Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

raszkulce

Očekávala jsem mnohem víc... hudba- průměr ( typické zvuky Itálie, nic vyjímečného), herecké výkony poněkud rozpačité především představitele hlavní role, kterému jeho víru a přesvědčení prostě není možné věřit. Konec očekávaný, jak už to u všech hororů podobného typu bývá. Nakonec můžu říct, trailer nadchl ... ale film ve mě stejné pocity bohužel nevyvolal. Mnohem lepší by bylo zůstat nadšená z traileru a ten film si raději vůbec nepouštět. ()

m.satty

Bohužel tenhle film měl takový sestupný děj. Na začátku jsem se bavila a do půlky jsem byla v napětí, jak bude film pokračovat. Dále následovalo jen zklamání a velká nuda. Určitě jsem čekala víc. Jsem ráda, že jsem na to nešla do kina. ()

RoyBatty444

Filmársky zvládnuté napriek tomu bez chuti a zápachu. Obsadenie bolo vybrané dobre a všetci svoje role zvládli na jedničku. Napriek tomu sa ma nezmocnil pocit, že ma podanie daného tématu nejakým spôsobom zaujalo a už vôbec nie nadchlo.Aj keď mám pocit, že režisér a scenárista vedeli čo chcú sprostredkovať (aj sa im to podarilo) nemám pocit, že som o niečo bohatší. Témy okolo zneužívania viery sú opäť v kurze a tvorcovia sa snažia napriek drsnému podanie nelapať nikomu na otlak. To čo ma nedokázalo uspokojiť bolo práve nešlapanie ... a z toho vyplývajúci vnútorný boj oboch postáv, ktorý v konečnom dôsledku vyznel veľmi plytko účelovo. ()

lavache

Nuda, vlažné herecké výkony. Ale především nuda, která je mnohem děsivější, než děj filmu samotného, navíc ještě natahovaného. ()

Viiny

Anthony Hopkins je správný psychopat. To jsem si řekla hned, když jsem ho viděla :) Byl excelentní, svou postavu ztvárnil skvěle a vlastně ta jedna * je více či méně jen za něj. Na filmu jsem byla v kině, kde to bylo více napjaté, než doma v posteli, a proto to možná na mě působilo zkresleně. Ale mě se ten film prostě líbil! Hrůzostrašná Itálie, posedlá těhotná dívka, lekačky, impozantní hudba, která graduje .. to je prostě něco pro mě. Dávám 4* a vůbec se za to nestydím, klidně si ten film pustím znovu! ()

Pavlo

The Rite je film, v ktorom mi niečo chýba. Je to hlavne kvôli postavám, ku ktorým sa nedá dostať „bližšie“, pretože sú dosť plytko vykreslené a kvôli tomu mi bolo jedno, čo sa vo filme deje. Ostatné prvky filmu (atmosféra, hudba, strašidelné momenty) sú na dobrej úrovni a niektoré pasáže sú zaujímavé – hlavne, keď sa hovorí o exorcizme alebo sa praktizuje. Len ako celok je to nevyvážené, a preto je moje hodnotenie také aké je. ()

zekon

Skvěle natočeno, velmi dobrá hudba a velmi zajímavé. Nicméně, zmínka o inspiraci skutečnými událostmi je první trapárna, pánbíčkaření a "procitnutí" nevěřícího kněze je trapárna druhá. Potenciál velký, skluz do nikam bohužel velký taky. Natočit horror a snažit se ukazovat jej jako vážnou věc prostě nejde. A chápu že potápějící se církev se snažila skutečně možná zahrát na poli exorcistů a dostat se tak mezi lidi, ale nemůžu tvrdit, že už zase je tady ten hrozný zlý špatný ďábel co navíc zabíjí lidi a všichni se musí modlit k Bohu a vzývat Ježíše Krista. Fascinuje mě na těchto filmech, že démony lze slyšet, vidět, mluvit s nimi, jsou ti špatní a Bůh je jediný dobrý ale můžete se k němu jen modlit :-D 3* si to zaslouží, dal bych 4 za excelentního Hopkinse, ale nedám :) ()

Gomez222

Námet síce spracovaný s remeselnou zručnosťou, no to filmu nepomôže, ak je scenár slabý. A ten obaľuje klasické hollywoodske klišé do šatu rímskych kulís. Divák sa však nedočká ničoho nového- prevrátené oči, škriabanie nechtov, triaška a podobné nenápadité spojitosti s posadnutím diablom. Aby zvýšili hodnotu filmu, označili o štítkom "Podľa skutočných udalostí". Podľa skutočných udalostí tam bol asi jedine výbuch sopky na Islande. Skrátka, je to nuda, až kým Anthony Hopkins nezmení farbu očných šošoviek a neprikľášia mu mejkap na tvári. ()

czjezisek

Naprosto vynikající Anthony Hopkins, jež zahrál tuto roli naprosto skvěle a uvěřitelně. Také nádherné záběry kamery a solidní scénář řadí tento film k nejlepším filmům roku 2011! ()

dratkovani

Anthony Hopkins tento béčkový horor zachraňuje,jeho výkon je jako vždy skvělý,ale jinak je to tak trochu slátanina a v dnešní době je neuvěřitelné,že je to inspirováno skutečnými událostmi,katolíci by se měli nad sebou zamyslet,není divu,že kostely zejí prázdnotou.... ()

ragtime

Že by bol toto nástroj diabla? Unudiť nás k smrti? Ale, kedže som ateista, verím len v to, že 3 ľakačky, démonický pohľad Anthonyho Hopkinsa a pár efektov v záverečnej 15 minútovke sú sakra málo na 112 minút môjho života. ()

vlnka

Ak si režisér myslel, že skvelý Hopkins a jeho kukuč á la Hannibal dokážu zachrániť celý film, tak sa veľmi mýlil. Hopkins je síce vynikajúci a tie jeho pohľady sú fakt strašidelné, až na to, že už trošku opozerané z Hannibala, mne neznámy pán O'Donoghue je taký nemastný neslaný a príbeh tak neoriginálny až hrôza. To čo začal skvelý The Exorcist sa len tak ľahko prekonať nedá, pretože na mrazivú atmosféru potrebujete viac než pohľad zabijaka a vypľúvanie klincov. ()

smike

Anthony Hopkins láká ze všech billboardů tím, co umí nejlíp. Svým proslulým psycho pohledem. Bohužel, návrat mřížkovaného zabijáka se nekoná. Film se ze začátku tváří tak racionálně, že pozdější přechod k mystičnu a fantastice prostě nejde uvěřit. Celé to nějak propáslo ten moment, kdy by měl divák začít cítit husí kůži. Hopkins se mění do prvotřídního satanáše, neznámý hezoun a jeho nastávající (ženská nemůže chybět ani mezi exorcisty!) sázejí jednu klišovitou hlášku za druhou (Copak to nechápeš? Všechno, cos kdy zažil, vedlo k tomuhle!) a s váma to ani nehne. Aspoň jsem si díky tomuhle filmu vzpomněl na milovaný Constantine, který coby exorcista stále vede! ()

complex

celkom spokojnosť s týmto filmom... výkon anthonyho Hopkinsa opäť raz predčil moje očakávania a on dával tomuto filmu väčší šmrnc... inak niekedy sa film potápal do nudných častí, ktoré vôbec nemusel obsahovať... zhrnutie: výkon hercov vcelku veľmi dobrý ale tie hluché pasáže kazia finálny dojem... ()

teseth

Film byl zdařilý a nebýt několika "blbostí" tak bych neváhal další hvězdičku přidat. Bohužel mezek s ohnivýma očima a dva rozhovory mezi hlavním hrdinou a novinářkou byly naprosto o ničem a byla v nich opět stará dobrá plytkost a klišé. Anthony ale naproti tomu naprosto exceloval!! ()

joywork

Na téma exorcismus jsem viděl několik daleko poutavějších filmů, které mne opravdu zasáhly a při kterých mi bylo úzko. Tento film však k nim bohužel nepatří. Ve filmu sledujeme většinou vymítání ďábla několika osob, celková dějová linka je dost chudá. Hopkins to svým herectvím nezchránil. Škoda. ()

Treatys

Když jsem si kupoval DVD The Rite, tak jsem ani neočekával nějakou pecku, spíše něco na způsob klasických vymítačských filmů. Inu film nakonec splnil má očekávání, dokonce i šel nad ně. Skutečně dobré provedení a pomalu bych si to i dovolil srovnávat s Vymítačem ďábla. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)