V ulicích New Yorku řádí bezohlední gangsteři, kteří unášejí lidi, zabíjejí je a odebírají jim vnitřní orgány, jež pak se ziskem prodávají. Hrdina příběhu Josh Baker, který se živí kreslením comicsů, se jednoho dne setká na ulici se ženou svých snů. Během rozhovoru se však ženě udělá špatně. Vzápětí přijíždí na místo záchranka a odváží ženu do nemocnice, kam však nikdy nedorazí. Když chce totiž Josh na druhý den ženu v nemocnici navštívit, dozví se, že nikdo takový tam přivezen nebyl. Nevědí o ní nic ani v jiných nemocnicích. Josh začíná být pevně přesvědčen, že tu něco nehraje. Policejní důstojník Spencer, s nímž si Josh o svém podezření promluví, však věří spíš na malířovu bujnou fantazii než na záhadnou sanitku. Více pochopení naštěstí nalezne u policistky Sandry Malloyové, která mu slíbí, že se bude případem zabývat. Josh nakreslí portrét zmizelé ženy, rozmnoží a kopie rozdává na ulici. Přitom se mu podaří seznámit s její spolubydlící. Když se i ta zakrátko ztratí, dostane Josh strach. (oficiálny text distribútora)

Lukoboss

Ambulanci jsem viděl v televizi už dávno a v té době mně to připadalo strašidelné a správně ponuré, nemluvě o skvěle vypadajícím Cadillacu jakožto sanitce. Dneska bych se u toho možná usmíval a říkal si, jak jsem to mohl takhle prožívat, ale tenkrát to bylo prostě jiné. V té době to na mě zapůsobilo, a proto dávám 4/5 :) ()

helloween93

Skvělý béčkový thriller, který má prvky hororu o sanitce, která unáší lidi kvůli obchodům s orgány. Známá městská legenda, která sice nevyužívá veškerý potenciál této legendy, nicméně dokáže upoutat oko diváka a rozhodně nenudí. Potěší účast Jamese E. Jonese v roli policisty. Ve výsledku jsou z toho 3 hvězdy. Viděno na MGM. ()

Rakosnicek77

V tomhle filmu jsem poprvé registroval Erica Robertse jako herce. Je to sice čistokrevné béčko, ale zápletka je tak zajímavá, že nejde film nedokoukat. O pár let později, jsem si na něj vzpomněl, po shlédnutí Hackmanova filmu Smrtící léčba, protože i když se v něm neobjevila tajemná sanitka, tak dějově jsou si filmy hodně podobné. ()

Lacike

Do nastupu postavy novinara Eliasa Zacharaia to bola neskutocna nuda a uz som sa chystal ako film odstrelim ako sracku, ale potom sa naplno rozbehla smršť blazniveho humoru. Skoda ze Elias nemal väcsi priestor. S naivnym Robertsom tvoria dokonalu komicku detektivnu dvojku. Bohuzial tam nemaju az tak vela spolocnych scen. V dnesnej komixovej dobe ich fanusikov potesi, ze Robertsova postava sa zivi kreslenim komixov v Marveli a ako jeho sef sa tu na par minut objavi aj Stan Lee. James Earl Jones tu hra psychicky choreho policajta a miestami je az prilis divny. Z ostatnych postav este zaujme policajne duo a running gag s mulou. Takze rozhodne od toho necakajte thriller. Napinave to nie je ani na sekundu ale ako komedia sa to postupne solidne rozbehne a niekolkokrat sa urcite zasmejete. 6/10. ()

Hugomil

Já bych tento film také až tak špatně neviděl, nějakou atmosféru to má - záběry sanitky bloudící městem byly slušné, humoru je v dialozích dost a stále se tam něco děje. Scénář rozhodně není originální, vždyť námět lovců či zlodějů orgánů těl, odstartovala v roce 1978, mám za to, adaptace Cookovy knihy. ()

• Natáčení probíhalo od 8. května do 30. června 1989 v Los Angeles a New York City. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. března 1990 v New Yorku. (ČSFD)