Tento deň nebol pre Portera (Mel Gibson)  veľmi šťastný. Najprv sa mu síce podarilo ukradnúť slušný balík peňazí, ktorý by vystačil na doživotnú dovolenku na pláži s vínom a ženami. Potom sa mu však situácia vymkla z rúk. Po šialenej naháňačke s políciou si zničil auto, tesne za mexickou hranicou ho zadržali úrady a nakoniec sa ocitol v drsnom a nebezpečnom mexickom väzení El Pueblito. Vo svete extrémneho násilia, korupcie a promiskuity však stretne malého chlapca (Kevin Hernandez), ktorý ho naučí, ako tu môže prežiť. A vďaka nemu nielen prežije, ale sa zoznámi aj s jeho krásnou mamou. Chvíle pokoja však definitívne ukončí nebezpečný zločinecký gang. Prišiel si totiž po peniaze, ktoré mu Porter ukradol... (TV JOJ)

MishKonn

Gibson se vrací do role, která mu je nejbližší - trošičku bláznivý ostrostřelec. Scénář funguje, akční scény jsou natočené na jedničku, film odsejpá a Melovi to jede jako zamlada. Radost pohledět. ()

Ceres

S digitální kamerou nemám problém, ale hlavně je tohle velmi dobrý snímek, u kterého jsem si vychutnával po dlouhé době Mela v dobré formě. Těsně, ale přeci jen 70 %. ()

Terzeus

Neviem síce ako ste trávili vaše letné prázdniny, ale Mel Gibson ich v akčnej dráme GET THE GRINGO (známej tiež pod názvom How I Spent My Summer Vacation) poriadne okorenil dávkou mexickej väznice. Ako to už na hraniciach USA a Mexika totiž býva, pokiaľ ukradnete veľký balík peňazí bohatému a skorumpovanému biznismenovi a utečiete cez hranicu, niekedy si vás nechá tamojšia (takisto) skorumpovaná polícia. Hlavne keď vidí balík dvoch miliónov peňazí na zadnom sedadle. A čo sa stane so zlodejom? Nesmie existovať. A tak si pôjde hlavná postava do väznice. Mexiko má veru hýrivé väzenia, ktoré si žijú vo vlastnej štruktúre a majú vlastné problémy či aj svoju smotánku. Režijný debut Adriana Grunberga s hlavnou rolou Mela Gibsona a jeho neodolateľných charizmatických očí priniesol kvalitnú akciu prelínanú s drámou. Fajn scenár plne zastrešuje aj postavy a hoci je občas gringo (prezývka obyvateľov USA v latinskej a južnej Amerike) trochu príliš mnohovrstvovou postavou (niektoré mixy jednoducho neladia, ako napríklad otcovská povaha plus chladnosť zabijaka a jeho čestnosť) a film samotný trochu prekračujúci svoje zameranie (nájdete tu pohodové akčné scény ale aj skutočnú brutalitu, čo malo byť vyriešené v jednej rovine), stále sa jedná o nárez od začiatku až do konca, ktorý ma bavil a určite bude baviť aj vás. Predsa len, už nie je veľa filmov kde by spomalené zábery boli skutočne aj niečomu na úžitok alebo filmov, kde by väznica slúžila v príbehu takéto netradičné postavenie v spojení s postavami... Plus je film akčný skutočne s mierou. Ak chce očariť úsmevom, darí sa mu to, ak chce byť tvrdý a dramatický, darí sa mu to (najmä v skvelom vyvrcholení) a koniec koncov... čo by to bolo za gringa ak by nebol na konci Americký? Suma sumárum, akčná pecka, ktorá zabaví a nehrá sa na niečo viac než ponúka. 85%. ()

Trustme

Upocené letní vedro v mexickém azylovém domě, který se liší od zbytku města jen okolní vysokou zdí a omezeným výběhem. V tomhle hispánském kotli špíny a lidských odpadlíků se švihácky pohybuje Američan Mel Gibson, jehož červená košile bude brzy skrápěná nejen potem... Get the Gringo je pro mě velmi příjemným kouskem krásného neuhlazeného a neumytého moderního westernu, který mi voní. Sarkasmus hlášek i játrové zápletky se v dnešní době depilovaných příběhů a "hrdinů" velmi cení. Mel zde není zdaleka nějaký nebojácný ranař, ale spíš zkušený šedý vlk, který to umí s granáty i s dětskými kuřáky. Děj, postavy, prostředí je natolik svérazné, jaké jen ďábelská Jižní Amerika dokáže vychrlit. Výborný film. ()

Mishqo

Nebudem sa zamýšľať nad tým do akej miery je daný filmy v skutočnosti odohrateľný ale na to že v rámci svojho žánru splnil svoje povinnosti. Po dlhom čase konečne Mel Gibson v nejakej role ktorá mu naozaj pristane. Film si beral servítku pred ústa, akcie bolo úmerne stopáži filmu a hudba len dopĺňala mexickú atmosféru. Negatívne postrehy tentoraz vynechám....75-80% ()

fefee

Výborná zábavná krimi-akčná-komédia s Gibsonom na čele, prvky naivity nemožno prehliadnúť no napriek tomu neustála akcia takže tri aj pol 3/5*. ()

VanTom

Poměrně dlouho trvá, než si titulní vychcaný grázl získá aspoň ždibec divákových sympatií, do té doby jde o tvrdou, nahláškovanou, ale prázdnou pohlednici z velmi svérázné mexické věznice. Mocenská přetahovaná (a vybíjená) se pak slušně rozjede, aby opětovně ztratila dech mimo zdi instituce rádoby hustým plánem odplaty. Očekávané citové vyměknutí se i díky skvělému Gibsonovi jedoucímu na plné koule dá přejít s poklidem. ()

JohnSmith

Název mě trochu děsil, ale naštěstí mě nevyděsil film. Gibson v hodně dobré formě, dost hlášek, drsná akce a vtip. K tomu je Gibson fakt cool. A ta věznice byl docela slušnej úlet. ()

ghatos

Mel dává to, co po něm lidé chtějí a to je dobře. Jedná se sice o takovou light verzi Gibsonovi tradiční škatulky, no i tak dokáže uspokojit. Začátek je super (klauni), avšak postupem času tempo zvolní. 69%. ()

blackJag

ODPLATA 2? Ne, ne, ale klidně by mohla být. Stačilo by, aby si hlavní hrdina říkal Porter a no problemo, amigo. Je to celkem škoda, že v Americe takový film šlape brázdu rovnou na dvd - Gibson je už asi na prudérní pobožné tlouštíky příliš kontroverzním soustem :-) - zatím co v hlavním proudu plave sraček, že by se jeden radši nevykoupal. Toto mexické orodování za upadající turistický ruch sice nenabízí nic nového, to staré ale servíruje v poctivé porci a bez zbytečné oblohy. A to mně rozhodně nevadí. 80% ()

R1CH1E

Dokonale vytvořená mexická věznice dala tomuto filmu kouzlo a jiskru originality, kterou jen podpořil Mel, kterého sice nějak nemsuím, ale tady si tu roli očividně vychutnal. Hudba, střih, i vtipné momenty a hlavně vyprávěné vložky v příběhu tomu dodaly šmrnc a eleganci. A na kulervoucí přestřelku ve stylu "Divoký západ" nezapomenu! ()

MI-380

Tahle superrychlá kombinace krvavého gangsterského akčňáku, vězeňského thrilleru a drsného westernu se snad může odehrávat jen v Mexiku, které se i v současnosti dá srovnávat s legendárním divokým Západem. Gibson na rozdíl od scénáře naprosto přesvědčivý a jeho postava znovu tvrdě nekompromisní. 80%, (69% je průměr 2487 uživatelů přede mnou). ()

Scar

Vôbec sa nedivím tým, ktorí dali fomuto filmu tri hviezdy a sami netušia prečo. V príbehu, aj vo filmárskom štýle stále niečo smrdí a vadí, ako much na nose. A pritom je tam všetko, po čom my popcornoví diváci túžime: hrdina - drsný a bezohľadný, ale dobrák, zbrane, láska, pomsta, v celku originálna zápletka, štipka humoru a štipka kvalitného obsadenia. No ale vrátim sa znovu k tomu smradu. Je to ten patos okolo, to prostredie, ktoré stavia na pravde, ale ťahá ho veľmi do strany, kríva, zveličuje, nafukuje, až praská. Poukazuje na korupciu a zvrátenosť "sociopodsvetia", ale takou formou, pri ktorej si divák radšej odpije z pive a nepremýšľa o nej, inak by sa musel minimálne pousmiať. ()

lofa

Patrně chtěli tvůrci použít podobný motiv, jako byl v Odplatě. Proč ne, když měla takový úspěch. Akce je zde slušná, děj se odehrává převážně v netradičním prostředí mexické věznice, ale jako celku tomu ještě něco chybí. 65% ()

Pecival

Gibson tak jak ho máme rádi. Za lyšáckým úsměvem schovaný pěkný křivák, který občas pomůže správné věci. Scénář je hodně ujetý, ale působí svěže a nebere se moc vážně. Film navíc uteče jako voda. Poctivých 70%. ()

Hollohlaway

Originální zápletka, a Mel hrající s jistotou, kterou získáte jen po desítkách natočených filmech. Nehraje mega ranaře, ale spíš protřelého chlápka co se vyzná, a sedí mu to. Mexická věznice je super, a má to hlavu a patu. Moralizuje se jen trochu, a celou dobu se slušně bavíte. ()

jenik71

I když tento snímek není špatný, u Mela Gibsona už jsem si zvyknul na víc. Kriminál, ve kterém se ocitnul a kde panuje skoro až rodinný režim, vlastně ani není místem pro odpykání trestu. Tedy alespoň dokud se tady Gibson neobjevil a nezačal jednat. Solidně natočená je hromadná přestřelka, které dodávají na dramatičnosti zpomalené záběry. Na jedno podívání dobré, na druhé už asi zbytečné. Průměr ve svém žánru. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (viac)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (viac)