Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

kajda.l

Prapodivně slepený elitní zabiják divákova vkusu. Poctivou hvězdu posílám Robertovi, protože jako jediný pochopil, že bez nadsázky podobný film točit nejde. Stathamovy repliky k nesnesení, nepamatuji si, kdy naposled nějaký scénář až takto šustil. No a pak tu máme velkolepé WTF v podání "romantiky" páru Statham/ Strahovski... ()

becki_tu

Trailer sliboval akční jízdu ve stylu Bournea, hláškujícího Stathama, nestárnoucího De Nira a Clivea Owena s knírem. Herecká parta se sešla více než solidní, to ano, ale k žánrovým chuťovkám to má zatraceně daleko. Problémem je mírná rozvleklost a zbytečně komplikovaný děj, ve kterém se po čase začnete lehce ztrácet a v podstatě budete jen fandit Stathamovi, který na počkání zbouchá každého, kdo se mu postaví do cesty. Akční scén je sice méně, než kolik většina diváků čekala, ale zato všechny mají nadstandardní parametry, stejně jako obvod bicepsů hlavního hrdiny. Bohužel i tak pociťuji celkově lehčí zklamání, protože potenciál tu byl. A velký. ()

JASON_X

Nejdřív jsem chtěl dát čtyři, pak tři, ale nakonec přeci jen dávám čtyři. Došlo mi totiž, že tenhle film se nejen odehrává v osmdesátkách, ale má zároveň i evokovat atmosféru filmů v osmdesátkách točených - tedy že se záměrně jedná o nekomplikovaně přímočarý akční mozkový klystýr ze staré školy. No a když se na něj člověk dívá z tohohle úhlu, přestanou mu vadit všelijaká klišé a roztomile přitroublé hlášky, protože přesně takové filmy se kdysi točily a u takových filmů se mi krásně relaxuje (a takoví jsou třeba i Expendables). Jason Statham, s dobráckýma očima domácího čoklíka, opět hraje drsňáka a zabijáka, což mu samozřejmě nevěřím ani chvilku, no a dědek De Niro s plesnivým homelessáckým vousem je s opakovačkou a při ručních soubojích spíš legrační. Ovšem kdo mě nečekaně a tím i mile překvapil, je Clive Owen, protože jeho drsný týpek ex-SAS, s krhavým okem a s tváří neznající úsměv, byl hodně uvěřitelný, tedy skvěle zahraný. ()

Morholt

Z mého pohledu se jedná u slušně odvedené řemeslo, které oproti jiným akčňárnám nutí člověka udržovat si pozornost. Ve spojení se slušným obsazením se jedná v rámci žánru o nadprůměrnou záležitost. 80% ()

Lucasion

To co už bylo řečeno několikrát pode mnou. Film zpočátku neví, na co si má hrát. Zda na drama či akční řežbu. Místy se snaží navodit dojemnou (Stathamovi obrazy milé), dramatickou (zkorumpovaná tajná organizace), a nebo akční (zbytek filmu) atmosféru. Stathamovi tyhle věci jdou. Do filmu zapadne extra báseň. De Niro ukazuje, že stále na to má. I když má scénář kapku děr, tak musím říct, že jsem si film poměrně užil. Ty dvě hodiny utekly jako voda. Elitní zabijáci, i když nejsou napínavý, tak jsou dobrým akčním snímkem. Ale nic takového, že by to uvízlo v divákovi více než na pár dní. Ať už se požadovaný příběh udál podle skutečnosti nebo ne, obsah vyšumí jak tableta céčka ve sklenici vody. (68 %) ()

Lacike

Hned na zaciatok treba povedat, ze trailery nechutne klamú, nielen čo sa týka štýlu filmu ale aj zápletky. Rozhodne sa nejedná o dravý moderný akcniak v ktorom si idu po krku dvaja elitný zabijaci. Stylom film pripomina pomale civilne 70s thrillery s prvkami spinavej akcie, ktora sa vacsinu stopaze drzi pri zemi. Az v poslednej tretine reziser Stathamovi dopraje par jeho trademarkovych prestrelenych kaskaderskych kuskov a mlaticiek. Prva polovica filmu na mna posobila dost mdle až nudne. Už tak dosť pomale tempo este viac spomaluje nefunkcna dejova linka v ktorej sa autori snazili Stathamovu postavu poľudštiť. Najväcsiu vinu za to davam samotnemu Stathamovi, ktory nedokazal dodat svojej postave potrebnu hlbku a znova predvadza svojho klasickeho jednorozmerneho neznicitelneho hrdinu. V druhej polovici filmu sa konecne dostane na scenu Clive Owen a do urcitej miery sa dockame toho slubovaneho suboja zabijakov. Ale Owen tu rozhodne nie je za arci zaporaka ako sa nam snazia nahovorit trailery, ale za rovnaku obet ako Stathamova postava a len zhodou okolnosti sa ich postavy ocitli na opacnych stranach. Ich superenie ale filmu dodava potrebne grády, ktore v prvej polovici filmu chybalo. A pribeh by som neoznacil extremne prekombinovaným napriek par mensim zvratom, ktore ale prilis nenastvu a daju sa v pohode akceptovat. Celkovo sa jedna o slusny retro thriller, ktory stoji za jedno pozretie. Ale vdaka niekolkym hluchym miestam posobi, ze je minimalne o hodinu dlhsi, takze sa na to treba pripravit. 6/10. ()

PROROK14

Mal som ho už dávnejšie a konečne som sa odhodlal pustiť si ho. Urobil som dobre, lebo je to klasický akčný film s poriadnymi hlavnými postavami. Akcia je na dobrej úrovni a nestretávame sa s veľkými nelogickosťami. ()

