Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

BTNband

Těsně u konce jsem se nejdřív smál stupiditě scénáře a pak sobě, že jsem jim na to skočil (pun intended). Fincher to samozřejmě zvládá mistrovsky, a proto jsem si na konci říkal: Jaká kravina by to asi byla, kdyby to natočil někdo jiný? ()

Roman1983

tento snímek jsem si schovával hodně dlouho až jsem se konečně dokopal koupit si DVD a kouknout se ... a to byla trochu chyba, dlouho jsem čekal, dlouho jsem žil mýtusem, že ten film bude božíííí, ... on byl výbornej, ale .. dal bych 4* .. avšak za geniálního M. Douglase!!! 5* ()

mnx

Zajímalo by mě, kolik by taková hra stála jejího pořadatele v reálu :) Každopádně velmi zajímavý nápad. Akce a napětí je přehršel, a závěr asi málokdo čekal. Ještě taková poznámka: Nevím, jestli je dobře, že oficiální text distributora prozradí téměř celý děj filmu.. ()

Hruskovice

Od toho režiséra vždy čekám film, který mě dokonale zamotá hlavu. I tady jsem se bavil dobře, jen mě to celé přišlo přetažené za hlavu. Chápu co tím chtěl básník říci. Že Nicholasi práce lezla už tak na mozek, že by mohl za chvilku skončit jako jeho otec, ale proč sakra řešit tento problém tak super-mysteriózním způsobem to mi je záhadou... Jasně nevznikl by tento zajímavý film, ale nepřijde mi, že by to bylo tak extra ve srovnání s jeho nejlepším: Sedm a Klub rváčů. Jeho brácha Conrad asi bral opravdu moc prášků trochu mu změkl mozek a myslel si, že to bude nejlepší řešení jak bratrovi pomoci, ale... No nevím dost rozporuplný film. Některé scény mě vadili jako já bych z rozbitého výtahu být investiční bankéř asi nikdy nevylezl skrze poklop a s tím, že musel jet do nemocnice sanitkou taky přetažené za vlasy atd... Hodnotím lepší střed, ale čekal jsem více 3,60. ()

daniel.98

Fincher zase jen dokázal své kvality. Od počátku nevíte, co si máte myslet a hlavní hrdina také ne - propadnete do takové deprese, kterou zažijete jen málo kdy. Jednoduše pořádný temný thriller s koncem, z kterého jsem byl ještě hodně dlouho v šoku. ()

swinevenca

Samotná hra určitě stojí za zažití pro ty, co se hodně nudí a chtěj si zničit pár svých kalhot zevnitř, ale málokdo by si ji asi chtěl dát znova. A stejný pocit mám já ohledně filmu Hra. Může za to zejména mnou navždy nepochopený Douglasův výraz a slabý konec, trochu degradující předchozí psycho. Myslím konec Hry, ne konec hry. Šok na konci hry by byl naopak dobrým otevřeným finále. ()

DePompon

The Game je úžasne natočený pútavý thriller par excellence. Michael Douglas ako bankár, ktorý sa znenazdania namočil do nebezpečnej hry, je dokonalý. Tento film môžem skrátka vždy a znova. ()

Taron

Opravdu skvělej nápad na film.. Ta nejistota, co z něj srší je místama až neúnosná.. Těžko říct, jestli je celej průběh uvěřitelnej.. Spíš ne.. Ale to vůbec člověku neubírá na požitku.. Mimochodem Douglas je tady fakt perfektní.. ()

Nikitoss95

podobně jako klik na ovládání života nebo truman show, miluju tento druh filmů,kdy nevíte, co je ještě hra a co realita; geniální Douglas a scénář velkolepej ()

husak_k

Jeden z nejlepších filmů co jsem viděl, byl jsem napnutej po celou dobu. Téměř vše dokonalý, akorát mi trochu vadil fakt, že některý scény byly nereálný. Fincher je opravdu jeden z nejlepších režisérů všech dob. ()

koza3

Výborné drama i po těch letech. Líbí se mi závěr nebo spíš závěry. Nemůžete věřit nikomu, jedině tak své zhrzené bývalé manželce. Není nad to se vzbudit bez peněz v Mexiku, úplně na dně a cestu domů si koupit na hodinky, což je to jediné co má na vás ještě nějakou cenu. ()

bigjames

"One pill makes you larger/And one pill makes you small/And the ones that mother gives you/Don't do anything at all..." Kromě všeho ostatního má tohle peckovní Fincherovo umělecké dílo znamenitý soundtrack. A také napětí, atmosféru a vynikající obsazení - Sean Penn a Michael Douglas? Yes, please! A i vedlejší postavy jsou skvělé. Prvotřídní filmový zážitek. ()

GeminiK

Film už jsem viděla a tenkrát jsem byla nadšená. Po čtvrtstoletí už nadšení opadlo. I když je to dobrý film, mám pocit že už to nějak není ono. Najednou jsem viděla plno rušivých nelogických situací. Douglas skvělý. ()

Vito_LePour

Zase znovu jsem se podíval na tuhle absolutní klasiku a zase jsem si z ní odnesl něco nového. Kdo tohle neviděl, měl by to vidět. Aspoň dvakrát, povinně. ()

Scanerior

Skvělý a nápaditý thriller, avšak bych tento snímek možná raději ukončil tím temnějším možným koncem, který by podtrhl atmosféru celého filmu. ()

Arigato

Hra s velkým H. Skutečně neopakovatelný zážitek, na který se nezapomíná. Dokonalý thriller s důrazem na atmosféru, který v samotném divákovi probouzí neutuchající pocit nejistoty, který trvá do poslední minuty. Byť film dokáže místy nesmírně překvapit, ani na chvíli se nepřestane odvracet od své myšlenky a jede stejně tak silně až do samotného konce. Budování stihomamu je zpracováno bezchybně a stále víceméně střízlivě. Smekám před Fincherem. ()