Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

LEOM

Tohle s prvním dílem nemá moc společného, podobá se to spíš na willisovské nemožné mise a film má i podobný drive. Jakkoliv mohla první působit reálně tady se jedná o sci-fi, které je ale možná o to víc zábavnější, navíc Vin přihodí pár hlášek, kterými celý snímek okoření, dobrá práce ()

Zayls

Sexy ženy, namakaní mužní muži, řvoucí naleštěný káry a… dialogy z kterých trnou zuby, jak jsou hloupý a zbytečný a celí scénář jak kdyby byl napsaný přes noc po opici. Tato série už nemá (po prvním dílu) nic co nabídnout, krom převršmo akce která je velice povedená (jen) díky kvalitním efektům a kameře. Popcorn, kino a celkem i zábava:) ()

vyhnalek

Tenhle film je jako nášlapná mina, která vám najednou vybuchne do ksichtu a vyrobí vám úsměv od ucha k uchu! P.S. Tento film jedině bez dabingu, prosím... ()

whass

Panečku toto je jednoznacne nejlepsi dil serie!!Opět skvelé duo Vin Diesela Walker opet nezklamala ani Brewster...Libily se mi jak zavody jak příběh tak i hudba od Dona Omara..už se tesim na šestý díl!! PS:Rio De Janeiro podtrhovavalo skvelou atmosferu filmu!! ()

svechy

U Rychle a zběsile 5 jsem se hodně trápil a měl jsem co dělat, abych vydržel až do konce. Je jasné, že u takového akčňáku musí být fyzikální hranice posunuty trochu výš, ale až tak? Chvilkami vám přijde, že se z toho stává fantasy. Postavy získávají nesmrtelnost, některé dokonce nesmrtelní už jsou, když v předchozích dílech zemřeli a najednou se znovu objevují. A ta finální honička, kde auťák táhne několik desítek, možná stovek tun těžkej trezor, kterej lítá ze strany na stranu a s autem to ani necukne? To už je prostě moc. Takže jedna hvězda za Diesela, druhá za Johnsona. ()

radek.896

Jednoznačně nejlepší díl série jak dějem, efekty, tak i herecky. Předtím byla jasné číslo 1 Tokijská jízda hlavně kvůli scéně, jak se učili driftování a poslední jízdě. Celý děj jsem hltal od začátku až po konec. Sice jsem jej viděl jen v anglické verzi, jelikož jsem se už nemohl dočkat a podívat se, ale to vůbec ani trochu nezmírnilo zážitek, jaký jsem měl po skončení filmu! Teda tímto dílem nasadil režisér Justin Lin vysokou laťku, kterou bude horko těžko dalšími díly možné překonat. ()

TimeSpliter

Ze série "pouhých pouličních závodů", místy ohrátých a nepříliš záživných záběrů se rázem stal opravdu dobrý, místy ohrátý dřuhořadý akčňák. Co si pod tím představit?... Akce a tentokrát až na druhém místě auta, ptáte se, jestli to filmu prospělo? Rozhodně ano, konečně tu máme pořádný akční film ze série "Fast & Furious", takže o zábavu je postaráno. Občas se zamotáme do nudných rohovorů které zážitek kazí, ale to se nám hned z hlavy vypaří díky další povedené akční scéně. Film kupodivu předčil má očekávání a 80% má zaslouženě, 4 hvězdy. :) ()

el.maniac

Trosku rozdil oproti predchozim dilum,ale kvalitni a vyborne.I presto,ze zde bylo daleko min tuningu a street zavodu,tak naprosto brilantne natoceno.Prestrelky,honicky-naprosto super.Konecny uprk s trezorem nemel chybu a to jak prechytracily naprosto vsechny policajty a trezor naprosto luxusne vymenily-parada ! :) Nemuzu tomuto filmu vytknout naprosto nic,mozna jen jedine.Ve scene.kdy Don S O'Conorem shaneji uplne prvni tuningova auta,sem se aspon na tenhle jeden zavod tesil,skoda ze o bylo utnoto a pak byl uz jen zaber na to,jak prijizdeji s auty do hangaru.Ale jinak nemuzu opravdu nic vytknout. ***** ()

MAsakRA

Asi nejlepší akční film, který jsem v poslední době viděl. Po prvním díle je asi nejlepší ze série + zřejmě se můžeme těšit na 6... ()

Traktorista

Těžkej podprůměr narvanej do pěknejch aut a rádoby super honiček a stříleček, hlášek. Začátek docela dobrej, pak nuda na enta a nevěřícné zírání na to, co si vůbec dovolujou všechno pustit do světa. Jasný, má to bejt oddychovka, člověk vypne mozek a užívá si akci, ale tohle bylo trochu moc. Těch nelogičností a píčovin tam bylo tolik, že se to prostě nedalo přejít. Poslední půlhodinka byla super efektní, ale stupidní až to bolelo. Záběry trezoru se prostě líbily jen tak, aby to vyhovovalo, zbytek byla maximální sračka. Človíka to prostě omrzí, to neustálé přehlížení hovadin. Samosebou eperádes happy end, to by jeden blil a k tomu jakákoliv mrtvola si dává velikej pozor aby byla bez krve - dejme pozor na malé děti, pecka. ()

Carolka

Určitě nejlepší díl celé série... když na tím člověk moc nepřemyšlí a nechá se unášet jen filmkem, tak mě ani nedostanou ty bláznívé nereálné honičky, ba naopak nestačila jsem zírat, co vše nemožné na konci s tím kontejnerem zvládli :o))) ()

MikeKatz

Už dávno to není o naleštěných vozidlech, které mají pod kapotou ohromnou vřavu kobyl. Je z toho akční film, kde jsou všichni herci, které máme z předešlých dílů rádi. A k tomu ještě wrestler The Rock! ()

Bluff odpad!

