Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Gardenboy

Neviem sa rozhodnúť či 5* alebo 4*. Vynikajúce spracovanie, prepálená stopáž, skvelé herecké výkony, príliž rozdrbaný dom. Ale rozhodne super film, ktorý si treba "odsedieť" až do konca. ()

neo93

Filmový nářez, který není jen tak pro každého. Ačkoli jsem snímek už párkrát viděl, i přesto jsem se rozhodl, že na něj zajdu do kina, když je ta možnost. A neudělal jsem chybu, spíš naopak. Zážitek, který se mi dostavil byl neskutečný. Atmosféra, kamera, střih, hudba i všechno ostatní vynikne právě na velkém plátně. Samozřejmě sem patří také herecká show dua Edward Norton a Brad Pitt, která je nekompromisní. A Helena Bonham Carter tomu rozhodně pomáhá. Fantastický film Davida Finchera, u kterého možná nepochopíte závěr filmu (sám vlastně pořádně nevím, zda jsem tomu porozuměl), ale stoprocentně se nebudete nudit ani vteřinku při sledování tohoto kultovního díla. ()

ER

Jekyll & Hyde tentokrát s problémem nespavosti a v režii Davida Finchera, který po Sedm přivádí další diváckou tutovku. ()

Psycho.R

Stále jsem slýchával, jak je to úžasný film se skvělou pointou. Bohužel jsem ji tušil cca. už hodinu a půl před koncem. Možná proto jsem si všímal věcí, které nedávali smysl dopředu. U mě průměr. ()

mira.l odpad!

CO TOHLE K-U-R-V-A BYLO?!?!?!? Co to mělo znamenat, co to má divákovi dát, krom toho, že mu to sebere přes dvě hodiny času?? 88%, 57. nejlepší, 13 nejoblíbenější film?? Jsem tak blbej já nebo většina z těch skoro 63 tisíc lidí, kteří to zatím ohodnotili a dostali do těch čísel?? Ono to stojí za hovno od začátku a jak to pokračuje, je to už jenom horší. Po nějakých 70 minutách už jsem to nevydržel, začal používat rychloposuv, teď jsem na 94 minutách, TV mám po levici, píšu tohle a je mi úplně u zadele, co se tam odehrává, jak to bude pokračovat a jak to skončí, dvě hodiny dvacet u toho fakt nevydržím. Protože takovou sračku jsem teda už zase dlouho neviděl a doufám, že dlouho neuvidím. Jeden z mála filmů, který jsem nedokoukal, radši jsem to vypnul a vzal si knížku. ()

GTS_PUNK

The Narrator (Edward Norton) je typický kancelársky typ zamestnanca. Trpí nespavosťou, svojim spôsobom mu "hrabe" a začne navštevovať podporné skupiny aj napriek tomu, že mu nič vážne nie je. Potom mu zrazu exploduje byt a do jeho života vstúpi akýsi Tyler Durden (Brad Pitt), ktorý mu razom ukáže tú správnu cestu. Vybiť si hnev a frustráciu zo všetkého okolo sa dá len jediným spôsobom - mlátením rovnako frustrovaných jedincov. Narodil sa Fight Club, pretransformoval sa na "Project Mayhem" a potom všetko prestalo dávať zmysel, aby to do seba nakoniec zapadlo. Hollywoodska filmová škola poňatá Davidom Fincherom prezentuje v tomto prípade hollywoodsku filmovú školu v absolútne inom svetle, než je na ňu divák zvyknutý. Nevyužíva jej lesk a slávu, ale zameriava sa na presný opak celého tohto megalomanského "cirkusu". Do popredia stavia kvázi obyčajného človeka, malú a zdecimovanú kancelársku krysu, ktorých sa po svete potulujú milióny. Všeobecná nechuť a zúfalstvo sa bije so snahou usporiadať si v živote veci aspoň tak, ako sa to dá. Človek sa tak môže uchýliť do svojho vlastného sveta a skončiť to v najhoršom prípade môže až tak, ako to prezentuje práve táto kritikmi aj divákmi vysoko hodnotená snímka. Zas a znovu však s väčšinou nemožno súhlasiť. Keď sa totižto na film pozrieme z hľadiska viacerých faktorov, v niektorých sa možno zhodnúť s väčšinou, v iných naopak vôbec. Postupne možno povedať, že námet alebo snáď knižná predloha sú nielen hlavným hnacím motorom celého filmu, ale aj jeho najsilnejšou stránkou. Všetko od námetu ďalej už, aspoň trochu, kvalitatívne pokrivkáva. Spracovanie je síce obstojné, rovnako ako aj hlavné herecké obsadenie, z ktorého najviac dominuje Brad Pitt so stále prítomnou cigaretou, ale všetko spojené dohromady to nefunguje tak, akoby si možno divák predstavoval. Celé je to navyše podčiarknuté dĺžkou filmovej stopáže, ktorá síce nie je najdlhšieho charakteru, ale takisto sa nejedná ani o žiadnu 80-minútovú záležitosť. Film rozdeľuje, ale aj spája. Ponúka pestré množstvo dobrých pasáží a skvelo napísaných dialógov o pohľade na materiálny svet, ľudskú chamtivosť a potrebu vyrovnať sa akejkoľvek značke, ktorá nám má privodiť falošný pocit šťastia a spokojnosti. Rovnako má však aj nemalé množstvo nudnejších a menej hovoriacich scén, ktoré dej filmu iba zbytočne predlžujú a vyložene môžu až nudiť. Fight Club toho má filmovému divákovi dosť čo ponúknuť. Nie každému však ponúkne úplne všetko. Niekto si v ňom nájde viac, iný menej a vďaka tejto diváckej vyrovnanosti sa aj vyrovnáva kvalita celého filmu. David Fincher divákovi ponúka lepší priemer s dobrým námetom, pomerne zaujímavými postavami a niekoľkými výrokmi na skutočné zamyslenie sa. Viac však za týmto filmom určite nehľadajte. ()

Raijin

Aj po 20 rokoch stale aktualny film. Hraje si s divakom bez toho, aby to vedel, zatial co naraza na bohuzial stale aktualne problemy. Vnara sa do ludskej psychologie a stvarnuje ju na perfektnu. ()

Luxocculta

Už ne taková zábava jako kdysi. Naopak, první polovina nuda téměř k nevydržení. Druha polovina to napravuje jen částečně. Film s poměrně krátkou dobou expirace. ()

krystof.d

Dvěma hvězdami hodnotím převážně díky hereckým výkonům, které byly dle mého názoru velmi dobré. Přesto však nemohou zahojit ostatní bolístka, kterými tento film trpí. Na mysli mám především chabý scénář. Ten je samozřejmě z velké části předurčen svou knižní předlohou, kterou jsem nečetl, a nemohu tedy hodnotit, zda dějovou průměrnost svésti spíše na scénáristu, či spisovatele. Nejvíce ze všeho mě trápí, že se film až přespříliš dlouze věnuje jakési podivné sektě tvořené spodinou společnosti, duševně nezdravými nebo životem zklamanými jedinci, jejichž morálně pochybné hodnoty a činy snímek glorifikuje, což ve mě při sledování vyvolávalo odpor. Myslím, že by bylo mnohem zajímavější, pokud by býval byl věnován větší prostor vnitřnímu souboji obou osobností hlavního protagonisty nebo tomu, jak celou sektu odhalit spravedlnosti v situaci, kdy její členové číhají například i v řadách policie. Z mého pohledu tento potenciál nebyl využit a nevznikl snímek, který by stálo za to zhlédnout i podruhé. ()

Rohrbacher

David Fincher na vrcholu. Silná výpověď o společnosti devadesátých let a touze změnit svůj stereotypní život, zabalená do formálně nepřekonatelného balení s dost možná nejlepším zvratem všech dob, která v mích očích poráží i Obvyklé podezřelé nebo Sedm. Nezapomenutelný film. ()

Hashirama

Fincherova revolta proti establishmentu, která snoubí divokost materiálu s režisérovou akademickou technickou precizností. Baví mě a fascinuje myšlenkami, jen trochu míjí samotnou (v podstatě druhořadou) zápletkou, přesto i po dvaadvaceti letech zůstává zřejmě nejzábavnější satirou na téma konzumní společnost. Už jen proto, že ji podávají dva cool týpci, co si dávají do držky, a ne aktivista u táboráku. ()

Nix

Fincher ukazuje svůj um a Brad svou nejlepší roli. Tohle je dělo stejně jako rozdává Brad s Edem. Ten konec mne doslova vystřelil mozek na zeď. Opravdu tímto filmem nic nezkazíte a musí se vidět. ()

LabySo69

Norton a Pitt v absolutně šíleným hereckým koncertu. Znajíc pointu, dal jsem si to po dlouhý době znovu a pravda, druhý shlídnutí sice odhalilo pár slabších a mírně nelogickejch/nevysvětlitelnejch míst, ale i tak jde o naprosto skvělej filmek, kterej sice nemusí bejt úplně pro všechny, ale minimálně ona pointa drtivou většinu posadí na prdel pádem z velký vejšky. ()

samkko

9.6/10 a byť Finchera dvakrát nepreferuji, a knižní předlohu jsem pár let zpátky nudou nedočetl, tohle bylo něco úžasného. Musím se přiznat, že mi chvíli trvalo dostat se do příběhu a užívat si ho. Na začátku jsem byl možná až trochu skeptický, jenže jak uběhlo pár desítek minut, film jsem si zamiloval. Norton a Pitt hrají naprosto bezchybně a jsou neuvěřitelně REÁLNÍ. Tedy tak mi aspoň připadali. Tylerovy monology jsou úžasná věc, kdy si mnohdy řeknete: ale vždyť on má pravdu! Příběh se tedy začíná rozehřívat a nám dává zakusit zborcené osobnosti, anarchii, rabování a novou skupinovou terapii pro svět v jakém žijeme. Snímek na mě ale hlavně působil velmi odlišně od ostatních podobných filmů, za což jsem ale samozřejmě hodně rád a film má u mě o to větší hodnotu, protože jak říkám, bylo to reálné.. ()

Myslivir

Film vede diváka za nos tak obratně, že i když jsem měl přítomnost jistého zvratu předem vyzrazenou, stejně jsem si v závěru snímku připadal báječně hloupý. Všechna ta pečlivě připravená vodítka konec příběhu naznačovala tak zřetelně, že jsem opět musel zvážit svoji vlastní inteligenci. ()

junxi91

Dneska již kultovní snímek z konce devadesátých let. Film, který je jakousi vzpourou proti trapnému materialismu, kterému lidé propadají v dnešní době internetových sociálních sítí čím dál tím více. Film o tom, že místo pachtění se za úspěchem je lepší si se skupinou jiných lidí navzájem rozbít držky. Film o tom, že každý z nás má v sobě skryté své druhé temné Já, které dělá věci, o kterých se naše pravé Já nedovolí ani pomyslet. Film o tom, čeho všeho je člověk schopen, pokud trpí silnou a neléčitelnou nespavostí. Hlavním hrdinou je jistý nejmenovaný vypravěč, který o sobě mluví jako o Jackovi. Trpí zasranou nespavostí a celý svět kolem něj je jako ve snu a vše je jen kopie kopie. Není spokojený se svou kancelářskou prací a nudným životním stylem, a tak navštěvuje různé podpůrné skupiny, kam chodí alkoholici nebo pacienti s rakovinou. Takto se třeba seznámí s Bobem, který je bez varlat a má velké ženské kozy. Ve skupinách si lidé navzájem brečí na hrudi, a Bobova hruď je fakt velká. Vypravěč je tedy jakýmsi podvodníkem, a ve skupinách se setkává s další podvodnicí, Marlou Singer. Nelíbí se mu, že navštěvují stejné skupiny, a tak se s ní domluví, že budou každý chodit jinam. Vypravěč v rámci své práce často cestuje a jednou se v letadle setká s dobře oblečeným hezounem a volnomyšlenkářem Tylerem Durdenem, který se živí prodejem mýdla a kritizuje Vypravěčův životní styl. Při návratu domů zjistí, že jeho byt vybouchnul, a tak se nastěhuje za Tylerem do jednoho zchátralého, opuštěného a špinavého baráku. Tito dva se spolu nejprve pobijí na parkovišti a pak založí v suterénu Fight Club, který má několik pravidel, první dvě jsou, že se o Fight Clubu nemluví. Tyler jednoho dne dotáhne do domu předávkovanou Marlu a neustále s ní v domě hlasitě souloží, což se Vypravěčovi moc nelíbí přesto, že k ní nemá žádné city. Vypravěč má v práci časté absence, má rozbitý ksicht a jednoho dne opustí svou práci. Začne vydírat svého šéfa, aby mu vyplácel mzdu i poté, co byl propuštěn. Fight Club se mezitím rozrůstá a přichází do něj také Bob. Tyler však změní Fight Club na Mayhem Project a členové klubu páchají různé vandalské činy po okolí, aby tím narušili zažitý společenský řád. Tyler a Vypravěč kradou tuk z kontejnerů u liposukčních center a vyrábějí z něj mýdlo. Jednoho dne dokonce Tyler popálí Vypravěče kyselinou sírovou. Tyler zná totiž spoustu užitečných informací. Jindy zase Tyler míří bouchačkou na prodavače ve večerce a chce po něm, ať přísahá, že bude studovat na veterináře, což je jeho sen, místo setrvávání v podřadné práci. Po založení Mayhem Projectu se však Vypravěč cítí odsunut stranou a je nasraný na Tylera, který mu prozradí, že výbuch v jeho bytě způsobil on, a pak zmizí. Během jedné mise je policií zastřelen Bob a Vypravěč chce Project Mayhem zničit. Nicméně je pozdě, protože Project se rozrostl po celém USA. A navíc začínají Vypravěči všichni říkat, že on je ten Tyler Durden. A tak se bude Jack neboli Tyler za každou cenu snažit zrušit Project Mayhem a jeho hlavní plán - zničení všech výškových budov, ve kterých sídlí úvěrové společnosti. Nicméně, pokud je něco těžší, než bojovat proti nepříteli, tak je to boj proti sobě samotnému...Where is my mind? Film, který musí podle mě vidět každý, aby trochu prozřel do reality a pochopil, že život není jen o penězích a kariéře, jak si většina hloupých ovcí myslí.  () (menej) (viac)

Hellknight12

Dnešná premiéra. Konečne som sa odhodlal na tento film, ktorý som odkladal pekne dlho. Úprimne? Čakal som bojový film niečo na spôsob Warrior aj keď síce sú tu boje ale nie sú hlavná téma filmu. Fischer to znova dokázal a aj je tu skvelý scenár.Máme tu skvelé herecké výkony, hudbu, strih. Svojim spôsobom má film prekvapil. Čo beriem ako plus. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné drámy. Celkové hodnotenie za mňa je 80% ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý