Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

Dana.Mikulda

Málokdy dávám 5hvězd. Musí jít opravdu o unikáty... a to, co jsem dnes zažila v kině, si plný počet hvězd zaslouží. Jde o dokonalé, umělecké dílo. Děkuji, že jsem toto mohla vidět a chvilku na Pandoře zase žít... ()

lukas.frydry odpad!

Totálně nechápu místní orgie v hodnocení .. čemu na tom dáváte jako 5 hvězd ?!!! Vždyť je to úplně stejnej příběh jako jednička, jen otocenej.. mimo rozdíl les vs voda, spousty úplně totálních nesmyslů (jako třeba lidská posádka je na pandore sotva rok, ale skoro všecko je naaranžovany jako 20 let starý věci.. ty lodě hlavně.. dyt to je úplně trapný tvl.., nesmyslů s maskama, který někdy potřeba jsou a jindy ne.. viz znovu ta loď..) 3-4 hudební témata furt dokola, několik zbytečných příběhových témat, proč proboha má tohle skoro 90%?! ... Jediný, co tomu filmu uznám je skvělej vizual, pokud šlo o vodu a les, tam si s cgi vyhráli, ale jakmile bylo cokoli industriálního, tak to úplně triskalo do očí... Nejvíc špatně vyhozený peníze za kino v tomhle roce... ()

vampvegetar

videné v 3D. Miesto fantastickej sci-fi som videl sci-fistickú fantasy. rodinnú éposovitú,chvíľami až pátosovú komerciu. konverziu "modernej kinematografie" a jej techn. updatu na (zvlášť v závere )PC hru. film prakticky bez živých hercov. nie je to až taký inovačný míľnik ako sa kategorizuje v recenziách.  Ale, jednoznačne to nenudilo. Klady : svižné tempo, pomalé časti sú vizuálne pútajúce pozornosť /a "kvázi kryjú" jednoduchý dej/ a akčné časti akcelerujú dej /a pre zmenu adrenalínujú diváka a zakrývajú nádheru prírody a planéty/.  Negatíva: technicky len mierny higher-level/videné v Hobbitoch,prvom diele/ a skôr sú pôsobivé prírodné vodné a lesné vizualizácie ako samotná akcia a kamera-shoty,to už bolo v minulom diely a trochu nesúmerná je frenetická akcia v závere,až predávkovaná a trhavá. dej mohol byť menej prediktívny. Súhrn: fajn vyvážené klady a zápory,čím potešia väčšinu priemerných,komerčných divákov a pre botanikov a možno PC hráčov to je kanonické dielo /no pre čistých pôžitkárov esencie filmu,pravého sci-fi a fantasy ako som ja mierne sklamanie a preto "len" 4* , za tú fantasy/.  p.s. : iná "pracovná skladacia verzia" filmu sa mohla volať "Tenká červená čiara 1.tretina filmu a Votrelci-fantasy version 2.tretina", v nových optických technikách. 3.tretina sa nekoná,dúfam,že príde nejaký nový prvok v dejovej funkčnosti. Alebo to skončí ako Matrix 3,čomu sa tento diel ešte vyhol a funguje,no nešokuje. 4*  83 % ()

GanjaManCZ

Vizuál je ohromný o tom nemá cenu diskutovat... Ale příběh mě zklamal. Začátek se mi líbil. Postavy jsou mi velmi sympatické. Ale od zpracování příběhu jsem čekal zkrátka něco víc. Dialogy byly občas otravné a scény, kde se řešil vyvrženec Payakan mi přišly až moc absurdní a zbytečné. Dále jsem čekal k vidění více ostrůvků a přírody okolo, jak jsem viděl z jedné fotky... Jednička na mě působila víc epicky. Prostě tak nějak lépe natočená, víc zapamatovatelná. Každá scéna, dialog byl zajímavý. Tady tomu hodně dával ten úžasný vizuál, který byl zase lepší něž v jedničce. Moc rád bych dal 5 hvězd, protože ten svět a postavy prostě miluju, ale nakonec tomu dávám 2 hvězdy a moc se těším na pokračování, které snad bude mít větší duši. Mimochodem píseň kterou zpívala Neytiri na konci je překrásná a vehnala mi slzy do očí. ()

PetanBub

Já z toho kina normálně odešel... to byla taková nuda, že jsem po 2 hodinách fakt šel. Vizuálně to je samozřejmě mazec a až do teď nikdo nedokázal, takhle hezky animovat vodu, takže za to panu Cameron i skládám poklonu, už zase posouvá hranice možného. Ale jinak jsem se skutečně dost nudil. ()

Ryorka

Bylo to modré a mokré.  A teď trochu rozborky. Vizuál samozřejmě nádherný, dokonalý a v kombinaci s Dolby Atmos boží i zvukově. Když to bouchalo, člověk se instinktivně přikrčil a ohlídl a když pršelo, měli jste potřebu hledat deštník.  3 a půl hodiny utekly rychle. Nikde zásek, všechno odsejpalo.  Dějově samozřejmě plytké, jednoduché klišé. Ale o tom ten film není a být neměl. Podstata filmu je jinde a krom toho vizuálu je film obsahové i poselstvím. Ostatně jako jednička.  Přesto, i když byla dvojka propracovanější technicky a bylo tam i víc konverzace ( mimochodem chování Jakea jsem chápala ale i tak byl napřesdržku ), tak dojmy z jedničky dvojka nepřekonala. ()

