Kriminálka Staré Mesto

• Česko Kriminálka Staré Město
TV spot 3
Slovensko / Česko, (2010–2013), 12 h 19 min (Minutáž: 52–59 min)

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Tibor Babarcai, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta (viac)

Sedemdielny detektívny seriál, zasadený do každodennej reality životom kypiaceho bratislavského Starého mesta.  Jeho hrdinami sú predovšetkým kriminalisti, pátrajúci po zločinoch, ukrývajúcich sa v zdanlivo pokojných uličkách historickej Bratislavy. Svoju úlohu však v seriáli zohráva aj pestrofarebná vzorka typických obyvateľov tejto malebnej štvrte, ľudí so svojimi rozmanitými, často i tienistými osudmi. Nielen drobné krádeže, ale aj vraždy z vášne, či škandalózne aféry s medzinárodným dosahom, stoja v centre tohto pútavého rozprávania, plného napätia, zaujímavých psychologických postrehov i nadľahčeného humoru.
Seriál vzniká na základe námetov skúseného kriminalistu, ktorý už niekoľko rokov vydáva bestsellery pod pseudonymom Dominik Dán a o ktorom sa už hovorí ako o slovenskom Ed McBainovi. Jeho spoluautorom je skúsený televízny scenárista Alex Koenigsmark.

Jednotlivé časti:  1. Prípad petrolejového princa
2. Prípad vysmiateho muža
3. Prípad zlatej smrti
4. Prípad červeného hada
5. Prípad tancujúceho fantóma
6. Prípad strateného syna
7. Prípad zamknutého kostola (oficiálny text distribútora)

petisek

Priznávam, že scenár má svoje chyby ale mám rád romány Dominika Dána a niečo z atmosféry jeho príbehov zostalo aj v seriály zachované. Navyše coolové zábery na moje rodné mesto a detektívi Krausz a Fischer v minirolách potešili. ()

Gord

Zatím sice odběhl jeden díl, ale už právě po tom úvodu, jsem se neudržel a každou chvíli přepínal na jiný kanál.Podle mě by se Česká televize neměla pokoušet napodobovat zaběhnuté americké postupy, ale raději se pokusit právě z toho vymanit a zkusit něco neotřelého. Zklamání na celé čáře. ()

Něrpa odpad!

Co to jako má být? Po dvaceti minutách jsem to vypnul, protože se tam nic nedělo. A Zuzana Fialová je děsivě nesympatická herečka. ()

Ernie_13

Viac ako 2 epizódy som nevydržal. Hrozná nuda. Hviezdičku dávam za akú takú snahu oživiť TV-produkciu aj niečím iným ako telenovelou typu Panelák. Som veľký fanúšik detektívnych seriálov, ale toto? Aj napriek tomu, že do písania príbehov sa zapojil Dominik Dán musím konštatovať, že ide o úplne nudné príbehy bez štipky napätia, či prekvapenia. Tento seriál neobsahuje ani len základné vlastnosti detektívky. A atmosféra (alebo štýl) akým je natočený....nemci a rakúšania 30 rokov dozadu natáčali lepšie detektívky. No a k hercom sa mi moc nechce vyjadrovať...proste okrem Lasicu a Vášáryovej (obaja vedľajšie úlohy) som to nikomu neveril. ()

Idealista

Řekl bych že je to lépe natočené než K. Anděl i herci mi zde sedli víc , tak nějak si kriminalisty představuji . Výjimkou je Fialová ta je mi vážně nesympatická , kdyby byla ve vedlejší roli tak možná ale postavit na ni seriál ? Podle mne je zde zvolená špatná koncepce . Začnou řešit nějaký případ ( většinou dost primitývní ) , a pak ho "přeruší" rodinnými a vztahovými problémy a pak se zas vrátí k řešení případu a já už skoro nevím o co v něm jde . Postrádáto prostě " tah na bránu " . ()

kviczala

Zuzana Fialová je velmi charismatická herečka a ve své roli mi naprosto "sedí". Musím přiznat, že občas mne kvůli povrchní zápletce některé díly trochu nudily. A sice jsou díly takto velmi nevyrovnané, ale tomuto seriálu to ráda odpustím. Narozdíl od Kriminálky Anděl nemá tato kriminálka tendenci kopírovat americké Las Vegas, Miami atd., a to je pro mne velké plus... Pro mne (zatím) jedna z nejpovedenějších (československých) seriálových kriminálek v naší televizi... ()

patsandor

Mě osobně seriál zklamal, to už se mi víc líbil seriál Kriminálka Anděl. Nějak mi nesedla hlavní postava, Fialová mi byla dost nesympatická, jediný kdo byl dobrej, byl Hádek. Naše veřejnoprávní TV se mohli trochu víc pochlapit. ()

Skretule

Všude je tenhle seriál prezentovaný jako veliká česko-slovenská družba a přitom je to jen zmatený paskvil, který neví kterým směrem se má ubírat. ()

blekekeke

První díl jsem měl jednu nutkavost, a tou byla vypnout TV. Nakonec jsem přetrpěl nafuněnou Zuzanu a díl jsem dokoukal. Dnes již mám za sebou dílů více a mohu s klidem říci, že to zase tak špatný není. Zvyknul jsem si na lidi, kteří ze začátku nezapadnou. Zvykl jsem si na hudbu, která je taková málo krimi. Zvykl jsem si na maminku a exmanžela Zuzany, kteří jsou obidva na odstřel. Zvyknul jsem si, a vím, že tenhle seriál v klidu dokoukám :o) ()

klapqua

Zo SR seriálov je to, aspoň pre mňa, suverénne najlepší počin. Zásluhu má na tom možno aj spolupráca s Dánom, ktorého knihy ja teda celkom môžem (Uzol, Beštia, Červený kapitán, to sú moje topky ale to som odbočila :D ).... Výpravne je to celkom dobre odvedená robota, herecky je to diskutabilné, pretože sú herci a herci... Taká Fialová v hlavnej úlohe, neviem neviem... O jej herectve by sa dala viesť celkom polemika, mne vadí jej mimika a topornosť v niektorých scénach... Ale ok. Taktiež mi tam trochu chýba "drajv" a humor, s ktorým sa stretávam v Dánových knihách. Celkovo by som seriál hodnotila kladne, určite medzi všetkými tými panelákmi, ordináciami a vínami svieti ako neónka, ale je toho ešte dosť, na čom by sa dalo popracovať....scenár, dialógy, kamera, Fialová, zápletky atď.... ()

Scaevola

První řada byla rozplizlá neustálým zabíháním k rodinným trampotám detektiva Fialové, druhá naopak nasadila relatině vysokou laťku a bohužel bylo jasné, že tak kvalitně bavit nedokáže až dokonce. Poslední díl to bohužel potvrdil měrou vrchovatou a výrazně zkazil dojem z jinak povedeného koprodukčního počinu. ()

makuk1

Pro mě velmi prijemné překvapení. Profesionální práce, možná bych přitvrdil v posledním díle, tam bych řekl, že jsme ztratili tempo. ()

brasek

U mňa absolútne nepozerateľná záležitosť, pretože u tohto seriálu kriminálna podstata ide dosť často stranou a do popredia vystupuje typická choroba dnešnej televíznej tvorby a to charakter rodinného seriálu pochybnej kvality. ()

Peršanka odpad!

Děkuji honajzovi, řekl to skvěle. Za sebe dodám: ta hlavní policajtka je kopií Katariny Wittové, tudíž mi to celé přijde ještě víc němčourské. Ach Bodie, Doyle, Cowley! ()

Tigi666

1. díl. - *, ale ještě tomu dám šanci 2. díl. - odpad!, fakt megakravina 3.díl. - **a1/2 - to už bylo docela koukatelné 4.díl. - *** - dnes se mi docela líbilo, hlavně, že nebyl žádný happyend ()

jozz

OK, je to pozerateľné. Seriál trpí na násilne chytré dialógy a komentáre, akoby všetky osoby mysleli a konverzovali na rovnakej vlne, rovnako ako D.Dán, kto pozná jeho štýl, iste súhlasí. Aj tie akčné scény mohli byť akčnejšie a dolapenie páchateľa dramatickejšie, alebo aspoň zamotanejšie. Starý dobrý inšpektor Derrick, alebo Dempsey a Makepeaceová... Dalo by sa vyčítať viac, ale na to, čo slovenská tvorba v poslednej dobe ponúkla (teda nič), je to pozerateľné, no dá sa aj lepšie. ()

maarr

Jedna hvězda za sexy Zuzanu Fialovou, která zároveň jediná předvedla, že je herečka a umí hrát. Jinak seriál absolutní hrůza, scénář neuvěřitelně stupidní, včetně herecky "přesvědčivých výkonů" (až dejme tomu na tu Fialovou). ()

ELDoctorow

Interakcia medzi postavami ma bavila len škoda, že tie prípady samotné sú tak zúfalo nudné, nezaujímavé a neoriginálne. Keďže seriál sa hrdí zaradením kriminálny ide o dosť vážnu výtku. Otravné bolo aj to umelé našroubovanie českých hercov a zopár výletov do Prahy, aby tá ČTčka nemohla nadávať, že do toho vrazila prachy a celé sa to odohráva v zasranej Bratislave. A ja viem, že Bratislava je jedna malá dedina, ale aby hlavná hrdinka temer v každej časti náhodne stretla postavu, ktorá bude mať či prípadne mala súvis s riešeným prípadom je fakt smiešne. Záver: Ak naozaj vznikne aj druhá séria (Už sa teším na tie nepredvídané prípady čo nás zavedú až do Viedne ak sa spolupráce zúčastní aj ORF. Som zvedavý, kto tam bude mať rodinu tentokrát.) Alexa Koenigsmarka nechať písať nanajvýš súkromné línie a na detektívnu časť si nájsť niekoho schopnejšieho. ()