BoPo

Hra mačky s myšou. Len vlastne tých mačiek bolo až moc a myš sa akosi nedostavila. Hra prebehla, ale nebolo to ono. Hlavne sa človek nemohol zbaviť dojmu, že prvý finálny zostrih mal tak 70 minút. A objednávka producentov znela na dve hodiny. Takže museli niečo dotočiť, urobiť narýchlo nejakú dejovú nadstavbu. A tým pádom film stratil spád. Pardon nestratil. On ho nikdy nemal. A to je pri akčnom filme celkom fakt veľký problém. Navyše De Niro tu slúži len ako meno na plagát. ()

Johny_fork

Přesunů mezi zeměmi je více než v posledním Bournovi, což dle mého zbytečně štěpí celé dění. Přes několik nelogičností se jedná o slušnou porci akční krimi zábavy se skvělými herci. ()

Terva

Ve světě vládne chaos.......píše se rok 1980. Příběh natočený podle skutečné události. CHYBA VE FILMU - (35 minuta) Po jedné akci je zabit kapitán Steven Douglas Harris. Novinový titulek však nese datum 1980, ale linie filmu se odehrává v roce 1981........ CHYBA VE FILMU - (48 minuta) Jason Statham získává videozáznam přiznání jednoho člena SAS. Ten pořizuje záznam zcela sám, ale přesto kamera zoomuje. CITÁT - To není o tom kdo jsem, ale o tom, co jsem udělal a můžu udělat něco jinýho....... MOŽNÝ SPOILER - Chcete mít krásný konec filmu ? Vypněte jej v době, kdy je odhozen poslední balík slámy a Dany bere svou milou kolem pasu (cca 74 minuta) KONEC MOŽNÝHO SPOILERU. CITÁT - Klídek, zabil jsem jen auto......... Natočeno podle knihy "The Feather Men" od Ranulpa Fiennese. Nebylo to špatné, dobrá hudba, zajímavé herecké obsazení, ale málo akce, nepovedené kamera (mě se moc nelíbila) a nějak moc chyb. Konec filmu byl povedenej. ()

joehot

Jedna velká M-I-Z-É-R-I-E. Jsou elitní zabijáci adrenalinovou zábavou? Politickým thrillerem? Těžko říct, protože žádná z těchto rovin nefunguje ani z poloviny. Scénáristický bulšit s tak klišovitými a blbými pseudomoudry, že se tomu budete smát, režie nikterak nepomohla. Statham standard, De Niro tu hraje jen pro možnost mít jeho jméno na plakátu, jediný celkem koukatelný je Clive Owen. Hloupé je, že je v akčním filmu málo akce, která navíc (krom jedné, dvou výjimek) není ani trochu zábavná, takže se Elitní zabijáci táhnou a táhnou. Tak trochu jako zácpa - takovou dobu čekáte a nakonec ho*. P.S. - Nevěřte traileru, je neuvěřitelně zavádějící. P.P.S. - Natočit na tenhle námět film Greengrass s lepším scénářem, mohla to být neskutečná pecka. "Se zabíjením jsem skončil." - "Jo. Možná ale zabíjení neskončilo s tebou." ()

Expendable

zpátky z kina a jsem mile potešen filmem The Killer Ellite. Herecky moc pěkně zvládnuto, bohužel většina akce byla zachycena v obou předešlých trailerech. Příběh se snaží zkloubit nemožné-krimi,akční,drama a thriler, pak vlastně ani nevíte, na co se to koukáte. Naštěstí si film po celých 100 min, drží nadupané tempo a tak nenudí. Mě se film líbil na 65%. ()

Marsik

Cinema City Anděl - Statham, Niro, Purcell, Owen. Famózní obsazení, parádní akce a velké plátno v kině můj dojem ještě umocnilo. Byl jsem spokojen. Divím se, že má film doposud pouze 66%. Já dávám 80% // (21.2.2016) NOVA HD - Very gut i na podruhé. 80% ()

PauloZ

Stathamovky mám rád a taky jsem rád, že Statham začal točit filmy, kde nejde jenom o to všechny bezhlavě a bez újmy vymlátit a přitom scela opomenout děj. Tohle není zdaleka bez chyby a logiku to také občas postrádá, ale celkově je to velmi dobře napsaná akční kriminálka. Děj není tucťák a scénárista se určitě musel zamyslet, nájemní zabijáci vs. jednotka SAS plus arabáči, to se jen tak nevidí. Má to spád, solidní akci a dobré herecké obsazení s De Nirem s kvérem v ruce. McKendry měl úplně vypustit Stathamovi citové flashbacky, zkrátit stopáž na 100minut a bylo by to o poznání lepší. Já se ale bavil, příběh byl napínavý a herci využiti dobře. 4* plus půl hvězdy za velmi pěkné závěrečné titulky. ()

Kryton

Film postupně nabobtná na délce a bude vám připadat, že to má více než 2 hodiny. Mě připadalo, že se dívám tak tři hodiny minimálně. Film bych však nezatratil. Statham je pořád ve formě a potvrzuje výsostné postavení na akčním piedestalu 21.století. Navrch mu jde po zadku Clive Owen. Doporučuji scénu bitky v nemocnici, kde si to Clive a Jason dají pěkne "ručně stručně". Akční scény jsou dobře natočené a nebyl v nich žádný chaos. Líbilo se mi to retro. Vlastně příběh se odehrává právě na přelomu 80/90 let. Takovou třešničkou na dortu je pak De Niro, kterému to pořád s pistolí sekne. ()

schizmo

Po kokot akčníma scénama nabitá podívaná, po dlouhé době s hodně realistickýma scénama, žádná hollywodská prasečina :) ()