Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

Snake.Charmer

To, že v Bessonově slovníku nenajdeme heslo "logika", jsem už dávno pochopil a akceptoval. Ale v Taken 2 ještě o chlup překonává sám sebe. Výsledkem je potom dementní příběh, akce, kterou se povedlo totálně pohřbít střihem a na ní naroubovaný rodinný úvod a konec, tentokrát tak tupý a zdlouhavý, že by se za něj ani Rosamunde Pilcher nemusela stydět. Jediné, co film zachraňuje od totální žumpy, je stále charismatický sympaťák Neeson. Zklamání roku, i když trochu očekávané... ()

jasanka

Ale jo, tenhle film se mi (překvapivě) líbil. Není to úplně typické zpracování, ale psychologie postav byla dobře zpracovaná, prostředí zajímavé, a nenudila jsem se. ()

melloun

Taken 2 láká na relativně atraktivní prostředí Istanbulu, ale akce se odehrává v anonymních uličkách a zákoutích. Souboje sice byly opravdu rychle sestříhané, přesto nemám pocit, že by byly nějak moc zmatené. Většinou se stejně jedná o bitku jeden na jednoho. Kapitolou sama pro sebe je automobilová honička, kde se dá těžko uvěřit řidičskému umění dcery Kim (navíc bez řidičáku). Takových situací k "zamyšlení" je více, ale protože o tomhle tento film není a ani chvíli jsem se nenudil, tak dávám 3,5*. ()

joudas

Tak tohle se moc nepovedlo. Jedničce, kterou považuju za jednu z nejlepších akcí posledních let, nešahá dvojka bohužel ani po kotníky. Děj o ničem, akce vinou epileptického střihu nepřehledná a těch blbostí... Aspoň že Neesonovi přese všechno toho drsňáka pořád žeru. ()

TaanStari

Jako pokračování to absolutně selhalo, akce je zmateně sestříhaná a celý děj je nechtěná fraška, ale nadruhou stranu to bylo k popukání, takže 2*. ()

warrenur

Sice znacne sklamanie, ohladom tej strojenosti a dialogov, ale akcia je celkom slusna. Nechapem ako to mohli tak scenaristicky a rezijne odbit. Na kvality jednotky to nema ani z daleka. A ze je dcerka taka supermanka, tolka naivita a prvoplanovost to zaklincovala. ()

KOZEL84

No u mě to účel splnilo a navíc sem v tom zřel i spoustu přikydané hodnoty (je třeba dávat pozor děcka).Páč spíše než filmem,je snímek odrazem naší doby (finální:''umíme se domluvit,sme lidi,ne''-''to víš že jo,vole'').Tuhle ''úžasnou'' větu ''vymyslel'' Sonnery,a tak mu musím poděkovat,protože ho to jistě stálo spoustu času a úsilí (dobře synek!).Liam zase pěkně chraplá a likviduje cigoše (kurva,že bych dal 4?) a jestli do toho půjde potřetí,du tež!(a vy tež).Co na tom,že mě spoustu času přepadávaly myšlenky na to,že dělat pokračování založené na mstícím se příbezenstvu,máme tu dnes fláky jako:Komando 256:The Last Val Verdian nebo Rambo 579:Furt v pekle,ty vole!Po tom co sem den předtím vrhal uslzené pohledy (plus ''vynikající'' libové párky-slivovici-svařák a víno) do hajzlu,to byla celkem příjemná změna. ()

Pidzey

Víte, já nechápu jak se téměř všichni režiséři akčnáků snaží o co největší počet střihů za vteřinu, to je nějaká soutěž nebo co? Zajímavé je že právě tady tenhle úchylném klik fest začíná přesně ve chvíli kdy přijde nějaká akce. To má za následek to že z toho nic nemáme, není nic vidět a člověk netuší jak že to ty grázli Bryan likviduje. Podobně jako v jedničce je i scénář zejména v úvodních minutách dost slabý. Naštěstí, stejně jako v jedničce, je vše zachráněno ve chvíli kdy jsou Bryan se ženou uneseni. Instrukce pro dceru, házení granátů a i ta honička by mohla být fajn (i když Kim bez papírů řídí skoro jako Jason Bourne,WDF) kdyby nebylo toho výše zmíněného. On by to byl celkově skvělí film, být to asi tak o 200% přehlednější. Celý film od naprosté katastrofy zachraňují Liam, který je jako Bryan prostě skvělí (podle mě jedna z jeho nejlepších rolí) a velmi zvučný soundtrack. Nevadilo by mi kdyby se Taken zase znova vrátil, ale pro příště ať už nechá rodinu doma a namlátí střihačům ať se vy..rou na ty nepřehledný střichfesty. ()

johnymdoe

Výborné pokračování skvělého prvního dílu. Liam stále ve formě, on a plešatec Willis nám prostě nestárnou a stále dokážou nakopat pár zadků. Příběh navazuje na jedničku a tak se dočkáme opět celé rodinky a tentokrát unesené maminy, což hlavního hrdinu správně nakrkne a rozhodne se ty morgoše(Albánce s Turkama) tentokrát vymlátit všechny. Opět stejně jako jednička pro mě asi thriller/akční film roku i když už trošku slabší než díl první. Hodnotím opět za plný počet a kritikům: zkuste si v šedesáti třeba jen zaběhat, nebo zvednout činku...týden se nehnete, tenhle chlapík točí akční filmy a tu roli mu věřím. A má v tom hezkou dcerku, i když takovou prvoplánově blonďatou, uječenou pipinu, ale 29 bych jí nehádal. Jen škoda že záporák vypadá a chová se jak z bondovky. ()

MovieFive

Překvapivý a zasloužený úspěch jedničky nedal pochyb o dalším dílu. A druhý díl je jako učební příklad současných pokračování v Hollywoodu. Děj je stále velice prostý, ale založen na akci-té tu bylo opravdu dost a některé scény byly dost povedené. Otázkou zůstává, jestli je dobře, že je víc než zřejmé, jak to celé dopadne. Tvůrci se ani nesnažili o žádné překvapení. Koukat na film, který víte jak dopadne, se může jevit jako ztráta času. Koukat na podobný film, který by skončil mimo všeobecné očekávání by mohlo vyvolat rozporuplné pocity. Šokující konce přenechávám jiným tvůrcům a jiným filmům. 96 hodin je na jednu stranu průměrný akční film, na druhou stranu velice povedený a poutavý. ()

Brusíček

Těžko navázat na vynikající jedničku, přesto se mi plynulé navázání na první díl líbilo, víc z toho rozhodně vytěžit nešlo. Trochu nechápu kritiku, nebo jste chtěly krvavou lázeň po vzoru saw? Chtěly jste vidět umučené ženy se všemy detaily? Tomu nevěřím, 65%. ()

Dlaha

Další film, který stříhal pavián. Střih je otřesný, příběh ve všech ohledech oproti prvnímu dílu horší. Neesonova postava se posunula mnohem blíž k nezničitelnému Rambovi, a to není dobře. ()

drozdy1

Změna režiséra je tady sakra znát ! Většina akčních scén je nepřehledná a samotný příběh je dost naivní , vykrádá první díl a dělá jako by se nic nestalo. Dvě hvězdy dávám jen díky badass Nessonovi , který je stejně dobrý jako v prvním díle. Trochu se bojím toho , že i třetí díl znovu bude vykrádat tak skvělý první díl. Tak tedy budeme doufat , že nás třetí díl překvapí. ()

pauliecze

Bál jsem se toho bál a odkládal to po přečtení místních recenzí. Ani na trojku jsem nakonec v kině nenavštívil. Takže - no je tam pár dementních wtf momentů (SPOILER bez řidičáku vs. drifty lvl Rychle a zběsile aj.) a někdy ještě horší kamera, ale jinak sečteno a podtrženo fajn akční jednohubka, kde Neeson absolutetly rulez. ()

Bozvav

Viděno po druhé a dojem stále stejný. Výrazně slabší než jednička a hlavně zcela zbytečné. Neeson se tuží, žena s dcerunkou zdatně sekundují, ale kde je tak hlůpý scénář, tam to prostě nevytrhnete. Dala bych jen dvě hvězdy, ale za akci dám tu třetí. To se musí nechat, technická stránka věci je i v tomto pokračování nejsilnější zbraní celého filmu. Takže to pořád vidím tak na 60%. ()

Azurovydrak

Unavený Neeson v rutinním akčním filmu bez špetky inovace. Na jedničku se to nechytá ani zdaleka a jen výborná Maggie Grace, která dostala více prostoru, zachraňuje tento unylý scenáristický vývar od diváckého nezájmu. 40% ()

Brousitch

"Úspěch prvního dílu nás určitě všechny překvapil a celkově jsem téhle sérii vděčný, protože mi otevřela nové dveře do Hollywoodu, když mi producenti začali posílat scénáře akčních filmů, kde byl 'hlavní hrdina okolo třicítky' přeškrtnutý a místo něho bylo 'hlavní hrdina po padesátce'." - Liam Neeson ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)