Misfits: Zmetci

• Veľká Británia Misfits (viac)
Veľká Británia, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joe Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan, Robert Sheehan (a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen (viac)

IceQueen

Prečo to porovnávanie s Heroes?!? To by sme si mohli teda porovnať aj Harryho Pottera s Rumburakom. Čarodejník jak čarodejník, no nie? ()

Kopik

Tak jsem právě dokoukal všechny natočené díly. Seriál je dobrý, vtipný, nicméně mu velice škodí častá obměna hereckého kolektivu. U hodnocení tohoto seriálu si z mého pohledu trošku započítáme, viděl bych to následovně: 1.série - 5 hvězdiček, 2.série - 4.hvězdičky, 3.série - 3 hvězdičky, 4.série - 3. hvězdičky, 5.série - čtyři hvězdičky. Takže v průměru nám to dává hezké čtyři hvězdičky. Nutné je ode mne též podotknout, že celý seriál dost drží nad vodou v prvních sériích Nathan, v dalších pak Rudy. Bez nich by dané dílko šlo o stupeň níže. ()

BugHer0

Hodnocení po 1. sérii: Neuvěřitelně svěží záležitost z Británie. Seriál si mě získal už po prvním dílu. Líbí se mi především to, že se nesnaží vykrádat Heroes, ale vydává se úplně jiným směrem. Nikomu nejdete o záchranu světa, ale spíš o záchranu vlastní pr*ele. Seriál je výborně natočen i sestříhán a okouzlí vás i famózním soundtrackem. Herci, které jsem nikdy předtím neviděl v ničem hrát, jsou skvělí (především Iwan Rheon a Robert Sheehan). Přidejte ještě kvalitní scénář se spoustou originálních nápadů a máte na talíři směs, kterou s velkou radostí zhltnete a ještě se potom budete hladit po břichu. Misfits jsou pro mě zkrátka seriálovým objevem roku, který svou hutnou atmosférou strká s přehledem do kapsy i nové "americké hity" jako FlashForward nebo V. Seriál navíc také překládám do češtiny, takže jsem si k němu vytvořil silné pouto a už se nemůžu dočkat 2. série. 95% ()

Carlossss

Po druhý řadě musim dát plnej počet... protože.. kdo neviděl... ten nemůže chápat, co to v dnešní době znamená kvalitní televizní tvorba. Obdivuju kreativitu tvůrců, kteří nám servírujou naprosto originální zápletku... která nepůsobí retardovaně jako u projektů podobnýho ražení. Zvláštní cenu poroty bych udělil pro naprosto famózní výběr soundtracku.. fakt doporučju. ()

Cl3ricK

Uf. Mám za sebou 1. serii a nevím co si mám myslet. Tohle je první britský seriál, který považuju za dost trapný. Jako to že každý tady Nathana považuje za "megavtipného", je samoosobě dost úděsné. Špatné postavy má tahle show. No první 3. díly byly humusově odpadové, ale dal jsem tomu šanci a ty poslední 3 už nebyly tak špatně. Nevím jestli půjdu do 2. série. Pro malé děti, kteří hledají sex a nesmyslné vulgarismy je tenhle seriál jako stvořený. ()

j.bena

Tak tenhle seriál mě dostal od prvního dílu tak moc, že jsem u něho seděla do té doby, dokud jsem neskoukla všechny série, ještě že jsou jen 3. Hustý nářez, doufám, že režisér nezklame svoje fanoušky a natočí 4. serií. ()

Lord.Jim

Banda dost zrůdnejch spratků s "nadpřirozenými" schopnostmi, které jsou jim ale spíš na obtíž, než k užitku. Z koho teda vůbec nemůžu je Nathan, kterej je dokonale imbecilní (samozřejmě jenom jako), a ty jeho fóry a vůbec všechny ty jeho kecy jsou tak příšerný, že nevim, esli mu jednu fláknout anebo ho radši zulíbat.___P.S. Po shlédnutí 3. série ubírám hvězdu, protože mi tam schází Nathan a ta zrůda, co ho asi měla nahradit, mě pěkně štve. Navíc už se to - dle mého - zvrtlo do dost nechutných sexuálně-olezlých komentářů, které jsou pro mě jaksi "nad rámec přijatelnosti" a proto dost nevtipné. ()

