Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (viac)
všetky plagáty

Koncept snímky je postavený na motívoch videohry Dante's Inferno vyvíjanej spoločnosťou EA Games. Vývojári sa nechali inšpirovať svetoznámym klasickým spisovateľom a básnikom Dantem Alighierim a jeho dielom Božská komédia - konkrétne časťou Peklo (ang. Inferno).
Hlavný hrdina Dante Alighieri sa musí prebojovať všetkými deviatimi kruhmi Pekla a čeliť samotnému Luciferovi, aby mohol byť opäť spolu so svojou "láskou" Beatrice. Satan ju pomocou intríg a klamstiev stiahol do samotných útrob svojho kráľovstva, aby ju mohol spraviť svojou nevestou. Skutočnou výzvou však pre Danteho bude postaviť sa vlastným démonom a hriechom, ktoré spáchal ako fanatický križiak počas života na Zemi. (SaNiGU)

666teen

Něco přes hodinku jsem zíral na počítačovou hru, kde se kdysi básník, dnes křižácký inhumátor Dante prosekává všemi devíti kruhy pekla. Bez ovladače poněkud nezáživné. ()

Mi Nü-Chai

Film si ze samotné Božské komedie bere pouze peklo a jména Dante, Vergilius a Beatrice, vše ostatní si přičinliví tvůrci vymysleli svými vlastními hlavami. Samotný Dante by pravděpodobně nadšen nebyl (i když, co já vím, třeba ano...), já jsem si tuhle drzou řežbu celkem užívala. ()

Frajer42

Mistr Dante by asi pár otoček v hrobce vykonal, kdyby viděl tento film, ale to sem úplně nepatří. To by do svého hodnocení mohl zahrnout Dante, ale né já. Bohužel na mě bezhlavá honba za pomstou, se kterou je spojováno vyvražďování naprosto všecho živého i mrtvého, valný dojem neudělala. Zkrátka se jedná o moderní a velmi volné zprostředkování slavného díla dětem. Nic víc v tom nehledejte. Nic víc v tom totiž není. 2* ()

predators

Pro všechny průšviháře malá ukázka toho, jaké je to, projít si peklem. Speciálně upravená kosa, kterou by mohla závidět i babizna hloupého Honzy, grafika, obrázky a malůvky lišící se od Ladových kreseb jako den a noc a objevování hříchů leckdy drastičtější, než sedm hříchů Brada Pitta. A to všechno má být počítačová hra? PEGI rating se jí pravděpodobně nevyhne. 70% ()

AGAMENON

Po celou dobu jsem měl neodbytný pocit, že hraji videohru, od které mi někdo sebral joystick. Osobně nejsem příliš velkým zastáncem filmů, na nichž se podílí více režisérů (teď myslím animované), neboť každý má své specifické vidění, což příliš k homogenizaci výsledného díla nepřispívá. Nejméně se mi líbily sudé "kapitoly" . Na druhé straně barikády byla první kapitola následovaná třetí a pátou, byť zpracování božského Vergilia se mi líbilo právě nejvíce v třetí. ()

Němi

Urvany nesympatak Dante si prosekava cestu peklem v eRkovem akcnaku. ___ Scenar neexistuje, jen se nepocetnekrat opakuje "pateticky proslov -> akce -> krev". Ze je Dante jen drzak mece, jeho milovana histerka a Lucifer zapomenutelny, se mohlo vyvazit tisnivym a hororovym peklem, jenze... to je jen sbirka sedych lidi a pak stometrovych oblud, ktere hlavni rek kosi jednou ranou. Cely film postrada naznak atmosfery, kdy bych si mohl alespon parkrat rict "kurva... peklo". Opakovany postup je nudny uz napodruhe a kdyz proti sobe ve finale stoji dva idioti, sotva se me muze dotknout. Ona vubec v sobe jedina scena nema zachvev citu, coz u cesty peklem za milovanou je tedy velke minus. Tedy pokud nepocitam trapnost pocitovanou po kazde vete. ___ 2,5* za slusnou animaci a zobrazene nasili a erotiku v animovanem projektu tehle cilove skupiny (film k videohre). Videt pod ocima urizlou hlavu, vnitrnosti, vaginu a spousty atakdale... mile. ()

Arsenal83

Animácia je naozaj len priemerná a s Dantem to nemá nič spoločné, skôr je to zneužitie jeho mena a umeleckého prínosu, ktorý tu bol prevrátený dosť naruby. Možno bol na vine šikomoký preklad diela talianskeho velikána, lebo fakt toto nebolo Danteho peklo, ale len peklo. ()

Chrustyn

Pokud by to byla drsná řež se stylovou animací a parádní akcí, mohlo to fungovat. Bohužel se film asi pokoušel o víc a tím ztroskotává prakticky po všech směrech. ()

Flego

Naturalisticky zobrazené Danteho peklo, kde tečú potoky krvi a lietajú rozpárané telá... Nejde však o samoúčelné násilie, skôr o nastavenie zrkadla človeku ako takému s jeho nespočetnými hriechmi, ktoré si už vonkoncom ani neuvedomuje. Film je rozdelený do kapitol : prvá je Príchod, a potom deviatich kruhov pekla až po to najhoršie : Predpeklie, Chtíč, Obžerstvo, Chamtivosť, Hnev, Mesto večného ohňa, Násilie, Podvody a Zrada. A práve tieto kruhy pekla sú symbolickým obrazom ľudského života od prvotného hriechu až po spasenie. Túto tortúru musí podstúpiť mladý Dante so svojim sprievodcom básnikom Virgilom ( Vergilius ), aby zachránil svoju lásku Beatrice zo spárov samotného Lucifera. V najdrsnejšom animáku treba bezpochyby oceniť nápaditosť vo vyobrazení pekla. ()

jonyyy

Neuvěřitelně krutý animovaný film, velmi bohatý na fantazii autorů. Přišery byly víc než povedené, stejně jako rozhovory postav. Velice jsem se bavil a často jen zíral s otevřenou pusou, co se na té televizi děje 80% ()

SOLOM.

Dantova představa pekla se mi hodně líbila, přesto bych k ní měl nějaké ty výtky. Ke konci to už totiž lehce nudilo. Jinak se mi ovšem tahle animovaná verze zamlouvala a do příběhu křižáka Danteho, který se vydává do pekla osvobodit duši své milé, jsem se doslova zažral. Hlavně pak jeho řádění v kruzích pekla přineslo svěží akční vítr, nechyběla ani potřebná atmosféra a napětí. Jinak já hru nikdy nehrál, ale možná se po ní přece jenom podívám.70% ()

mm13

Klasika rozmetaná sledom chirurgicky presných a nekompromisne drtivých úderov. Hlavne ale chirurgicky presných a nekompromisne drtivých! Aspoň mne to ako preklad do súčasného jazyka a (tej okrajovejšej) kultúry prišlo dostatočne presvedčivé, podstata zostala zachovaná. Učiteľ literatúry sa krúti dobre že nie v bolestiach, zatiaľ čo deti sa toho nevedia nabažiť a Alighieri si spokojne pokyvuje hlavou. Pretože tie deti raz tomu všetkému budú rozumieť viac, než sa kedy naučil ten akademický suchár. ()

prome

Akční scény a celkové audiovizuální pojetí mě zaujalo, ale bohužel zbytek je obyčejná nuda. Naštěstí převažuje akce. ()

Lucasion

Dante's Inferno je animovaná verze stejnojmenné hry od Electronics arts. Příběh je dílem slavné Božské Komedie od Aligieriho. Pravda toto je trošku drsnější a akčnější forma. Každopádně vizualizace nemá moc co dělat se samotnou hrou a tak jediné, co je totožné je víceméně příběh. Dante zhřeší a po návratu domů najde Beatrice zavražděnou. Pouští se do samotného pekla, při kterém ho doprovází samotný Vergilius. Animace to je krásná a krvavá. Podle mě velmi podařené anime, co vypraví tento příběh. Moc se mi líbilo, jak se Dantův vzhled mění postupem Pekelnými kruhy. Hřešit se zkrátka nemá . ( 77 procent ) ()