Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Bo

Je skvelý, lebo v každom z nás je aspoň jeden Brad Pitt a každý bol už raz Edward Norton. Ten film je ako časovaná bomba. A najlepší po prvý krát. ()

MManual

Co je najviac zarazajuce na tomto bezduchom vyplakavacom chaose plnom infantilnej fylozofie a nasilia, pri ktorom praskaju vsetky kosti, je fakt ze sa nam navyse snazi nahovorit, ze ma nejaku vypovednu hodnotu. ()

Lokran

nápad se cení, provedení taky, ale jako by tomu něcp chybělo. cosi, takovej ten faktor x, kterej by z toho udělal záležitost nejvyšší úrovně... 80% ()

vince

Jednoznačne ide podľa mňa o jeden z najkontroverznejších snímkov vôbec. Vo vymakanom scenári sa nájdu veľmi zaujímavé myšlienky ("až keď vyskúšaš všetku bolesť, si schopný čohokoľvek", "ráno bude mať najchutnejšie raňajky svojho života" ,alebo ľudia sa zaujímajú iba o to čo si kupiť a čo ešte nemajú, pričom na také niečo ako chudoba ani nepomyslia),ako aj pošahané nápady smerujúce proti spoločenskému systému dnešnej doby a vôbec kritike smerujúcej na materiálne zmýšľanie ľudí, ktoré podľa mňa na niekoho naozaj môžu pôsobiť až príliš inšpiratívne. Na filme sa mi páči mnoho pre mňa nezabudnuteľných scén ako napr. tá s búchačkou u predavačovej hlavy, havária auta keď sa Tyler háda s Jackom, a tá na ktorej sa proste nemôžem nesmiať, keď sa Jack začne mlátiť pred šefom, pre mňa jedna z najkomickejších scén vo filmoch vôbec. Je málo filmov na ktoré sa dá pozerať znovu a znovu a toto je jeden z nich a čim viac krát ho vidím tým viac sa mi zdá geniálnejší. ()

Euchrid

Hádanka : Palahniuk je geniální spisovatelský naturalistický sociální kritik a Fincher je (povětšinou) geniální depkoidní režisér. Co asi vzniklo? ()

tucnak

Výborný výborný! Knihu mám sice radši, ale i tak dávám 5, protože ten film si to prostě zaslouží. V lednu 08 má na Sundance premiéru další převedení Chuckovy knížky- tentokrát Choke. Už se těšim a zároveň bojim jak blázen, tak uvidíme.. Dodatek z dubna 08- viděla jsem divadelní zpracování a můžu vřele doporučit- celou dobu jsem to sledovala s čelistí u země. Perfektní scéna, perfekní a typově přesní herci, perfektní rvačky, nádhera. ()

winstonik

Skvelý rozbeh sa autorom veľmi rýchlo vyčerpal, takže druhú polovicu už len "dojížděli". Ešteže je tu vždy možnosť využiť známe pravidlo filmárskej biblie: ak si s dejom nevieš dať rady, zamúť ho tak, aby mu nikto nerozumel - pre veľkú časť publika tým vyrobíš kultové dielo. Táto časť publika však zrejme vôbec nepostrehla, že na začiatku to bola vzbura inteligencie voči systému, ktorý má každý rád, ale zároveň ho vnútorne nenávidí, ale postupom času, keď autori nezvládli základnú otázku "čo s tým", degradovali posolstvo na akúsi sofistikovanú robotnícku vzburu proti kapitálu - teda obdratú variantu hollywoodskeho boľševizmu. Nevyšlo, nedá sa nič robiť. ()

huligang

Zaujmavy komentar: POMO...budem sa od neho odrazat... ze keby chcel,moze byt filmova hviezda,zaujmava myslienka...tiez by som chcel mat taketo "moznosti" :D... historia uci,ze vzdy tu bol nieky rad/poriadok/system v ktorom sa fungovalo...niektori uspesne ci menej v nom,niektori na okraji,niektori mimo,co je vsak diskutabilne a asi je len vecou uhla pohladu ako funguje system spolocnosti, co do neho patri co nie...ale kazdopadne netreba mat rebelskeho ducha aby sa film pacil...a konecne citacia "nozaj veľmi efektne natočená hovadina"....to snad nie,ved v tom filme ukazuje brad pitt svoje "kocky" na bruchu... :p zahram na vaznu strunu-->precitajte si ine kometare,zbytocne pisat stokrat napisane...nic nove "precitania-hodne" ma nenapada...ale mam radu,pozrite si to. ()

Tiiso

Řemeslně naprosto perfektně odvedená práce. Kamera, barevná stylovost, střih, práce se světlem, určitá klipovost záběrů. Dále pak výborný výkon obou herců. Zajíkavý hlas doprovodu Nortona zní také perfektně. Hlavní myšlenka snímku čerpá z adolescentní revolty vůči zaběhnutému systému, kterou jsme snad v různých mírách prožili každý z nás. Dále pak se opírá o jistou duševní poruchu jednoho z hlavních postav. Na řadu přichází nějaká ta forma lásky a v neposlední řadě se nám objevuje na plátně i řešení problému nespavostí. Celý tento kotlík ingrediencí se daří dobře po dobu dvou hodin kvalitně tavit v úžasné atmosféře. Taví se až do svého závěru, který vzbuzuje milióny rozdílných názorů a myšlenek. Můj skromný názor na něj je takový, že mohl být daleko horší. Příběh je sám o sobě tak specifický, že vytvořit na něj adekvátní závěr věru není jednoduchý. Nevím také, jestli samotný konec byl čistě v rukou režiséra a nebo jestli se svou trochou do mlýna nepřišli také ti, kteří platili. ()

Petus

Ed Norton a jeho schizofrenní já Brad Pitt dokazují v režii Davida Finchera, že tenhle chlap zkrátka ví kam pro skvělý nápad sáhnout. Skvělá režie, které nelze nic vytknout, ponurá a syrová atmosféra dotvářející příběh, který svou zdánlivou absurdností nahání husí kůži. Ovšem jen do svého geniálního finále, pak totiž začne jízda srovnatelná s pozřením pilulky se supermanem. Připomíná noční můru, ze které se nejde probudit a když se to konečně podaří, ještě byste se rádi vrátili zpátky do Morfeovy náruče. Smrt konformní společnosti, ať žijou cvoci a šílenci, ať žije anarchie. Nepřestanu obdivovat odvahu Brada Pitta jít do velmi specifických projektů, ze kterých vznikají takhle nádherné kreace. A nikdy nezapomenu úchvatnou Marlu v podání Heleny Bonham Carter, která mi znovu dokázala, že je to paní herečka. ()

godspeed

Film jsem viděl poprvé na videu a pak v letním kině v roce 2000. Potřetí v roce 2009. Jaké mohu k filmu zaujmout stanovisko a dát hodnocení s takovým letitým odstupem? NAPROSTO GENIÁLNÍ DÍLO, VE VŠECH SMĚRECH. U naprosté většiny filmů se dá už po pár minutách hádat, o čem to vlastně bude a jak to asi skončí. Tomu říkám prvoplánovitost, předvídatelnost a jednoduchost. FIGHT CLUB je ale jiný. Pestrý, mnohovrstvý, mnohožánrový, dramatický, smutný i veselý, drsný a v některých momentech neuvěřitelně citlivý. Toto je jednoznačně MASTERPIECE od David Fincher. ()

stiewe

Velice zajímavý film, který si mě něčím dostal. Ani nevím jak dlouho jsem neviděl film u kterého by konec nebyl předvídatelný. Zde jsem byl koncem dost překvapen. Jinak úžasná podívana na skvělého Brada Pitta, který svou roli zahrál bez chybičky. ()

Rodin

Můj ty smutku, dodnes nevím, jak přesně se s tímto filmem vnitřně vypořádat. Už při prvním koukání jsem byl unešen, od té doby jsem to viděl ještě párkrát a vždy to byla nebetyčná síla. Nevím tedy (kleopatro), kolikáté gumy jela tehdy třitřicetiletá Helena Bonham Carter (:-)), ale nápad a jeho zpracování byly naprosto lahůdkové. Tento film se u mě nachází v nejvyšších patrech. ()

Sneg

Vypadalo to jako dobrý film, ale nic extra. Jenže filmy na jejichž konci můžu jen nechápavě říct: "Cože?!" a pustit si je znovu mají u mě automaticky pět hvězdiček. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý