Příběh se odehrává se v současném New Yorku a jeho hlavní postavou je mladý anglický lékař Guy Luthan, který se díky záhadnému úmrtí bezdomovce, jehož před smrtí ošetřoval, dostává na stopu nepřístojných lékařských pokusů na lidech. Ty na nic netušících bezdomovcích provádí úspěšný neurolog dr. Myrick s cílem najít lék pro regeneraci nervů a léčbu paraplegiků. Pracuje pro společnost Triphas, financovanou rodinami paraplegiků, kteří jsou nejednou ochotni pro zdraví svých blízkých dokonce i zabít. Není divu, že se i dr. Luthan ocitá v nebezpečí života, když se pokusí tajemství záhadných úmrtí odhalit. Nejprve se ho protivníci, sledující každý jeho krok, pokusí odstavit, když ho zapletou do obvinění za přechovávání narkotik, ale když se propuštěný lékař ani po ztrátě zaměstnání svého pátrání nevzdá, pokusí se ho dokonce zabít. Tato role si vyžadovala silnou hereckou osobnost s velkou inteligencí a odvahou vstoupit na nebezpečnou půdu. Režisér Michael Apted (Gorily v mlze) řekl: Neznám jiného amerického herce, takového jako je Gene Hackman, proto jsem ho tak moc chtěl získat. On dodává tomuto filmu autoritu a vážnost." Smrtící léčba je nejen šokujícím filmem z lékařského prostředí, ale i filmem zabývajícím se skutečnými otázkami morálky. Reálnost příběhu i prostředí jsou velice důležité, aby mohlo vzniknout přesvědčivé dílo. Producentka Liz Hurleyová k tomu dodává: Michael Apted dával velký pozor, aby vznikl nejen atraktivní, ale i realistický film. Výsledkem je, že nemáte pocit, že jste ve vymyšleném filmovém světě." (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

Film z výstižným názvem. Smrtící léčba co vás opravdu unudí k smrti. Pokusy o rádoby lékařskej šokument se evidentně nedaří. Grant je mdlej a bohužel ani Hackman to zrovna nevytrhnul.20% ()

Phobia

Průměrný thriller z lékařského prostředí, ve kterém padouch Hugh Grant hází klacky pod nohy dobráckému doktorovi Gene Hackmanovi, co se snaží vyvinout novou léčbu pro ochrnuté pacienty a dává tak příležitost k užitečnosti sociálně nejslabším občanům. Prostě starý lidumil versus mladý, sobecký floutek:-). Klišoidní scénář, solidní herecké obsazení (s výjimkou toho britského žužu cukrouše, ten se už prostě nálepky romantických rádobyvtipných cajdálistů nezbaví)... a to je asi tak všechno. Ve filmech mi doktoři nevadí, tak dám i třetí hvězdičku. 55% ()

Jacinda

Je zajímavé, jak se v každém filmu najde nějaká kardinální pí*a...no ale nakonec se děj vyvýjel přesně tak jak jsem čekala (včetně epidurální anestezie) ()

Boogeyman

Průměrný thriller s průměrným scénářem, průmětným napětím, průmernými výkony nadprůměrných herců a průměrně zrežírovaný. Nezbývá než sáhnout po průměrném hodnocení. ()

kingik

Snímek, který měl určitě na víc. Skončil tak napůl cesty i proto, že Hugh Grant do své role nedal víc než požadoval scénář. Víc než samotný film, mě zaujalo téma, které ovšem bylo rozmělněno nedůslednou režií Michaela Apteda. Povrchně zpracovaný thriller Smrtící léčba prostě na víc, než na 3 hvězdy nemá. ()

Snorlax

Film mě donutil k zamyšlení. Ale zřejmě k poněkud jinému, než zamýšleli tvůrci. Celou dobu jsem si říkala, jak to ten Hackman dělá, že se mu chce odvádět tak poctivou práci i v něčem tak ubohém. Takže za jeho snahu jedna hvězdička. ()

Anderton

Scenár: Tony Gilroy. Réžia: Michael Apted. Produkcia: Liz Hurley. Hrajú: Hugh Grant, Gene Hackman. A čo z toho? Takmer nič. Naivný scenár z doslovnou vykecovačkou na konci, keby sme náhodou nechápali dôvody hlavného lekára a morálnu dilemu filmu. Vzhladom na fajn tempo sa prikláňam k ***. ()

nash.

Tak silné obsazení a tak chabý výsledek. Tak silné téma a tak fádní zpracování. Bez špetky jiskry, bez napětí, bez čehokoli, co by dokázalo uvíznout v paměti i po závěrečných titulcích. Slabý scénář, nevýrazná režie, nezajímavá hlavní postava, která nedokáže svým příběhem upoutat. Jednoznačně zklamání. ()

klerik

Solídny triler, kde si však treba sakramensky zvyknúť na Granta v nezvyčajnej úlohe. (Ale v scéne, kde sa bije, sa aj tak rozrehocete)... ()

heyda

Tento film mě potěšil zaprvé zajímavým námětem, ale asi nejvíc mě potěšil Hugh Grant, který je pro mě tak trochu zaškatulkovanej v romantických komedií. Ale on umí zahrát i thriller a to vážně dobře. Škoda toho scénáře. 5/10 ()

jojinecko

Kniha vôbec nemusela byť zlá (úplne mi pripomínala diela Robina Cooka), no film je bohužiaľ dosť slabý a Hugh Grant sa absolútne nehodí na postavu lekára! ()

Dr.film

Standardní film natočený podle osvědčené šablony. Jak to celé dopadne, už každý vnímavější pozná po třiceti minutách. Průhledné filmové postavy v čele z předem nalinkovaným dějem. ()

honajz

Velice slušný lékařský thriller, který nejvíce kráčí v intencích filmů Alfreda Hitchcocka, a i tím je příjemným překvapením. Podle mne zde vše funguje, jak má, scenáristicky, zvraty, postupným rozvíjením atmosféry a děje, i hudba je docela dobře zvolená. Kupodivu, i když jsou zde dva herci, které nemusím, je to i herecky slušně a uvěřitelně zvládnuté. A ensmím zapomenout na kameru, která každým záběrem kouzlí atmosféru, a některé scény jsou dokonce malým uměním (třeba při dělení chodeb na východ a západ, když Hugha hledají v Triphase). ()

SOLOM.

Já mám tenhle film docela rád. Není to sice žádná pecka, ale ještě z dětství jsem si pamatoval úvodní scénu útěku a obalení dvou bezdomovců jen do igelitu a ponurost „sídla pod zemí“…Nadřazenost bohatých na úkor chudých byla a vždy bude a je úplně jedno, že to někdo vidí jako možnost zachránit miliony jiných na úkor doktorské přísaze. Co se hereckých výkonů týče, tak i tady jsem byl spokojený. Hugh Grant i Gene Hackman jsou výborní herci a Sarah Jessica Parker byla v mládí vážně kus. Je ale pravda, že některé pasáže byly poněkud nudnějšího rázu. ()

BoPo

Film je rozohraný tak, že človek začína dúfať v kvalitný filmový zážitok. Bohužiaľ ako to býva u väčšiny filmov, dej upadá a s ním aj výsledný dojem. ()

MrCreosote

Scénárista Tony Gilroy se zde teprve zacvičoval, takže nejde o nějaký originální nebo překvapující příběh, nicméně se mi zde líbilo to nejednoznačné vykreslení záporných postav (rozuměl jsem, proč to dělají, akorát se řídí heslem ,,účel světí prostředky"). Bylo také příjemné vidět Hugha Granta v jiném typu filmu než v romantické komedii a navíc mu kryjí záda Gene Hackman a David Morse, které mám hodně rád. Sice nijak objevný, ale zato kvalitně udělaný thriller. ()

Kryton

Viděno jednou v TV a už nikdy více. Film totiž nedokáže ničím zaujmout a to má slušné herecké obsazení. Nechápal jsem některé pohnutky postav a i situace byly neskutečně nepřesvědčivé. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)