Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Lacike

Originalny napad sa reziserovi v prvej polovici podarilo pretavit do uchvatneho zazitku, ktory ma uplne pohltil a myslel som si, ze ma uplne odrovnaneho vypluje az na konci. Lenze asi scenaristovi fakt dosli tie zazracne tabletky a v polovici filmu sa rozhodol zmenit zaner z neskutocne stylovej a cool sci-fi dramy na totalne beckovy prekombinovany thriller. Asi prvych desat minut behom tej zmeny som bol z toho znechuteny, ale potom som to hodil za hlavu a skvele som sa bavil az do konca. Aj ked tentokrat uz skor na ucet tvorcov ako vdaka ich schopnostiam. Najväcsim kladom filmu je Bradley Cooper, ktory perfektne zahral viacero poloh, ktore mu film poskytol a miernym sklamanim bola uloha De Nira. Cakal som, ze bude pre Coopera dostojnym protivnikom, ale pritom bol iba jeho bitch. :-) 8/10. ()

Genero

Horste, jak jistě víš, každý člověk, samozřejmě kromě tebe, hahaha (maniakální smích), využívá svůj mozek zhruba na 20 procent své skutečné kapacity. Je často naznačováno, že kdyby člověk, díky nějakému postupu, dokázal zpřístupnit zbývajících 80 procent, získal by paranormální psychické schopnosti a daleko větší inteligenci. A proto, Horste, dnes představíme nový exkluzivní preparát NZT48, který aktivuje receptory v mozku, ty získáš přístup úplně ke všemu a tvá inteligence překročí měřitelné meze! Není to báječné? Je to báječné! Tady máme naši pokusnou osobu, pana deGenera, populárního kladenského imbecila s inteligenčním kvocientem pěkných 38. Počkáme, až mu slina ukápne na jeho puntíkaté tričko s límečkem. Ták, prosím. Nástup účinku za několik vteřin! A nyní nám, pane deGenero, laskavě prozraďte, jaké jsou základy popisu fotonových párů pomocí Fockova formalizmu a vlastnosti děliče svazku, interference a vlivu rozlišitelnosti na ztrátu vizibility?! ---Ueee buadaaaa ubleee huuuaaaa heeee---No není to báječné, Horste? Je to báječné! Vidíš tu radikální změnu? Jen žádný infarkt, Horste! A vy, diváci, k telefonům a volejte a objednávejte naši skvělou, netestovanou, vysoce návykovou a potencionálně nebezpečnou drogu NZT48!! ()

maseer2

nápaditý a líbivý snímek, který je ale bohužel po obsahové stránce proklatě prázdný.. aneb tenhle film postrádá nějakou hlubší myšlenku a zítra už si na něj ani nevzpomenu.. přesto dobrá zábava a lepší 3* ;) ()

ProjectAlice

Akciou nabitý film s perfektným nápadom dotiahnutý doslova k dokonalosti. Bradley Cooper sa vypracováva každým novým filmom vyššie a vyššie medzi špičkových hercov. Chválim hudbu, ktorá úplne zapadla do môjho štýlu. Nestáva sa často, že si hudbu vychutnávam pri sledovaní záverečných titulkov. Film má len 2 chyby a to že som čakal viac priestoru pre Johnnyho Whitwortha a Gennadyho mohol hrať Jason Statham. 95% ()

BoPo

Konečne droga pri ktorej abstinenčné príznaky stoja za ten pôžitok. A ďalšie potvrdenie toho, že všetko je to o hlave. Vedomosti, sebavedomie, schopnosť reagovať. To sú veci, ktoré Vás vyradia z davu. Takže tento film je pre tých, ktorý už nechcú byť ovcami a majú chuť okúsiť život mimo ohrady. ()

GeusX

Což takhle přetaktovat si svůj mozkový procesor na vyšší výkon!? Lákavá představa s nejasnými důsledky. Tak v podstatě o tom je tento brilantní thriller. >85% (viděl jsem několikrát) ()

Borrtex

Film byl pro mě jedním velkým důkazem toho, že Bradley Cooper dokáže utáhnout film zcela sám. Perfektní role, která mu dokonale padla. Kromě excelentních hereckých výkonů musím ocenit i hodně zajímavý nápad, který už sám o sobě láká na zhlédnutí filmu. NZT je něco co by snad každý chtěl, a tvůrci filmu názor diváka na kvalitu této drogy ve filmu mnohonásobně změnili. Prve to byla obrovská věc, která byla super, potom to hlavní postavu málem zabilo, a potom při úměrném množství fungovala přesně tak jak měla. Nejvíce se mi na filmu líbil ten závěr. Ten byl prostě profi. Osobně musím říct, že nevím. Byl při poslední scéně na NZT? Kdo ví :-) Výborné Mysteriózní Sci-Fi 100% ()