Kjube

Proč má tento film tolik pozitivních recenzí? Rozhodně se nejedná o filmovou událost posledních 13 let. Z hlediska sci-fi filmu jde spíše o průměr. Délka celého filmu je bolestivě nudná, společně s akčními scénami, které jsou ke konci opravdu nastavovaná kaše. Avatar 2 připomíná spíše druhou epizodu seriálu, kterou si nebudete pamatovat. Vizuál a efekty parádní, možná až na oheň a výbuchy, které mi nesedly. Vodní svět a další klan domorodců nepřináší nic nového (lov velryb byl ale zpracován výborně). Dialogy jsou průměrné, vypíchl bych až přehnaně tvrdý hlášky mariňáků, které působily místy divně. Nevím zda film chce být pohádka nebo sci-fi. Nejsilnější části filmu jsou začátek a příchod mariňáků v tělech avatarů. Důvod návratu "pozemšťanů" je vysvětlen v několika větách, kdy tlustý velrybář "vytěží" z velryby mozek. Docela by mě zajímalo, co se děje na zbytku planety. Vesmírné lodě a město "pozemšťanů" dostane minimum prostoru. Škoda, protože potenciál byl veliký a za mě nenaplněný. Na závěr ještě jeden postřeh, vesnice vodního klanu připomíná Kashyyyk, jen tam chyběl mistr Yoda. -------------------------------------------------------------------- PS: Film jsem viděl v TDL CineStar (Dolby Atmos, 4K, titulky) ()

pepelope

Můžu říct, že po technické stránce je to opět vrchol kinematografie. James tomu opět dal vše co chtěl. Délka filmu je opravdu velmi dlouhá, ale je pořád se na co koukat. Tím pádem to uběhne velmi rychle. Je to opravdu skvělý zážitek, obzvláště na velkém plátně a 3D. Doporučuji ()

Andrestorm

Jel jsem do kina s očekáváním že to bude stát za to a dostal jsem přesně to pro co jsem si přijel + něco navíc. Nádherný vodní svět plný barev, perfektních efektů (kam se hrabe Marvel) a rozhodně i emocí. Akce jede od začátku až do konce, děj mě na ty 3 hodiny doslova vcucnul aniž bych si došel na hajzlík. Nejlepší film roku vč. hodnocení 10/10 ()

Thane

Je to naprosto opojne. Sice se tam vlastne nic nedeje ale je to opojne. Nechat se vtahnout do (staro)noveho sveta a jen se nechat unaset. Prozivat drobne strasti a nastrahy novych hrdinu. Moc se mi libilo jak se starym svetem zametl behem peti minut a cele vice nez tri hodiny se venuje novemu. A utece to jako voda. Remeslne asi nedostizne a pokud nepotrebujete slozity pribeh se spoustou zapletek a zvratu a staci vam kouzelny svet s obycejnym pribehem o rodine a pratelstvi (klidne se zviraty) tak to nejde nedoporucit. Je fascinujici ze vlastne pouzil stejnej mustr z jednicky a funguje to tak dobre. Doufam ze dalsi dily uz budou v rychlem sledu (na Camerona). Doplneni: Normalne resime kvalitu triku ale tady me to ani nenapadlo. A je to proto ze to vypada  neuveritelne prirozene. Asi jako by clovek koukal na dalsi dokument od Attenborougha. Vetsi poklonu tomu vyseknout neumim. ()

EPA

Co na výrobě tohoto filmu trvalo 13 let absolutně nechápu. Film byl spíše zklamáním. Cameron se totálně vykašlal na děj a vykreslení postav a příliš soustředil na vizuál, ale ani ten mě v dnešní době neohromil. Chtěla jsem dát dvě hvězdy, ale s přimhouřením oka dávám tři. ()

neurochirurg

Velmi slaby, predvidatelny, rovnaky (z jednicky) a nudny pribeh. Chaoticke skakanie z jednej emocialnej do akcnej sceny. Scenar katastrofa. Dlha stopaz, zbytocne. Trojka bude asi rovnaka, s rovnakym pribehom. 40% za vizual a kameru. ** Inak slabota na Jamesa Camerona. ()

PedroNovak

Teď mam chuť si pustit nějakej dokument o velrybách od Attenborougha.Vizuálně zase o level výš než jednička ikdyž musim říct,že 3D mě tady moc nebralo.Scénář skoro až podprůměr.Postavy bez vyraznyho rozpoznatelnyho charakteru.Dorazila mě bitka na hořící,potápějící se lodi.Tak Originalní.Věřím,že za 2 hodiny nebudu vubec vedet o nejaky existenci tohohle filmu a nevybavím si zadnou zajimavou scénu. 60% a ⭐️⭐️ defakto jen za vizuál. ()