Než jsem se odhodlal jít na tento film, tak jsem se podíval na hodnocení zde na ČSFD. Zaujalo mě, že měl přes 80%, tak jsem si řekl proč ne, oddchovka by mohla být dobrá. Příběh, ani nic jiného nechci komentovat, protože by to bylo moc sprostých slov a také by to bylo hodně dlouhé, ale když se člověk těší z traileru na jedinou hlášku: "Not today" a v tom filmu to ani nezazní...tak to je moc! ()

MatheyWWE

Fast Five - Vynikajúci akčný film. V sérii týchto filmov platí, že čím viac častí tak tým je to lepšie. Už Rýchlo a zbesilo 4 bolo na vysokej úrovni, ale to čo predviedol Justin Lin v 5. pokračovaní nemá obdobu. Asi len málokto by predpokladal, že film bude takto úspešný. Dej sa opäť sústreduje na dvoch hlavných hrdinov, Vin Diesel a Paul Walker. Na začiatku filmu sa podarí oslobodiť Torreta, scéna so zastavením autobusu je zvládnutá výborne. Všetci spolu utečú do brazílskeho Ria, kde začnú spriadať plán, ako okradnúť najväčšieho bossa v Riu. Na to však potrebujú dobrý tím a tak máme možnosť sa vo filme stretnúť so starými dobrými tvárami, ktoré sme mali možnosť vidieť v predchádzajúcich častiach: Ludacris, Tyrese Gibson, Sung Kang atď. Najmä Tyrese má vo filme výbornú rolu, ktorá sa mu neskutočne hodí a aj vďaka tomu majú diváci vo filme dôvod na smiech a zábavu. Celému tímu sa však do cesty postaví nemilosrdný agent Luke Hobbs, ktorého si zahrala hviezdy najväčšieho kalibru Dwayne ''The Rock'' Johnson. Aj zásluhou jeho dosiahol film obrovský komerčný úspech. Scéna, kde sa do seba pustia Diesel a Rock je ozdobou filmu. Film má výborné tempo, pri ktorom ani nie je čas na nudu. Akčné pasáže sa striedajú s tými zábavnejšími. Najlepšia časť príde v závere. Scéna s ukradnutým trezorom je zvládnutá fantasticky. Justin Lin si dal naozaj záležať. Teraz môžme už len čakať čo nám prinesie v 6.pokračovaní. Moje hodnotenie: 90%. ()

Charlie519

Většinou mi připadá, že filmy které mají více dílů mají sestupnou tendenci (co se týče kvality), ale 5. díl série RYCHLE A ZBĚSILE se opravdu vyvedl a s ostatními se nedá skoro ani srovnávat. Podle mne tomu filmu nechybí absolutně nic, ale závěr už byl dost přehnaný. ()

MajkVazovsky

Z rychle a zběsile se stala akční střílečka plná akce a svalů , ale nadupané auta žádné a to mi vadí , proto miluju Rychle a zběsile 1 , nadupaná auta ,závody a tady se to všechno ztratilo, jsou tu i výjimky ale když jdou zavodit o porsche tak je hned záběr jak vyhráli , ano bylo jasné že vyhrají ale mě tam chyběl ten závod. Vin Diesel opět drsňák který si nic nenechá líbit od policisty Dwayn Johnson. Jako nový film plný akce super , ale jako pokračování super jedničky která sršila nadupanýma autama ne . dávám 3 hvězdy za to že jsem se dobře bavil a nenudil se . ()

sajnym

Italský džob v USA kabátu. Krásna auta, skvělé akční scény, perfektní herecké obsazení, prostě skvělá akční záležitost. ()

Romivoe

Takovou fůru kulturistů jsem dlouho neviděl. A když se Diesel s Rockem začali bít, tak to byl zase už trochu wrestling. Vše strašně přehnané. Ty jejich drsné pohledy mě rozesmívali. Viděl jsem první film. Dvojku, trojku a čtyřku jsem vynechal. To samé jsem měl v plánu i s pátým dílem, ale jeho hodnocení mě přece jen zlákalo. Ale bohužel. Jediným světlým bodem je blabla. Za něj a za trochu akce 2* ()

rebels odpad!

Popravdě jsem měl co dělat abych po první půl hodině neodešel z kina. Film mně naprosto vytáčel svou nereálností. Ať už šlo to utěk z trezorem zapřáhlým za řetězy nebo o enormní prohazování zdí se steroidy napumpovaným Rockem a zkrmeným Vin Dieslem,podotýkám že ani jednomu neukápla kapak krve a že si nakládali. K tomuhle filmu pasuje dokonale hodnocení odpad,jelikož až na předražené efekty to bylo hrozné béčko,a celkově mně fakt vyprudilo že jsem na to šel do kina a vyhodil peníze. ()

RyanMartin

Charismatický Vin Diesel, potenciál Paula Walkera a svaly Dwaynea Johnsona, to vše doprovázeno výbornou akcí prudce překonává občasnou nudnost předchozích dílů. Justin Lin odvedl opravdu kvalitní práci a probudil tak hasnoucí hvězdu filmů o super pouličních závodech a policejních honičkách. Sérii je tak vdechnut úplně nový nádech a doufejme že ho neztratí ani po dalších dílech. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011