Príbeh sa odohráva v období tureckých vpádov v polovici 17. storočia. Traja slovenskí muzikanti sa rozhodnú vyslobodiť krásnu pani Dóciovú, ženu miestneho kapitána, ktorú väzní v háreme turecký paša. (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Kterak prostoduché hudební těleso splasklo pýchu musulmanů.. Než si sultánův harém zapíše do statistik -2, pobaví vás úsměvná výprava se zvláštními efekty, jelito Trávníček mluvící v sedmdesátkách zase cizím hlasem i skutečnost, že nemusíte být chrabrý ani důvtipný, abyste podnikli úspěšnou diverzní akci proti Osmanské říši. V Lednici.. Apropo, kde bylo prohlášení, že tento program zahrnuje negativní vyobrazení nebo špatné zacházení s lidmi či kulturami? Protože rasismus a stereotypy nemají v dnešní době místo, všechny scény s půlkníratým Hrycem by se měly vystřihnout a natočit nově a woke s Erdoganem Atalayem.. ()

MM_Ramone

Voľakedy to bola len taká v podstate nenápadná, ale celkom podarená a vtipná rozprávka o troch slovenských muzikantoch, čo sa vybrali zachrániť krásnu devu, ktorú pri svojich nájazdoch uniesli Turci. Dalo sa pri tom pobaviť. No mám taký pocit, že to nebude trvať dlho a tento film sa ocitne na čiernom zozname a bude zamknutý do trezoru, aby sme ním náhodou neurazili city a náboženské cítenie mohamedánskych parazitov, ktorí sa v tisícových hordách valia do Európy. Takže si "Sebechlebských hudcov" užite pokiaľ sa dá. *** ()

LiVentura

Krásná rozpravka o tom, kterak se postaví Sebechlebsti Turkum, když si jdou pro sve unesené ženy do haremu zdejšího basi.. pomohou jim v tom kouzelné nástroje a hlavne odhodlání.! Moc pěkné melodie zaznívají počas celé pohádky. ()

corpsy

Chytľavý humor, ktorý poteší snáď každého diváka. Ústredná trojica to skvelo rozpáli a Andy Hryc je v úlohe tureckého zbrojnoša na zožratie. ()

mis-ko

Komédia, ktorá zaujme najmä neustálym zosmieňovaním Turkov a pravým slovenským folkom na pozadí boja proti tureckým nájazdom. Vlastne je to taký náš malý národný epos ;-) ()

SarumanKo

Pôvodne som neplánoval dať 5 *, ale Sebechlebskí hudci sú tak roztomilá, vtipná a výpravná rozprávka, že sa inak nedalo. Viliam Polónyi mal za toto dostať Oscara. Ach, taká nostalgia ma pochytila. (90%) ()

topi

Slovenská báchorka o třech muzikantech, kteří jdou do Turecka vysvobodit z pašova harému vzácnou paní sebechlebského panství. Navíc mají kouzelné hudební nástroje od jednoho stařečka, kterému pomohli se dřívím do jeho chalupy. Rozjíždí se tak vtipné dobrodružství plné bláznivých situací a někdy až absurdních výstupů. Moc se mě líbila triková stránka a stop-motion animace, která dodávala roztomilou hravost. Mladý ucha Travníček a Dančiak byli super, nejvíc však řádil Andrej Hryc v roli tureckého náčelníka. Snímek má nádhernou výpravu a v sobě ukrytou určitou poetiku, tolik viditelnou i v podobně lazených slovenských filmech ze sedmdesátých lét. ()

JohnMiller

Takéto Komunistické ČSSR poloincenácie-polofilmy nemusím. Ide o klasickú rozprávku so scenárom podobným ako väčšina povestí akurát ma na nej zaujalo obdobie v ktorom bol dej situovaný. Boje proti Turkom sú zaujímavým obdobím v našej histórií a rozhodne takýto vtipný guláš rovná sa Slovenská bedač a Turecký vojaci multi-kulti mix nebol nevyužitý. No socialistické spracovanie mi vždy prekážalo, preto 1*. ()

radektejkal

Zachar má sklon k přehánění až do trapnosti. Z této komedie nevyšel bez ní asi nikdo. Snad jen ta kosa, neboť: "Ej, ta kosa veru dobre kosí..." Ani jako klip k " Ej, z tej lúky mám dve fúrky sena, / ej, z mej milej je už moja žena" v podání Elánu, by to asi němělo žádný (nanejvýš modrý) Effect. Ale ani jako pohádka to nefunguje. Chybí tu morální poučení - die Moral. Pokud za ni budeme brát zesměšňování Turků, pak nebudeme dělat nic jiného než, ti kteří, už pomalu stol let, zesměšňují Hitlera, a přitom si život bez něj už vůbec nedokážou představit. ()

dyfur

....jedna z mála pekných slovenských rozprávok,pekný príbeh ,výprava a nechýba ani humor-tie šabľou odseknuté fúzy turkovi,ktorého hrá Andy Hryc - nezabudnuteľné.... moja zaujímavosť:Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur) ()

Autogram

Dvaja hudci a jeden bača na impossible oslobodzovacej misii až v Carihrade, aj takéto bizarnosti ponúkajú slovenské ľudové povesti od Jozefa Horáka. Nie že by to nejako vadilo, ako komediálna rozprávka to môže byť, len som očakával trochu viac súvislého deja. –––– Husle a píšťalka, to je vaša zbraň! ()

Ironfood

Tříčlenné Sebechlebské muzikomando vyzbrojené hitovkou "Hej, tá moja kosa dobre kosí" vyráží osvobodit unesenou šlechtičnu z rukou pohanských psů. Výsledkem je celkem zábavná historická,dobrodružná, hudební i pohádková komedie. Ale přece jen mi přišlo, že na scénáři i na humoru se mělo ještě trochu zapracovat. ()

Arius

Roznorode dielo ktore obsahuje, povedal by som ze z kazdeho rozku trosku, navyse Polonyi a dvaja vtedy este mlady Hryc a Danciak ma milo prekvapili. ()

bloodline

Snaha prekypovala, ale rozprávky málo, humoru tiež a... asi už moja chytrosť a rozmaznanosť predčila očakávania. Aspoň hudobný motív rozoznám rýchlejšie ako smrad v Carihrade a nákazlivosťou predčí arabskú jar :) ()