Baxt

Bradley Cooper budiž znovuobjevený talent, díky ne zcela dotaženému, ale dostatečně mazanému letnímu komerčnímu cvičení. ()

Martinibaby

Na to, jakej potenciál tohle téma má, jsem se až neskutečně velkou část filmu příšerně nudila... Takže námět - ano, ale zpracování? Ne-e. ()

MikaelSVK

K žánru tohto filmu mohli pridať slovíčko komédia, keďže je to v celku zábavný film ajkeď to možno nebolo hlavným cieľom. Od úvodnej scény až po tú predposlednú to "zbehlo" a predsa som stále nevedel ako sa to nakoniec môže skončiť... ()

bouncer

Příjemná oddychovka, která staví na dobrém nápadu, ale přeci jen trochu více práce se scénářem by z celkem fajn filmu udělalo opravdu dobrý. ()

Terva

CITÁT - No, řeknu vám jedno, nikdy nedovolím, aby mě dostali.......... Film je natočený podle příběhu "The Dark Fields", který napsal Alan Glynn. Příběh o muži, který chce napsal knihu je vyprávěný mužem, který má čtyřmístné IQ. Že prý nějaký prášek za 800 dolarů vám sepne senzory a už se vezete. CITÁT - Konec konců, jak horší to ještě může být ?..........povídá hlavní hrdina Eddie Morra ( Bradley Cooper alias Jan Vondráček ) a bílou pilulku polkne - a pak to přišlo....... Úklid bytu ve 14 minutě je perfektní. Otázka zní : Co to bylo za drogu ? Nesnáším po ní bordel, šest hodin jsem nekouřil a nic nejedl...,ale nic netrvá věčně. A jak se tak říká - příležitost dělá zloděje. Co by jste dělaly vy ?. Kamera nic moc a jen málo záběrů je pěkných, zejména hry z čísly. Hudba je naopak dobrá, ale hrozné jsou některé techno zvuky. CITÁT - Schopnost sebezničení není nekonečná...........i chytrá droga si vybere svou daň. Drama o záchraně života i naděje v akčních i vtipných vstupech. CITÁT - Klasická chyba chytrých lidí - že nikdo není chytřejší........... Nechutná scéna je ta, kdy hlavní hrdina povídá - a to poslední bylo v krevním oběhu toho hajzla......... - ble. Ve filmu zazní The Black Keys, Kids in The Hall nebo Matt Hirt. ()

moviesfan

Svižný a dynamický film, který sice rychle ubíhá, ale i přesto si dokáže udržet své tempo až do svého konce. Dle mého se film povedl a nemá příliš slabších míst. ()

Chermy

Tak nevím čím si Všemocný získává své pozitivní recenze. Ani jsem se nestačil rozkoukat a byl tu konec. Ničím mě nedokázal vtáhnout do děje, natož zaujmout. Nepřijde ani žádná katarze na závěr, prostě nic. Jediné, co vám zůstane v hlavě je myšlenka...."bylo by to fajn umět používat celou mozkovnu!" Jo a "drogy jsou špatný!" ......ehm, nebo ne? ()

JohnCZ

Výborná oddychová záležitost. Místo položky thiller bych spíš dosadil komedie. Není to vyloženě nějaká sranda, ale celej film se nese v hodně odlehčeném duchu. Bradley Cooper opět dokazuje, že má velké charisma. De Niro mu výborně sekunduje a já ve výsledku nemám výhrad. Pro mě je to za plný počet. DROBNÝ SPOILER: V závěru jsem čekal typicky nějakou zradu, avšak happy end mě protentokrát vskutku potěšil. ()

m.krudenc

Dokonalý film. Od-věky promýšlená a vyprávěná pohádka o naplnění snu, jak získat nadpřirozené schopnosti. Zde ovšem podávaná dokonalou filmařskou prací, přesazená do dnešní Ameriky a vynalézavě vyprávěná skrz všemožné nečekané zákruty a bezvýchodné situace, ze kterých se přece jen nalezne nečekané východisko. Skvělá ne plytká a navíc dobře zahraná zábava. Dokonalý film. ()

corpsy

Zaujímavo a efektne spracovaný snímok, ktorý zaujme hlavne mladú generáciu divákov, ktorý v hlavnom hrdinovi uvidia cool postavu, na ktorú by sa rozhodne chceli podobať, avšak len so svetlými stránkami. Potrebovalo to však svižnejší prístup k takejto látke. ()

PF 2017

PF 2017