Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

bleaklord66

Avatar 2 je bezpochyby kinematografickou události roku, jedná se však i o film roku? Já osobně si to nemyslím, jelikož od takového filmu očekávám kromě nabitého vizuálu, který měl Avatar 2 oproti debutu posunutý na úplně jiný level, také konzistentní, poutavý a hlavně originální příběh. Celá zápletka jako by byla vykradená z jedničky a děj měl několik závažných trhlin a nonsensů. Například oživení plukovníka Milese v podobě avatára mi přijde nejméně poměrně zvláštní, když ještě v jedničce se jednalo o něco tak jedinečného, že kvůli tomu museli na Pandoru místo vědce vyslat mariňáka na vozíku. A najednou tu máme kopírování paměti ještě v době jedničky a další avatáry. Za zmínku stojí také náhle zmizení ostatních na'vi ve finální bitvě, kde jako zázrakem zůstala jen Sullyho rodina. Nedokážu také plně pochopit Jakeovu motivaci k tomu utéct, čímž zázračně zmizí všechny problémy. Ano, sice po jejich základně v horách nepůjde komando nepřátelských avatárů, ale ničení planety to stejně nezastaví. To samé finální sekvence, kde je vzneseno stanovisko, že to bude právě území mořského klanu, kde se postaví uchvatitelům. Takže o lesy, tamní klan a všechny jejich známé už nikomu nejde? Jako největší problém celého filmu však vnímám to, že se nedokázal rozhodnout, čím vlastně chce být. Chvíli jsem sledoval akční film, který budoval atmosféru, jen aby ji zabil v půlhodinové sluníčkové dokumentární pasáži, z níž pak jakoby nic přešel opět do akce. Podtrženo sečteno tu máme film s úžasným vizuálem a slabším příběhem, který má průměrný děj. Chybí mu také temná industriální atmosféra jedničky, která tvořila vynikající kontrast s krásami fikčního světa Pandory. 7/10 ()

Tomas129

SPOILERY Netajím se tím, že první Avatar je asi můj nejoblíbenější film. Proto jsem s velkými očekáváními vyhlížel pokračování. No, konečně jsem se po 13 letech dočkal. Nicméně je pravdou, že jsem od Camerona očekával něco trochu jiného. Film má zcela jistě svou kvalitu. Není to nějaký nesmysl plný cynismu a trapných vtipů, kdy se člověk za dotyčného spíše stydí, než se tomu směje (v to se bohužel časem zvrhl Marvel). Příběh má hloubku. Působí na emoce a vyzdvihává rodinu. Dá se říci, že hlavním cílem filmu je v lidech rozvíjet empatii. Empatii k přírodě a k druhému. To si myslím, že plní velmi dobře. Nicméně co mně už osobně chybí oproti jedničce, je nižší důraz na vědeckou část. Těšil jsem se, co nám Cameron ukáže nového. Na Cameronovi se mi líbilo, že se snažil v Avataru 1 sci-fi vymýšlet tak, aby to bylo něco nového, ale zároveň ne nereálného. Jenže bohužel tady tato stránka začíná nějak pokulhávat. Mnohé věci byly pouhou kopií z jedničky. Máme tu některé scény, které jsou déjà vu z jedničky. Co mně hodně vadilo, bylo vstoupení orbitálních lodí až skoro k povrchu země (Pandory)?? To byla úplná hovadina. Nejen, že by to strukturálně nevydrželo a energeticky nedalo, ale bylo to i zbytečné.... Jediná novinka jsou stavební roboti a lodě.... no nic moc :-( Co se přírody Pandory týče, tak ano, podmořský svět byl nádherný, ale díky chybějícím scénám s vědci už se toho dopodrobna tolik moc nedovíme (ano jedna tam byla, ale to bylo prostě málo). Nejzajímavější z tohoto hlediska mi přišel děj ohledně Kiri. Ta je po své matce velmi zaujatá přírodou a navíc tam vzniklo zajímavé pouto s Eywou. Eywa je asi to nejzajímavější, co kdy kdo na poli biologie a botaniky vymyslel. Stromy (nyní i život v moři) propojené neurony, takže vlastně celý les (nyní asi celá planeta) tvoří obrovský mozek a je tedy očividně mnohem inteligentnější, než jakýkoliv tvor? Tady slovo příroda opravdu nabývá významu vyšší živé smýšlející bytosti. U nás je slovo příroda pouze souhrn všech živých organismů, v Avataru reálná smýšlející bytost. Tam je ještě obrovský prostor k probádání a pochopení jejího významu i funkce. Kiri s ní má neobyčejnou vazbu. To mi přišlo v této oblasti nejzajímavější. Nicméně opět pozor Camerone, aby to nespadlo k nadpřirozenosti. Aby Kiri jakýmsi zázrakem ovládala vůlí svítící rybičky, tak to už zvedám prst. Když se napojí neurony ze své hlavy k Eywě, tak to se mohou dít opravdu různé věci...to beru, ale když připojená není, tak je může ovládat? V nadpřirozenou moc nevěřím a Avatar 1 v ní taky nevěřil. Velmi by mě mrzelo, kdyby se to zvrhlo. Takže suma sumárum, za nižší pozornost reálnosti a slabší technicko-biologicko-vědecké části strhávám 1 hvězdičku dolů. Bohužel. Byla to věc, na kterou jsem se nejvíc těšil, ale dostal jsem spíš rodinu a empatii. Je to sice fajn, ale Avatar 1 byl hlavně o technologickém, biologickém a botanickém požitku. Každopádně film má nakročeno pěkně ke 3. Doufám, že bude ona stránka, kterou jsem zkritizoval, mnohem zajímavější. ()

