Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

darius1706

I když jsem nechtěl původně jít na Avatar vůbec, nakonec jsem byl dnes podruhé, tentokrát na 2D. Wow efekt z triků pryč a tak jsem se mohl soustředit na film. Předně, co je opravdu příšerné, je ta neskutečná délka. Tři a čtvrt hodiny je prostě moc. Notabene, když tam chybí jakýkoliv děj, příběh, resp. ten by vystačil na 10 minut. A ten zbytek je cca třetina digitální bitka a zbytek omáčka, jak někde někdo plave, jak nějaký dítě zlobí, jak někdo někam letí nebo má nějaký přitroublý proslov. Být film poloviční, tak je tu alespoň šance, že si člověk vybuduje vztah k nějaké postavě, ale bohužel ani po druhém shlédnutí jsem se nenaučil ani jedno Sullyho dítě - zde je další kámen úrazu, ta jména. Jack je pohoda, ale ten zbytek, ani tu jeho ženu jsem neudržel. A jelikož tam vlastně žádná postava nemá hlavní linku (vyjma tedy asi Jacka a toho tajtrlíka proti němu), tak jsem vlastně ty dva jeho kluky poznával akorát podle hlasu. Když mlčeli, bylo to v loji. Další věcí, která mi tu fakt vadí (stejně jako u jedničky) je ta přetvářka. Mám k přírodě blízko, a tak prostě nemůžu pochopit systém, kdy sice hrozně tvrdíš, že příroda a kecy v kleci a pak jdeš prostě pro zábavu na lov. Tak nějaké zvíře holt do té přírody asi patří méně a nějaké více, nebo co... A takových nedorazů tam bylo víc. No, v jedničce to mělo alespoň nějakou interakci mezi Jackem a tou jeho domorodkou, tady se to scvrklo na fráze "ano pane", "já si to s ním vyřídím", či další druhy peskování, asi, teenagerů a jako vrchol nějaké skřeky hlavní hrdinky. Asi nemá smysl film tepat dál, jsem tu více méně osamocený a nechápu to. To už filmu opravu stačí jen dokonale provedené triky? Dnes se mi třeba stala věc, že když jsme jeli do kina, potkali jsme krásné srnky. Troufnu si tvrdit, že 99 % z osazenstva kina by to nezajímalo, zatímco u nějaké digitální potvory tam minimálně 2/3 kina téměř ucvrkly. Proč naopak film vidět? Inu proto, že ten svět je opravdu dokonale vymodelovaný. Pokud se rádi téměř 3 hodiny díváte na nějaké animace (a ve 3D jsou ještě o řád lepší), je to film pro vás. Bez legrace, je to opravdu krásně udělané, snad jedinou výjimkou a to velmi nepřirozeně animované malé děti. Velcí (zřejmě si u malých dětí řekli, že to zvládnou bez herců) byli super. Pro mě velké zklamání, ale dle hodnocení to asi zase bude úspěch. Tak si to nenechejte náročným divákem kazit. 😉 ()

Kauikk

Po 13 nekonečně dlouhých letech jsme se konečně dočkali nového Avatara, vše nasvědčovalo tomu, že nám James Cameron naservíruje něco, co by nám mohlo vyrazit dech. Bez přehánění snad každý musí uznat že zde používané efekty dělají z Marvelu béčkovou produkci, ani u jedné scény člověk nezapochybuje o tom, že to co vidí není reálné. Osobně mi film neskutečně utekl i po obsahové stránce, ano film nenabídl nic extra, ale to jsem osobně nečekal a byl jsem více než spokojený s tím co vidím.  Nezbývá než doufat, že dalšími pokračováními Avatara na první dva kousky režisér naváže stejně kvalitními. 10/10 PS: 3D je nutnost :D ()

momomoo22

Vizuál, efekty fajn. Dej sa zameriava na deti hlavných z predošlého filmu.Dlhé zabíjanie „velerýb" a smrť dieťa (bolo jasné od začiatku, že zo 4 deti určite nejaké zomrie) už fajn nebolo. Deti aj domorodcov sa správali príliš pozemsky. Kto je citlivejší, tak musí tak trištvrte hodinu znášať citové vypätie lebo nie a nie skončiť. A na záver ľudské dieťa, ktoré sa zachová úplne na pred... ()

Broomen

2 hvězdy za obraz, zbytek je čirá hrůza. Děsím se, kam to všechno za pár let povede. Filmy bez kvalitního příběhu spoléhající pouze na efekty! #thewayofshit ()

Hiashi14

Po technické stránce je film opravdu lahůdka, horší je to už s příběhem. Celý scénář mi přijde takový unavený a nezáživný. Příběh nepřináší žádnou novinku, a dokonce kopíruje postavy z prvního dílu. Nejvíce mi na tom vadí (je to jenom můj názor) jak je příběh černobílý. Když si vzpomenu na filmy které se zaměřují na tuhle problematiku, tak jsem příbehem zklamán. Ale pokud si chcete užít film co vypadá nádherně a nechcete složitý příběh u kterého budete muset přemýšlet, tak se ponořte do toho nádherného světa na Pandoře. ()

Freiherr

Příběh prvního pokračování Avatara se soustředí především na rozvoj rodinných vztahů a nových postav, a to dle mého není na škodu (nedočkáme se tedy žádného intrikaření, ale hlubšího rozvoje světa a vesmíru Avatara). Film takto paradoxně vzhledem k žánru působí komorně a přišlo mi, že se spíše ubírá k budoucí rodinné tragédii (skrze motivy pošramocených vztahů otců a synů). Filmu dle mého názoru uškodilo příliš mnoho akce, která mi na rozdíl od objevování Pandory a vztahů mezi postavami místy přišla nadbytečná, a která rovněž přispívá k přemrštěné délce 3 hodin. Akční scény mě přitom příliš nebavily (např. i samotné finále), přišlo mi, že jsou stále pořád o tom samém a ve srovnání např. s Dunou (2021) ztrácejí na velkoleposti, což je ostatně dáno i příběhem. Na stranu druhou doporučuji na film zajít do kina, určitě to stojí vidět. ()

enforcer

Dějově i délkou to je jako kdybyste spojili "Jak vycvičit draka" s dvouhodinovým dokumentem o velrybách. Pod tím hezkým vizuálem se bohužel neskrývá nic, co by stálo za řeč. ()

jipod

Druhý Avatar symbolizuje přesně to, proč chodím do kina - odnést si s sebou domů skvělý audiovizuální zážitek, a toho se zde divákovi dostane měrou vrchovatou, přestože akce je skromná, avšak nápaditá a neztratí se ani v konkurenci Marvelu. Prostřední třetina se nese ve znamení volného tempa se spoustou  neuvěřitelných podmořských záběrů a ve 3D to funguje opravdu náramně, ale hádám, že až se na film podívám doma na televizi, bude tato část důvodem, proč si budu říkat, že měl Cameron spoustu materiálu nechat ležet ve střižně na podlaze. Filmu by tak ve finále prospělo zeštíhlení stopáže, nicméně úvod a závěr mě spoutal k sedadlu, jako bych byl nejhledanější zločinec světa. The Way of Water sice není dokonalým filmem, ale okouzlující a nezkrotná Pandora vás okamžitě stáhne pod hladinu a nepustí až do závěrečných titulků. ()

FocusForcePi

Skvelé pokračovanie prvého filmu. Vytknúť sa tomu za mňa dajú miestami jednoduchšie dialógy a nudná, jednotvará orchestrálna hudba. Na to, že pandora je mimozemská tak aspoň pri sekvenciách s Na’vi mohlo byť viac experimentálnych alebo nekonvenčkných nástrojov a rytmov. Pri prvej časti sa na toto skladatelia zamerali, no ich práca bola nakoniec nahradená konvenčnými nástrojmi na pokyn režiséra. Avšak prvoradý je v tomto filme obraz, a tomu nekonkuruje nič. Postavy oproti prvému dielu vyzerajú o to viac reálnejšie a integrácia ľudských postáv do sveta pandory je bez chýb. Ak máte možnosť vidieť film v 3D, Avatar za to stojí- bol pre tento formát natočený. ()

Werne11

Na Avatarovi 2 som bol a je to zbytočne dlhy film to veľmi ľudí neláka sedieť 3 hodiny v kine, a to nie ešte deti sám som videl ľudia asi po hodine a pol možno o niečo viac odchádzali. Film je v pohode nie je nijak extra super tak 7/10. Keď si to porovnáme s Infinity War či Endagame tam ste nevedeli, čo príde držalo vás to v napätí a v Avatarovi 2 je to také na začiatku niečo a potom dlho dlho nič a potom na konci akcia nedrží vás to o napätí nejak celý film. Druhy krát by som nato isto nešiel ()

