Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

Drirr

Mně to tedy zas tak špatné nepřišlo. Velmi slušné herecky především samozřejmě ze strany zkušeného Hopkinse. Povedená kamera a hezky vygradovaný závěr. Není to horor, ale s atmosférou si režisér pohrál obstojně. Takže proč ne. Pro mě teda mnohem lepší než hloupá Americká kletba. ()

Hanes88

No není to zas tak skvělé jak jsem čekal. Ono to sice mělo dobrou atmosféru, děj a i obsazení, ale prostě tomu něco chybělo. Možná je to tím, že se stejnou tématikou vymítání už byl dříve natočen Vymítač ďábla, který nemá konkurenci. Asi bych dal 2 hvězdy, ale za opět skvělého Anthonyho Hopkinse dávám 3. 55%. ()

J*A*M*A*L odpad!

Přiznám se, že už jsem tu sračku nedokoukal, pač bych se asi unudil k smrti. Anthony Hopkins je skvělý herec, to mu neberu, ale jeho filmy jsou docela velké tragédie a katastrofy. Mlčení jehňátek byl pro mě průměr, ale tohle teda bylo něco strašného. Já nemám v hororech rád to vymítání, protože mě to docela, až na Lovce duchů, kde se však pořád nevymítá. Nevím, jaké to bylo na konci, já většinou už jen čekám na konec, ale to se pro mě nedalo, pro mě to byla Mission Impossible. Nerad hodnotím filmy odpadem, ale tohle, ani nevím, jak to mám nazvat jinak hodnotit nedalo. Začátek byl slibný, pokračování v Římě sračka. ()

TERRORDROME

Ďalší pokus o exorcistický horor, ktorý okrem Anthony Hopkinsa ako neortodoxného zametača démonov nič moc neponúkne. Teda ak vás len nevydesí diabolský kôň s červenými očami. Ako to vidím ja, najväčším problémom tohto Rituálu je drevorubačská kombinácia dvoch protichodných štýlov. Na jednu stranu sa snaží o triezvo opatrný prístup a psychologizáciu, kde postavy pochybujú o tom čo robia a na druhej veľmi nešetrne a zhusta hustí posadnuté osoby zvracajúce klince. Mali uprednostniť buď jednu, alebo druhú polohu a nakrútiť pomalý film založený na náznakoch, alebo hnus plný zelených zvratkov, lebo takto sa to iba motá niekde uprostred všetkého a snaží sa diváka oblbnúť protichodnými informáciami. Do istej miery to aj funguje lebo miestami dokáže trochu zmiasť, hlavne keď posadnutá dievčina zrazu v polovici filmu umrie a tak som čakal čo bude ďalej, ale ako tam začal Hopkins černať a naskočili mu žlté oči tak bol proste koniec. Finále v znamení obligátnych vymetacích fromuliek už som len prezíval. Okrem svojrázneho padre Hannibala ešte zaujal štek Rutgera Hauera ako funebráckeho otca hlavného hrdinu. Nie vyložene zlý, ale príliš zabudnuteľný satanský štandard. ()

mosnak

Usnul jsem u toho... zkusil jsem druhý pokus... a opět jsem nevydržel. Parádní herecké obsazení,ale celá ta tématika filmu jde mimo mě! Bohužel :-((( ()

Ricky_CZ

Pořád si nejsem jist, jestli nedat menší hodnocení, ale to bych si nedovolil už kvůli skvělému Hopkinsovi, který doslova exceloval. Samotný film patří mezi lepší standart toho, co je poslední dobou v žánru k mání. Nejvíce na kráse mu ubírá poslední dobou až moc časté klišé "Podle skutečné události". Ubírající na velikém potenciálu jakési filmové váženosti a zahánějící jej do kouta k béčkové tvorbě. Dále pak tady máme pachuť reklamy na Vatikán, která mi je taky trochu proti srsti...Ani bych se nedivil, kdyby tomu papaláši trochu přispěli...Ale to jsou jen subjektivní dojmy, po jejichž potření zůstane záležitost o 4 hvězdách ;) ()

El_Rabbit

Nic převratného se nekoná, nicméně snímek je vcelku půspobivý. Minimálně kvůli skvělému Hopkinsovi stojí za to Obřad vidět, ani přes svůj věk totiž neztrání nic ze svého úžasného herectví. Právě jeho postava je tou, která vytváží ty nejpůsobivější scény ve filmu, které jsou navíc podkresleny velice zdařilým soundtrackem dokreslujícím atmosféru. A nakonec si neodpustím připomenutí scény s mobilem, ta neměla chybu. ()

conery1

" Sú chvíle, keď zažívam naprostú stratu viery. Dni, mesiace, keď neviem v čo mám veriť. Som slabý človek, nemám moc. Ale mám v sebe niečo ako Boží nechet, čo vo mne rýpe a keď už tú bolesť neviem vydržať, vyvrhne ma to s temnoty späť na svetlo." Režisér a hlavný predstaviteľ ma priviedli k tomuto nie celkom vydarenému dielku. Všetko bolo tak fádne a nudné. Ale niečo som sa predsa len dozvedel : " Diabol je tu len pre slabých." ()

sona123

Je to thriller, místy slušný horor, temný, s víc než zajímavým nápadem (exorcismus) a stárnoucím Hopkinsem, který si ani zde neodpustí svůj upřený pohled. Tempo film nabere rychle a pak už je to jen drsná jízda s patřičným dramatickým závěrem. Jako asi většina uživatelů tady, než na film kouknu, podívám se na hodnocení a kolik hvězdiček dílu dali mí oblíbení - no 60% a 2-3 hvězdičky je na můj vkus docela slabota, takže nebýt Hopkinse, snad bych se ani nepodívala - ale ještě že jsem si dala říct! Nebylo to vůbec špatné, bylo to napínavé, nic rušivého jsem tam nenašla a filosoficko-psychologická myšlenka týkající se dobra-zla tomu dodávala patřičný šmrc, vkusně a nijak nerušivě. ()

Marina111

Anthony Hopkins je dosť dobrým hercom na to, aby uhral každý typ postavy - no ani jeho talent nestačil na to, aby bol Rituál niečím viac, ako nadbytočnou exorcistickou filmovou jednohubkou. Nie príliš strašidelný, nie príliš strhujúci, a najmä nedoveryhodný - cirkev dosiaľ neeviduje prípady úmrtia posadnutých, jednoducho sa to ešte nestalo - : čo z takého filmu ? Ak sa už musia natáčať podobné hlúposti, nech sú aspoň zaujímavejšie ... ()

Martin_W

Jasný průměr. U hororů mi normálně většinou vadí když se nic neděje, tady však tyhle části byly mnohem zajímavější než ty "akční", kterých tady bylo stejně minimum. Vyloženě špatný film to není, hold mě do děje prostě nevtáhnul. 50% ()

Ollie235

Neatraktivní téma umocněné neočekávaně nudným provedením. Úvodní půlhodina pro mě byla pouhým čekáním na to, až se na obrazovce konečně objeví Hopkins. Problém je ale v tom, že ani jeho příchod filmu pomoci nedokázal. Když už mě nudilo všechno okolo, těšil jsem se, až alespoň scény vymítání budou za něco stát, ale jako i v celém filmu platí, že tam, kde měl Håfström přidat, spíše ubírá. Nakonec je tak Obřad filmem, kterému na kvalitní horor chybí strach a na thriller zas zajímavější příběh. ()

kritiklon

Těžkej průser! Asi nejhorší film o satanismu, potažmo o exorcimu co jsem viděl! Ten blbeček v hlavní roli je absolutně nevýraznej, s věčně kamenným výrazem. A Hopkins, ten to taky zrovna nezachránil. Zahrál to hodně pod svoji úroveň, s výrazem věčně zhoubovanýho ducha svatýho v deliriu! A do třetice - celý ten film je napsaný jak od žáka z pomocný, který pár dní zpět poprvé masturboval u Exorcisty! Ufffffffff...........už se nebudu rozčilovat :D Jen mě štve jak se dokáže promarnit šance na slibný film! Čekal jsem že to bude minimálně dobrý. Ale je to shit......!!! 2* za 40% ()

ProgLaney

Ten film je díky scénáři a téměř nesnesitelnýmu hlavnímu hrdinovi tak na 2 *, ale Anthony Hopkins to zejména v závěru zvedne na tři. Je to škoda, potenciál i atmosféru to chvílema má, ale permanentně to něco sráží. ()

Emo-haunter

Průměrné béčko, které neoslní, ale ani nijak moc neurazí. Kdyby tam nebyl Hopkins, tak si na to asi ani nikdo nevzpomene, on tomu aspoň dává nějakou tu atmošku. ()

RomeroIsGod

Čistej průměr. Jsou tady perfektní scény (posedlej Hopkins je výbornej), ale jsou proložený spoustou vaty. Takže tempo se dost vleče a je to na těch 112-ti minutách znát. A hlavní hrdina je nejenom nesympatickej, ale ke konci už vyloženě otravnej. Nebejt Hopkinse, tak to ani na ten průměr nebude. ()

krusty2

Predošle filmy od Hafstroma som bral ako priemerne kúsky a musím priznať ze som od tohoto nečakal nič preborneho.Neviem ako u ostatných tu na CSFD ale mňa zatiaľ tento jeho najnovší počin bavil najviac. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)