Sirotek, jenž své dětství prožil v drsných ulicích Clevelandu, Ir Danny Greene (Ray Stevenson), se dokázal vypracovat z přístavního dělníka v odborového předáka a spojence mafie. Když ho agenti FBI z odborů vytlačili, Danny začíná novou kariéru vymahače dluhů pro lichváře Shondora Birnse (Christopher Walken) a navíc pořád spolupracuje s mafiánským bossem Johnem Nardim (Vincent D’Onofrio). Danny, kterému je v patách detektiv Joe Manditski (Val Kilmer), rychle získává vlastní moc a dostává se do sporu s Italy, kteří brzy pochopí, že zabít ho nebude vůbec snadné. Jejich vzájemná nevraživost vyvolává v clevelandských ulicích krvavou válku a město získává nelichotivou přezdívku “Bomb City”. Film Sejmout zabijáka, který vznikl podle skutečných událostí, přináší příběh muže, jenž mentalitu irského válečníka propojil se směsí pýchy, brutality, ctižádosti a zásadovosti. V 70. letech minulého století se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou provždy změnila organizovaný zločin v Americe. (oficiálny text distribútora)

MA.KI

Hlavně slabší scénář a nedynamičnost děje (zapříčiněná slabším režisérem) srážejí tuto potencionálně zajímavou irskou retro gangsterku do vod tuctovosti a nudy. Opravdu nic moc, stejně jako marné snahy o realisticky vypadající efekty. ()

bukowski83

Pořád přemýšlím, čím že mě to Danny Green tak dostal a dumám nad tím zda nepřiplácnout tu pátou hvězdu. Atmosféra dobového Clevelandu a mafiánské praktiky hlavního hrdiny mě neskutečně bavily a jeho obrat k lepšímu pohladil. Celkově to na mě vážně zapůsobilo a rozhodně se k Dannymu ještě vrátím. Sice dávám jen čtyři hvězdy, ale 85% je jasnejch. ()

TomikZlesa

Zbožnuju tyhle gagsta filmy kde sou mafiáni lidi a ne tlustý negři s řetězama kolem konskýho krku. Zmrdi zabíjej zmrdy, ale stejně máte dycky jednu stranu radši a druhý to přejete. Těhle mafiánek na téma z hovna bičem už sem viděl snad tucet a dycky mě budou bavit. ()

Juto

Film má skvelý príbeh a dokážem si predstaviť, aký úžasný by bol, keby za kamerou stál režisér ako Martin Scorsese. To je to, čo som stále cítil, keď som sledoval tento film. To, ale neznamená že som si film neužil, no chcel som si ho užiť oveľa viac. 6/10 ()

blitzer

O filmu jsem dopředu skoro nic nevěděl, o to více jsem byl mile překvapen. Příběh irského mafiána podle skutečné události je až neskutečný. Buďto byl Danny Green převtělená kočka se sedmi životy, nebo byli cleevelandští Taloši v 70. letech úplný dřeva. Herecké obsazení mi taky sedlo - Raye Stevensona jsem neznal, ale od teď si ho budu pamatovat, no a pány Walkena, Jonese a Kilmera já můžu. PS: Další důkaz, že odbory měli/mají blízko k mafii :-) ()

Icefist

Ještě před chválou začnu kritikou- český překlad názvu stojí za hovno. To by bylo a teď hurá na pozitiva. :-) Takhle dobrou gangsterku jsem neviděl už hrozně dlouhou dobu. Užíval jsem si hlavní postavy, protože místo ulízaných nagelovaných špagetožroutů, kterých už jsme měli možnost vidět hromady, se nám tu v plné parádě předvádí přímý syrový uvědomělý Ir co rád čte knihy. A že má panečku koule! Určitě si dokážete představit, jaká k tomu hraje hudba a i tu považuji za perfektní. Retro atmosféra na vás dýchá vší silou, čemuž ještě napomáhají vložené dobové záběry. Příběh je také v pořádku a odehrává se ve vyrovnaném tempu, takže ani jednou jsem nepocítil nudu či hluché místo. Nemusím Walkena ani Kilmera, což je ale jen můj problém, protože nehráli nijak špatně. Naopak Stevenson byl super, potěšilo mě obsazení Vinnie Jonese a nemůžu nedodat, že jak Dannyho první žena, tak jeho pozdější přítelkyně byly zatraceně sexy. Tenhle snímek měl úplně všechno, co mít měl. 100 % Oblíbená část- Dannyho vtipy o Polácích před soubojem s Joem ()

dr.fish

Gangsterek tohoto ražení jsme tu měli už desítky. V tomto žánru už nikdo nic nového nevymyslí. A tak jde asi jen o to, jestli se film podaří natočit dobře. Ray Stevenson pro mne asi navždy bude především Titus Pullo ze seriálu Řím, ale asi proto mi v téhle roli perfektně sedí. Snímek pomalu plyne a vcelku ani ničím nepřekvapuje, možná právě proto se mi tak líbí. Je to prostě čistá práce, nemám námitky...85% ()

Radiq

Tolik bomb v autech už jsem v jednom filmu dlouho neviděl (nebo spíš ještě neviděl... teď už jo...). Ani bomb v domech nebylo málo. Ale to je vedlejší. Ray Stevenson měl sice blbý vlasy, ale kdo v té době neměl, že. Jinak ho hrál bře. Val Kilmer jako klasickej tuček, ten byl tak o 90% horší. Ale to je vedlejší. Hlavní je, že teď po filmu su uplně stejně prázdnej, jak když jsem byl onehdá na WC. Nic mi to nedalo a ten příběh toho chlapa taky ne... i když teda sviňák (ale aji hodnej sviňák) to byl dobrej... ()

Courtemanche

Malinko zvláštní scénář, častěji jen mini příběhy a řeším jak jsme se k té další dostali, ale není to nezralostí. Zvykneme si na to. Hensleigh dobře věděl co píše a nezaostává ani v režii. Vynikající i kamera, což je taky důkazem že měl to promyšlené. Od herců výrazné výkony, Ray Stevenson v hlavní roli ale bezkonkurenční. .............Chyby: Val Kilmer jako kdyby ani nebyl. Celkově je to originální gangsterka, možná v posledních letech nejzajímavější, co nemusí znamenat všeobecný úspěch (viz: Nejlepší gangster/2003, na CSFD jen 63 %.....tento dnes 75 %), ale já bych ho doporučil. 4,5/5 ()

URBAN

Tento film je dobře zpracován, ale kolik filmů na toto téma je a bohůžel se mezi němi ztrácí. První polovina mě vcelku zaujala, ale ta druhá mi neměla moc co říct. Udržovala se v jedné lajně a nikam se už nesměřoval. (1.5.17/MAC) ()

Woody77

Toto mozem tato gangstrovka ma ozaj styl a je na zaklade skutocnych udalostí.Scenar,rezia,strih aj hudba sedia ako rit na serbel. Herecke obsadenie bez hviezd ,ale napriek tomu velmi pozitivne vnimane. Nechcem sa dotknut fanusikov Vala Kilmera. mozem iba odporucat 90% ()

ivan_drago

Nepřikrášleně zpracovaný příběh o pologangsterovi, co nikdy něměl prachy... Potěší spousta známejch ksichtů, ale mě přišli všichni nějaký divně vysolárkovaný ?!?!?!? a hlavní hrdina dost, na první pohled, nesympatickej... Nejvíc mi utkvěl Vincent D'Onofrio... Atmosféra filmu je zvládnutá parádně a ty sedmdesátky na Vás úplně dýchnou. ()

st.jim

Val Kilmer by měl jít na odtučňovací kůru, nebo se za chvilku nevejde na obrazovku. Film byl celkem dobrý, ale bohužel digitální výbuchy v autech velmi nepovedené. Ray měl charisma, které mu slušelo. Znám ale více filmů s "Iry", které jsou povedenější. ()

Johnny.ARN

Filmy podľa skutočnej udalosti majú vždy niečo do seba. Tu ma potešilo obsadenie. Stevenson skvelý, neni o čom. Kilmera konečne ostrihali, aj keď pupek ostal. Ďalší ako Jones kvalitne sekundovali. Film je drsný od začiatku do konca. Krásne opisuje mafiu, miestne boje a hlavne odvahu a pevnú vôľu. 4 z 5 ()