Darthorias

Je takmer dyhberúce vrátiť sa skoro po 13 rokoch na Pandoru a znovu objavovať planétu o ktorej sme už mysleli, že ju viac neuvidíme. Plusy: CGI ja naozaj neviem ako to dokázali ale efekty sú kvalitnejšie ako podmorský dokument v 4K už len toto je spektákl, Akcia: tej je celkovo menej oproti filmom v dnešnej dobe ale na pomer k prvému filmu je akcia veľmi dobre urobená, Zvuk/Muzika: hudba ako taká v pár momentoch vám dokáže nahnať slzy do očí a miestami soundtrack veľmi pripomínal Titanic čo nevyhnutne nieje na škodu a na Pandoru sedí perfektne, zvuky ako výbuchy či streľba či už len boj na blizko alebo pohyb ako taký je v kombinácií s pohyblivým sedadlom užásný, Príbeh: ako už je o Camerona zvykom tak príbeh nieje ťažký na pochopenie a dá sa orientovať veľmi dobre, Postavy: oceňujem, že sa snažíme stráviť viac času z novými postavami a spoznať ích než aby sme furt na plátne vydeli postavy ktoré už dobre poznáme, Tempo: navzdory dlhej stopazi, film ubehne veľmi rýchlo, na cely film sa da pozerať ako na 3 seriálové epizódy v jednom z čoho každá má svoju tému. Mínusi: koniec je veľmi natiahnutý a naozaj začínate mať pocit, že sa to vlečie, hra na city u mňa poriadne nefunguje avšak nepochybujem, že sa to časom zmení ani prvý Avatar som na poprvé poriadne neprecítil. Záver: no revolúcia ako taká na pojme kinematografie sa nekoná, scenár nieje nič čo už by sme nevideli, je to ale na škodu? Nie nieje, Avatar The way of water je úžasný film ktorý svojho predchodcu síce neprekonal ale ani v najmenšom ho nezahanbil. Vydeľ v 4D. HODNOTÍM na 93% ()

Stepan.Frank

Díky Camerone, nejen, že jsi nás po třinácti letech zavedl zpět na krásnou Pandoru, ale ty jsi nám ukázal i naprosto nový svět, co tahle nádherná planeta skrývá. Pandorské oceány jsou krásné, vizuální efekty jsou opět naprostou špičkou a dokazují, že Avatar je pořád několik let napřed, co se týče zpracování. Vše je propojeno silným a osobním příběhem, plným emocí. Cameronuv dopis lásky pro oceány, v podobně Avatar: The Way of Water, je naprosto úchvatná a nádherná  jízda, od začátku až do samotného konce. ()

Portyc

Hodně záleží na tom, jak k takovým filmům přistupujete. Základem filmu je bezbřehá fantazie o tom, jak to možná někde ve vesmíru vypadá a já se díky tomu rád podvědomě utvrzuji, že někde něco takového opravdu existuje.  Dějově je to samozřejmě místy plytké, nikterak složité a velmi předvídatelné, ale díky těm kulisám to působí jinak, nově a neokoukaně. Co na tom, že je to 99% animace, u takovéto sci-fi to dnes už ani jinak není možné.  Bez ohledu na to, že to vytvořil počítač, tak to někdo musí celé vymyslet, což se fakt povedlo. I když nějaké morální apely a podtexty nemám rád, tak je dobře, že nám opět někdo připomněl, jak lidi dokázali během nějakých pouhých 100 let zkurvit tuhle planetu a že by to udělali i kdyby se jim do spárů dostala nějaká další.  Neškodilo by jen ubrat trochu na stopáži a přidat více na humoru. ()

twardykame

Cameron je asi po lobotomii,inak si neviem vysvetlit tak nelogicky a hlupy scenár.Na pomoc si na par scen asi zobral aj M. Baya inak si neviem vysvetlit tie vybuchy. Ak po hodine odidete na 30 minut absolutne nic z deja nezmeskate, tak prazdny je ten film. ****spoiler alert najlepsia scena je skrtenie pod vodou (WTF)*** /je mi luto ze Cameron sa vybera cestou Marvelu a ide do prudukcii blockbusterovych brakov ()