BoredSeal

Sezóna 1+2, originál znění: Náhlé získání komiksových vlastností do rukou oprsklých britských teenagerů odpykávajících si trest veřejně prospěšných prací, kteří se nerozhodnou stát se komiksovými hrdiny a pomáhat lidstvu - to je lákavé. Seriál překvapí mírou vulgarity a minimem zábran, co se týče nenápadného oslavování chlastu, nezávazného sexu, občasného fetování a pohrdání autoritami a tradičními hodnotami - výborně. Jednoznačně černočerný humor sem tam pokazí scénáristický blábol typu láska nebo epizoda Nathan nalézá bratra a řeší drama s fotrem, ale seriál si stejně dokáže držet vysokou laťku a rebelská vánoční epizoda je prostě neuvěřitelná. Hodně silné 4 hvězdy.Sezóna 3, originál znění: Nápady už slábnou, trapná romantická linie, slabá náhrada Nathana je cpána do popředí snad až moc, ale ještě pořád 3 hvězdičky. Sezóna 4, originál znění: Už nuda a odvar, postavy už nejsou moc zajímavé, některé zápletky epizod nesou čitelnou inspiraci v popkultuře, např. hledání otce (vzpomínáte, jak Cartman v South Parku zjišťoval, kdo tenkrát na večírku sbalil jeho matku?). Něco mezi 2-3 hvězdama. Mělo se skončit včas, teď už jde čistě o prachy. ()

Fíla

Musí být těžké udržet pozornost diváka po celé 3.série. U mě se to povedlo a i když byla 3.série bez Nathana, neztratila vůbec nic na svém lesku, ba co víc možná to bylo i více vtipné. 8/10 ()

applause

A je to tady, tři měsíce v čudu, můj oblíbený seriál skončil .Ohledně tahounů tohoto seriálu. Napřed jsem byla zklamaná z odchodu Nathana (Robert Sheehan) a Rudy (Joseph Gilgun) mi lezl na nervy. Přišel mi jako špatná imitace Nathana. Nakonec ho mám ale raději, než ho, možná proto, že jeho účast v seriálu trvala delší dobu. Jinak nevím, co bych dál napsala, všechno se mi to slévá do jednoho. Původně jsem tento seriál hodnotila pěti hvězdičkami,ale musím dát čtyři. Některé díly jsou silné, některé slabé a na nějaké jsem koukala jako WTF?! Třeba konkrétně předposlední díl páté série. Obecně mi 3. a 5. série přišly nejslabší. Konec byl opravdu dojemný, ale nechci spoilerovat. I když jsem nedala plné hodnocení, tak tento seriál patří mezi mé oblíbené a je mou srdcovou záležitostí. Rozhodně doporučuji. ()

Chen

Stejně jako mě Angličani oslnili se svou verzí zombie světa v Dead Set, zvládli představit i universum superhrdinů hodně svéráznou cestou. Největším překvapením je parta ústředních postav, které jsou... nezlobte se na mě, povětšinu času dost nesnesitelné, ale to neznamená, že vás nezaujmou. Jejich vývoj, jejich reakce na dané události jsou (s ohledem na to, že by se skutečně něco takového jako bouře přinášející superschopnosti událo) velmi realistické a místy i zábavné. První šestidílná řada nesměřuje k žádnému velkému finále, nejde tu o záchranu světa, zůstane nevysvětleno nebo nevyřešeno pár záležitostí a jednotlivé díly propojují jen slabé dějové nitky, ale to neznamená, že vás Misfits nepobaví. Je to jiný, neuhlazený, politicky nekorektní pohled na lidi se superschopnostmi, nejde tu o bombastičnost, ale o to, aby ve vás zůstal dojem - tak by to asi vážně vypadalo, kdyby... ()

Morloth

Neznám Heroes, neorientuju se v komiksech, nemusím superhrdiny. První série Misfits mne však velmi bavila. Především tím, že postavy v seriálu působí tak nějak životněji, než jsem u seriálové produkce zvyklý. ()

(mOnkey)

Rozhodně velké překvapení. Takhle bezprostředně nemůžu říct, jestli, případně jaké nedostatky bych mohl Misfits vytknout, i když určitě se nějaké najdou, až se mi to trochu rozleží. Všech šest dílů jsem zhltl na jeden zátah a díky parádnímu závěru nemůžu říct, že bych se na druhou sérii opravdu netěšil. Rozhodně se nenechte odradit obsahem, o žádné Heroes se skutečně nejedná. Hrdinové jsou po anglicku správně drzí (taky jsou svým způsobem výtržníci nebo k tomu nemají daleko), ale určitě ne bezcitní. Když po tajemné bouřce zjistí, že mají každý určitou superschopnost, nevyužijí ji na potírání zločinu a chytání neřádů. A to je jednoznačné plus, kdo se má pořád dívat na ty superhrdinské spektákly o záchraně světa. Hlavní postavy mají samy dost svých problémů, hlavně musí ututlat vraždu, kterou nevyhnutelně spáchali. Charaktery mají šmrnc, baví mě jejich dialogy a hlášky (v těch nejvypjatějších momentech bych je skutečně nečekal), baví mě jejich příběh, baví mě jejich legrační dialekt (jak to sakra ta Kelly mluví?). Pokud budou mít Misfits dvě, maximálně tři série a udrží si stávající tempo, tak to bude paráda! ()

