s někým točí porno", viděla jsem i horší pokusy o humor, ale Cruzová, všechny její výstupy, dementní přízvuk a vzhled stárnoucí šlapky, jeden by z toho šel do kláštera.... ()

Rockerman

Před každým filmem s Benem Stillerem mám strach. Mám toho chlapa docela rád, ale jen málo filmů s jeho účastí mě dokázalo potěšit ( Walter Mitty je nej). Navíc je tu i jeho kámoš Owen Wilson a to nevěští nic dobrého. Nakonec jsem to přežil a místy se i dobře bavil. Např. Scény se Stingem patří k nejlepším a také hned ta první akce s Justinem Bieberem byla výborná. Humor v Zoolanderovi 2 je postaven na slovních hříčkách, přeřeknutích a omylech. Ne vždy to je vtipné. Největším trapákem, jako většinou je Will Ferrell a jiní. Řekl bych, že trapné fóry versus ty povedené jsou padesát na padesát. Závěr je pak hodně přeplácaný a já byl rád, že je po všem. 50% ()

Hapretor odpad!

Totální debilita ! Že jim neni hamba ! Jen pár jakž takž vtipných momentů. Nic se nemá přáhánět ! Pro mě Debilita roku 2016 ! ()

Octane

Přál jsem si, aby byl Zoolander 2 aspoň z poloviny jako ten první..ale moje přání nebylo vyslyšeno. Fatlander není vtipnej, spíš naopak. Tolik trapných momentů, nesmyslných dialogů a odporných orgíí jsem snad ještě nikde neviděl. 1* dávám za Kristen Wiig a Penélope. Kristen za kostými a přízvuk a Penélope za to je, že je to kočka. ()

rhobos

Ten film je tak stupidní...ale tak stupidní že to ani není možné :D. Skvělé, přesně to jsem čekal. Zoolander 2 navazuje na 15 starý první díl a řekl bych, že žádný propadák to není. Asi to není film pro každého to uznávám, ale jako večerní relax kdy chcete vypnout mozek a smát se totální stupidnostem je to úžasné. Leč najdou se i věci které by mohli tvůrci vypustit. O něco MÁLO slabší než první díl. za mě takové průměrné 4*. ()

GOREGASM

Navázat na těžký a supervtipný komediální úlet, kterým první Zoolander bezezbytku byl, dvojnásob po tolika letech, byla jistě výzva a setsakrametsky těžký úkol. Jak já to vnímám, tak Ben Stiller určitě vědomě zkusil vrátit svou komediální kariéru na vrchol pokračováním hitu, který u něj řadím na špici. A není důvod mu to zazlívat, navíc si určitě se svými hereckými kamarády během natáčení zařádili jako už dlouho ne a ve výsledku je vidět, že všichni mají své postavy od minula prostě zmáknuté. Přesto kouzlo jedničky odvál čas, a i když dvojka velmi vtipně a elegantně navazuje na první díl, skoro by se dalo říct, že úvodní a závěrečný sestřih jsou tím nejvtipnějším z celého filmu. Ale nebojte Derek, respektive Eric, ale vlastně zase Derek transplantaci mozku nepodstoupil, takže je to stále stejně natvrdlý hezoun, který to s námi a se vším myslí holt dobře. Oproti jedničce má film rychlejší, řekněme akčnější tempo a v duchu své osobité ulítlosti i funkční zápletku. Bohužel to ale není onen gejzír ostrovtipu z jedničky, o který se sice tvůrci snaží, ale ne vždy, alespoň ne u mně a ne při první projekci, padá její snaha na úrodnou půdu. Možná i proto, že se některé fóry typologicky opakují a už se u nich jen pousmějete, namísto prvotního výbuchu smíchu. Ostudu si ale tímto pokračováním Ben Stiller určitě neutrhl, dvojnásob při srovnání se současným komediálním trendem, který mne absolutně míjí, a já tajně doufám ve trojku, která by tuhle natvrdlou snad již brzy trilogii se vší parádou uzavřela. 75% ()

fr3ak odpad!

Ač nesnáším komedie a vyhýbám se jim jak to jen jde, tak jednička je takové moje guilty pleasure a proto jsem se odvážil podívat i na dvojku. A tentokrát to naprosto nevyšlo. Do první poloviny jsem se cítil trapně a tu druhou, už jen tak proklikal do zoufalého konce. Rozstřílený Bieber mě fakt nepřinutí vytáhnout hodnocení z odpadu... ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (viac)

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

11.03.2015

Derek Zoolander je manekýnská ikona. Když se tedy včera večer objevil na pařížském týdnu módy, byl z toho docela poprask. On a jeho kamarád Jeníček ale nedorazili jen tak pro zábavu. Promovali tam… (viac)