Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

NitroXcz

David Fincher tady vytvořil něco úžasného. I když jsem byl ze začátku zmatený a nevěděl jsem co se právě děje, děj filmu vám vše postupně vysvětlí. Edward Norton a Brad Pitt zde předvádějí skvělé herecké výkony. Není pochyb, že to je jeden z nejlépe propracovaných filmů co jsem kdy viděl. Skvělý nápad, myšlenka a zápletka. Na konci to do sebe všechno krásně zapadá. ()

FeriusParfax

Těm lepším dojde velmi brzy, jak se věci mají. Mně to došlo, takže konec nebyl tak překvapivý, jak byl zamýšlen. Ale i tak jsem si film velmi užila. Ta atmosféra byla vykreslená naprosto dokonale. I když na mě u sledování filmu svítilo sluníčko, měla jsem pocit, že jsem v temné místnosti a skoro i, že jsem členem tohohle super cool klubu. ()

Keramos

První pravidlo Kl... rváčů, jak je nám neustále připomínáno, je sice nemluvit o něm, ale jakmile ho jednou uvidíte, rozhodně na něj nezapomenete. Šokující násilí, naprostý chaos a mindfuckové finále v tom nejlepším provedení. ()

Titus

Tak na konci mě to fakt položilo. Vůbec si nedokážu představit, že bych si dal někde přes hubu, zasouložil si s Helen Bonham Carter a pak si na to druhý den nepamatoval. ()

chlebos

Nemame svoji velkou valku, system je svobodny a preci nas nekdy neco zere. Ale co? penize pokud chcem vydelame tak kurva co nas zere. Rozhlidnete se kolem sebe. Muze to byt pitomai reklama na McDonald, pepsi nebo starbuck? Fight club bude vasemu vzteku nadsenym a dravym pruvodcem pac jeho reziser tocil a stale toci i pitome reklamy stejne efektne a drave jako tenhle film, hlavni rozdil je, ze tenhle film je natocen zcela bez kompromisu ()

LordMysti

Tento druh filmu pro mě nění kultem jako pro mnohé mé známé, ale musím uznat, že Klub rváčů má své kouzlo, silný dynamický děj, překvapivou myšlenku a jasně odráží postoj vůči společnosti. ()

chaturga

Opět klasika! Hodnocení obrovské! Film slátanina. Neexistuje horší film, co se týče rozdvojené osobnosti a ještě s tak dementním koncem jak z bouřlivé pohádky "poznalas mě ve zvláštním období mého života". Spousta nevychytávek, filmových chyb a přehnaného násilí dělá z toho filmu podprůměrné béčko. E. Norton byl naprosto skvělý psychopat v Prvotním strachu, ale toto je děs a hrůza. A kdo to nepochopil, ať je rád, že je rád. 2 hvězdy má jen proto, že prvních 20 minut se mi moc líbilo a zbytek odpad. ()

Chester7

Koukat na tento film v originále, to jsou pro mě druhé Vánoce... Můj nejoblíbenější film. Jediné s čím mám pořád problém je, že všude čtu, že hlavní hrdina se jmenuje Jack! Blbost. Hlavní hrdina nemá jméno, v závěrečných titulcích je Edward Norton veden jako vypravěč. Jediné spojení této postavy a jakéhosi Jacka je, když E. Norton čte staré vydání časopisů readers digest výběr a tam o sobě mluví lidské orgány v první osobě. Geniálně vymyšlené. Marla se ptá Nortona na ulici, jak se jmenuje a místo odpovědi projede autobus.Norton je vypravěč. Norton je Durden. Žádnej Jack. To zase jen Češi podělali celý kouzlo. Jsem Jackovo pěnící krev v žilách.... Možná proto je to na IMDB 26 nejlepší film, protože pochopili tento záměr... Ti lidé, co překládají názvy filmů do češtiny a píší k nim anotace mají skvělou práci. Někdy opravdu rozum stojí nad některými názvy filmů... Práce, kterou může dělat každý... Nejspíš i papoušci... a nejlepší věta z filmu? Tam jich je... ale třeba, když už jsme u Jacka "I am Jack's wasted life." ()

BačaXXX

Neuvěřitelná psychárna a zároveň výborná studie na téma, co se stane když v sobě objevíme tu horší stránku naší osobnosti. ()

radeckator

Být anarchistou, tak tenhle film je má bible. Krásně syrový a temný film. Fincher si zde skvěle pohrává s dvojsmyslnými detaily, že jsem musel do kina druhý den znovu abych si je vychutnal. A jak jsem se celou noc a následně i den těšil, že to budu v celém sále jen já, kdo ví co znamenají ty mikrosekundové prostřihy! ()

Sosak

Další perla od Davida Finchera. Zase můžu všechny stránky filmu jenom chválit, akorát ne vše dosahuje kvalit, jako třebe u Sedm. Scénář je sice kulervoucí, ale ne až tolik, stejně tak i atmosféra. Jinak se budete skvěle bavit a ten konec fakt stojí za to, i když já pointu odhadnul už předem ;) Ale už jenom kvůli závěrečné hudbě to stojí za to. ()

jda23

Top Twenty, myšlienkový úraz, zrýchlená kvalitka, zviditeľnený sen čí nočná mora ?, ale pár percent chýba, maybe for lazyness or fear of beholders, maybe not. Podľa mňa ide skôr o prehĺbene prevŕtaný dôvtip než o produkt náhodne poprehadzovanyýh slov so zákernou pascou na nerozhodné mydielka. ()

Eyron161

Nezapomenutelný film, který mi otevřel cestu k jednomu z mých nejoblíbenějších spisovatelů, Chucku Palahniukovi. Kéž by se i ostatním Palahniukovým knihám dostalo takto vynikajícího zpracování. Vypointovaný, gradující, skvěle zahraný, atmosférický. Taky jste někdy nemohli v noci spát a přemýšleli, jaké by to bylo vykašlat se nudný a šedý ivot, který žijete? Jaké by to bylo nechat zbytečné a ubíjející práce? Jaké by to bylo pustit se do rvačky, o které víte, že ji nemůžete vyhrát? Fight club vám dá odpověď. ()

Jindra99

Dokonalý film pro mladé lidi, kteří nevěří v dokonalý systém. Dokonalý film pro lidi, kteří nevěří v jejich druhé já. Dokonalý film pro všechny. Dokonalý film pro mě. Dokonalé dílo Davida Finchera. Moje TOP10. ()

loveless

Film, který nutí k zamyšlení... Po jeho skončení si budete připadat úžasně normální - váš duševní život je vlastně úplně v pořádku, všechno je naprosto a úplně fajn ;D ()

Ceberus

Co se týče názvu, nenechte se zmást. Nejde o žádné akční béčko, ale těžký filozofický kalibr. Na začátku filmu, kde se myšlenka Klubu rváčů rozvíjela, mě napadlo: "ježiši, vždyť se toho může kdejaký méně inteligentní divák chytit a založit si vlastní klub a přispět ke kulturní degradaci svého blízkého okolí" - protože způsob, jakým byla celá idea předložena, byl velmi propracovaný a "logicky" odůvodněný - tím pádem potenciálně lákavý. Takže jsem byl svým způsobem rád, jak film nakonec skončil. :-) Pitt i Norton skvěle hrají kontrast mezi machýrkem a zakřiknutým nespavcem. ()

CliffLee

Příklad toho jak se dá dovést práce režiséra k dokonalosti... Brutální, psychologický a totální výplach v maximální podobě schizofrenie. Dokanalí Norton doplňuje Pitta a naopak. David Fincher vytvořil kult a ze scénáře dostal maximum... K tomu ten nezapomenutelný konec... everthing's gona be fine, you meet me in very strange time in my life... 10/10 ()

Lorge

Úžasný Edwart Norton, skvělý Brad Pitt, dokonalá předloha - to vše pod taktovkou geniálního Davida Finchera. Řekněte sami, mohlo tohle dopadnout špatně? ()

simplejack

Tak z tohohle filmu jsem byl hodně zmatený po celou dobu sledování a říkal jsem si, že buď mě překvapí nějaká neuvěřitelná pointa, která tomu dá hlavu a patu nebo na ten film zapomenu, protože nedává smysl. Naštěstí se vyplnila první možnost a jsem za to rád, takhle je to totiž opravdu kvalitní dílko, velmi pěkně natočené a velice inteligentní, některé z myšlenek filmu mě pravda dost zaujaly. Zpočátku jsem se sice bál stopáže ale zbytečně, pořád je na co se dívat. No zatím čtyři hvězdy, uvidíme pozdeji přece jenom jsem to viděl nedávno poprvé a veřím že tenhle film neni zrovna strávitelný napoprvé......Napodruhe už bez problemu za pět:)....a na potřetí se stává jedním z mých nejoblíbenějších filmů:) ()

Primavera

No, Fincher, Fincher, mne sa vždy zdalo, že z nábytku IKEA sa človek môže raz zbláznieť. :-) Vážne - ono je to asi pravda, že pokiaľ neurobíte so svojími xeroxými stereotypnými dňami života nič, jedného dňa sám postavíte sám proti sebe a začnete v zúfalstve deštruovať. A bude už jedno čo alebo koho. Fantastický scénar, dokonalé spracovanie. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý