Tento deň nebol pre Portera (Mel Gibson)  veľmi šťastný. Najprv sa mu síce podarilo ukradnúť slušný balík peňazí, ktorý by vystačil na doživotnú dovolenku na pláži s vínom a ženami. Potom sa mu však situácia vymkla z rúk. Po šialenej naháňačke s políciou si zničil auto, tesne za mexickou hranicou ho zadržali úrady a nakoniec sa ocitol v drsnom a nebezpečnom mexickom väzení El Pueblito. Vo svete extrémneho násilia, korupcie a promiskuity však stretne malého chlapca (Kevin Hernandez), ktorý ho naučí, ako tu môže prežiť. A vďaka nemu nielen prežije, ale sa zoznámi aj s jeho krásnou mamou. Chvíle pokoja však definitívne ukončí nebezpečný zločinecký gang. Prišiel si totiž po peniaze, ktoré mu Porter ukradol... (TV JOJ)

WinnJets

Není to nic náročného a ještě k tomu je to dost přehnané. Na druhou stranu však docela vtipné (alespoň já se bavil) a bez jakýchkoli hluchých míst, tudíž se na to vcelku slušně kouká a ta relativně krátká stopáž vám uteče jak voda. Jóóó a Mel, to tu rozparádil jako za starých dobrých časů..:) ()

panMartin

Začátek mě nějak nezaujal ale po nějaký době nakonec se přecejen tempo vystupňuje a dostane se ke slovu tolik očekávaná akce zvrat a vtip. Žádná akční jízda se nekoná ale průměrná zábava ano. Výběr prostředí, kde se tenhle příběh odehrává byl velmi dobře zvolen. Přidává to filmu na atraktivitě. Moc se mi osobně nechce věřit, že by někde mohlo ve vězení fungovat něco podobného. Ale jestli se to alespoň zčásti blíží realitě, tak to je síla. Mel to táhne svým výkonem a to kurevsky dobře. Gibson už sice není žádný mladík, ale stále má svůj šarm a vypadá přesvědčivě. ()

Radiq

Hm, je fajn, že distributor k nám tohle dovezl, ale jinak je úplnej debil. Za prvé, pojmenujou to úplně trapně jako "Moje letní prázdniny" (asi podle původního pracovního názvu), až to podle toho vypadá na nějakou romantickou komedii nebo pitomost. A za druhé, v obsahu uvádějí jméno Porter coby odkaz na Odplatu a přitom to s ní vůbec nesouvisí. Jasně, že by klidně mohlo, protože postava Drivera je Porterovi v mnohém podobná, ale taky by klidně být nemuselo, tak proč nám to cpou? No, ale kdybych to měl s něčím srovnat, bude to fakt taková mexická vezeňská Odplata, ale na tom přece není nic špatného. Akorát se tady víc střílí, i do nevinnejch, i když kdo je nevinnej, když jsou všichni zkorumpovaní nebo v kriminále. Hlavní je, že se to nebojí krve, zabíjení a hromady mrtvol. A to s takovou lehkostí, že to je opravdu zábavné jak z centra zábavných pořadů, záživné jak zažívací ústrojí plné zažívací sody a zážitek jak zážitková gastronomie. A když pak přijde Melova parodie Clinta Eastwooda, to byla bomba, chch. Jinak vůbec nechápu posrané američany, že kvůli Gibsonovejm skandálům tohle vůbec nepustili do kin a šlo to rovnou na DVD. Je vidět, jací jsou to hňupi. A vůbec se nedivím, že režisér Adrian Grünberg dostal na starosti i Rambo: Poslední krev - podle mě si to plně zasloužil. ()

Gumi.30

Slušný béčko s navrátilcem GringoMelem. Film je takovým mixem Crank2 (splašenost a místy velká nelogičnost), Špíny Londýna(játra a sociální apel) a vězeňských filmů. I přesto je to koukatelný film s výbornými momenty (napodobavačka Clinta se skutečně pobavila). Jen u toho moc nepřemejšlet... ()

ivan_drago

Pohodový akční drama, pár sympatických lidí, pár nesympatických lidí, mexický vězení a poučení na závěr... A na víc se s tím Mel moc nesere a pro ránu nejde daleko a v takové roli ho já mám nejradši... A jeho Clint Eastwood je přesnej... Vše je dokresleno pěknou muzikou a šťastným koncem... ()

markuc

Tak tohle se Gibsonovi fakt nepovedlo - pomalu, ale jiste kraci do beckovych vod filmu podobne jako Seagal a spol. A jeste k tomu ten hrozny voice-over. ()

LiborGondek

Určitě nejlepší film Mela Gibsona za posledních 10 let. Uznávám, že není moc z čeho vybírat, ale byl jsme mile překvapen, že i jeho film může být stále opravdu dobrou podívanou. Postava profesionálního zloděje mu byla šita na míru. ()

