Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

kaylin

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky, to rozhodně není pořekadlo, které by Luc Besson uznával. Když něco funguje dobře, znamená to, že se většinou dočkáme pokračování. I když je pravda, že jako režisér Besson mnoho pokračování neudělal, jako scénárista už je na tom lépe. Nebo hůře. Série jako "Kurýr" nebo "Taxi" by mohly vyprávět. Podobný osud potkal i snímek "96 hodin", kde jako akční hrdina zazářil Liam Neeson. Ten se vrací, stejně jako se vrací jeho dcera i bývalá manželka, a samozřejmě nechybí ani únosci a zabijáci, kteří mu jdou po krku. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/96-hodin-odplata-2012-40.html ()

italka63

Poměrně nechápu tak nízké ohodnocení, tak bych si představovala film ještě jiné úrovně.Líbilo se mi to lepší než jednotka, samozřejmě, mouchy by se našly, ale že by tak nutně:-) Liam Neeson, vypadá sakra charizmaticky a dobře, je to kus chlapa, což musím vážně ocenit, taky v mém věku budu těžko na větvi z nějaké pětadvacetileté opuchlé nitě, vydávající se za chlapa, že:-) A Istanbul, orient, nádhera...a za čtyři, i kdyby trakaře padaly:-)Musím ještě dodat, že úvodní titulky přivodí oční vadu a tah na nervovou soustavu, která to buď vydrží, nebo si příště přinesete sebou Xanax:-) ()

movieband

Film rozhodně nedosahuje kvalit prvního dílu, který byl zaměřen na celosvětový problém - obchod s bílým masem. Megaton z něj udělal vcelku koukatelný akčák, který rozhodně není špatný. Vcelku solidní akčák, který neurazí a zároveň člověka zaujme. Podaření herci, podařená hudba, jen ten děj občas zaskřípe a celé mi to kazila moc rychle sestříhaná akce. Jinak je to lepší průměr. Za mě 3* a 60% ()

Rakosnicek77

Celkem dobrý film, ale žádná top hitparáda to už není. Trochu marná snaha přiblížit se prvnímu dílu. Očekávám v naději třetí díl a to hlavně s důvodu odlišnosti dějové linie. ()

Dr. Hawkeye

O poznání pomalejší rozjezd, o něco méně logický děj a o dost nepřehlednější akce. Dvojka bohužel čest svému prvnímu dílu nedělá. ()

Philcze

Megatonův laciný pokus o nářezový akční film s emocionálním podkladem Driveu. Akční scény dobré (ale příšerně sestříhané), příběh zapomenutelný a dvojka rázem ztrácí v podstatě veškeré silné stránky jedničky. Chybí drsnost, nekompromisnost a bohužel i krev. Naštěstí to z bryndy tahá věčně cool Neeson, který se tentokrát snaží možná i víc než obvykle a dokazuje, že série ještě nějaký ten potenciál má. Nudit se nebudete, ale po vynikající jedničce je tohle studená sprcha. Recenze zde. 60% ()

Vampireman

Stejně jako se v nynější době zle chechtám u filmů Reba Browna, tak se bude další generace stejně zle chechtat u téhle pecky. Ale samozřejmě Taken 2 po téhle rovině funguje i letos. Mezi hlavní zdroje smíchu patří Megatonova presentace žánrovejch prvků, tak třeba epileptický bitvy, kde není poznat co se děje: Liam Neeson někam vletí, záhadným způsobem zneškodní tři chlápky a z žádný scény bitky nelze explicitně odečíst, jak protivník chcípne. Anebo charakterisace Neesonovy postavy, komický sestřih jízdy v dodávce, kde se orientuje podle řadící páky nebo instrukce v házení granátů po Istanbulu a počítání vzdálenosti výbuchu, kterou zřejmě většina města neslyší. A nejlepší by byl konec, kdyby to Šerbedžija vzdal: "Kolik máš ještě synů, který po mě pudou až tě zabiju?" "Dva." "Tak to necháme bejt, jsem unavenej, seber se a vypadni." "Ok." To bych smíchy brečel. ()

MATADOR

Dvojka ... dvojky to mají těžké, hodně těžké. Taken 2 je jasným příkladem, z něčeho, co bylo prakticky uzavřené se přeci jen vyklubal pokračování a kupodivu není špatné. Na Istanbul se pěkně kouká, na Maggie taky, ovšem akce už není tolik, ale vše to příjemně utíká, že mi to ani nevadilo. Slabý příběh, ubohý záporák a na druhé straně skvělý Liam Neeson, který si to tak trochu užívá, jen by se mohl usmát, i když je to "strašně drsnej film". Zklamání se nekoná, za to jsem rád, Megatona totiž nemám rád :) ()

CrownThomas

Myslím si, že na 96 Hodin to nemá, ale jinak, nebylo to zase tak hrozné jak jsem se dočetl v komentářích ost. uživatelů, není to jednička, ale ono to tak zpravidla bývá, že dvojka to už není ono...Každopádně, já osobně jsem se bavil, Liam Neeson podal velice přesvědčivý výkon a zase mi dokázal, že mít ho a TOP 10 je správné....;) ()

Hadža

No na podruhe celkem zklamani.Ale po perfektnim prvnim dilu,bylo asi tezke prijit s necim lepsim .Nudne,povrchni,predvidatelne,skoda. ()

Thomassi

První Taken je dnes kultovní akční nářez, ve kterém se Liam Neeson neodvratitelně zapsal jako jeden z největších bouchačů současnosti. A po zjištění, že režisér jedničky se pokračování nebude účastnit, jsem nepřestal doufat, že by jeho nástupce dokázal zmrvit skvělé jméno tohoto projektu. Osobně nechápu místní hodnocení. Pravda, zastínit první díl je vždy nadlidský výkon, a Takenu 2 se to nepodařilo, ale přesto si troufnu říct, že se jedná o nadprůměrný akční film. Liam znovu předvádí, co mu jde nejlépe: svými schopnostmi eliminovat snad celou albánskou komunitu v Istanbulu. Víc se zapojují i jeho bejvalka a dcera, ta dokonce pochytila něco od svého fotříka. Příběhově sice všichni víme, jak to dopadne, ale adrenalinová jízda mě nenechala ani na vteřinu myslet na šťastný konec, na to tady prostě není čas. Taken 2 je akčňák, který mi rozpumpuje srdce i v budoucnosti, rád se k němu vrátím a budu si stát za svým názorem, že se o žádný průšvih rozhodně nejedná. ()

vanadium

Nesnáším ten stereotyp, kdy se dvojky, trojky a případně následující filmy hodnotí hůře než jedničky. Často to bývá neoprávněné, často bývají dvojky a následující lepší než jedničky. Ovšem ne v tomto případě. Zatímco z Taken 1 jsem byl tak udělaný, že jsem mu dal 5 hvězdiček, Taken 2 je pouze výluh předchozího filmu doslazený romantickým rodinným cukříkem s příchutí trapnosti. Námět není tak silný jako v jedničce, a když odhlédneme od fajné kamery, zbydou pouze tuctové rvačky a tuctové automobilové honičky v istanbulských ulicích. ()

salalala

Tady asi nemá moc smysl se sáhodlouze rozepisovat. Výtečná jednička, která byla na hraně politické korektnosti a nabízela syrovou akci, překonat takřka jistě nešla. Odplata je tak pouhým nepodařeným béčkem, které je bohužel strašlivě tupé a nedává smysl. V momentě, kdy jsou Bryan a jeho bývalá žena unášeni a on stihne ještě zavolat dceři (a únosci se na to dívají), je jasné, že tohle bude špatné. Megaton navíc není dobrý režisér a veškerou akci zabíjí zběsilým střihem a nesmyslně blízko umístěnou kamerou, takže je mnohdy nejasné, kdo právě dostal ránu a kdo vyšel ze souboje jako vítěz. Neeson jede na volnoběh a místy je dýchavičný, přesto on jediný udržuje snímek na "koukatelné" úrovni. Jinak tu totiž není vůbec nic. Chybí tu pořádný záporák, adrenalinový závěrečný střet (který tady navíc končí velmi zvláštně a není jasné, proč únosce zemřel) nebo napětí. Maggie Grace hrát moc neumí, proto je její pobíhání po střeše a házení granátů spíš k smíchu, ale uznávám, že to je dáno hlavně hloupým scénářem. Taken 2 (v tomto případě vlastně český název 96 hodin postrádá smysl) se nepovedlo a jen dokazuje, že tohle téma se vyčerpalo jediným filmem. Ohlášené trojky se dost bojím. 40% ()

Stanislav_H

Tak té paničce, která působí dokonalým dojmem, že nemá ani zdání o tom, co je to reálný život, jeden frajeris zdrhne a ona si mezeru doslova okamžitě zalepí Lájemem, který je jí plně poslušně k dispozici. To jsem si teda nemyslel, že je tak omezený. Nuž, takový je holt život. ;-) A co se samotného filmu týká, je tak hloupý, že předčí snad i toto. ()

dom156

Velmi kvalitně a zajímavě udělaná práce. Během filmu jsem občas, až byl jakoby vtažen do děje a opravdu mě se to moc líbilo. Ke konci s příchodem i reálných herců malinko ztratil film lesk a malinko narušil kontinuitu celého díla, ale to se dá prominout i díky tomu, že nám to vysvětluje dále děj. Po vizuální stránce to byla pastva pro oči a dokonce jsem se v průběhu filmu vrátil o pár let zpátky do dětství. ()

TominoLa odpad!

Nuda v Brně. Pardon v Istanbulu. Nebudu lhát. Skoro po celou dobu jsem se tlemil co tu vypouští za kecy vetšina vyvolených. Kdyby to byla akční komedie tak neceknu. Tohle, ale slibovalo něco jiného. Bohužel. Kdybych nevěděl kdo psal scénář tak bych to viděl na zhuleného Chucka Norrise. Je šílené kolik kritiky se snáší nad českými filmy, ale tohle by snad nevyplodil ani nikdo u nás. Je to smutné co nás po tak výborné jedničce potkalo a kdo neviděl ať se tomu obloukem vyhne. Tohle je největší zklamaní co jsem letos viděl a to se mi trailer hodně líbil. A osobně už se těším až Liama Neesona uvidím v něčem jiném. ()

Foma

Kdyby ten deda na konci dodrzel slovo, dal bych hvezdy tri, ale takhle? To musi bejt zaporak vzdycky takovy prase, ze ho proste musime nechat zabit? Vzdyt by to tim ziskalo trochu jinej rozmer. Ale zrejme to hochum kolem Bessona ani do takhle melky hloubky nemysli a divim se Neesonovi, ze v tom vubec hraje. Jinak me unavujou ty neustaly klise, to nemuze bejt banda zlocincu treba se Svedska? Nebo z Kanady ci Mongolska? A agent musi bejt vyslouzilej CIA machr? Nemuze bejt treba z BISky :-)? Nebo z argentisnky tajny sluzby? ()

Dont

Jednička byla každopádně lepší, v čem s ní dvojka docela držela krok, bylo tempo, ale naopak nestíhala ve scénáři, což je hlavní příčina neúspěchu odplaty. Liam Neeson byl ten chudák, který to odnesl nejvíce, a že to občas byly perly. Předvedl dokonce i několik chvatů z dílny Stevena Seagala. Ale když to vezmu objektivně, tak první díl mi přijde silně nadhodnocen a pokračování zase mírně podhodnocené. Přeci jen v rámci žánru a s ohledem na jistou míru tolerance ke scénářům akčních filmu, je třeba přimhouřit oči, protože v první řadě jde o zábavu. A nuda to nebyla, to zase ne. ()

vegetol.mp

Pokud tady někdo zaslouží po hubě, není to Megaton, ale Luc Besson a Robert Mark Kamen za jejich spatlaný scénář. Celé to působí příliš chtěným dojmem a nesmysly v příběhu neberou konce. Počínaje házením granátů v obydlené zóně a naprosto nesmyslným způsobem, kterak vstoupit na americkou ambasádu rozhodně nekonče. Jak může tak zkušená dvojka profíků něco podobného napsat, je mimo mé chápání. Magaton stříhá tak zlomkovitě, že není často nic vidět, což je ale obávám se nikoliv ukázkou jeho netalentu, jako spíš tvůrčím záměrem, kdy se snaží svůj film natočit v Bourneovském stylu. A ruku na srdce, v Greengrasových filmech je taky vidět úplný kulový. Za co si zaslouží Megaton naopak pochválit je tempo, které má tenhle film opravdu svižné. Celkově o poznání horší než první díl, ale kouká se na to dobře a za deset minut to z hlavy vyšumí. Ideální film na sobotní večer. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)