Fanysek21

Vskutku úžasné dílo, propracované do detailu, všechny ty technologie, boti a jiná udělátka,.... James Cameron se svým týmem opět předvedl, jak se má trikovat kvalitní akčně laděná sci-fi fantasy. Uvěřil jsem mu vše, co mi nabídnul, že je skutečné, živé a že je to kdesi daleko nad námi, na Pandoře. Už teď se těším na trojku. ()

MoonySmile

Vizuálně skvělá podívaná s parádní kamerou. Děj je ždímání prního dílu a rozmělněný na více postav, ale já bych se rád dival třeba jen na dokument ze světa Pandory. ()

angelle

Úplný blownmind ako pri jednotke sa nekonal a to je v poriadku, pretože toto pokračovanie ma okrem vizuálnej stránky, ktorá je DOKONALÁ, očarilo najmä v odkazoch príbehu, ktorých bolo viac ako v jednotke a najmä boli oveľa výraznejšie, ako napríklad vzťah človeka k prírode, no tu pribudla aj sila rodiny, fakt, že tehotná žena nemusí byť automaticky považovaná za slabý článok, ochota obetovať sa za milovaného, boj za svoju domovinu, atď. Cameron znovu vytvoril snímok, ktorý vás na niekoľko hodín vtiahne do úplne iného sveta, tak úžasného, že máte chuť sa doň dostať a nikdy sa nevrátiť. O tom by v prvom rade mali byť filmy. Veľmi som sa obávala hudby, keďže génius Horner už nemohol napísať hudbu k tomuto pokračovaniu, ale tvorcovia sa, našťastie, rozhodli ponechať pôvodnú hudbu z jednotky, čím len prispeli ku kráse tohto filmu. ()

Kecupak

Nádherný vizuál na druhou, jako z jiného světa. Pan Cameron to znova dokázal a nadělil nám nejhezčí podívanou za posledních pár let (omlouvám se Avengers: Endgame). Příběhově to není nic převratného, v podstatě to stejné co jednička, jediný rozdíl je v tom, že se začalo hrát na více osobnější tón. Důležitý prvek filmu je i samozřejmě objevování podvodních krás Pandory a její worldbuilding. Akce znovu na vysoké úrovni, což platí i pro hudbu a kameru. Přestože film působí znova jako samostatný díl, mám z něho pocit přechodového můstku mezi jedničkou a snad ještě velkolepější trojkou. ()

Martin0392

Avatar 2 je opravdu fascinující co se týče efektů. James Cameron sází laťku hodně vysoko, celkový vizuál je opravdu skvělý, stejně tak jako celkové zpracování světa Pandory a naprosto skvělé CGI. Nelíbila se mi však kamera, kde jsem s Cameronem ve velké části nesouhlasil. Tím především myslím scény s akčním zoomem, které vypadají hrozně uměle a spíše vytváří dojem ze hry. Stejně tak se to projevuje i v některých scénách, kde kamera movement vypadá hrozně uměle (Animovaně). Co ale stojí za pochvalu jsou velmi pěkné fight scény které jsem si nesmírně užil. Kompozičně si Cameron dost vyhrává, ovšem někdy (především v dialozích) jsem jeho strategie ne úplně obdivoval. Kamerové pohyby byly skvěle zpracované (nehledě na výše zkritizované scény), výborné záběry podvodní Pandory působily skvěle, stejně tak se mi líbilo jak si Cameron pohrával i s úhly. Scénář má taktéž své chyby, hned první jsem měl s nedostatečným rozvíjením pouta k postavám. Stejně tak bych chtěl vytknout i celkovou orientaci mezi postavami, kde jsem přehled nezískal ani po druhém zkouknutí (postavy jsou velmi dobře zaměnitelné). Scénář má taktéž až přílišnou náhodnost věcí které se staly (tím myslím především druhou polovinu filmu, kde záporák vybírá až příliš okatě správné možnosti, ovšem tento bod je diskutabilní). Tím v podstatě příběh vypadá trošičku uspěchaně a nehledě na uměle vyvolávající tempo. Dialog je však velmi pěkně zpracován. Film taktéž dost rychle střídá v divákovi emoce, což mě například při smrti nechalo úplně chladným. Celkově je ale příběh velmi dobře zpracován a až na výše zmíněné body dává dobrý smysl. Hudebně film rozhodně nezaostává a vytváří pestrou paletu hudby, která dokáže Pandoře vytvořit nové rozměry pocitů pro diváka. Herecky skvěle zahráno, za zmínku stojí Sam Worthington s Zoe Saldana, především Zoe se mi zde nesmírně líbila. Hodně se mi líbila i Sigourney Weaver, která krásně ztvárnila Kiri. Celkově mi avatar vcelku sedl a i přesto, že má film 3 hodiny mě nijak nenudil a ani jsem zde nenašel žádné scény které by mě extra nebavily. 4/5 ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara