Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Kurikmoon

Ak máte chuť venovať veľa času tvorbe vlastného domu, rodiny, zahrajte si Sims. Ak si chcete vychutnať svadbu a následné medové týždne poriadne detailne, pozrite si Twilight sága: Úsvit. To je prvá polovička filmu. Druhá polovica je akčnejšia a udeje sa v nej podstatne viac než v prvej. Rozhodne napínavejšia. Aj keď myslím, že každý fanúšik už dávno vie ako to celé skončí. Po vizuálnej stránke tú nájdete zaujímavé zábery. Soundtrack hanbu rozhodne nerobí, a pomáha. Nájdu sa i veselé vtípky, ktoré ma pobavili. Asi som sa pripútal k Reneesmee :P Dám viac ako 60% Kto nemá rád rozplývanie nad svadbou a pocitmi okolo toho, tak si uberte z hodnotenia. ()

Scar

Ak by som prvú hodinu odspal, o nič podstatné by som neprišiel. Umelým delením na prvú a druhú časť som akurát štuktúrou deju ziskal dojem, že pozerám na remake filmu z 80. rokov. Znovu si ma získal záverečný súboj a tak som cestou z kina mohol premýšľať (v štýle zmýšlania postáv z Big bang theory), aké sú hlavné výhody a nevýhody uprov, či vlkolakov v boji. A chúďa Bella, vybrala si slabšiu stranu a slabšieho jedinca ... to je všetko, čo vo mne z filmu ostalo. ()

Elleannie

Knihy se přes obsáhlost četly až neuvěřitelně dobře a rychle, poslední díl "Breaking Down" jsem s napětím přečetla za tři dny. Samozřejmě, jak už to tak bývá, knihy jsou rozsáhlejší, a proto se film musí trochu přizpůsobit. Přestože se mi líbí všechny doposud natočené díly, musím rovněž uznat, že tenhle je zatím ten nejlepší. I když jsem předem věděla, co se stane a jak to dopadne, byla jsem jak dojatá, tak i napjatá. Když tohle dokáže film i po přečtení knižní předlohy, co víc si přát. ()

Roseinka

Zatím nejslabší díl, co se filmu týče... Myslím, že absolutně zbytečně tenhle díl rozdělili a některé scény bych úplně zkrátila. Ale zas tak zklamaná nejsem. Děsivá scéna s porodem a vizáž téměř mrtvé Belly byla naprosto perfektní. A svatba vč. další romantiky mě dojímala. Každopádně jsem nejvíc zvědavá na poslední část, od které očekávám nejvíce... ()

strelenaL

Bill Condon měl natočit všechny díly ságy. Rešisér přesně uchytil příběh za správný konec. Líbí se mi že ve filmu byli ubrány zbytečná klišé. Na začátku příběhu tu byla dívka, která se zamilovala do upíra...prošla si několik fází (kde se objevilo plno nástrah) od Jamesovy smečky po klan rodu Volturiů. Čekala na přerod do světa nesmrtelných. poselství které bylo na začátku příběhu v nedohlednu...ve vzdálené budoucnosti se dopracovalo do fáze naléhavé přítomnosti. Nejlepší scény ve filmu: Atmosféra Ria de Janeira, svatba -tedy přechod slečny Belly Swan svatební uličkou k příjmutí role mladé paní Cullenové. Nejsilnější stránkou filmu jsou úžasné flashbacky - Jacobovo otisknutí do Nessie a nejočekávanější zrod Belly v upírku. Hudební propojení score skladby od Cartera Burwella - (flashback) Belly v nesmrtelnou, následné uchování vzpomínek z dětství, setkání...nemá chybu. Už se těším na poslední díl skládačky, která uzavře tuto kapitolu ,,Žili šťastně až navěky". ()

Vironey

Inu, taky si kopnu. První polovina děs a hrůza, za některé scény jsem sama v hanbě odvracela zrak. Kristen Stewart a Robert "Prkennýxicht" Patizón hrají díl od dílu hůř a hůř. Stewartové afektované pózy jsou už na naprosto neúnosné úrovni, nevím jestli je to tou debilní Bellou nebo jede v drogách. Přitom v jiných projektech hrají oba docela obstojně (viz. Cake Eaters, Little Ashes), ale to, co předvádí v Twilight sérii, je naprostá obludnost. Tradičně dementní scénář už ani nekomentuji, Burwellova hudba už taky není, co bývala. Ale jelikož nepatřím mezi patologické "hatery", tak musím uznat, že režie byla konečně po dvou předchozích dílech celkem slušná, kamera taky fajn. Co se týče děje, tak k tomu moc říct nelze - ti, co četli předlohu, jsou smíření a mají též jakési ponětí o vnitřních pohnutkách hlavních postav; ti, co nečetli, jen nevěřícně zvrací, chápu je. Nicméně pokud vypustím zrůdnou první část, tak ta druhá byla v rámci možností povedená. Mírné změny a vypuštěné pasáže příběhu jedině prospěly, "akční" (no, dejme tomu) honička v lese byla příjemným osvěžením od dlouhých strnulých záběrů na vytřeštěné upíry. Taylor Lautner to s tím herectvím nakonec asi myslí vážně, jeho iritující projev se překvapivě zmírnil, pokud na sobě zapracuje, možná dosáhne na "seagalovskou" metu dvou kožených výrazů, jen tak dál, osvalený buřtíku! Závěrečná porodní scéna byla ultimátní humáč, docela jsem zvědavá na poslední část. Verdikt: Je to zlé, ale ne tak jako předchozí dva díly, rozhodně jsem zvědavá na pojetí závěrečné bitvy-nebitvy, pan Condom by z toho mohl udělat docela zábavnou podívanou. ()

Gerret

Zatmění mě celkem překvapilo a tak jsem doufal, že si pokračování alespoň udrží svojí kvalitu, ale bohužel jsem filmu nemohl přijít po celou dobu sledování na chuť. První hodina filmu mi přišla napsosto nudná a zbytečná, dalo by se to smrsknout do deseti minut. Tak nechápu proč to dělí na dvě části, ale budiž. V druhé polovině si to film trochu vylepšil, ale úplný závěr byl zase předvídatelný a divný. Doufám, že poslední díl si to zase vylepší a něčím překvapí. Hodnocení 55%. ()

J-o-k-e-r

Nejsem zastáncem této série, ale zase nejsem ani zarputilý odpůrce. Dokoukal jsem všechny 3 předchozí díly, párkrát jsem se zasmál jak hloupí někteří lidí dokáží být, ale zase ten příběh jako takový není špatný. No zkrátka poslední díl jsem si ujít nenechal, zatím tedy jen jeho první polovinu. Musím sám za sebe říct, že se ke mně dostavila 2hodinová reklama na manželství, líbánky a početí prvního dítěte. Kromě závěrečné scény a aspoň trochu zajímavého vyústění mi připadlo, že se tam snad nic jiného nestalo...nudnější díl rozhodně není, a já docela trpěl. Od posledního dílu tedy očekávám úplně něco jiného! ()

Guzo

Celý film by se dal shrnout do deseti minut, ale tvůrcům se moc nedivím, že si chtěli zdvojnásobit výdělky a rozdělili závěrečný díl na dvě části. Pořád stejné chyby - hlavně co se týče příšerných efektů a plochých herců, ale přeci mi to přišlo lepší než předchozí dva díly. Nejedná se pořád o žádné veledílo, nicméně ani se nepovažuji za filmového masochistu díky tomu, že jsem to dokoukal do konce. 4/10 ()

kklepkaa

Jelikož jsem četla knihy, tak jsem ani nic světoborného nečekala. A dostala jsem co jsem si myslela a z kina jsem odcházela jakž takž spokojena. Pokud jste čekali náhlý odklon od předem nastíněného děje v předchozích dílech, tak jste asi spadli na hlavu. Takže upozorňuji, že ani v druhém díle 4 neočekávejte náhlé osvícení. Nepokládám Twilight filmy za umělecky přínosné a po pravdě díl, který mě opravdu bavil, byl ten první. 3 hvězdy jsou dostačující. Za odpad bych to ale jistě nenazvala :) ()

s.e.p.p

První půlku si to ze sebe šikovně dělá srandu a druhá půlka je, světe div se, docela zábavná a "napínavá". I když je to pořád stejně blboučké a katastrofálně zahrané, nemůžu říct, že bych se nějak zvlášť nudil. Bezpochyby jeden z lepších Twilightů. 45% ()

mandlova odpad!

Už na to nemám sílu a nebudu se trápit... s tím fanklubem a směšným umístěním v nejoblíbenějších filmech se puberťáci jděte bodnout! ()

stitch7

/// Tady už dokážu dát tři hvězdy, protože tu konečně reálně o něco jde a hraje se tu zase o něco líp. A dvě písničky k tomuhle filmu jsou pro mě srdcový, což je velký plus. Na teen film mě překvapila grafičnost některých scén a Kristen ke konci udělali pořádně strašidelnou. Jsem zvědavý na druhou část. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)