Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

zeromen

Liama Neesona mám velice rád a jeho filmy jsou jedna báseň. Když jsem po dlouhém váhaní koupil první díl 96 hodin, věděl jsem že kupuji zajíce v pytli, o to větší bylo překvapení když jsem dvd skouknul do konce. Tak perfektní akční thriller se vidí málo kdy. Tak jsem hned musel koupit dvojku a ejhle ono to bylo docela zklamání s jedničkou co se týče kvality natočení slabý odvárek. Doufám že trojka bude mnohém lepší než druhý zklamaný díl. ()

TT1905

Scénář ještě o něco horší než v prvním díle a celý dojem výrazně kazí Bryanova dcera, i tak jsem se ale bavil dobře. ()

Lukkyn

Všecko co měl první díl tak dvojka postrádá. Nabízí nudnou akci, sestříhanou střihorukým Edwardem a Neeson tomu v rukou Megatona totálně došel drive. K tomu se nabaluje jedno klišé za druhým. Každou minutu je to méně pravděpodobné a to jakým způsobem Neeson odrovnal toho trapáka bosse na konci jsem vůbec nepochopil. Asi nějakej agentskej chvat ala šáhnu Ti na čelo a jseš K.O. Prostě patlanina , kterou nic nezachrání. Dceruška co dvakrát neudělá autoškolu jezdí jako Colin Mcrae. V jakém Matrixu Besson a jeho rejža Megaton žijou fakt nechápu. Jen doufám, že to nebude mít tolik dílů jako je hodin v názvu. ()

Satyrek

Dočerpává z prvního dílu, scény jsou ještě více méně uvěřitelné a kamera svým roztřesením a bleskurychlými střihy, už nepůsobí tak naturalisticky, ale spíš pouze efektně, samoúčelně. Liam je prostě stará vojna s ohromnými zkušenostmi to víme, ale v nějakých scénách, už se blížilo spíše k Supermanovským schopnostem. V jistých momentech se film podobal nějaké počítačové hře typu Quake, prostě prochází různými prostředími a kosí jednoho maníka za druhým. Vyústění konečného souboje je nepřehledný a smutného tatíka zlikvidoval šťouchnutím na věšák. Nebýt charismatického klaďáka, dobré hudby /+zvuk/, zajímavé choreografie a vkusné francouzké produkce, tak by snímek totálně propadl do archivu s označením "B". Držím palce třetímu dílu, ať se nepropadne někam do hnoje a ať se to už nějak vkusně dostřílí. ()

medveed

Oproti perfektní jedničce, je pokračování rozhodně slabší. O totální propadák však nejde. Tempo je svižné (i když místy zmatené) a stopáž přiměřeně krátká. Jako „béčková“ oddechovka splnil film svůj účel. 60% ()

Copter

Hele jako bylo to docela dobrý,příběh docela v pohodě,hrál v tom Liam Neeson kterej je docela hustej,ale vadilo mi tam že to bylo tak trochu míň krvavý než sem čekal třeba když tam tomu týpkovi co na něj koukal skrz tu díru ve dveřích zabořil pistoli do oka tak sem myslel že tam bude vidět jak mu rozstřelí hlavu na sračku a litry krve, a místo toho mu jí jenom prostřelil a nebyla u toho ani vidět krev.A taky to finále bylo trochu moc rychlý.Ale zas byla docela prdel jak ta holka běhala po městě a házela granáty.Díval sem se na to protože to bylo nejlepší co zrovna dávali. ()

DannyBurino

Tenhle díl je průměr. Akce byla trošičku divná ( vezme si ákáčko a vystřílí zásobník do jednoho soupeře, vůbec netuším jak na závěr toho chlapa zabil a Neeson mi přišel trochu vyčerpaný ) ale pořád je to dobrý film. ()

pan_Bily

Další z příkladů kdy je druhý díl jaksi navíc. Hlavně proto, že logické srovnávání s prvním úspěšným dílem mu škodí a vykresluje ho horší. V porovnání s prvním je to velký úpadek, nicméně kdyby to byl samostatný film, možná by měl i o něco lepší hodnocení. Právě ve srovnání s prvním dílem výrazně vystupují negativa - některé nelogičnosti či blbosti (ale ty jsou v kdejakém filmu - záleží jen jestli je přehlédnete nebo odpustíte nebo vám více či méně vadí, podle jak vás film zaujal), slabší spád a menší věrohodnost hlavního hrdiny. I přesto ale se mi to pořád o chlup vešlo do 3*. O stejný chlup, o který se mi první díl nevešel do pěti. ()

shinlove

Nepochopil jsem, proč vůbec dělali pokračování, když pominu finanční stránku. Pořád slušná záležitost, ale prvnímu dílu to sahalo sotva ke kolenům. Čekal jsem víc a nedostal skoro nic. 3* ()

aribari

Proč v Americe nemají revoluce? Protože tam nemají americké velvyslanectví. Hoďte si korunou: béčko nebo ironická kritika amerického pohledu na Evropu a ostatní svět - pokud chcete zachránit americkou rodinu, můžete cokoliv, třeba ve středu velkoměsta házet granáty. ()

Nataniel73

Pokračovanie skvelého thrilleru 96 hodín sa myslím veľmi podarilo. Presne takto si predstavujem druhú časť jedného z najlepších akčných filmov vôbec. Plynule sa nadviazalo tam, kde jednotka skončila, albánska mafia znovu dokázala, že sa nezastaví pred ničím a tentokrát bola do akcie vtiahnutá celá rodina. Akurát ulice Paríža boli vymenené za ulice Istanbulu, ktorý sám o sebe pôsobí impozantne. Akurát tá naháňačka v úzkych uličkách by zrejme v realite dopadla úplne inak a taktiež určenie polohy na základe výbuchov ručných granátov mi prišlo trochu sci-fi. Kim tu dostala omnoho väčší priestor a jej matka zas dostala co proto. Liam Neeson opäť skvelý, film prakticky nemá hluché miesta a napínavá atmosféra sa dala krájať. Páči sa mi ako dá v závere Bryan šancu Marcovmu otcovi, no ten sa ukáže ako pravý otec mafiánskeho syna. Samozrejme, kvalít jednotky tento film nedosahuje, no v rámci akčného žánru sa jedná o vysoký nadpriemer. ()

smartynaf

Okej, okej, tak pomatená kočka pobíhá po Istanbulu a hází kolem sebe granáty. Okej. A nikoho to nezajímá. Okej. Kočka nemá řidičák ani v LA, ale po Istanbulu lítá v káře s manuálem jako starej dobrej Statham v Audině. Okej. OH, wait, to vůbec nebylo okej.. ()

Bogrant

Megaton to preflákol, tak ako som predpokladal. Liam pohotový, tak ako som očakával. Film vlastne naplnil všetko to, čo som od neho trochu čakal. Priemerná sračka, ktorá nesiaha ani po päty jednotke. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)