Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

Lasombra

Až moc roztahané a moc velké klišé - "když uvěříš v boha, ten ti dá potřebnou sílu a vyhraješ nad vším zlem" . Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Ale má to i své světlé stránky. Zbytečně se nepřehání na filmových tricích a velký podíl má samozřejmě pan Hopkins, protože dodal filmu charisma a kterému jsem toho ďábla v těle opravdu věřila. ()

Oonika

Filmy tohoto žánru moc nevyhledávám, ale lákal mě Hopkins, který mi nakonec nepřipadal moc herecky výrazný. Zbytečně dlouhé, plus je tentokrát to, že je to podle skutečné události. ()

vikino1

O exorcismu jsou lepší filmy. Nějak jsem si říkal, že tohle bude film o jedné scéně kde bude Hopkins vymýtán nebo bude vymýtat. Tohle se mě bohužel potvrdilo. 2 za celkovej film + 1 za Hopkinse = výsledné 3*. ()

LuckyDuckie

kdyby tam nehrál Anthony, byla by to průměrná béčková záležitost. O'Donoghue by se měl za svůj výkon stydět. jako námět k zamyšlení je to bezva, jako film to stojí za hovno. obě hvězdy pro Hopkinse. ()

liberator

Od Håfströma asi každý čakal niečo viac. Nevyvíjalo sa to zle - až kým sir Anthony Hopkins a jeho postava nezačali "vyšilovať". S ohľadom k chabému výkonu Colina O'Donoghue a faktu, že ostatní (Braga, Hinds, Hauer) nemali dostatok priestoru vo filme a viet v scenári, aby sa ukázali, Hopkins si vlastne celý film "ukradol" pre seba v štýle Angeliny Jolie (The Tourist) a výsledok tomu zodpovedá. Každopádne, po technickej stránke bol The Rite nakrútený na profesionálnej úrovni a po vizuálnej stránke dokonca nadpriemerne. Najslabším článkom k ceste za nadpriemernosťou bol asi tandem scenárista+režisér. Len na záver: Ciarán Hinds ako exorcista - to by mohla byť celkom dobrá kombinácia - len keby sa dostal do akcie. Má dobrú tvár na to, aby vo filmoch podobného razenia úspešne zastúpil momentálne dosť sprofanovaného Alana Rickmana (aj napriek vysokodefiničnej "nixonovskej" tvári si človek nikdy nie je na istom, či je to záporák, alebo sa mu len ráno podarilo vstať ľavou nohou a obliať sa horúcou kávou). ()

Henry Morgan

Tématicky velmi poutavé, ovšem ztvárnění lehce pokulhávalo. Očekával jsem nějakou dramatickou akci a kontroverzního otce Lucase a bohužel mi to přišlo poněkud nudné, zdlouhavé a ne příliš akční či zvratově nabité. Hopkins i přes svůj věk předvedl famozní výkon a jeho herecké umění po celou dobu filmu eskalovalo a gradovalo, takže jsem měl na konci pocit naprosté herecké jedinečnosti, ovšem těžko film opírat o jednoho aktéra. Hlavní, mladý hrdina sice také celkem dobře sehrál svou roli, nicméně by se dalo říct, že jeho výkon byl průměrný a hlavní hrdinka, jestli se tomu dá tak říkat, nestála za moc, navíc mě překvapilo, jak je ošklivá. Kompozičně bylo to dílo poněkud divné, protože po hodině máte pocit, že je konec, ale ono to teprve začíná, takže v mých očích zrovna tohle hodně srazilo průměr filmu. Určitě na ten film nezapomenu, kvůli Hopkinsovu výkonu, ale nejspíš se na něj nepodívám znovu. Holt některé skutečné události by se neměli natáčet. ()

sarfian

Pozerať sa to dalo, ale len tak tak. Nie moc dobrý dej a trochu pridlhý film na to čo sa tu dialo. Anthony Hopkins tiež nepodal najlepší výkon a dokonca ho prešťal aj ten mlaďas, ktorý to dobre zahral. Inak nič moc. VIDENÉ 1x ()

Luckyman

Čakal som, že to bude viac desivé, ale nestalo sa. Zbehlo to rýchlo a bolo to také nemastné, neslané, ale videl som už aj horšie. ()

Acrobat

Hľa Pánov kríž!!, utekajte nepriateľské šíky......!....Na rozdiel od iných, som vďačný za nehororový smer, ktorým sa rozhodol ubrať Mikael. Neviem, či problematiku študoval, alebo sám seba držal na uzde pri exorcizmoch, ale to neefektové a úzkostne minimalistické nazeranie mne veľmi vyhovovalo. Exorcizmus nespasuje ľudstvo, nevalia sa vody, ohne, muchy, etc. Deje sa tam, tu, v malej izbe, ťažšie v kostole. Keďže nie som kňaz, ale len amatér, iba 2 veľké kanonické chyby kazia dojem pravovernosti (nebudem rozpisovať). To je dobré, pretože pri týchto filmoch sa bojím ozaj tej nezmyselnej hrachovej polievky a sovej hlavy. Ostatné klišé (rozhodný nováčik, zbytočná prebytočná Braga) nemá dostatočnú silu na rozriedenie pokojnej hladiny sledovania. Uspokojujúce vo filmovej rovine, znepokojujúce v duchovnej......Víťazí Lev z Júdovho kmeňa.....(15.08.2001, BDrip) ()

E lan

Slušná exorcistická klasika, nic víc, nic míň. Hopkinsovi role sedí, ODonoghueovi moc ne, ale to může být ovlivněno hodně špatným dabingem. Průměr... ()

gulama

Konečně po dlouhé době se objevilo téma exorcismu. Anthony Hopkins září, každá scéna ve, které se vyskytuje, je dobrá. Herecké obsazení se mi také líbí, nesdílím názor jiných lidí, kteří by stále obsazovali jen a pouze známé herce. Režisérovi se podařilo navodit atmosféru, seděla jsem a hltala každou minutu… což se nepodaří jen tak někomu, proto je mé hodnocení 5 hvězdiček z pěti. ()

alonsanfan

Přestože jsem měl celý film neodbytný pocit, sakra tohle už jsem přece někde viděl a většinou zajímavěji natočené, přistoupil jsem na režisérovi, scénáristovi i všem dalším zúčastněným na hru, díváme se bez předsudků a nechal jsem na sebe film působit. Anthony Hopkins je pan herec, úžasný, démonický, ďábelský, i když pro mě asi navždy nesoucí cejch Hanibala Lectera, z kterého těžil i tentokrát. Jeho proměna v ďáblem posedlou bytost zkrátka nepůsobí tak úderně, jako kdyby byl angažován jiný herec jeho generace bez cejchu šílence. Scénář mu bohužel také nedal větší příležitost hrát na diváky své mistrovství a tak bohužel nemohl zazářit na plný výkon. Film byl krásně zasazen mezi italské památky. ()

newer_more

Film na mě nijak zvláštní dojem neudělal. Kdyby ve filmu neexceloval Hopkins (který je pro role šílených a posedlých starců jako stvořený), nad dvě hvězdičky bych nešla. ()

Khamsin

Pane Hopkinsi, vy musíte být hodně věřící člověk, že jste se do tohodle nechal přemluvit. Pro mě, jako ateistu, je to skoro až urážející film - "film se zakládá na skutečných událostech" - už toto tvrzení, tak jak stojí a leží, je směšné a jsem přesvědčen, že i ve své podstatě lživé. Dokážu si představit, že hluboce věřící člověk při závěrečných scénách brečel dojetím. Já jsem se spíš ironicky usmíval a kroutil hlavou nad tím "béčkovým" závěrem. Jediný, co v člověku vyvolalo mrazení, bylo zatínání nehtů do materiálů všeho druhu - nicméně, když se to ve filmu opakuje asi desetkrát, tak si na to zvyknete a bude vám to šumák.. Děj od začátku prvoplánový a předvídatelný. Tento film by se dal rozebírat dlouho z různých stran pohledu. Pro mě je to béčková náboženská agitka s jedním dobrým hercem, nic víc.. Kdybych se chtěl dívat na reklamní spoty, pustím si Novu.. ()

Skautka

Proč 66% ? Skoro se mi to až těžko říká, ale těch 65% je pro Hopkinse a zbylé 1% za všechno ostatní. Když vidíte Hopkinse ve filmu né vždy je to trhák a to už jich má na seznamu opravdu slušnou řádku. Ve snímku Obřad se dal Anthony slušně nahradit. Kdyby se tak stalo film by už nebyl tak úspěšný. Takže si režisér může poklepat na rameno, že Anthonyho přesvědčil aby šel hrát takovou frašku. Jediné co mě z toho filmu udeřilo do čela byla víra. Ne víra jako taková, ale že člověk prostě musí uvěřit aby se vůbec někam dostal :D. Toť vše ode mě 3* pro ty dva hlavní herce. ()

danny_21

Slaboučký scénář, z kterého se nepovedlo vyždímat něco víc. Díky Hopkinsovi, který byl opět výborný - ta scéna s vlastním posednutím - to byla herecká lahoda, díky dobré atmosféře, a záverečnému finálnímu vymítání se u mě těsně udržel na hraně 3 hvězd - podobnými tématy se zabývá spousta jiných, kvalitnějších kousků - třeba Emily Rose - 55% ()

Shaleman

zkušeně natočený film údajně dle skutečných událostí je po dlouhé době uvěřitelným pokusem o vzkříšený filmů o exorcismu. Bohužel však poněkud rozvleklým. Pěkné obrazy a kapička napětí se k tomuto stylu filmu hodí, jen výběr hlavních protagonistů nepovažuji za nejzdařilejší - jindy výtečný Hopkins mi zde přijde unavený a starší, než ve skutečnosti je (co se týká jeho elánu) a neumětel Colin se nemusí ani snažit, aby ukázal, že nehraje vůbec a já jako divák mu nevěřím ani pravost barvy jeho vlasů. To všechno mé hodnocení sráží na průměrné tři hvězdy, nebot když se na tento film podíváte, svůj čas určitě nezahodíte, ale o posedlosti si můžete nechat jen zdát. Něco tomu prostě chybí. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)