Rekwy

Film pokračuje v tom, kde prvý Avatar skončil. Nádherné ukážky sveta a jeho prírody, to sú ale bohužiaľ jeho jediné plusy a pokiaľ vás zaujíma niečo viac, ako pozeranie na modrých tvorov a veľryby, film pravdepodobne nebude pre vás. Keby mi niekto dal za úlohu napísať najviac prediktívny dej filmu, nedokázal by som napísať niečo tak prediktívne, ako sa to podarilo Cameronovi. Už od prvých 15 minút minimálne polovička kina vedela, ako film skončí, vyše trojhodinová stopáž mi preto aj v tomto prípade príde byť nesmierne prehnaná. Film ma taktiež niekoľko veľkých dier v príbehu, nepochopil som napríklad, prečo chce Avatar "zlého" generála tak moc zabiť vedúceho Avatara Na Vi, aj po tom, čo z vedenia odstúpil a išiel sa skryť. Ďalšiou, obrovskou dierou je, (spoiler) - Kam zmizli všetci vodní Na Vi počas finálnej hodiny? Počas celej finálnej bitky sme nevideli ani len jedného, ocitli sa zrazu až na úplnom konci filmu. Celé hodinové predstavovanie ich rodiny a zvyklostí mi tak prišlo byť úplne zbytočné. Nepáčilo sa mi taktiež, že celý dej sa odvíjal od toho, že deti vždy spravili niečo, čo nemajú a malo to nejaké následky. Pokiaľ by sa to stalo raz/dvakrát, okay, ale celý film odvíjať od zlých rozhodnutí detí je trochu nudné. Finálne hodnotenie je 3/5 za pekné vizuály a zmienku toho, že si ľudstvo musí hľadať novú planétu kvôli tomu, že si starú zničilo. Dejové linky vo filme avšak nehľadajte. ()

drx001

Základní věci jsou jasně dané, na tom se od prvního dílu nic nezměnilo. Lidi jsou zlí ropáci, kteří zničí všechno na co přijdou, zelenomodří ekošmoulové, napojení na celoplanetární vědomí, jsou ti dobří a správně uvědomělí. Takže v tomhle směru se žádné překvapení nekoná. Co mě však překvapilo velmi nemile byl příšerný bokeh efekt, který mi doslova rval oči celé nesnesitelně dlouhé více než tři hodiny. Opravdu někomu vyhovuje, že hloubka ostrosti je ve většině scén cca 20 cm a zbytek obrazu je jen rozmazaný barevný flek? Mně teda opravdu ne a 3D projekce tomu ještě přidala na ohavnosti. Samozřejmě se najde několik nádherných scén, kde tuhle zrůdnost neaplikovali a v těch nemnoha chvílích je to krásné pokoukání. Kdyby to celé bylo o hodinu kratší a režisér si odpustil trapné pokusy o "umění" mohl to být fajn zážitek, takhle bohužel sotva průměr. ()

Dawt

Před nějakou dobou jsem četl "bonmot", že Cameron s druhým Avatarem tak moc přeskočil časové okno pro řádný sequel, že se trefil do okna pro nostalgii. Po shlédnutí filmu nemůžu než tento výrok uznat jako pravdivý. Po letech se znovu vracíme do fantaskního světa Pandory, který Cameron výborně a inovativně buduje a tím rozšiřuje, co už vybudoval dříve. Rozhodně se nejedná o film, který bude navěky opěvován díky svému geniálnímu příběhu, ale s tím snad ani nikdo nepočítal, takže pro mne jistá prvoplánovost nebyla úplně zklamáním. Avatar: The Way of Water je film, který si budeme pamatovat jako další z technologických milníků, které ambiciózní a perfekcionistický režisér ve své kariéře překonal. Veškeré vizuály jsou o několik úrovní výše než u běžných blockbusterů a bezpečně překonávají (a posouvají) laťku nastavenou prvním Avatarem. Vcelku se tedy jedná o povedený druhý díl, který v mnoha místech sází na jistotu prověřenou jinými Cameronovými filmy (jejichž (pa/pří)chuť je cítit v celých třech hodinách), což ale nevadí. Musím zmínit též hudební stránku filmu, v níž Simon Franglen dělá čest původnímu materiálu zesnulého Jamese Hornera, ale nemálo a funkčně jej rozšiřuje. Porovnáním už "jen" s Villeneuveovou Dunou rozhodně o filmu nelze říct, že je nejkvalitnějším blockbusterem této doby, ale že na druhém Avatarovi něco přece jen je, nemůže zpochybnit nikdo. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara