Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

truby

Ten film mně kdysi ohromil mimo jiné svou originální myšlenkou, jenže to jsem ještě neměl ponětí o Palahniukově knize. Po její dočtení jsem si film pustil znovu a musel jsem jednu hvězdu ubrat, a to z toho důvodu, že tohle je typický příklad otrockého převedení knihy na stříbrné plátno i s většinou replik. Jedna zásadní replika však ve filmu, pokud vím, nikdy nepadne, a to tahle: " Vím to, protože to ví i Tyler." Kvalita ve všech směrech se tomuto snímku upřít nedá, ale se znalostí knižní předlohy, to trochu ztrácí kouzlo. Jenda malinkatá hvězdička za poslední scénu filmu podbarvenou Pixies a jejich Where is my mind, kde to všechno zapadlo do sebe. ()

Jajar

Fincher ve vrcholné formě. Geniální film, do kterého se plně vžijete, abyste pocítili osvobozující kouzlo násilí, chaosu i anarchie v konzumním a prázdném světě. Abyste pochopili, jak se z chlápků s krizí středního věku stanou teroristé. Neskutečně působivý, chytrý snímek s brilantní pointou. Kéž by to tak bylo vždy. ()

Kadas97

Super schizo filmová paráda s perfektným hereckým obsadením a dokonalým príbehom. Príbeh trochu pritiahnutý za vlasy sa mi to páčil a navnadil ma na fenomenálnu knihu. Plný počet takže 10 z 10. ()

redwik

Tak už mi chýbajú iba dva filmy z najobľúbenejšej TOP20, menovite Requiem for a Dream a Godfather, no oba už mam stiahnuté, takže v blízkej budúcnosti doplním túto medzeru. Čo sa ale týka Fight Clubu, od filmu som čakal niečo iné, skôr niečo clichéovejšie, ako napr. Never Back Down alebo Warrior. No bol som milo prekvapený, keď bitky vlastne neboli tým hlavným v tomto filme. Takýto záver som nečakal, a to sa väčšinou snažím tajné zápletky odhaliť sám počas filmu, tu ma to vôbec nenapadlo. Možno mi trošku vadila dĺžka filmu, o nejakú polhodinku keby sa to skráti a vynechajú sa nudnejšie a obdĺžnejšie scény, tak by som okomentoval len slovom "božie". Ale išlo o skutočne inšpiratívny príbeh. Edward Norton - the narrator/Corelius/Rupert /:/ Brad Pitt - Tyler Durden /:/ Helena Bonham Carter - Marla Singer /:/ Meat Loaf - Robert Paulson/Bob /:/ Zach Grenier - Richard Chesler ()

Ondr@932

Čekal jsem opravdový klub pořádných rváčů, neboli jsem prostě očekával film o boxu. Neboť jsem si o filmu nepřečetl nic a tak jsem byl docela překvapen, že se o ten box ani moc nejednalo. Ale na druhou stranu musím ocenit tajemný, mysteriozní příběh! A zároveň i skvělé herecké výkony dvou hlavních herců! Ale na 5* to není. Hlavně ten konec byl perfektní! 75% ()

SimonShot

Tohle je naprostá pecka, která se povedla snad ve všech ohledech. Promyšlený příběh s mnoha zvraty v ději a hodně zápletkami, které přinesli filmu nevídané napětí. Výkon Pitta by se dal snad charakterizovat jako nejlepší vůbec, co kdy zahrál. Hrál to parádně a ještě bych vyzvedl výkon Edwarda Nortna, který to taky zahrál úžasně. Tento snímek doporučuji, protože stojí za to ho vidět a smlsnout si na tomto delikátním kousku. ()

Kingjiri

Jak už to u kulovních bijáků bývá, kultovnost Klubu rváčů mě poněkud minula. Silnej podtext příběhu "fuck the system" asi nejvíc zaujme dospívající lidi, který chtěj dělat jenom to, co je baví bez ohledu na to, co si myslej ostatní. Jenomže až dospějou a budou muset začít vydělávat, dojde jim, že aspoň trochu kvalitní život jinak, než hrou dle pravidel současnýho systému, nezískaj. Edward Norton a Brad Pitt hrajou na jedničku a akční scény jsou fajn, ale dvouhodinová stopáž je vyplňovaná velkym množstvim zbytečně ukecanejch scén. Výbornou závěrečnou pointu si užije hlavně divák, kterej vidí Klub rváčů poprvý. A jestliže bych po první projekci neváhal dát čtvrtou hvězdu právě za pointu, dávám teď tři silnější hvězdy, přičemž silná hvězda letí předevšim za herecký výkony a soundtrack. ()

Anezaa

Brad Pitt je v těch starších rolích prostě brilantní. Možná by film mohl být o trošku kratší. Prostředek byl trochu natahovaný, ale jako celek nemám co bych vytkla. Konec jsem absolutně nečekala a ještě asi 10 minut po titulkách jsem koukala na obrazovku co jsem to viděla. ()

