Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacim centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete. (Saturn)

P1tr

Ačkoliv je vizuálně Doctor Strange neobvyklou Marvelovkou, po příběhové stránce se jede poměrně na jistotu a žádné velké šoky po většinu stopáže nepřicházejí. Benedict Cumberbatch hraje tradičně dobře a charizmaticky a jeho charakter si i přes počáteční aroganci oblíbíte a budete mu při jeho cestě k nápravě fandit. Trikové hrátky jsou hlavní devízou filmu a ačkoliv často připomínají pokřivení reality z Inception, jde o ještě šílenější verzi, která nabízí neskutečné věci a působí svojsky a nikoliv jako kopie a využívá příběhových principů mystiky a kouzel hojně. Potěší také závěrečný souboj, který se vydá jinou cestou, než byste čekali a naplno ukáže hravost a potenciál této postavy a jejího světa. Doctor Strange je velice solidní díl do skládačky Marveláckých filmů, který se ke špičce značky nepřidá, ale vysoký kvalitativní standard série byl opět naplněn. ()

giovanni3

Velmi efektní podívaná se skvělým hereckým obsazením (hlavně Rachel McAdams a Mads Mikkelsen). Je pravdou, že dějově to zde není bůhví co, ale to vyvažují efekty a akce. Slabší 4z5. ()

jefff

Je to taková pohádka, jen z ohromným rozpočtem. Vesmíry jsou trikově dobře zvládnuté, ale scénář je takový plošší, takže o nějakém fantasy řádění nemůže být řeč. Škoda. Je to takové napůl. ()

Maynard.

Zvažuju, zvažuju, jestli dám plnej počet rovnou nebo až po dalším skouknutím, páč tohle sem rozhodně neviděl naposledy. Marveláci prostě už moc dobře vědí, jak pohladit očko divákovo. Dr.Strange je prozatím nejpestřejší a vizuálně nejpromakanější ze všech Marveláků. Na začátku bylo v kině krapet zle při pohledu na doktorovi na 100X sešroubovaný prsty, ale naštěstí to odeznělo. Co se týče příběhu, tak nic složitýho, vono totiž už je těžký napsat v tomhle "Světě" další a další postavy, který mají co nabídnout. Doktor je charismatickej a dobře se na něj kouká. Záporák taky paráda, což je u většiny komixů to rozhodující. Počkat si do konce filmu až na konec titulků, to už je samozřejmost a tady se vyplatí obzvlášť počkat, páč se tam mihne sám velký THOR, kterej to jednou všecko propojí s Avengers, což bude filmová řežba století :o) ()

Babous

Krásně psychedelický film pro všechny milovníky kaleidoskopů. Ať už tvůrci při natáčení ujížděli na čemkoliv, film má úžasnou atmosféru LSD tripu a přitom drží pohromadě, má styl a slušné herecké výkony na to, že asi tak 90 % filmu bylo před zeleným plátnem. Svět Doktora Strange mě nadchl, rád bych se k němu připojil na quest na záchranu Multiversa. Asi nejlepší Marvelovka od dob prvních Avengers, skutečně výborné a má to šanci se stát kultem. Moc povedený soundtrack. ()

tempus

S doktorem Strangem jsem se pořádně setkal až nyní a je to zajímavý superhrdina, s jistou seriózností. Děj odsýpá možná o něco rychleji, než by měl, ale humorné vsuvky ho naopak dělají ideálnější. Vyskytne se tu bohužel sem, tam vtip v nadmíře. Herecký repertoár se tu sešel výborný a jak postupně zjišťuju, tak nic nového nezahráli, jen si střihli opáčka svých dřívějších rolí (až dnes jsem to zjistil o Chiwetel Ejiofor, teda viděl jsem tu podobnost atmosféry kláštera a způsob hraní s zabijíkem, se kterým se setkala posádka Serenity, ale nenapadlo mě si tuto podobnost něčím podložít víc). Jinak se to týká a hrají velmi dobře: (jak čtu komentáře, sám to posoudit nemohu) Benedicta Cumberbatche, Rachel McAdams, Tildu Swinston (tady se krásně doplňuje/popírá se jako Orlando), která tu měla velký prostor pro vlastní vyniknutí (a to ho moc nezbývá, když hraje ve snímku někdo s charismatem a umem Cumberbatche). Výuka někoho, s velikostí a charakterem ústředního superhrdiny byla vlastně velmi rychlá, k Ant-manovi toto tempo učení sedlo, ale k Strangovi se nehodí, zasloužil by si sakra adaptaci na způsob Nolanova Batmana. Ta rychlost nicméně ukrývala jednu souvislost. A tou je to, že až nápadně v sobě zahnuje paraleru růstu Vyvoleného z Matrixu od spolknutí modré pilulky, až po setkání se Zdrojem ve Městě strojů. ()

herr_carter

Tak teda tfuj tajbl ! Poté, co jsem nedávno začal sjíždět novodobého Sherlocka v seriálovém a moderním kabátku a logicky začala hvězda BC stoupat v mých očích stále výš a výš, jsem si na chvilku odskočil na tohle (samozřejmě kvůli němu). Nemůžu říct, že by mě ty marvelovky někdy nějak speciálně rvaly koule, ale více méně mě většina z nich pobavila a dovolila mi v neděli odpoledne vypnout. Dr.Strange mě ale zklamal na celé čáře - ty 2 hvězdy dávám prakticky pouze Cumberbatchovi, jelikož je dobrý herec a tuto sračku jakžtakž držel nad vodou. Jinak mě film ale jednoduše nudil k smrti - bezbřehé žvatlání a plácání jater o temné dimenzi, strážcích naší planety, astrálních alterezích, chrámech v Káthmándů až po nevím co, jsem se přistihl,že při jedné opravdu děsně napínavé a stěžejní scéně pro celý běh filmu si píši textovky na messengeru - až tak mě příběh filmu vtáhl, neuvěřitelné ! Od dalších komiksových adaptací si dám radši chvíli zase oraz..................moje hodnocení = 3 z 10. ()

Kaceris

Tento film je vpohode. Dejovo síce stále ta istá rozprávka hraná dookola ktorá nejako neprekvapí, ale po vizuálnej stránke je tento film vážne pecka, tvorci si na nej vážne dali záležať a je to rozhodne vidno. Cumberbatch je ako Doctor Strange podľa mňa výborna voľba, na postavu sa veľmi hodí. Záporak no, nič moc ale mohlo byť aj horšie (napr. ako pri Suicide Squade). Viac než decentný origin ktorý pridal novú postavu do MCEU. ()

Marty89

Trošku mě zaráží, jak tady někteří lidi vysoko hodnotí a přitom sami namítají, že scénář stál za starou bačkoru. Není náhodou scénář to hlavní, kvůli čemu se lidi na filmy dívají? Pokud budu chtít úchvatný vizuál (a že ten se filmu rozhodně vytknout nedá), tak půjdu radši někam do galerie. Jak jsem se na Strange celkem dlouho těšil, tak jsem celkem zklamaný z výsledku. Určitě nejslabší Marvel, který jsem zatím viděl. ()

kenkaku

asi mám periodu nebo něco, ale opět mám tendenci být hodný. Filmu jako takového jsem se bál, protože je až moc "hard-core" (to ohýbání reality a machrování s časem nebo dimenzemi). Plus představa, že budu hodinu čumět na to jak se nějakej jouda hledá a pak se jakože učí a na konec 15 minut přeplácaných digitálních orgií stylu kaleidoskop (nesnáším kaleidoskop). No nestalo se. Divný doktor dostane přez paprče během dvaceti minut a za dalších deset už se točí kouzelným prstenem (nebo boxerem... nebo co to měl). A to "pravé ořechové" (včetně kaleidoskopování) se provozuje více než hodinu. Není tedy plně patrný předěl Strange ne-kouzelník / Strange kouzelník jako u většiny jiných komixáren. Pro mě jednoznačně překvapení roku. Ne pecka roku... ale překvapení určitě. ()

Soweek

1) Když ve filmu neumíte správně pracovat s časoprostorovou složkou, tak to radši nedělejte vůbec. 2) Spoustu lidí je fascinováno unikátními efekty. Já říkám, že to není nic jiného, než efekt starého dobrého kaleidoskopu, případně okopírované lámání prostoru z Inception. 3) Doctor Strange navíc naprosto shazuje zápletky zbylého marvelovského vesmíru. V porovnání s tímto jsou všechny problémy Avengerů, Ironmanů, Spidermanů naprosto nicotné a zbytečné, Strange se svými schopnostmi by vyřešil v podstatě vše, přitom jediné co stačilo je pár let tréninku v Nepálu? Sorry, to prostě nedává smysl. Jediné co musím vyzdvihnout je 3D zpracování, které ač na domácí obrazovce, prostě působí nádherně a z technologie zde bylo vytěženo maximum. ()

Arkanoid

Cumberbatch, mágia, zahrávanie si s časom a priestorom, pomrkávanie na diváka cez humor a parodovanie hlavného hrdinu. Táto kombinácia efektne funguje a máte pocit, že ste z Marvelu videli konečne niečo trochu iné ako vývoj hrdinu, uvedomenie si zodpovednosti, boj proti najväčšiemu záporákovi a záchranu sveta, aj keď vo výsledku to má len malé odchýlky od spomínaného konceptu. Mikkelsen mal málo priestoru, pri tejto úlohe ostáva len spomínať na Hannibala a Lucasa a presstavovať si, kam by pozdvihol film, keby podobnú rolu dostal. Každopádne vidieť sa oplatí, film pobaví a zistíte, že talentovaný Derrickson sa nestratí aj pri inom žánri ako horore. ()

sedm.1

Je to tady!!! Jednou to prostě muselo přijít. Nešlo přeci donekonečna, aby to Marvelu pořád tak vycházelo. Samý pecky, maximální hodnocení, ultimátní podívaný. Kdepak. Stop. Doctor Strange to změnil. Nyní mohu konečně konstatovat, že už ani v Marvelu nejsou tak bezchybní a neomylní, že už i oni mají své šlápnutí do hovna. Jen mě mrzí, že ten průšvih má na svědomí tedy zrovna Scott Derrickson, od kterého jsem takové selhání vážně nečekal. Takže, co je vlastně na této komiksovce špatně. Ano, správně, vše. Jestliže zde většina uživatelů slintá nad originálním přístupem, ojedinělým vizuálem a nevšedním zpracováním, tak ať si slintají dál, mě to celé do Marveláckého světa ani trochu nezapadlo, mě ty halucinogeně-psychedelický výlety naopak spíš vadily, vůbec mě neoslovili, a o tom závěrečném bordelu pak ani nemluvě, to byl masakr v tom nejhorším slova smyslu, trikově přeplácaný, efektně nesnesitelně ujetý, hnůj. Zápletka a vlastně i představení nové komiksové postavy nudné, nezáživné, bez tempa, možná tedy s nepřeberným množstvím nápadů, ovšem takové úrovně, že tyhle nápady bych radši doporučil zamknout do truhly na deset západů a hodit na dno oceánu. Co se postav týče, samotný Doctor Strange možná ucházející, a to hlavně díky jeho představiteli, Benedictu Cumberbatchovi, ale jinak jak zapadne mezi ostatní superhrdiny, to si vážně nedokážu představit, na to je vážně nevýrazný a divně zvláštní, ostatní pak naprosto o ničem, a to jako vážně všichni. Záporáci, parťáci, ani nikdo z okolí nevyčnívá, všichni o ničem, šmahem! A to nejdůležitější, akce, tak ta se přátelé též nepovedla, ani se mi nechce nějak moc rozebírat, navíc jí tu v podstatě ani vlastně moc není, tak to radši nechme rovnou být. Atmosféra je jinak spjatá s tím příšerným, kaleidoskopovým vizuálem, takže prudka, napětí žádné, já tu prostě sakra nemám co chválit, Doctor Strange mě nebavil, a touto cestou u Marvelu rozhodně nepokračujte, prosím! ()

Sdoom

Marvelovka s asi vůbec nejnadějnějším rozjezdem. První půlhodinu jsem si říkal, že Marvel možná překročil svůj vlastní stín a přichází s dospěláckým filmem, kde vše nebude předvídatelné a černobílé. No bohužel od chvíle, kdy se Strange přesunul do Nepálu, tak je vše "při starém". Dobro, zlo, svět v ohrožení, vnitřní boj hrdiny sama se sebou...vše, co jsme viděli již milionkrát jinde. Takže nakonec opět (aspoň) průměr. (Blu-ray, orig.) ()

coscarelli

Beztak napadite komiksove eso, pri ktorom plejada roznorodych profesionalov prehriala pocitace az do Velkeho Skratu. Ma divoke tempo, zbesilu kameru a strih. Film zletel cobydup a ja som ostal spokojny.Skodalen ze tak zaujimavu latku (chram) nerozlozili viac na molekuly, isto by mi trhlo charakterom. Takto ostalo iba u klasickej linie v pekne vymalovanej freske , ktorej finish potesil. ()

Benedygtus

Na srovnavani s Pocatkem jen kvuli podobnym efektum/trikum se mili filmovi fajnsmekri vykaslete.. to je jako srovnavat kolac od maminky s burgrem z mekace, protoze v obem je cukr, proste hloupost. Kazdopadne Dr. Strange je solidni marvelovka, ktera zabavila, ale nicim neprekvapila. Bylo tam par dobrych vtipku, ale to jen diky tomu, ze z meho pohledu dane sceny odkazovaly na jiny nejmenovany komedialni film. Chybel mi trochu nejaky logicky a plynuly prechod mezi "jsem nouma a nic nevim/neumim" na "jsem SuperMeziGalaktickejNicitel a zabijim pohledem" . A samotny dej i akce, ktera se ve filmu odehravala me nejak nevzala za srdce. 3,5* s tim, ze na dvojku do kina uz asi nepujdu, ale s chuti se na ni podivam. P.S.: doporucuju komentar uzivatele J*A*S*M ()

666Carnage

Pan Doktor arogantní Strange, co má v hlavě všechny hudební desky světa, se rozhodně jezdit ve svém lamborghini 150km/h a způsobí si bebí a nemůže být dál super chirurg. Tak jede do Nepálu dělat kouzla. Kouzlí fakt dobře, ty efekty a film co mi vykouzlil, mi vykouzlili blažený úsměv na tváři a film jsem si sakra užíval. Film je co se týče MCU zase trochu jiný a přidává jiný svět a pohled na věci. Efekty a souboje jsou neuvěřitelný. V komiksech je pár věcí sice jinak, ale čert to vem film se mi líbil a jsem spokojený. Benedict Cumberbatch se velice hodí na Strange. Marvel jede bomby a já se budu na Pana Doktora Strange opět těšit. 95% ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)