Mrkvič

Svižnej akční nářez. Prostředí hodně zajímavé a párkrát se člověk i usměje. Akce je skvělá a Mel tu také nemá moc chyb. Ke konci je to sice krkolomější a v pár záběrech se mi moc nelíbila digitální kamera, ale jinak slušné překvapení od takového béčka. ()

ywo666

Zaujímavý film. Ten televízny look ma moc nebral a ani Gibson tomu nepomáhal na začiatku. Po takej tretine filmu som si ale zvykol a nakoniec som to dopozeral s dobrým pocitom. Som rád, že Mel je späť. Film je tak za 3.5 hviezdy ale z protekcie dám 4, aby nám zas Mel neskĺzol k alkoholu a depresiám. Jednu vľkú výhodu tu ale vidím. Mel má stále na to hrať v Lethal weapon 5 (viac diskusia). ()

anli

Akční drama,které je mnohem víc dramatem,než akčním filmem,i když pár velmi slušných akčních momentů si tu divák užije.Mel Gibson se tu předvádí coby prvotřídní zlodějíček,chycený mexickou pohraniční stráží a poté odeslán do "vězenského ghetta",které nahrazovalo vězení a mělo svůj "specifický"řád.Vězení El Pueblito je totiž takový "stát ve státě".Samotný příběh je vcelku tuctový,ale celkem příjemně napsaný a řemeslně slušně režírovaný.Postava Mela Gibsona je celkem sympatická,občas padne nějaká vtipná hláška a má patřičný nadhled.Sympatické je také to,že se Gibson nesnaží za každou cenu na sebe strhnout pozornost a díky tomu je celé vyznění filmu příjemné a ne nijak supermanské.Je tu samozřejmě i kousek té vězeňské romantiky a motiv pomsty.Bez toho by to vlastně nešlo.Gibson je také spoluatorem scénáře a spoluproducent.A možná právě proto šel film v Americe rovnou na domácí nosiče a diváci si jej nemohli vychutnat na velkém plátně(protože Melův současný statut v USA je "extra průšvihář),což v Česku můžeme.A myslím,že mu plátno sluší a to hned při úvodní automobilové honičce.Je ti několik velmi slušných akčních momentů a vtipných scén(Eastwood,deštník ap.).Také několik velmi vydařených "zlodějinek".Trochu mylně trailer k filmu vypadá jako trailer k velkému akčňáku a to je velká škoda,protože divák pak odchází ze sálu zklamán,neb očekával něco jiného.Tenhla film připomíná spíše Gibsonovy filmy dřívější a minulé,což je rozhodně sympatické a příjemné.Kamera je velmi slušná,stejně jako zvuk a hudba.Příběh není nic extra,možná chvílemi trochu nudí,ale film je celkově řemeslně zručný a je v něm spousta dobrých nápadů a momentů.Dávám letních 65% a opravdu je dobré sebou stále nosit deštník. ()

Hnedoocko

Mel Gibson je mistrem převleků. Role vychytralého zloděje mu padne jako ušitá. Atmosféra mexického vězení přímo dýchá na diváka a místním zvykům a pravidlům jsem se nestačila divit. ()

elanius

(93/2012, BluRay1080p) / Ja som síce na také veci citlivý, ale digitálno-televízny zjav tomu až tak pri tej kvalite uškodiť nemohol. Ja som si rád pozrel po dlhšej dobe Gibsoníka, len mám pocit, že na drsňáka už má mierne fotrovský vzhľad. Prostredie väznice a všetko čo sa vo filme deje je tak niekde na pomedzí. Dlhodobejšie béčkové momenty sa raz za čas vystriedajú s kvalitou. (6/10) ()

venison

"Get the Gringo" ("Moje letní prázdiny" je nesmyslný překlad a naprosto zavádějící a nehodící se k tomuto filmu, i když chápu, že to byl záměr o lehkou ironii) je hodně syrový a poměrně drsný hollywoodský film v mexickém kabátě.. Pokud v poslední době nepatřil Mel Gibson k mým oblíbeným hercům, tímhle filmečkem si u mě dosti upravil reputaci :-) Opravdu se mi líbila originální myšlenka vězení jako "města".. Kromě Mela se tu v epizodních roličkách blýsknou hvězdy jako Peter Stormare nebo Bob Gunton - tím to ale končí - velice sympatická byla "domorodá" dvojka Dolores Heredia se synem Kevinem Hernandezem.. Je to taková pohádka o (tradičně) přestárlém geniálním lupiči, který byl kdysi v armádě, takže je perfektní stroj na zabíjení a navíc mu to i myslí (realistické ztvárnění Supermana).. Rozhodně jsem se ale nenudila a akční hodinka a půl mi utekla velmi rychle :-D ()

noriaki

Lahůdkový thriller o muži co se vyzná. Mel Gibson si zahrál na Roberta Downeyho Jr. a ukázal, že mu ani tahle škatulka není cizí. Netroufám si posuzovat jak by film šlapal bez něj, protože i s ním a jeho pořád ještě silným charisma občas pořádně zaskřípal. Hodně z těhle momentů zachránila téměř westernová stylizace, a zbytek zase skvělá akce. Vcelku chápu proč dostal režisér na starost pátého Ramba. Ovšem nechápu, proč si ho víc nepohlídal. Schopnosti na to očividně má. ()

Yoda sama

Najlepší Gibson od Znamení (nepočítam réžiu) a to je už čo povedať keďže to je už 10 rokov. Rád uvidím návrat Mela do prvej ligy, aj keby bola tá cesta dláždená béčkami ako je toto. 7/10 ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (viac)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (viac)