Enon

Avatar, film, který bezmezně miluji už od útlého věku, film, na který sem neměl tu možnost jít do kina, a slíbil sem si, že až James Cameron natočí pokračování tak na to půjdu ať se stane cokoliv. A mé čekání je u konce, máme tu pokračování  a návrat na planetu Pandora. Můj neskutečný hype se v posledním roce stupňoval každou další ukázkou, každým odkrytým materiálem, každým rozhovorem jak s herci, tak s režisérem, až se vyšplhal do absolutního maxima. Usedl sem do křesla v kině a netrpělivě vyčkával. Objevil se první záběr a mě bylo jasné, že ten film prostě nebude špatný, a měl sem pravdu, Avatar: The Way of Water je absolutní nálož všeho, co jsme milovali na prvním dílu. Vizuál je jak z jiné planety, tady není o čem, absolutně bez konkurence, hlava vám to nepobere jak to může vypadat takhle neskutečně dobře. Ta voda mi jednoduše vyrvala oči z důlků a já je do konce stopáže nedokázal vrátit zpět. Tohle se musí prostě vidět v kině, doma ten film bude působit polovičně, věřte mi. Takže to bychom měli vizuál. Příběhově je to dostačující a zkrátka se jedná o právoplatný druhý díl. Rozvětvují se nám tady příběhy všech postav, ukazuje nám to další zákoutí a lokality Pandorské přírody, další zvířata a příšerky, další témata ohledně ochrany přírody a tak dále. Pokud čekáte stejně velkolepou a kulervoucí akci jako v prvním dílu, tak to tady nenajdete, jedná se o více komorní a přízemní akci, která ovšem je nádherně natočená, má kvalitní choreografii a není zde jen tak. Není jí tu tolik a to je to, co možná bude dost lidem vadit, tento díl je prostě spíše o poznávání Pandory a o představení nám rodiny Jakea a Neytiri. Já byl z toho také nejdříve zklamán, ale rozleželo se mi to v hlavě a jsem s tím neskutečně spokojen, čekal jsem od toho totiž něco, co to nikdy nemohlo být a je mi naprosto jasné, že tento díl funguje jako jakási výstavba pro budoucí filmy a Cameron si to schovává na příště. Ten chlap má prostě pod čepicí a je to absolutní génius, který nad  každým svým filmem stráví hromadu času a svým perfekcionismem neustále dopiplává všechny scény a materiály. A momentálně mi jeho fráze: ‚‚Druhý díl je pouze předkrm, čtyřka vás odpálí,‘‘ dává smysl. Všichni herci odvádí skvělé výkony a je nad slunce jasné, že natáčení určitě nebylo snadné, takže všechna čest. Film je to úžasný, to ale neznamená, že nemá žádné chyby, kupříkladu výskyt určité předvídatelnosti a nesrovnalostí v příběhu, jak říkám, scénář není oscarový, kdyby tu byl scénář hodný třeba Duny, tak se jedná o jeden z nejlepších filmů, co sem viděl. To se nestalo, bohužel, to ale nic nemění na tom, že tohle je určitá velká filmová událost, která nesmí nikoho minout, která všechny opět ohromí a která absolutně nakopává prdel všem ostatním akčním blockbusterům dnešní doby. Kdybyste se mě ptali na silné emocionální scény, tak bych vám odpověděl, že tu jsou, kdo viděl tak určitě ví o čem mluvím. Nechci nic spoilerovat, ale pokusím se pouze nastínit pár příkladů. Lov velryb někde zhruba v půlce filmu bylo něco, co úplně vystihuje to, co se nám James Cameron snaží tímto filmem předat, ochrana přírody. Ta scéna je fakt hodně silná a v tu chvíli sem měl vážně pocit, že jsme jako lidstvo selhali. Další, sekvence na lodi, k tomu nebudu nic říkat, jen, že je zde několik dílčích soubojů s tou perfektní akcí o které sem mluvil. A posledním příkladem budiž scéna se smrtí určitého Na'vi důležitého pro příběh. Tak, řekl bych že jsem řekl vše, co jsem chtěl. Dále musím zmínit hudbu, která je opět opulentní a dodává většině scén na síle, speciálně píseň od Weeknda u konečných titulků byla tak dobrá, že se mi v sále podařilo nechat pití a je to jedna z nejlepších písní k filmu za poslední rok.  Doufám, že sem vám dokázal popsat jak dobrým a silným filmovým zážitkem Avatar: The Way of Water je a jak moc je potřeba na něj zavítat do kina a vidět to na vlastní oči, tohle je totiž ten film, kvůli kterému kina existují. 83% () (menej) (viac)

Opavak

Film je to parádní. Jddničku jsem viděl tento týden poprvé, a usínal jsem. Proto jsem se dvojky dost bál, že to opět nebude nic pro mě. Opak je pravdou. Vizualizace luxus, příběh sice nenadchne a dopadne očekávaně ale za to té akce, emocí, zvratů a překvapení je strašně hodně. Cameron si s filmem natolik vyhrál, že až uvažuju, co chce dát do dalších dílů. 3D nás sice trochu zklamalo, tolik 3D efektů tam zas tak moc nebylo a čekali jsme od toho podstatně víc, docela často to vypadalo, jako bysme se dívali na 2D. Přítelkyně jedničku miluje a oba jsme se shodli na tom, že je to lepší, jak jednička. Ne každý to tak ale bude mít. Rozhodně doporučuji ()

davidh76

Nebýt opravdu strhující poslední tretiny, tak za tři. Zápletka až překvapivě klasický dvojková.... Průměrnejsi dvojková zápletka snad ani nemohla být. Na Camerona a opravdu slabota. Dvojky uměl... V půlce jsem zvažoval, že buď odejdu nebo usnu... Pak ale přišel lov velryb a začala jízda smrti a skončila až na konci. Po druhé už bych si nechal ujít. ()