Maddlis

Naprosto jiná (a nutno říci lepší) dimenze amerických Heroes - zábavnější, napínavější, propracovanější, přehlednější...prostě výborná podívaná. ()

M.i.k.e

opětovně výborná britská záležitost,která sice není dokonalá,ale lecos se jí dá odpustit.To všechno přesto,že si tvůrci tentokrát vystačili s úplným minimem a to co do počtu herců,tak případných zvláštních efektů.Hodně k tomu přispívá i fakt,že dílů je tradičně málo a seriál tak nestihne vařit z vody.První sérii jsem prosvištěl na jeden zátah,teď je na řadě druhá...90% ()

SallyZen

Po první série jsem absolutně nadšen. Angličani dávají Americe slušně na prdel. Doufám že si seriál bude držet takovouhle kvalitu nadále. 100% - Po 3.sérii euforie zůstává. 100% ()

Gee.Rocks

Miluju Británii! Miluju je za všechno, co dělají, protože oni snad umí všechno. Misfits si vás získají už úžasnou hudbou od Rapture. Tihle lidé, ač tak nevypadají dokonale splňují podmínky pro přijetí do nějakého punkové revoltujícího hnutí. Humor v Misfits je zabiják, v každém díle nový famózní příběh. Všechno utíká tak rychle, že to skoro nestíháte hltat. A zároveň je toho děsně málo. Mezi mé oblíbence patří weird kid čili Simon, taky prasák Nathan, jeho náhrada Rudy a Seth je takový slaďouš, který mi do toho celého moc nezapadá. Dovolím si decentní SPOILER - Díl, který mě posadil na zadek je ten s nácky. Cestování v čase za mobilem v rukou Hitlera. Hey Hitler! Misfits jsou moje obrovská láska. Snad budou alespoň chvíli věrní. ()

Havaj8

Viděny 2 série Neobvyklej seriál, to že na bandu výtržníků přijde bouřka, všem to dá určitou schopnost to se ještě dá chápat, ale styl jakým je pojatej, mam na mysli tu mluvu, člověk se až diví, že něco takovýho se dovolilo vypustit na svět. Ale to přesně má dnešní mládež ráda, proto to zaujme a je to na takový úrovni, kde to je. Řešení společnejch problémů, navazování vztahů mezi sebou a gradující děj, kdy už to opravdu scénáristi posouvaj dál a nabízej široký spektrum možností do dalších řad, to se mi líbí. Se fakt natěšenej, kam to dospěje, bohužel ale bez Nathana, kterej byl jednoznačně tahoun týmu, no ale má se objevit nová tvář, tak uvidíme, jak ho dokáže nahradit...Nový schopnosti, ukažte se! 3.řadaNo hned z kraje, Nathan tam ze začátku hodně chyběl, prostě to jeho charisma...no Rudy mi extra nesed, i když jeho druhý já, bylo to zvláštní, ale ke konci řady se rozjel i on a chytlo mě to. Upřímně jsem se bál, že nebude o čem dál hrát, ale až na jeden díl to koukatelný bylo, přidali na grádách se zombíkama a duchama...no prostě, všechno do sebe postupně zapadlo, takže kvalitně promyšlený už od začátku, toho si cenim. ()

William_

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů co jsem za svůj život viděl. 1. řada-nemám co vytknout, 2. řada-ještě lepší, 3. řada-příchod nové postavy (Rudy), která je podle mého lepší než všemi opěvovaný Nathan. 4. řada-odchod většiny "zmetků" a jedna velmi dojemná chvilka s Curtisem a zábavná epizoda s vraždícím králíkem, a i přes tyto 2 skvělé epizody se jedná o NEJSLABŠÍ SÉRII a poslední 5. řada, která navzdory pesimismu všech diváků ucelila novou partu a je daleko lepší a koukatelnější než 4. série, avšak na 1.-3. série ani zdaleka nemá, pětku táhne hlavně Rudy a jeho charakter. Jak už jsem napsal, jedná se o můj srdcový seriál, a vždy se na něj rád po čase podívám a VŠEM MOHU JEN DOPORUČIT. ()

Rajesh_K.

"Myslete si co chcete, ale já mám taky superschopnost. Jen zatím nevím jakou.......Možná jsi jen superdebil." Další seriálová hitovka. Má to výborné obsazení, zajimavý námět a je skvěle natočen. Je to fascinující, když se superschopnosti uchopí jinak než je zvykem. Vžil jsem se do toho..a to má každý seriál splňovat. Jsou tu i moc sympatičtí hlavní hrdinové..hlavně Iwan Rheon..jeho jsem si oblíbil hned. :-) Taky mě potěšil dobrý výběr hudby..např. od Chase and Status nebo Kraftwerk..prostě paráda! 1. série ..(100%) ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)