Zoolander 2

• Česko Zoolander No. 2 (viac)
USA, 2016, 102 min (Special Edition: 108 min)

Réžia:

Ben Stiller

Kamera:

Dan Mindel

Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrell, Penélope Cruz, Kristen Wiig, Milla Jovovich, Justin Theroux, Benedict Cumberbatch, Justin Bieber, Jon Daly (viac)

Ubehlo desať rokov a Derekovi (Ben Stiller), ani jeho kamošovi Hanselovi (Owen Wilson) sa už vo svete modelingu dávno nedarí... Pre modelingový svet sú už odpísaní a mŕtvi. Mŕtve (ale v pravom slova zmysle) začínajú byť aj vybrané hudobné celebrity, ktorých násilné konce spája jeden zvláštny detail – každého z nich našla polícia s grimasou kopírujúcou jeden z unikátnych pohľadov Dereka Zoolandera. Keď takto dopadne aj Justin Bieber, rozhodne sa hlavná a veľmi sexy vyzerajúca vyšetrovateľka (Penélope Cruz) pre veľmi odvážny, až zúfalý pokus. Angažuje Dereka a Hansela a tí sa majú ako tajní agenti infiltrovať do sveta celebrít najzvučnejších mien a nájsť v ňom vraha. Aby ich misia bola ešte o niečo zložitejšia, z väzenia sa práve dostane podliak Mugatu (Will Ferrell), ktorý sa za mrežami priučil všetkému, čo má vedieť správny gauner. A naviac tam pre Hansela a Dereka prichystal veľmi brutálnu pomstu. (CinemArt SK)

blackJag

Derek stárne a jeho magnum už nepůsobí na každého :-) Za mě pořád dobrý, některé scény bych řekl, že jsou přímo geniální, určitě to ale chtělo trochu zesvižnit. 75% ()

Georgex

To je tak hloupé, až je to zábavné a to chvílemi opravdu hodně. Pokud se někomu líbil první díl, tak v tomto dostane prakticky to samé se všemi známými tvářemi, ale ještě ve zběsilejší jízdě, která chvílemi sice ztrácí tempo, ale to jí za nejbláznivější roli Willa Ferrella v klidu odpustíte. Moje hodnocení 60%. ()

P1tr

Druhý Zoolander je hrubě nevtipná ostuda. Je nepochopitelné, že schopný tvůrčí tým, který se podílel i na povedené jedničce dal dohromady takovéto zlo, které působí, jako by ho spíchl dohromady narychlo někdo, kdo o původním Zoolanderovi slyšel jenom z vlaku a nepochopil jeho kouzlo. Dvojka totiž až přehnaně sází na neschopnost a hloupost hlavního hrdiny a staví ho do neuvěřitelně hloupých a nevtipných sitaucí a tato humorná póza se velmi rychle omrzí. Kromě ní film příliš dalšího nenabízí, příběhově je to také slabé a jako celek působí film jako komediální křeč, která se snaží být něčím, na co absolutně nemá. Jde o zasloužený kritický i finanční propadák, který bych nejraději vymazal z paměti. Fuj. ()

solskjaer odpad!

Jeste nikdy se mi nestalo abych odesel z kina pred koncem. Tohle nemelo hlavu ani patu. Laciny humor, nulovy dej a strasna spousta zbytecne vaty o *****. Uplne zbytecny film. ()

sedm.1

Co to jako sakra bylo??? Ujetost a výraznou nekonvenčnost jsem sice s ohledem na první díl očekával, ikdyž musím přiznat, že už tam bylo několik momentů, kdy nesoudnost a nemalá přestřelenost několika rádobyvtípků balancovala na tenké hranici trapnosti a byla zkoušena má trpělivost a odolnost vůči těmto neradostným filmovým elementům, ovšem to jsem ještě netušil, co přinese Zoolander No. 2 a jak mě zatraceně nemile vytočí, neboť tato podívaná právě disponuje jen těmito okamžiky, kdy jsem si první třetinu říkal, jestli se Ben Stiller nezbláznil, respektive to nenatočil pod výhružkou vystřílení jeho rodiny, ve druhé třetině pak sice tento pocit zmizel, neboť nastala naprosto nefalšovaná nuda, aby se ale pak závěrečná třetina změnila v takovou nekontrolovatelnou, šílenou trapnost, že jsem jen valil bulvičky a vůbec jsem nekousal, co to mělo jako celé znamenat. Na rozdíl od prvního dílu na mě tentokrát nezafungovalo ani množství cameo vstupů, Stiller u mě touto obludností zkrátka hodně klesl, u Wilsona mi dokonce navíc přišlo, že ho to ani absolutně nebaví a účastní se jen z povinnosti, tohle prostě fakt nemělo vůbec vzniknout. ()

KoRner

"Prečo som zabil Biebera? To fakt potrebujete počuť dôvod?" Oveľa bláznivejšie než prvý diel, ani jediná postava nie je normálna. Teda okrem Cruzovej, pri ktorej som si prvýkrát všimol aká je sexy. Dejovo nič moc, vtipov málo, všetko sa sústreďuje hlavne na tú bizardnosť módneho sveta. ()

klukluka

Zoolander 1 byla skrz na skrz trapná číčovina. Tohle je ale dokonale promyšlená a režijně důsledně vedená satira, která má několik (celkem dost) malých (zdlouhavé finále například) a jednu ohromnou (komerční=včetně hodnocení) slabinu: snad (?) záměrně znechucuje domnělou cílovou skupinu diváků (nenáročné) a beznadějně se míjí s těmi skutečnými (intelektuálové), kteří by dokázali rozklíčovat, že jde od začátku do konce o nadsázku a upřímně míněné pohrdání světem velké módy (přitom za aktivní účasti řady jeho ikon, což je o to pikantnější). Oduševnělí lidé se se Zoolanderem 2 ale většinově minou, stejně jako s celou Stillerovou filmografií. Bylo od něj naivní si myslet, že se ještě může zbavit svého léta systematicky budovaného kreditu (rozuměj stigmatu) herce, který je zárukou té nejpokleslejší, nejprimitivnější- ale ano- filmové zábavy. Tuto obecně zažitou představu o sobě Zoolanderem 2 naboural. Obávám se nicméně, že nic nezískal a mnohé ztratil. Tenhle film se nelíbil ani jeho dosavadnímu věrnému a tupě oddanému fanklubu (46%), hlavně ale jistě nepotěšil nemalou skupinu enormně vlivných a bohatých lidí. Osobně kvůli tomu Stillerovi věštím značné profesní problémy. ()

joora1

Totální "hovadina", která bohužel již marně ždímá dávno zašlou slávu ze své o dost podařenější jedničky. Nevtipné, přitroublé a nudné. ()

keoma26

S obdivuhodnou duslednosti natoceny nonsens, to az marnotratne defile znamejch jmen a tvari se postupne stava jedinym duvodem a zaminkou celej film dokoukat ... Uz ten film nechci nikdy videt, ale soucasne jsem rad, ze jsem ho zhlidnul. ()

tom.nosek

Popkulturních narážek tam sice bylo hodně a hned počáteční scéna byla velice dobrá, nicméně pak už to šlo jenom dolů. Není to špatný film, občas se jim podaří dobré vtipy (další Wake Me Up Before You Go-Go scéna, znetvoření Owena Wilsona, Kiefer Sutherland), ale převážně je druhý Zoolander celkem mdlý. Nejlepší komediální výkon pak podle mě předvádí Will Ferrell. ()

joshula

Každé volné pokračování chce alespoň vyrovnat původní film. V tomto případě dejme tomu, že se tvůrci alespoň přiblížili... ()

Kalper

Zoolander 2 je parodií sebe sama. Vybírá si motivy a fórky z prvního dílu a snaží se je znovu využít. Výsledkem je však přehlídka trapnosti a bizarnosti, která se v ničem nemůže s našlapaným prvním dílem rovnat. ()

F.W.Colqhoun

Shes hot. I trust her. První díl Zoolandera zapůsobil jako zjevení. Takhle krutý výsměch povrchnosti a blbosti byl novinkou. Dvojka to má těžší. I kdyby byla napsána, režírována a zahrána stejně svěžím způsobem, jakože není, blbost ovládla mainstream nejen popkulturní - a čemu se tedy smát? Když jde o kejhák? Přehlídka celebrit, mordování Justina Biebra, Will Ferell, který lost his shit once again a Magnum, ovšem, to nezachrání. Na tyhle časy jsou Derek a Hansel krátcí. I am afraid fashion already killed itself. ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (viac)

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

11.03.2015

Derek Zoolander je manekýnská ikona. Když se tedy včera večer objevil na pařížském týdnu módy, byl z toho docela poprask. On a jeho kamarád Jeníček ale nedorazili jen tak pro zábavu. Promovali tam… (viac)