ensabahnur

Tie tri hodiny ubehli ako voda. Doslova. Čo viac si priať od vytúženého pokračovania než tento fascinujúci veľkofilm plný akcie a emócii ktorý dovolím si tvrdiť mcu ponúknuť nedokáže. Prekonal však the way of water jednotku ? Aj áno aj nie. Ak sa budú niesť dalšie časti v minimálne podobnom ak nie vyššom trende už teraz sa neviem dočkať. Cameron skrátka tie pokračovania vie v tom je naozaj geniálny. Áno, dvojka je v mnohých ohľadoch podobná jednotke , je vidieť že sa držal overených šablón a prečo by aj nie keď tak dobre fungujú. Dej začína zľahka , zoznamovanie sa s novými postavami a prostrediami funguje výborne , skutočne avatar ako jednotka tak aj dvojka je jeden z mála filmov ktorý má naozaj minimum hluchých miest a scéna za scénou posúva príbeh ku predu tým správnym smerom až k samotnému epickému finále z ktorého sa mi neraz zaslzili oči. Posledná velkolepá bitka je z toho najlepšieho čo cameron kedy natočil a dúfam že v ďalších častiach posunie laťku ešte vyššie. No a teraz aj trošku z tej druhej strany mince. Mierne ma sklamala pomerne nevýrazná hudba kedže z trailerov to vyzeralo naozaj slubne ale budem dúfať že v dalších častiach to bude lepšie , po technickej stránke naozaj geniálne aj keď niektoré scény možno pôsobili miestami prirýchlo vďaka tomu vyššiemu snímkovaniu . The way of water bol zrodený pre 3D imax ... film ktorý v ňom pôsobý lepšie a prirodzenejšie jednoducho nenájdete. Musím sa priznať že z prvého premietania som bol trošku v rozpakoch predsa len očakávania boli obrovské po 13stich rokoch ale z druhého videnia som naplno ocenil Cameronovu genialitu a hlavne je to len predprípava pre dalšie časti. Myslím že vo way of water si splnil taký svoj sen a dal tam kúsok niečoho zo svojich najväčších hitov a funguje to naozaj perfektne. Ak ste fanúšikom prvého dielu som si istý že budete nadšený. Haters dajú samozrejme už iba z princípu odpad , predsa len nie každého musia baviť modré opice s postavami supermodeliek. Žiarlivosť je naozaj škaredá vlastnosť . Nutnosť vidieť v najvyššej možnej kvalite teda v IMAXE , inak neuvidíte to čo Cameron chcel aby ste videli a počuli. Zatiaľ videl 2 krát 95% ()

Muffin

Asi se budu opakovat ale je to tak. Vizuál nádhernej, 3D dechberoucí, na celkovou délku byl ale příbeh hodně jednoduchý.  Cameron jako by si plnil své technologické a vodní sny a na díváka trochu zapomněl.  Otázku mám ale stále nad 3D jako takovým. Je to tak fascinující, že nevím zda člověk nezapomíná u filmu více přemýšlet a ponořit se do obsahu. No tady každopádně moc nebylo kam, ale zážitek v kině to byl jinak úchvatný. Musím také zmínit, že film kde hraje většina animáků a lidský herec je tam spíše vzácností, u mě postrádá uvěřitelné emoce. Ono to trochu působí jako Muppet show, kam dorazí živý herec. A to prostě dokonalosti dosáhnout nikdy nemůže. Nasnímaná lidská tvář, to je to proč hercům udíme oscary.  Pátou hvězdičku asi nedám, přecejen čekám od filmu spíš ten příběh a skutečné herce. Ale všechny ostatní věci byli na hvězdiček šest. ()

Benny6

Nevidel som jednotku,tak nemôžem vidieť ani dvojku a myslím si,že čas sa dá zabiť aj lepšie.Nemusím filmy žánru "zbytočný".Tak som mrkol trailer,a čuduj sa svete,mal som pravdu.Trailer ma v podstate varoval pred návštevou kina . ()

Koudy_96

První Avatar mě v kinech minul, dostal jsem se k němu až později, kdy na mě udělal dojem jak nádherně to vypadá, doslova jsem hltal každičký detail, který nám Cameron nadělil. Na druhou stranu příběh už na mě takový dojem neudělal, ale u tohohle BlockBusteru to netáhne příběh, ale samotný vizuál, emoce a i nějaké hluboké myšlenky jak se jako lidstvo chováme k přírodě a přesně tyhle aspekty se přetáhly i do jeho pokračování. Cameron to zase dokázal, posunul technologii ještě na další level než je jeho předchůdce a ta voda....bože ta sexy voda je něco z čeho mi málem vypadly oči z důlku, ale jak už jsem psal, příběh mi přišel ještě slabší než v prvním díle, ale opět mi ten film táhly úplně jiné věci. Nové postavy byly hodně sympatické, i když některé měli méně prostoru než jiné. Záporák o tom se třeba nebavit byl nudný a zase zcela generický. Ale celkově jsem hodně nadšený a určitě se těším pokračování. 8/10 ()

Hollmi

Hodně jsem přemýšlel, zdali Cameron zvládne po 13ti letech natočit pokračovaní tak úspěšného dílu. Přeci jen jako diváka mě ohromilo zpracování příběhu, první návštěva pandory, práce s efekty a klasický příběh kdy se lidstvo snaži zničit něco krásného. po 13ti letech ovšem dorazilo pokračování které má přes 180minutovou stopáž. Říkal jsem překvapí Cameron? Upřímě jsem si “sednul na prdel” Neuvěřitelné zpracovaní přírody a světa Pandory, nádherný podvodní svět a byť klasický tak velmi poctivý příběh. Ano zápletka není nikterak nová, navazuje volně na předchozí díl každopádně mě jako diváka svět Pandory totálně pohltil a 3 hodiny utekly tako voda. Ano je pravda že některé scény byly zakončeny ztmavnutím obrazovky jako by musely být sestříhané (myslím ale že prodloužená verze by měl 5.5h 😂) Ano je pravda že střední část filmu je dost o přírodě a to jak je fantasy svět Jamese Camerona krásný a Ano je pravda že dětská rozhodnutí a zápletka je dost očividná, nicméně je mi to všechno jedno, protože ten film mě dostal do kolen celkovým zpracováním a nádherou na kterou jsme 13 let čekali, za mě úžasnych 90%. ()

FakinAdsso

Překrásná dívka bude po lobotomii stále překrásná. Chcete se na ní ale dívat přes 3 hodiny? Překvapivě asi jednou v kině ano. Nicméně film má krom překrásného vizuálu 1000 a 1 chybu.   Postavy se nechovají jakkoliv logicky, dialogy jsou jak z posledních Rychle a zběsile - vrcholem všeho skutečně je finální souboj, naposledy jsem se u špatného konce takhle nasmál u závěru nové trilogie Star Wars. Ve chvíli, kdy Jake Scully jde po jednom z nejhorších (kéžby to bylo myšleno jako superlativum) záporáků vůbec - jehož motivace je postupem času už nic víc, než dětinská a naprosto nadbytečná pro potřeby invazivních lidí - shodí ho do vody, ve které by nad ním měl mít jasnou převahu, tak najednou zmizí ze scény - najdeme ho o chvíli později, jak jen tak nic nedělá na kameni - uprostřed bitevní vřavy, ve které jde o život jeho FAMILY (na scénáři se nejspíš podílel jistý pan Nafťák), prostě sedí na šutru a nic nedělá.  Obdobnou starost o své dítě má i klan vodních Navi pojmenován trefně MrdkaJiná - jejich dcera sice pořád ještě je uprostřed všeho nebezpečí, ale naprosto všichni, nejen rodiče, najednou z bojiště zmizí - jak lusknutím prstu. Film nemá čas ptát se kde je kdo, Cameron asi jednu část boje vymyslel na začátku před 13 lety a druhou domýšlel až teď, neb jinak si tyhle tristní chyby, kterých ve filmu není málo, neumím vysvětlit.      Film trvá nechutně dlouho, ale stejně se jakákoliv rozbuška v příběhu odehraje naprosto ichtylní náhodou (protože proč něco takového budovat, je lepší se dívat na to, jak se plave s rybama, pořád, dokola, fakt hodně - záporák prvně vstoupí do obřího lesa a na koho tam nenarazí, je to zrovna parta důležitých dětí. Záporák jede ulovit 2 velrybu a jejda podivme se, kdo to na celém širém moři zrovna je na stejném místě? Zase děti? To snad nemůže být statisticky ani možné - ale to je jedno, Cameron udělá vše proto, aby svůj příběh posunul od jedné debilní události k druhé. Je skutečně obdivuhodné, jak může být něco tak průlomové po technické stránce a zároveň tak otřesné po té další, která je audiovizuální tvorbě, která se má snažit přenést nějaký příběh taky nesmírně důležitá.  Je to krásný, přímo nádherný - ale přes 3 hodiny se koukat na pěkný akvárko po chvíli omrzí, hlavně proto, že v něm něco nehraje - jsou to opět postavy a scénář. Člověk se až diví, že nám James kdysi zvládnul dodat filmy, co fungovaly jako celek. Rozpadnutý a táhnoucí se lejno zůstává lejnem, i když ho natřete 4k HFR 3D lakem. ()

hovnocuc

No jo...tak jsem to už taky viděl. Musim říct,že je to teda špičkově udělaný, výstavní skřín triků, líp se to asi v současný době udělat nejde, až mě trochu mrazí,jestli vůbce bude za pár let třeba herců. Jenomže tak nějak mi přijde, že se v tom film sám trochu utápí a stává se chvílema spíš dokumentem o planetě Pandora, kterej prodal obsah za formu. Děj skomírá, stopáž dosahuje na obludný čísla, herci sami moc předvést nemůžou a zbytečnej patos. Rozumim tomu, že tvůrci vsadili na perfektní triky, ale míň je někdy víc, žádný filmový kouzla nenaženou příběh a spád děje. Zkrátka si nedovedu představit, že bych si těch 192 minut dal znova. Jednička byla určitě lepší. Ale je to luxusní podívaná, o tom žádná. ()

Nataraja

Myslím, že se nám tu opakuje stejný efekt jakou Matrixu. První díl naprostá legenda, ničená pokračováními. Technicky je Avatar 2 opravdu neuvěřitelný, ale filmově, resp. scénáristicky a dramaturgicky je to hodně špatný, no dobrý, průměrné. Škoda toho. celou dobu jsem si v kině říkal, kdyby James Cameron nasměroval svůj um a talent na jiný příběh, možná bychom se dočkali něčeho znovu přelomového. ()

anevanu

Jedu právě z kina v krátkosti, tohle je film na , který člověk musí do kina minimálně 3D a potom jen koukat z otevřenou pusou a říkat si Cameron to zase dokázal.😉Zapomeňte na to,aby jste čekali až to bude někde stažené nebo sledovat v TV.Zvedněte zadky a palte do kina.Stoji jak za každou korunu tak i za každou minutu vašeho času.Lituji jen toho, že u nás dávají jen 3D v Ústí nad Labem.Dala bych si těch D víc,kdybych mohla. ()

darius1706

I když jsem nechtěl původně jít na Avatar vůbec, nakonec jsem byl dnes podruhé, tentokrát na 2D. Wow efekt z triků pryč a tak jsem se mohl soustředit na film. Předně, co je opravdu příšerné, je ta neskutečná délka. Tři a čtvrt hodiny je prostě moc. Notabene, když tam chybí jakýkoliv děj, příběh, resp. ten by vystačil na 10 minut. A ten zbytek je cca třetina digitální bitka a zbytek omáčka, jak někde někdo plave, jak nějaký dítě zlobí, jak někdo někam letí nebo má nějaký přitroublý proslov. Být film poloviční, tak je tu alespoň šance, že si člověk vybuduje vztah k nějaké postavě, ale bohužel ani po druhém shlédnutí jsem se nenaučil ani jedno Sullyho dítě - zde je další kámen úrazu, ta jména. Jack je pohoda, ale ten zbytek, ani tu jeho ženu jsem neudržel. A jelikož tam vlastně žádná postava nemá hlavní linku (vyjma tedy asi Jacka a toho tajtrlíka proti němu), tak jsem vlastně ty dva jeho kluky poznával akorát podle hlasu. Když mlčeli, bylo to v loji. Další věcí, která mi tu fakt vadí (stejně jako u jedničky) je ta přetvářka. Mám k přírodě blízko, a tak prostě nemůžu pochopit systém, kdy sice hrozně tvrdíš, že příroda a kecy v kleci a pak jdeš prostě pro zábavu na lov. Tak nějaké zvíře holt do té přírody asi patří méně a nějaké více, nebo co... A takových nedorazů tam bylo víc. No, v jedničce to mělo alespoň nějakou interakci mezi Jackem a tou jeho domorodkou, tady se to scvrklo na fráze "ano pane", "já si to s ním vyřídím", či další druhy peskování, asi, teenagerů a jako vrchol nějaké skřeky hlavní hrdinky. Asi nemá smysl film tepat dál, jsem tu více méně osamocený a nechápu to. To už filmu opravu stačí jen dokonale provedené triky? Dnes se mi třeba stala věc, že když jsme jeli do kina, potkali jsme krásné srnky. Troufnu si tvrdit, že 99 % z osazenstva kina by to nezajímalo, zatímco u nějaké digitální potvory tam minimálně 2/3 kina téměř ucvrkly. Proč naopak film vidět? Inu proto, že ten svět je opravdu dokonale vymodelovaný. Pokud se rádi téměř 3 hodiny díváte na nějaké animace (a ve 3D jsou ještě o řád lepší), je to film pro vás. Bez legrace, je to opravdu krásně udělané, snad jedinou výjimkou a to velmi nepřirozeně animované malé děti. Velcí (zřejmě si u malých dětí řekli, že to zvládnou bez herců) byli super. Pro mě velké zklamání, ale dle hodnocení to asi zase bude úspěch. Tak si to nenechejte náročným divákem kazit. 😉 ()

Kauikk

Po 13 nekonečně dlouhých letech jsme se konečně dočkali nového Avatara, vše nasvědčovalo tomu, že nám James Cameron naservíruje něco, co by nám mohlo vyrazit dech. Bez přehánění snad každý musí uznat že zde používané efekty dělají z Marvelu béčkovou produkci, ani u jedné scény člověk nezapochybuje o tom, že to co vidí není reálné. Osobně mi film neskutečně utekl i po obsahové stránce, ano film nenabídl nic extra, ale to jsem osobně nečekal a byl jsem více než spokojený s tím co vidím.  Nezbývá než doufat, že dalšími pokračováními Avatara na první dva kousky režisér naváže stejně kvalitními. 10/10 PS: 3D je nutnost :D ()

momomoo22

Vizuál, efekty fajn. Dej sa zameriava na deti hlavných z predošlého filmu.Dlhé zabíjanie „velerýb" a smrť dieťa (bolo jasné od začiatku, že zo 4 deti určite nejaké zomrie) už fajn nebolo. Deti aj domorodcov sa správali príliš pozemsky. Kto je citlivejší, tak musí tak trištvrte hodinu znášať citové vypätie lebo nie a nie skončiť. A na záver ľudské dieťa, ktoré sa zachová úplne na pred... ()

Broomen

2 hvězdy za obraz, zbytek je čirá hrůza. Děsím se, kam to všechno za pár let povede. Filmy bez kvalitního příběhu spoléhající pouze na efekty! #thewayofshit ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara