Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

teutates

Ach jo, Maggie Grace je neskutečně nesympatická kráva, srala mně už i v prvním díle, no naštěstí tam nedostala tolik prostoru. No tady?! Posrala, co se dalo… smyslu zbavena, křiku na plnou hubu chytne granát a začne ho vrhat oproti tatínkovi ať ho zachrání, protože "tato poslouchej?! Já Vás zachráním!", neskutečná sranda. Tak hrozný scénář jsem už nějakou dobu neviděl a nečekal bych ho zrovna tady. Jasné dalo se čekat, že to nebude extra odvaz jako prolog, který stavěl na jednoduchosti, to né… ale tenhle sranec. Cítil jsem se, jak kdyby Liam chytil mou hlavu a obil ji o obrubník se slovy... "tady máš buzíku". 1/10 ()

swamp

Po skvělém prvním díle přichází pokračování v režii průměrného Oliviera Fontany (průměrné totiž je i jeho opravdové jméno). Liam Neeson ve svých 60 letech sice vypadá stále docela dobře, ale abych mu ještě věřil bývalého elitního zabijáka, který nemá problém vyvraždit gang otce zavražděného syna z prvního dílu (ano, takto sofistikovaný je děj), na to už zkrátka nemá. A opravdu mi bylo trapně, když dceruška kreslila v mapě, hopskala po střechách a házela granáty či řídila auto jako Loeb. Ostatně za ty granáty by zasloužila gilotinu za obecné ohrožení, ale to neplatí pro západoevropsko-hollywoodské smýšlení (nebo obecně pro US), ve kterém je každý v zemi na východ od Slovinska nepřítel a není škoda jej zabít. Zkrátka bad-ass kvalit prvního dílu pokračování nedosahuje zdaleka a ty 3* dávám skoro z nostalgie. ()

pm

Nejmilejší Rade! Nevím, co si mám počít se svým předsevzetím vidět všechny tvé filmy, když bereš za každou cenu podobné průsery. ()

Campbell

Tak tohohle pokračování jsem se upřímě dost bál. Viděl jsem ho proto až teď, přeci jenom ty ohlasy nebyly zrovna moc dobré a plno známejch na to nadávalo. Ale já jsem se poměrně slušně bavil, ten nápad z pomstou mi přišel celkově dobrý, nečekal jsem nic jiného než brainwash a to jsem taky dostal. Neeson je opět sympatický, jen mi tady připadá takový trochu unavený. Ostatní herci hrají standartně, akce je tu více než dost, takže se člověk nemá moc šanci nudit. Pro mě to není tak moc zklamání. Jediné co bych teda dost odsoudil jsou některé akční pasáže které byly tak nešikovně setříhané že jsem chvíli nevěděl co se děje. ()

mil@n.fanatik

Pro mě pořád velmi slušný díl. Bavil jsem se jako u jedničky. Možná trošku slabší, ale pořád hodně dobrá a pro mě nadprůměrná akční bomba! 75% ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Velmi průměrné až podprůměrné pokračování výborné záležitosti mi hodně zkazilo večer. Můj oblíbený herec se pomalu proměnil v hrdinu v podání Seagala a film mi vyzněl podobně tupě a suše. Nějaká složitější propracovaná zápletka tu nebyla a tak jsem celou tuhle záležitost pojal jako rodinnou komedii, kdy dcerka trhá fialky dynamiten a teroristi, místo toho, aby byli organizovaní a nebezpeční, utíkají jak malé holky z pískoviště, když jim kluci boří bábovičky. Inu smutné. Na druhou stranu musím uznat, že až na tu tunu nelogických blbostí, tenhle film nepotěší, ale ani nijak moc neurazí. Mezi 2* a 3*.. 50% ()

predators

A do pytle! I přes zdejší nízké hodnocení jsem si v duchu říkal a přesvědčoval se, že to zase tak špatné být nemůže. Po zhlédnutí musím konstatovat, že je to snad ještě horší! Ano, bohužel. S prvním dílem to má společného leda tak ústředního hrdinu, potažmo hrdinku a tím veškerá snaha o důstojné pokračování končí. Jedna hovadina a nelogičnost za druhou: Ano, i v prvním díle jsme se mohli setkat s několika podivnostmi, ale za prvé...nebylo jich tolik a za druhé...daly se lehce přehlédnout...alespoň vůči tomu, že měla šťávu! Ale pánové, házet po Istanbulu, nebo jakémkoliv velkoměstě granáty?! Na to musel Megatron spotřebovat veškerou sílu Matice. A tím výčet stupidit nekončí, jenom na ně nechci pomyslet nebo se mi dělá zle. Chápu, že Liam Neeson dělal, co mohl, ale v 60-ti letech už je na toto vážně starý! 35% ()

nash.

Chtěl jsem si vychutnat Neesona, který bez velkých keců pošle do pekla další várku albánských gaunerů.. a dostal jsem Neesona, který bez velkých keců poslal do pekla další várku albánských gaunerů.. víc jsem nečekal a nemám potřebu zasvěceně vzdychat, že už to nějak nebylo ono.. i když nebylo. Vychutnal jsem si to a dobře se bavil. Od úvodního vykládání rakví (to je možná nejvtipnější propojení dvou dílů akčního filmu), přes scénu s granáty (musím si do své KPZ taky doplnit vedle provázku, náplasti a sirek několik granátů), až po Millsovo "Už mě to nebaví." V akčních scénách Neeson dokazuje, že se po právu vyhoupl mezi nejdrsnější akční borce a klidně bych snesl dvojnásobnou porci jeho vpravdě terminátorského masakru, a na rozdíl od mnohých jsem se skvěle bavil i úvodní "otcovskou" částí, protože jsem jako otec v podobné sitaci Millsovi nejen rozuměl, ale taky fandil. ()

cukorek

Liam Neeson si znova vyhrnul rukávy a bez strachu si zaplával proti nebezpečne "krvilačným žralokom" z Albánska, ale tento krát spolu s "mladou rybkou", ktorou sa stala Maggie Grace. Zmena scenára, keď dcéra je akčná spasiteľka vo mne nadšenie nevzbudila. Dosť nedôveryhodne a umelo pôsobilo jej počínanie šoférky pri auto naháňačke, keď podľa príbehu nemala ani vodický preukaz. Z prvej časti si Neeson so sebou zobral zopár dobrých vlastnosti ako orientácia a získavanie informácii o všetkom okolo neho, ale to nestačilo na úspech. Škoda, že Olivier Megaton nedokázal lepšie zrežírovať akčné momenty, v ktorých mal slušné herecké obsadenie a tak akcia ostala rýchla a nepriehľadná ako to bolo aj u Kuriéra. Snaha tvorcov vyboxovať a znova vyčistiť topánky do vysokého lesku a úspešnej kvality ako v predošlom kole sa tento krát bohužiaľ nepodarila.50% ()

Arsenal83

Jednotka skvelá a veľkým prekvapením aj pre tvorcov. Film mal ísť len na DVD a on nakoniec zarobil ťažké milióny, takže Liamovi sa to doučovanie z bojových kopov postaršou nohou oplatilo. Dvojka sa samozrejme natočila už len pre ďalší istý zárobok a je až neuveriteľné, že scenár písali tí istí ľudia. Kde sú nejaké vtipné hlášky, kde sa podel aspoň základný zmysel pre realitu? Lebo ako fakt, byť v obkľúčení Albáncov, ktorí držia vašu ženu a mieria na vás zbraňami a vy si vytiahnete mobil, aby ste zavolali dcérke a oni vás pritom nechajú dokončiť váš hovor, tak to je uf, trapas, pri ktorom by sa začal rehotať i farár na pohrebe. Alebo žeby bola albánska mafia taká džentlmenská? Vrcholom je dievča, ktoré nedokáže ani káru zaparkovať, ale keď dôjde na to, tak v Turecku jazdí pomaly Nascar. Poučenie filmu: V Istanbule si môžete voľne hádzať granátmi a polícia si to ani nevšimne. A keď si to konečne všimne po zničení polovice mesta, tak vás aj tak prepustí, lebo veď vy ste ten dôchodca zo Síajej. V každom prípade po týchto úsmevných situáciách prichádza aj akčná klasika, pre ktorú si ľudia Neesona obľúbili. No Besson to úplne odflákol. ()

SeBig

Fajn akčnák který nepříde s ničím novým ale je dobré zase vidět Liama se zbraní v ruce. Film utekl pohodově rychle a mě nic nevadilo :) ()

Chrustyn

Luc Besson, který si drží status neúnavného producenta akčních béček, slavil zatím největší úspěch své produkční kariéry snímkem "96 hodin", kdy se naštvaný taťka Liam Neeson, vydává zachránit svou dceru, která byla unesena při návštěvě Paříže. Film vynikal nejen svižnou režií, jednoho z nejlepších Bessonových "děcek" (Pierre Morel, který se uvedl povedeným Okrskem 13) ale hlavně výborným Liamem Neesonem, který byl v roli akčního hrdiny překvapivě reálný a přesvědčivý. Nápad na druhý díl, byl v případě takového filmu, naprosto absurdní ale obrovské tržby, které "96 hodin" utržilo, bohužel nahrávalo tomu, že budou chtít tvůrci vyždímat co se dá. Luc tentokrát povolal svého nejhoršího režiséra (Megaton, který zmršil celou trilogii Kurýra, příšerným třetím dílem a status packala si potvrdil Colombianou) a rozhodl se vymyslet nový příběh se stejnými postavami a ve velice podobném prostředí, kdy tentokrát udělal oběť ze samotného hlavního hrdiny. Nudný příběh je doprovázený špatně sestříhanými a nudnými akčními scénami, Liamovi už postavu neuvěříte ani v jediné scéně a vše působí jako narychlo upečený patvar, tvářící se jako vážný film. Podle mě to ani nemohlo být horší a zrovna v případě "96 hodin" to je opravdu škoda. P.s. film obsahuje legendární skok přes plot, který má asi 15 střihů. ()

klerik

Celkom sa mi ráta, ako niektoré filmy skultovejú a ich pokračovania, ktoré sú v podstate rovnako dobré/zlé, sú takmer nenávidené. Odplata je totiž rovnako dobrá (béčková) ako bol prvý film. Rovnako ako pri sériách KURIÉR či TAXI. Tvorcovia Odplaty to spravili takmer dokonalo. Rozdelili film do niekoľkých kratších epizód, čím spravili film pestrým a všetko pekne rýchlo ubieha. I keď ide stále o to isté. O to isté, o čo stále išlo v jednotke. A preto máme radi Bryana Millsa, sakra, nie? Lebo robí to, čo vie najlepšie... Skvelé akčné béčko, ktorého nevýhodou je len to, že je druhé v poradí. Ale to môžeme povedať napríklad aj o SMRTONOSNEJ PASCI... ()

hammer_head

To samí co jednička, samí bum bum bum a nic z toho. Bohužel nedostatky jedničky se zde vůbec nevyřešily, ale přibily další. Mín logiky, blbější příběh a nereálný jednání to je druhej díl. Jediný co se mi bezesporu líbilo byla ta vostrá autoškola. ()

korbitch22

Vyloženě trapné.Sterilní sračka, příšernej střih, úplně rutnní akce.Kontaktní fajty skoro chybí a když už jsou, tak jsou k smíchu.Neesonovi nevěříte ani jeden pohyb, za 4 roky příšerně zestárnul.Moje první reakce byla, ,,pro krista! Ono je to v ratingu pg-13!!! ' Žádná krev, pryč je syrovost a nekompromistnost prvního dílu.Ubohé pokračovaní, Megatron je čurák a jednou se mu vyseru na hrob, protože zprznil můj milovaný první díl.Po filmu mě zůstala v puse jenom pachuť. 15% za navádění dcery.Jinak sterilní ubohost. ()

mcb

Ano, je to nehorázná scenáristická hovadina s typickým "megatonovským" zběsilým střihem, který zabíjí většinu akčních scén. Ale pokud přistoupíte na hru pokleslého béčka s vážnou tváří, dostane se vám rychle odsýpající jednohubky se solidním tempem, které s přívalem absurdit vydrží až do konce. Navíc, zpodobňování národních stereotypů (ošuntělí turci v šusťákovkách vs. elegantně oblečení američani) nikdy nebylo zábavnější. Bez Neesona by to vlastně klidně mohlo zamířit na DVD... 5/10 ()

Yardak

Taken I je naprosto perfektní akční snímek, ale to se bohužel nedá říct o druhém pokračování. Nechápu proč Megaton točí akční filmy, když má problém s akcí!:o)) Děj filmu je naprosto přímočarý, sice dosti nelogický, ale alespoň zábavný! (první díl byl samozřejmě také přímočarý, ale skvěle surový a docela logický) Velké plus je krátká stopáž a herecká sestava, která stále nenudí. Tentokrát se jedná jen o jednoduché akční béčko. Celkově to je mezi 3/4 hvězdami. PS: U třetího dílu chci zpátky Morela!:o) ()

heyda

Nechtěl jsem dát na zdejší kritiky a šel jsem do tohoto pokračování s čistou hlavou. Bohužel se ale musím zařadit mezi početnou skupinu zklamaných. Na můj vkus tam bylo až moc hloupých scén. Přišlo mi místy, jak kdybych koukal na nějakýho Jamese Bonda. Navíc ta lokalita Istanbulu mi přišla hodně nezajímavá, klidně to mohli točit v Praze, udělali by líp. Příběh byl zbytečně klišovitý a únosci hloupí jako kdyby nedávno vyšli mateřskou školku. Naopak sympatický bylo, že se jeho dcerka alespoň naučila v Istambulu řídit. Liam Neeson si ty 3 hvězdy zaslouží, ale spokojený teda nejsem. ()

Nettrass

No vidím to tak, že nějakou dobu bych do Istambulu nejezdil, ( ono to bude chvíli travat, dát ho zase dohromady ). No a Kosovo se může vrátit zase Srbům, pač se domnívám, že Albánci nejspíš už došli. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)