Biopler

Podľa názvu by som čakal niečo drsné a nebezpečné, ale podľa mena režiséra možno určiť niečo temné a depresívne. Fincher podľa tohto priradenia nesklamal a čudnému príbehu dal svoj jasný rukopis, hlavne vizuálny a aj tá hudba mala gule. Ak sa však zamyslím nad pointou, ktorá vypláva na povrch 30 minút pred skončením filmu, tak tá mi nedáva logiku už hneď v úvode, resp. pri návrate Jacka domov. A to sa mi teda fakt nepáči. Scenáristiké šlehy ako kritika systému a celkovo spoločnosti, ba až života aký žijeme, sú na mieste. Ten odkaz však vo filme, ktorý pôsobí občas ako pózerský a prehrávaný u Pitta, neodzneje poriadne ako by si zaslúžil. Problémom je obal, v ktorom nám ho Fincher ponúka. Skrátka dej i príbeh je sústo, ktoré je nestráviteľné, v globále po dopozeraní nesúrodé. Posolstvo je roztrieštené a mňa nechytilo toto podanie. ()

HenryIvan

Neočakávaná pastva pre oči. Úprimne som nečakal, že bude tento film tak na hlavu a to doslova. Skvelý Edward Norton, možno ešte lepší Brad Pitt. Film ma očaril skvelou réžiou a kamerou. Konečná myšlienka filmu bola skvelá a až desivá keď si predstavím, ako sa vie myseľ pohrať s navonok normálnym chlapom. 90 %. ()

ortoncz

Ach takový nádherný film o sledování vnitřních pochodů jednoho nespokojeného muže... Prvním pravidlem klubu rváčů je... :) ()

AloeB

Ze začátku, ačkoliv mne oslovil vypravěčský styl, mne film velice odrazoval. Nebyl nudný, jen mi přišel bez tématu, podivně splácaný a nevyrovnaný. Bezpředmětný. To ale byl začátek. Pak ale šílené a zdánlivě smysl nedávající scény, perfektně volené dialogy scénáře a náznaky všude kam se podíváš, začali dávat dohromady obraz, který následně vyvrcholil v perfektní závěr. Bez jakékoliv naděje. To všechno, Tylerova filosofie, všichni ti lidé v depresích, mě nutilo přemýšlet o mnoha šílených věcech. Film sám je šílený a přesto popisuje svět takový jaký je. Inu, není to šílené? A originální. Podobný film nenajdeme a není třeba natáčet další, když tento postačí. David Fincher odvedl znovu výbornou práci a přestože to není jeho nejlepší film, pět hvězdiček si film tohoto pětihvězdičkového režiséra jistě zaslouží. ()

emdvojka

Viem, že pôjdem proti prúdu názorov a k tomuto 13. najobľúbenejšiemu filmu, ale mňa to teda na zadok veľmi neposadilo. Nehovorím, že to bolo nudné, ale...bolo to dlhé...tak strašne dlhé...a ujeté...vymyslená báchorka, ktorá na začiatku pôsobí veľmi drsne a vyznieva veľmi vážne sa na konci stane akousi zmesou paranoidných feťáckých úletov. ()

candy_daze

Fight club je co se týče formy film zdatně odolávající zubu času, což je jedním z předpokladů k tomu stát se kultovkou. Jedná se ale taky o dílo s hlubším filozofickým přesahem, zabývající tématem dospívání a osobního dozrávání psychiky mladých mužů v dnešní konzumní společnosti, kteří jsou z převážné části vychovávání ženami a chybí jim mužské vzory (pokud jste doteď nechápali o čem Fight Club je, není zač). Ač se na první pohled pro někoho může zdát, že to tak není, ten film má jasně danou hloubku. Palahniukova ironická, špinavá a brutální předloha byla nečekaně citlivě převedena do dobrého scénáře. A kdo z režisérů té doby, by se tohoto tématu mohl zhostit líp než Fincher? Fight Club je i po dvaceti letech neskutečná jízda, trio Pitt, Norton a Bonham Carter prostě funguje. Celé to šlape jak promazaný stroj. A tahle harmonie celá stojí na tom, že Fincher Palahniuka na intuitivní rovině prostě pochopil, navíc je to takovej borec, že ho zvládl i výborně interpretovat. Těžce pochybuji, že někdo kdy natočí lepší Palahniukovu adaptaci. Za mě jako teda furt velký jo! ()

dudunecek

Nebudu tu psát nic novýho, všechno o tomhle filmu už asi bylo řečeno. Jen povím, že se jedná pro mě nejdůležitějšího Finchera. Nechápu jak může být něco tak strašně chytrýho, tak kurevsky zábavný. Každej záběr je přesnej a sám o sobě zajímavej.Viděl jsem to tak popátý a pořád mám pocit, že mi ještě hodně věcí uniklo. Stále aktuální masterpiece, který prostě svědčí o genialitě Finchera, nadčasovosti Palahniuka a hereckém umu Nortona a Pitta. ()

tranquill

"Jsme průměrný děti historie, lidi, který jsou k ničemu. Nezažili jsme válku, velkou depresi. Naše válka je duchovní válka. Naše deprese je náš život!" Sága jedné psychopatické schizofrenie s parádním herectvím hlavních představitelů. "Když chceš omeletu, musíš rozbít pár vajec!" ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý