Protiúder

• Veľká Británia Strike Back
Veľká Británia / USA, (2010–2020), 57 h 25 min (Minutáž: 43–48 min)

Predloha:

Chris Ryan (kniha)

Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Robson Green, Michelle Lukes, Charles Dance, Andrew Lincoln, Shane Taylor, Richard Armitage, Jimi Mistry (viac)

Wurths

1. série:80% 2. série:100% 3. série:50% 4. série:30% První série je vizuálně pěkná, dialogy místy váznou a určitě má spoustu chyb, ale nějak mi to nevadilo. Ve druhé sérii se ženy poodhalily a hlavní hrdinové vystřídali. Ani jedno nebylo na škodu a nezaregistroval jsem žádné nudné nebo otravné části. Třetí sérií to kleslo k průměru a ve čtvrté nepomáhá ani pravidelný přísun koz. "Čtverka" prostě katastrofa. ()

p.a.douch

První sérii jsem neviděl. Z druhý jen dva díly a na další kašlu. Hrdinný komando vždycky zkazilo co mohlo. Jestli by takhle nějak měly fungovat tajný služby, tak už jsou teroristi všude a ve vedení. Realita asi tvůrcům nic neříká. Mě to nebavilo. Hrdinové neslaný, nemastní. Celý obsazení mi nějak nesedí. Na HBO slabej průměr. Zkrátka blbost. 40 %. ()

VLADEK

1. série - 70%, 2. série - 90%, 3.série - 80%, 4, série - 70%. A už prosím dost!!/ Update duben 2020 - nějak jsem se přichomýtl k 5. sérii (Legacy) a je to místy amatérský děs, nechápu ta hodnocení.- 40% ()

Tomster

Mých pět hvězdiček se týká jen první série. Je sice pravda, že akce někdy není nic moc, neboť teroristé rádi naběhnou doprostřed místnosti a až potom se rozhlížejí a koukají, kde by ten Richard Armitage asi tak mohl být. To je ale asi tak všechno, co se seriálu dá vytknout. Richard Armitage se do role rozhodně hodil, přítomnost Andrewa Lincolna mě jakožto fanouška TWD potěšila a seriál má co nabídnout i po příběhové stránce. Druhá série by vzhledem ke změně obsazení spadla v hodnocení někam na hranici dvou a tří hvězdiček, ale protože jsem jí po prvním díle zavrhl, nebudu snižovat hodnocení skvělé řadě první. ()

Dacsus

Neskutočný blábol - ale pre deti okolo 9-11 rokov možno aj napínavé. Pre kohokoľvek staršieho, nepostihnutého demenciou alebo večnou detinskosťou, buď často nechcene vtipné, poprípade neuveriteľne trápne. Spomeňte si na to napr. pri scénke, keď si naši hrdinovia v Zimbabwe v lochu vymieňajú naozaj "nenápadne" (práve tým dementným spôsobom, aby to že to sú šifrované správy neuniklo ani slintajúcemu idiotovi) šifrované ústne správy - to je niečo tak neskutočne smiešne, že to proste treba vidieť na vlastné oči... 25% ()

esmoke

▐1. série (6 epizod) 75% - Zajímavé britské drama z vojenského prostředí.▐2. série (10 epizod) 65% - Změna hlavního hrdiny a soustředění se více na vyšetřování ve stylu "CSI". Postavy od první série lehce zhlouply.▐3. série (10 epizod) 65% - Pokračuje v nastavení z druhé série. ▐4. série (10 epizod) 65% - První poloviny nudná, druhá dobrá. ▐ ()

Ace.A.T.L.

Skvělý, rychlý, profesionální, vymakaný, prostě BOMBA. Seriál, na kterej se můžu koukat pořád kolem dokola a pokaždý mě to chytne. Konečně pořádnej military seriál z dnešní doby. Za mě skálopevných 5* a BEZ POCHYB DOPORUČUJU ()

Ironhead

Prvni serie mne bavila, ctvrta pripomina spise neco ve stylu Bckovyhc akcnaku.... velmi nerealisticke prestrelky... nemam rad, kdyz nepratele ve velike prevaze tupe jeden po druhem nabihaji do plaby hlavnich hrdinu, kdy co vystrel to mrtvy severokorejec, kdezto vystrilenych 1000+ naboju opacnym smerem nema sanci zasahnout... :oT ()

MartinReno

Momentálne asi žánrovo najlepší seriál,ktorý velmi účinne dávkuje akciu,ktorá zahanbí vačšinu blockbusterov a drsný humor,za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani tvorcovia Smrtonosnej zbrane.Úplne to chytí až po tretej sérií.V piatej trochu ochabne... ()

Sethiel

Výborná první série s nic moc koncem, na kterou navazuje, promiňte mi to slovo, debilní druhá série. Jak tu píšou ostatní, první série je naprosto jiná než druhá. Na čem už se nejspíš lidi neshodnout je, který styl je lepší. Za mě to bylo, jako bych se díval na Watchmen, ti se mi líbili, tak mi někdo doporučil Avengers. Je to v hrubých obrysech to stejné, ale pokračování je o poznání povrchnější, tupější, hlasitější, barevnější, přepálenější a nesmyslnější. První řadu jsem sjel za jeden den, druhou jsem vypnul během třetího dílu. ()

Adolf47

Hodně přestřelené, hodně naivní. Ukazuje to naprostou neznalost tématu. Kdyby to bylo z USA, tak by to mělo tři. Je to z Velké Británie a kvality tamní televizní produkce to zdaleka nedosahuje. Přičítám to tomu, že se nejedná o produkci BBC. Herecké výkony ovšem špatné nejsou, jen příběh a provedení. ()

Fazulina

Wow, první série za jeden večer, nečekala jsem, že to bude až tak dobré. Ano, místy velmi naivní, ale to já vlastně ráda. Postava spravedlivého hrdiny Portera mi padle jako ulitá, nemohla jsem se odtrhnout. Příjemné je pro změnu britské prostředí, vybraní herci jsou výborní. Kvalitní výprava přesahující seriálové hranice, při koukání jsem vzpomněla na Body of Lies nebo Blood Diamond... Kvalitní podívaná! ()

Kikina33

Skvěle propracovaný a do detailu dotažený seriál z oblasti Speciálních jednotek (SAS), zabývajících se současnou světovou teroristickou problematikou. První série byla opravdu pastvou pro oči, což se projevovalo už jen v tom, že kdo viděl první díl, zajisté se nemohl odtrhnout od obrazovky, dřív než uviděl konečné rozuzlení. Osobně uznávám, že druhá série je ještě povedenější a napínavější než první a člověk se nemůže dočkat každého dalšího dílu, který rozuzlí dost napínavé situace. Obsazení jak první, ale hlavně druhé série, bylo vybráno pečlivě a s rozmyslem a tak Philip Winchester i Sulliven Stapleton dokazují, že při výcviku na tuto složitou roli opravdu nepodváděli, a že i profesionální vojáci se tak s klidem na tuto TV show můžou dívat a nemusí se při tom chytat za hlavu. Takže všem, kteří mají rádi akci a napětí, vřele doporučuji!!! ()

Deso

1 seria ma uchvatila,mozno i preto ze v hlavnych rolach hrali moji oblubeny herci R.Armitage a A.Lincoln.Bol som naozaj zvedavy na 2.seriu a bohuzial bol som sklamany.Cele herecke osadenstvo sa zmenilo a hlavne serial nabral na vulgarnosti scen(niekedy menej je viac),co mi celkom vadilo.Mozno to s mojej strany chcelo viac trpezlivosti a pockat ako sa to cele rozbehne,ale nemal som na to silu a nechcel som si pokazit dojem s 1 serie. 1.seria ****+ 2.seria nehodnotena (asi by som nebol objektivny) ()

VanThomass

Perfektní podívána z britské produkce. Autorem není nikdo menší než skvělý spisovatel Chris Ryan, veterán SAS, takže o realističnost ani akci není žádná nouze. Pravdou je, že první série se mi líbila víc. Druhá už byla taková trochu nadstavba, ale i tak mě to neskutečně bavilo. ()

zekon

První dvoudíl vynikající. Proto dávám 2**. Pak ale přišla sprcha v podobě naprosto nehorázné sračky, která vznikla klonováním ramba, slzy slunce a bonda. Neskutečně debilní nelogický nereálný odpad. Nad hodnocením zůstavá naprosto rozum stát. Dál patrně ani Ň. Chtít kopírovat komerční americké trháky je naprosto zbytečné. Scény, chování agentů, vojáků, trapárna. FUJ! FUJ! FUJ! 2.série: tak to je naprosto jiná třída! Skvělá akce a děj který vtáhne a udrží. Jízda jak má být. Je skvělé, že se někdo snažil o to aby bylo vidět že oba vojáci JSOU vojáci, umí držet kvér a i s ním střílet. Že pomalá chůze a střílení s mířením je něco jiného než běhání a střílení od pasu. Netvrdím, že je film samá realita, že není nadsazený, ale nebije to do očí a je to uvěřitelné. Reálnost celkově je trošku mimo, ale není to trapná zábava. Takže 2.série 4*! S04 Tak jsem zkoukl teď i 4 a nestačil se divit. Hodně velký posun agentů v pohybu v akci, parádně mají nacvičeno jak zacházet se zbraní, jenže tam reálnost končí. Ze seriálu se stala americká sračka, plná debilů co mají být nadprůměrně inteligentní agenti, většina je neprůstřelná a nezasažitelná, ve dvou zlikvidují hordy cvičených speciálů a to že děj je trapná kopie 24h a nikam to netáhne na to už se tak nějak kašle. Je to barevné, hýbe se to.......co víc. Nechutný tuctový podprůměr za 1* S05: Odpad! Odsledováno na půl oka a ucha. Amatérská nelogická hrůza, jeden Rambokousek střídá druhý. Nesmrtelná skoro nezranitelná dvojice nadvojáků stačí na to na co by nestačila divize vojáků za zády se CIA a Pentagonem. FUJ! ()

shurin

Vždycky jsem si myslel, že hry opisují scénáře z Béčkových akčňáků, ale tenhle seriál by se mohl jmenovat klidně Call of Duty, různý epizody z různých zemí, jeden hlavní padouch, mix Ramba a Komanda. Akorát se neumím rozhodnout, která serie byla lepší, jestli ta první, která byla 100% britská a nebo ta druhá spíše americká, spíš se kloním k tomu, že to jsou dva rozdílný seriály. A každýmu dám 4* z jiných důvodů. ()