zdenur

Trapné a ubohé. Nesympatické tváře jsou postupně doplňovány ještě méně sympatickými. Už chápu proč jsem před lety sledování vzdal u druhé série. Seriál se snaží působit explicitně, ale ve finále nic nedává smysl, popřípadě to působí strašně okatě a zbytečně. Vtipných scén je zoufale málo, většinou v podání Rudyho v kadenci maximálně dvou za epizodu. Jediné plus je, že si Curtis konečně vystřelil mozek z hlavy, což je na osm dílů opravdu bída. ()

Mafy

Hodně velký pokles kvality. Po season 3 jsem byl dost zklamán, že v seriálu zůstávají jen dvě původní postavy. Ale to jsem ještě nevěděl co mě čeká. Jedna postava z původní party se v této sérii vůbec neobjeví a ta druhá je tam jen do půlky série. Takže to zůstalo už jen na nováčcích a Rudym. Nováčci nejsou špatní, ale že bych si je oblíbil tak jako partu z první série, tak to se rozhodně říci nedá. Nakonec největším tahounem a nejlepší postavou v season 4 je postava, která mi na začátku třetí série hrozně vadila. Ano je to Rudy. To on ten seriál drží nad vodou a kdyby byla pátá série bez něj, tak bych asi se seriálem po této sérii skončil. Abych to shrnul tak 4. série se předchozím sériím rozhodně nevyrovná a je tady cítit hrozně velký pokles kvality. Jsem docela zklamán a přijde mi velká škoda, že musím jít s hodnocením takhle dolů. 69% ()

GTS_PUNK

Vymýšľať stále nové nápady pri tvorbe seriálu dá určite zabrať, obzvlášť, keď si pripadáte, že ste z hercov už "vytrieskali" všetko, čo sa dalo. V tej chvíli, ak chcete so seriálom pokračovať, prichádza čas na to, aby ste pôvodné herecké obsadenie nahradili novým. Touto cestou sa tvorcovia vybrali aj pri tejto sérii Misfits. Dôverne známe postavy, s ktorými sa divák stretával v predchádzajúcich sériách zmizli, alebo ešte postupne miznú a postupne sú nahrádzané novými. Zatiaľ, čo väčšina divákov v tomto prípade tento krok pravdepodobne neuvíta, za seba musím povedať, že som spokojný a nič mi na tom nevadí. Výber nových postáv síce nemusí byť až tak divácky "atraktívny", ale seriál si aj napriek tomu dokáže bez problémov držať stabilnú kvalitu, ktorú si v predchádzajúcich sériách vybudoval. Úlohu hlavnej postavy plnohodnotne preberá Joseph Gilgun so svojim šibnutým, ale výborným humorom. Hereckí kolegovia ho adekvátne dopĺňajú, ale kvalitatívne sa ich postavy "Rudymu" nedokážu vyrovnať. Snáď len z času na čas to svojim vystupovaním okorení postava Shauna Dooleyho, ktorý stvárňuje agresívne pôsobiace probačného pracovníka so záľubou v karaoke. Dejový storytelling sa snáď ešte zmenil k lepšiemu, keď dáva priestor menším, ale za to údernejším a zábavnejším príbehom jednotlivých dielov. Celková dejová línia sa nesie naprieč sériou a v porovnaní s jednotlivými námetmi epizód však jej kvalita pokrivkáva, a niekedy môže pôsobiť nudne či až priveľmi stupídne. Ale na to si už divák, obzvlášť v tomto prípade, mohol zvyknúť. Misfits - Season Four privial do celého seriálu nielen úplne nové postavy, ale celkovo akýsi svieži vánok, ktorý snáď už aj bol potrebný. Na osem dielov sa pozerá dobre a podobne ako predošlé série, ani v tejto nie je nič, čo by robilo zo seriálu brak, ale ani nič, čo by ho mohlo vynášať do nebies. Solídna oddychová séria s novou partiou z londýnskeho komunitného centra. ()

William_

Pokud se po 3. sérii díváte na recenze, JESTLI MÁ CENU JÍT DO 4. SÉRIE?, odpovím vám na to ANO i NE. ANO - vyplatí se podívat hlavně na 4. epizodu, kde hlavní roli sehraje Curtis a tak nějak dovrší svoje působení v tomto seriálu, a dále 6. epizodu, která má skvělý nápad, feel, atmosféru a chvílema mi připomněla Trainspotting. Dále musím zmínit nového probačního a Rudyho, který převzal hlavní roli. NE - zbytek je podprůměrná šeď plná nudných dějových linek a nesympatických postav (ano, pane barmane Alexi, koukám se na vás). ()

• Když Alex (Matt Stokoe) přichází do karaoke baru, tak slyšíme v pozadí hrát skladbu I Feel You (1993) od britské hudební kapely Depeche Mode z jejich osmého studiového alba s názvem „Songs of Faith and Devotion“, které vyšlo v roce 1993. (Trajektt)
  • V domě, kde se odehrává párty, vraždí zajíc, který odkazuje na videohru "Hotline Miami", v níž má hlavní hrdina stejnou masku. (Yoshitsune)