Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

liberator

Fuck off with your sofa units and strine green stripe patterns, I say never be complete, I say stop being perfect, I say let... lets evolve, let the chips fall where they may. (TYLER DURDEN) ***** Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch? (TYLER DURDEN) ***** Hey, you created me. I didn't create some loser alter-ego to make myself feel better. Take some responsibility! (TYLER DURDEN) ***** I am Jack's smirking revenge. (NARRATOR) ***** You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world. (TYLER DURDEN) ***** Tyler sold his soap to department stores at $20 a bar. Lord knows what they charged. It was beautiful. We were selling rich women their own fat asses back to them. (NARRATOR) ***** The things you own end up owning you. (TYLER DURDEN) ***** Worker bees can leave. Even drones can fly away. The Queen is their slave. (NARRATOR) ()

smack

Tohle tu ještě nebylo. Takhle se hroutí a demoluje společnost. Atraktivní a odpuzující prostředí. Prvky nihilismu, anarchismu, schizofrenie, kryptofašismu(^o^) atd.. NO prostě lahůdka. ()

Angelos odpad!

Ani se svou silnou vůlí jsem to nedokázal dokoukat... Extrémně nudná záležitost a nic co by člověka nutilo to dokoukat... Ztráta času. ()

Anayka

To je takové bláznovství, až se z toho pro pár generací stal kultovní film. Ale natočené je to úžasně, prostě Fincher! ()

Panacek

Filosofii bych tady v souvislosti s tímhle filmem nevytahoval, pointa je silně přitažená za vlasy a děravá jak cedník. Shyamalan hadr. Ale na druhou stranu tam byly nějaký vtipy . ()

BLADER

Tento film je jednoducho skvelou ukážkou prvotriedneho námetu a špičkového prevedenia, zároveň dáva ale obrovské množstvo priestoru pre vlastný výklad, takže je dosť možné, že každý v ňom môže vidieť niečo svoje. Vynikajúci film! ()

RajAthen

Musím se přiznat, že jsem dostal zcela jiný šálek kávy, než který jsem čekal. Vlastně si nejsem jist, zda to nebyl podpultový mix. Začátek mě překvapil, polovina odpovídala očekávání, konec vše na hlavu postavil. Přes tuto rozcvičku však nelze než konstatovat, že jde o film, na který člověk hned tak nezapomene. Navíc se zcela ztotožňuji s názorem Isherwooda, že sémiotik by se na tomto počinu mohl skutečně vyřádit. Herecké duo, a dalo by se říci až trio, je skvělé a hraje jako o život. Přesto se přiznám, že několik skutečností mi s ohledem na pointu přijde poněkud zvláštní. Ale režisér tu není žádný mazel, nic proti. Zkrátka film s pokoukání. ()

Colour

Povedala som si, tento film je na 65. mieste, musí byť dobrý. Ech, ako som sa sklamala. Film bola úplná blbosť. Neustále monológy nespavého Jacka mi liezli po čase na nervy. Určitú myšlienku to malo, ale spracovanie mohlo byť iné. Neskutočne naťahovaný film, ale chcela som ho dopozerať. Rátala som sekundy do konca. Čo sa týka hercov Helena Bonhan Carter sa tam vôbec nehodila, bola vhodná ako tarantula na narodeninovú tortu. Také sklamanie z filmu som dlho nezažila. ()

mudvayner

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Hodně hodně hodně silný čtyři, ale... nevím, něco mi tam chybělo, čekal jsem mindfuck. Alter Ego efekt mne až tak moc na prdel neposadil. A hodnocení? Prostě Finčárna, ale ne nejlepší. U mě vede The Game. ()

krizi

Zezačátku mi ten film vůbec nic neříkal a líbily se mi jen výkony hlavních herců, které jsou mimochodem perfektní. Ale s rozuzlením a vysvětlením přišel zlom a pochopení. A po druhém podívání, kdy jsem chápal a mohl sledovat detaily, musím uznat, že je to skvělý film. ()

psychoza

Je zaujímavé, ako samostatne dokáže pracovať ľudský mozog... Tento film považujem za dokonalý obraz chaosu v hlavách ľudstva. Perfektné myšlienky, perfektný scenár. ()

Manhatten

" BOB’S BIG ARMS were closed around to hold me inside, and I was squeezed in the dark between Bob’s new sweating tits that hang enormous, the way we think of God’s as big. “It will be alright,” Bob says. “You cry now." A Edward Norton plakal, stavěl si svůj svět z katalogů Ikei, aby nakonec udělal to co vždycky chtěl, osvobodil svou mysl. Přizval si k tomu na pomoc Tylera s tváří Pitta a pomohl si na úplné dno. Projekt Chaos a Vesmírné opice dělají vše proto, aby osvobodili svět z jeho komerčního kožichu (ukradená opice se našla úplně oholená). Fincher prostě umí, atmosféra je skvělá a konec je lepší než v knize. Pro mě jeden z nej filmů. "If this is your first night at FIGHT CLUB, you HAVE to fight." ()

Petula009

Po tomhle se mi chce říct : No ty vole!Scénář je tady naprosto geniální,tak samo bych mohla říct o hercích.Helča mi tam sice moc nsedí ale pan scénárista veděl,proč jí tam měl.Tleskám,pane Fincher. ()

High.Hopes

Vražedná kombinace režie Davida Finchera a výkonů Edwarda Nortona, Brada Pitta a Heleny Bonham Carter. Závěrečná scéna je pro mě jedním z nejlepších filmových konců všech dob, dosud viděna asi 20x a i přesto mi pokaždé za zvuků "Where is my mind?" běhá mráz po zádech. ()

Mistr.Proupr

Sejdou se takhle nejlepší spisovatel, nejlepší režisér a nejlepší herec své generace. Copak z toho může vzniknout? No ano, ten nejlepší film. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý