Moderná rodina

• Česko Taková moderní rodinka (viac)
Ukážka z filmu 6
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (viac)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

dogrose

Zpočátku jsem neměla důvěru, ale pak jsem si seriál zamilovala. Nejradši mám rodinku Jay-Glorie-Manu, která mi je nejsympatičtější svými kontrasty a vyloženě se na ně v každém díle těším. Nejhůř jsou dle mého napsány postavy Cama a Mitche, tak schematicky a klišejovitě, spíš "jak si heterosexuální většina představuje gay-komunitu". Ubrečené slečinky, které dokážou jakoukoli maličkost vytočit do velkého dramatu, neustále se zabývají jen oblečením a svými bebíčky, to mě fakt nebaví. Oceňuju i český dabing a velmi slušné české dialogy, až na notoricky blbě překládané "ok" v otázce jako "dobře?" - tak v češtině fakt nemluvíme. ()

Neel

Dá se tomu říkat sitcom, když je to podané téměř dokumentárně a bez ozvěny smíchu za každou hláškou či vtipnou situací? Ať tak či tak, velká rodina Jaye Prittcheta válí jako jeden z nejlepších comedy seriálů vůbec. A to právě díky neotřelému pojetí tradiční podoby sitcomu. Neokoukané tváře své role zvládají parádně, u mě vede Cam, Mitchell a hlavně trouba Phill! ()

sherudan odpad!

Kdybych mohl dát "odpad odpadu", udělím to téhle slátaníně. Na vyčpělý formát paradokumentu se tu tvůrci, či spíše pachatelé, snaží navěšet vše co, si dnešní politicky korektní kánon žádá. Výsledkem je něco, co by dopadlo lépe, kdyby před kameru nahnali tucet největších debilů z celé Ameriky. ()

BaT_M

Americké sitcomy miluju ale toto? Ten seriál je všechno co na amerických sitcomech nesnáším. První rodinka s rádoby fancy expensive barákem a nesympatickými fakany v čele by až na ty děcka ještě ušla, ale druhá rodina v čele se starým zazobaným dědkem a rádoby zlatokopkou a nesmím zapomenout na toho jejich nesympatického malého zmrda. Pak tu máme ještě třetí homosexuální rodinku, které jsem ani nijak nevěnoval pozornost a nijak mě nezajímá. Normálně seriálu, který mě nechytne hned po první epizodě věnuji vždycky aspoň další tři, čtyři epizody, ale tady, abych se přiznal jsem to vypl hned v půlce první ( a to se normálně neděje, to ten daný seriál musí sakra na hovno, aby se to stalo ). A důvody jsou: Jak už jsem psal rodiny a jednotlivé postavy mi přijdou děsně nesympatické a strašně kýčovité. Já se radší budu držet mého oblíbeného seriálu o americké rodince a tím myslím The Middle, kde krásně parodují průměrný život americké rodiny, né jak tohle. Ale každému hold sedí něco jiného a upřímně jsem si myslel, že mě tento seriál chytne no po prvních dvou minutách jsem si to už nemyslel. Jedna hvězdička je jen proto, že jsem tu první epizodu neviděl celou, jinak bych k tomuhle seriálu měl ještě vetší nechuť. 15%. ()

yawa

Serial som objavila len nedavno, ako pribudol na Netflixe. Chcela som napisat, ze je to moje momentalne 'guilty pleasure', ale neviem, ci ta nalepka je pre tento serial vhodna. Ono to totiz vobec nie je ziadna hlupost, za ktorej sledovanie by som sa musela hanbit. Ano, clovek ma sice pocit, ze to vsetko uz niekolkokrat videl inde - koniec koncov ide stale o klasicky rodinny sitcom (napr. na styl starsieho Krok za krokom, dokonca aj niektore zapletky su si az napadne podobne), a aj napriek slovicku 'Modern' je sledovana rodina na moj vkus stale az prilis americky-konzervativna (jeden z partnerov v kazdom pare v zasade nepracuje, ale je v domacnosti, aj ked su uz deti velke, vsetci vyzeraju vzdy neuveritelne dobre a peniaze im ocividne starosti nerobia). Napriek tomu je ale serial naramne vtipny, dobre zahrany a sviezo natoceny skor v style reality show, nez sitcomu. Dokrutky s jednotlivymi postavami, kde hovoria co si NAOZAJ myslia, su komedialnym zlatom a jednou z veci, vdaka ktorym sa tento serial odlisuje od celej zaplavy inych v danom zanri a vystreluje level humoru a o niekolko tried vyssie . A jednotlive postavy sa proste neda nemilovat. Moji favoriti su Gloria, Cameron a Phil. ()

drunkman

Necekal jsem, ze me Modern Family tak zasahne. Z nejakeho duvodu jsem ji pustil az po posledni serii a nelitoval. Sofia Vergara tam zrala jako vino (coz jsme cekali) a Ed O'Neill je tezkej hlaskomet. Cam a Mitch zpocatku mozna byli trochu moc, ale pak, pak to byl koncert. A Lilly? Velky prekvapeni, co veta, to hlaska (a navic s poker face) - podobne jako Joe v poslednich dvou seriich. Phill mi pripadal jako nekterym dalsim spolurecenzentum az "moc" pozitivni, ale byla to jeho role, ktera byla pro uspech Modern Family extremne dulezita. Jen mi nekdo vysvetlete, jak muze byt Julie Bowen ve skoro 50 porad tak zatracene sexy.. ()

mcamino

Tady je krásně vidět rozdíl mezi originálem a dabingem. Když jsem v dabingu viděl pár náhodných epizod, byl to průměr. Pak jsem se rozhodl podívat se v originále na celý seriál od začátku - a stal se z něj jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. ()

Dusty56

Jeden z nejlepších amerických sitcomů a asi nejlepší, který nemá přidaný umělý smích u každý scény. Nejlepší jsou hlavně první série, pak přeci jenom trochu kvalita klesla, respektive je zde méně legendárních dílů. Velkým plusem je i obsazení hlavně Phil, což je z nejlepších postav napříč seriály. Ale baví mě i ostatní: Luke, Claire, Jay, Gloria, Haley, Alex, Joe, Manny nebo Mitchell. Vlastně jediná se kterou jsou nespokojený je Cam, který sice občas umí i potahat celý díl, ale bohužel většinou mě spíš štve, speciálně když se k němu přidala jeho sestra Pam, kterou vyloženě nesnáším. Jinak mojí oblíbenou epizodou je s07e18. 85% ()

Thalin

Skvělá zábava a oddychovka, kde si snad každý najde oblíbence a každá postava umí zaperlit. Rodina řeší každodenní problémy i absurdity se skvělým humorem a vsuvky v podobě rozhovorů tomu dodávají lehkou originalitu oproti jiným komediálním seriálům o trhlých rodinách. Celé je to sympatické, odlehčené a i přes to, že každý člen rodiny je úplně jiný a svým způsobem ujetý, tvoří takový podivný pevný základ pro fajn zábavu. ()

dINsA

Ano, tahle rodina je opravdu moderní! A zahrnuje veškeré sociální, věkové a názorové skupiny lidí a to tak, že i gayové v ní, kteří překvapivě! nejsou muskulativní borci s kohouty na hlavách či vysoko zpívající chlapci (viz Glee), mi jsou docela sympatičtí. Po prvním dílu jsem dal jednoznačně 5*, po cca osmém už to jsou ovšem jen PĚKNÉ 4*. Jo, abych nezapoměl: ED JE ZPÁTKY!!! ()

Kowl3r

Mno rozhodne zaujímavá vecička, i keď diel od dielu sa trošku opakujú, tými situáciami. Stále ale čakám kedy Ed zakričí Pegiiii...dnes přišla do krámu tlustá ženská...:-D je to proste zvyk. Ale ku koncu prvej série som velmi spokojný, veď čo môže byť lepšie ako "Táta v domácnosti, lomeno sexi manželka" :D:D:D, alebo nádherná Sofia v tandeme s Juliou na schodoch hotela hmmmmm :-)...akurát sa nviem rozhodnúť, ktorá z tých dvoch ženských ma berie viac...aaale čo je to fifty fifty...:-D ()

sam.uel

Nijak zvlášť mě to teda neoslovilo.Podíval jsem se na první tři díly(a to hlavně protože tam hrají Ed O'Neill a Sofía Vergara) a víc už ani vidět nechci.V dnešní době,plné spousty kvalitních seriálu,mě tenhle prostě nepřesvedčil. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (viac)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (viac)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)