Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

josefklimes

***Rozpočet-$37 miliónů***Tržby víkendové-$14,789,393***Tržby celosvětově-$96,047,633***Špatný film to nebyl, dokonce i herecké výkony v čele s Anthonym Hopkinsem byly slušné, lekačky obstojné, ale atmosféru kterou se Mikael Håfström snažil vytvořit se nepovedla (jinak řečeno se to víceméně posralo) ... 75%, vše na jedničku, ale ani Anthony mě nedokáže přinutit abych strávil další 2 hodiny s Obřadem, škoda :(( ()

MiniRecenze

Na dobrý film potřebujete tři věci .Peníze,herce,scénář.Bohužel u filmu chybí právě ten scénář.A do okamžiku než se objeví Anthony Hopkins opravdu nudí a bude se o Vás pokoušet spánek.Film by se dalo natočit určitě líp do určitého okamžiku.Pak Vás konečně"probudí" a je se na co dívat.Musím říct,že i přes takovou "hrubku "jsem měl na konci filmu divný pocit. ()

bonovox

Výborný Hopkins, ale to je asi tak všetko. Niekoľko scén je síce kvalitne natočených ale celkovo ide o slabší kúsok do daného žánru ()

JackStrange

Velmi podceňovaný film, který kromě komické hlášky "Natočeno podle skutečné události", nemá žádné výrazné vady. Atmosféra je tak hustá a temná že by se dala krájet, herecké výkony nejsou podle mě vůbec špatné a tempo je taky ok. ()

kramatos

Prozatím nejlepší a nejvíce realisticky působící záležitost o vymítání, kterou jsem měl možnost vidět. Musím říct že tento film mě uplně minul a narazil jsem na něj čirou náhodou, což mě mírně řečeno překvapilo. Jinak nutno podotknout že exorcisti jsou součástí římskokatolické církve a to co a kam jede mladý kněz studovat není žádná smyšlenka, ale realita. ()

Lucka124

Jeden z ďalších filmov o diabloch a exorcizme, Možno už len námet udáva tomuto snímku "osud priemerného filmu". Pár ľakačiek, historických zaujímavostí, úžasný výkon Anthonyho hopkinsa (najmä nakonci), no na druhej strane ľahko predvídateľný dej, žiadne zvraty, ani nič, čo by dokázalo nejako špeciálne nadchnúť. Chýbalo mi tam klasické hororové napätie, ale inak sa oplatí vidieť, spomedzi snikov o exorcizme u mňa zatiaľ najlepší. ()

Kalda69

Jako film to neni zas tak spatny, jen ten exorcismus je uz v dnesni dobe v plno variantach v jinych filmech a az tolik me to nezaujalo. Nizsimu hodnoceni zabranil snad jen Anthony Hopkins a pokud bych se chtel kouknout na vymitani s jinym levelem tak si pustim Constantina :o). ()

Saxos

Ani Hopkins, ať se snažil sebevíc, nenavodil tu správnou vymýtačskou atmosféru. Vše ustrnulo na jedné těhotné posedlé a nudném mladém knězi. ()

surprise

Nechápu jak někdo může napsat, abych ignoroval avízo "podle skutečných událostí", když hned v úvodu si čtu citát Jana Pavla II. a v závěru se mi sdělí, že dva hlavní protagonisti příběhu žijí a působí tam a tam. To budí dojem téměř filmového dokumentu vypraveného ve stylu komorního psychologického dramatu s lekačkama. Proto nečekejte žádného Vymítače ďábla ani Constantina natož béčkové duchařské klišé, ale příběh duchovního hledání a nalezení. Souzním s komentářem Mertax. ()

traktorzetor

Mně se to moc líbilo. Netvrdím, že to je film desetiletí, ale je to správné psycho a celkově to v člověku zanechá onu tíhu na srdci, když z kina odchází. Bohužel si myslím, že vidět film mimo kino neposkytne tu pravou atmosféru. ()

anillvap

Håfström jako režisér nezklamal (např. Zlo mezi námi). Režie byla výborná, už jen scéna zkraje filmu o nehodě na ulici byla perfektní. O něco horší už to bylo se samotnou tematikou, jejíž zpracování nebylo nijak přesvědčivé. Alespoň mne tedy film nepřesvědčil o ničem, i když předpodkládám, že cílem bylo nepředkládat žádné závěry. I tak mi ale přišel snímek až příliš ambivalentní. Když bych si měla položit otázku, co jsem si jako divák z kina měla odnést, odpovědět si upřímně neumím. Matoucí je i informace o tom, že se příběh zakládá na skutečné události. Nevím, nevím... Jsem u tohoto snímku poněkud rozpolcenou osobností. Stejně tak jako mi přijde rozpolcený snímek samotný - jako by se severská neotřelost zpracování tématu snažila přizpůsobit konzervativnímu americkému divákovi... ()

Beawish

Nedávno jsem při procházce v lese narazil na stopy koní a kupodivu to ve mě vyvolalo tísnivě nepříjemné mrazení. Až po čase jsem tento pocit pochopil - byla to reminiscence na film Obřad, který jsem bohužel před časem viděl. A protože podle mého psychiatra je metoda vytěsňování zcela nesprávná, nezbývá mi, než promluvit. Film o sobě prohlašuje, že je thriller. To je však jen zbožné přání, odpovídající atmosféru se nepodařilo navodit ani na chvilku. Jediný pocit, který mě provázel od začátku do konce, byla trapnost. Film o sobě dále prohlašuje, že je natočen podle skutečných události. Jestli je tomu skutečně tak, ochraňuj nás pámbu - když exorcista přenechá průběh obřadu pochybujícímu laikovi, protože mu zrovna zazvonil mobil, je to přinejmenším na pováženou. Film by rád byl i hororem v původním slova smyslu, pohříchu je jím jen ve smyslu přeneseném, neboť pár prostých lekaček dobrý horor neudělá. Film by měl být i dramatem, ale co čert nechtěl, vyšla z toho jen dvouhodinová ubíjející nuda. Někdo tu zmiňoval krásné římské uličky a domy. Byly většinou točeny v Budapešti. A díkybohu za ně, prostředí považuju za jediné pozitivum celého filmu. To, že v ďábla nevěříme, neznamená, že neexistuje. Osobně si však myslím, že by většina postav tohoto filmu udělala nejlépe, kdyby též navštívila svého psychiatra. A to je vše. Doufám, že odedneška mě už stopy kopyt strašit nebudou - tak tedy spánembohem. ()

Fracek

Barvičky byly hezké, ale jak se film pomalu prodíral kupředu, zmizely i ty a nakonec už jen zůstal krokodýlí obličej pana vymítaného a udivený výraz vymítajícího nevěřícího Tomáše. Kupodivu i Tomáš prohlédnul, ale až potom, když si uvědomil základy principu jing a jang, neboli jak dole, tak i nahoře. Zřejmě nedával na teologické fakultě vůbec pozor. Ve filmu chyběla jakákoliv hlubší filozofie, průběh vymítání byl něco na způsob jedna paní povídala a kdyby tam najednou vpadnul nějaký valašský sůbor s ozembouchem, jistě by se i zablýsklo na lepší časy. Nelze filmu upřít vymazlenou kameru a střih, zvláště v první polovině, ale prožitek na konci filmu se díky tupému scénáři rovná nule. Jestli by možná nebylo lepší, kdyby katolická církev ty tisíce vymítání, co proběhly ve spojených státech nahrála na video a pak dala do distribuce. Mohlo by se to i vysílat v TV třeba v období před volbama do parlamentu nebo do senátu, aby měli voliči inspiraci. Tento film měl obrovský potenciál, velká škoda, že byl zmařen rádoby katolickou agitkou. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)