Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

RyanMartin

Charismatický Vin Diesel, potenciál Paula Walkera a svaly Dwaynea Johnsona, to vše doprovázeno výbornou akcí prudce překonává občasnou nudnost předchozích dílů. Justin Lin odvedl opravdu kvalitní práci a probudil tak hasnoucí hvězdu filmů o super pouličních závodech a policejních honičkách. Sérii je tak vdechnut úplně nový nádech a doufejme že ho neztratí ani po dalších dílech. ()

vena199204

Tohle má v serii nejvyšší hodnocení? WTF? Příšerné, do očí bijící scény typu honička městem se zapřaženými trezory? Není to tak hrozné jako Rychlí a zběsilí, ale pořád slabota. ()

tomkat

To máte těžké - sympatická snaha o něco víc než předchozí díly, pár šik nápadů a doplnění schématu "hrdina-padouch" o třetí stranu do atraktivního trojúhelníku? Nebo bezradný závěr filmu, nevyužitý potenciál některých postav a plno klišé v hláškách a prostředí? Vyberte si, co je pro vás víc. Jo, a ... počkejte i na závěrečné titulky;-) ()

Grodis

Každopádně nejlepší díl z celé série, už akce na začátku u vlaku naznačuje, že se bude jednat o kvalitní akční jízdu. Dwayne Johnson tuto akční jízdu vyzvdvihl téměř ke stropu, kde závěrečný půlhodinový mega akční nářez s trezorem byl famozní (celé město zničené) a okořenili to celkem slušným překvapením. Při závěrečné písničce už máte jenom strašně spokojený pocit. ()

harry456

Mě tam chybí ty klasické ostré závody. Akce tam je ale já rozdávání. Doufám,že 6 bude taky tak nabitá akcí a bude se v ní závodit. ()

VVee69

Namakané od začiatku do konca. Doslova. Testosterónové peklo. Dokonalý The Rock. Ešte lepší Vin Diesel. Proste film napumpovaný akciou na úkor slabšieho deja, čo ale nemôže nikomu vadiť. Len niektoré scény a motívy mi prišli už trošku okukané. ()

Osirius

Z kina jsem odházel s pocitem, že jsem dostal přesně to, co jsem si objednal. Je to drahý americký „biják“ se vším co k tomu patří. Film je akcí doslova prošpikovaný a závěrečná destruktivní jízda městem s dvaceti tunovým sejfem plným peněz, který slouží jako beranidlo, pro vše co se mu postaví do cesty, je stejně nereálná jako zábavná. Pátou hvězdu dávám za Monstrózní „řežbu“ mezi dvěma hlavními bijci (Vin Diesel vs. Dwayne Johnson) a za potěšující fakt, že většina bouraček a rozmlácených aut jsou opravdu bouračky a rozmlácená reálná auta a ne digitální náhražky. ()

Majky00

Suveréně naprosto nejlepší kus z celé Fast série. Paradoxně filmu prospělo trochu míň aut a trochu více toho "krimi" ve stylu Bad boys. Naprostým vrcholem samozřejmě scéna, kdy se potkávají oba hlavní hrdinové a navzájem se prohazují zdmi, dveřmi, okny a vlastně tak nějak vším, co jim překáží. Co na tom, že konec je opět trochu mimo mísu (honička s trezorem - vážně?), pětce prostě fandím na 90%. ()

mcac88

Přišlo mi to trošku jako vykrádačka Dannyho parťáků ale to na tom bylo asi to dobrý. Je to skvělej film. A na bitku Diesel vs The Rock jsem se těšil. ()

majorzeman13

Prozatím nejlepší díl série Rychle a Zběile - to bezesporu!!!!!!!!!!!!! K tomu musím přidat herce - hlavně The Rocka a Vina Diesela a jejich vskutku paráádní cool bitku.Prosředí Ria de Janeira a krásné holky,auta. uvidíme co nám přinese díl šestý ..................a nejen on,že?????????????????? ()

marika141

Podľa mňa najlepší diel celej série. Bolo tam všetko akcia, napatie, vynikajúci herci, zaujímavý príbeh atď. Síce sa mi trochu nepáči, že autá už nehrajú hlavnú rolu, ale na kvalite to rozhodne neuberá. Už od úvodnej scény môžme vidieť množstvo naháňačiek, streľbu v uliciach či súboje dvoch ostrieľaných akčných És The Rocka a Vina Diesela. Justinovi Linovi sa podarilo to čo sa mu v posledných 2 dieloch (3,4) nepodarilo a to dokonale vložiť do jedného príbehu akciu a autá. Keby som mohol dám aj 6 hviezdičiek. ()

Klofa

Tak trochu mi chyběly nadupaný a taky rozdupaný káry, ale to vše šlo na úkor mnohem lepšího děje, což je znatelně vidět v porovnání s dílem předchozím. Zajímavý akčňák se stejnými hrdiny, který nezklame, ale taky nepřekvapí. ()

STiG24

Přestože jsem automobilový nadšenec, s každým dílem klesá moje touha utrácet za lístky do kina na dnes už téměř seriál Rychle a Zběsile. Vin Diesel vs. Rock je sice zajímavý duel, tahanice aut s trezorem je sice originální nápad, ale snaha scénáristů přiřadit převážně motoristickému filmu nějaký vyšší smysl je poněkud přehnaná. Všemožné burnouty, smyky do každé zatáčky a tlumiče-ničící skoky sice gradují v pozorovatelovo potěšení, avšak pro skutečné závodníky musí film působit jako parodie na fyzikální zákony. Vanishing Point nebo (originálních) 60 sekund stále nepřekonáno – už 40 let. Hodnocení: 3/10 ()

eexDon

Für mich - 80%, - /ty dialogy o svobodě a rodině - to je tak něco naivního, posun od exhibice s auty, závody spíše do akční vysokorozpočtové megalomanské akce - je to mínus i není, prostě se série odklání od prvních dílů/, + /stará parta kolem Vina zase komplet, dobrá akce, honičky, souboje/závěrečná demoliční jízda Riem byla fakt lahodná/, konečně slušná stopáž, do které se všechno vešlo, nové postavy/hlavně Hobbs, hlavně ten/ tomu přidali šťávu a tak to nějak oživily, prostě nová, čerstvá krev je cítit, vše co by tu mělo být, tu je: "záporák Hobbs", souboje, napětí, holky, auta, závody, boj proti skutečnému nepříteli - mafie + policie, velké plus je taky rozpočet, na všechno se dostalo a na filmu je to vidět, když je skoro všechno v tomto filmu ve velkým, ten film si na to hraje, je to aspoň na něm vidět, už to prostě není 95 minut filmu s průměrným rozpočtem/, hodnocení - velmi povedená směs tuningu, aut, závodů a i soubojů, akce, jednoznačně nejlepší díl série, Justin se napotřetí konečně trefil přesně do černého, poznámky - už se fakt těším na Fast & Furious 6 ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011