Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Wallis3

V celku to mělo grády, když Pitt byl Pittem a Norton Nortonem. Ale když se ukázalo, že jsou jeden, přestalo to mít šmrnc a štymovat to do sebe. Jeden člověk, co sám sebe mlátí, stvoří klub. Z klubu je teroristická buňka, která infiltruje i policii. NE! Rozdělení charakterů mi vůbec nesedlo, dělo se moc věcí naráz, aby bylo jasný, že oni dva jsou vlastně jeden. A konec byl trapnej úplně. ()

Nikkilee

"We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off." SÍLA! ()

Azurovydrak

Mám z toho takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu film oplývá slušnou dávkou cynismu a celkově se nese v takovém ponurém duchu, což mu dodává na epičnosti. Také mu na kvalitě výrazně přidávají obdivuhodné herecké výkony ústřední trojice. Na druhou stranu mi ale prostě dost divný a bez pořádné poenty. Možná jde o typ filmu, který se docení s věkem, nicméně zatím mě nepřesvědčil. 50% ()

Erenas

Chuck Palahniuk napsal kratičkou novelu o kapitalismu a jeho frustraci z 90. let. Ta asi má lepší vyznění konec příběhu.... ALE Davidu Fincherovi se podařilo z tohoto fenoménu udělat kult. Je to ukázka mistrovství kamery a režie, ale hlavně střihu a TEMPA. ... Tento film by měl být povinnou součástí uměleckých sbírek k 90. létům 20. století. ()

oli009

Více než 20 let od premiéry a Klub rváčů má stejně pořád co nabídnout. Není oddechovkou, kterou si můžete pustit kdykoli se vám zachce, musíte na ni být správně naladění. Ale když se trefíte do správného okamžiku, tak otevřete dveře jedné filmové legendy. Pointa zůstává, výpověď o generaci na přelomu milénia rovněž, ale podle mě má Klub rváčů přesah i do dnešních dní. Společenské změny se nedějí ze dne na den, mnohdy ani z dekády na dekádu a zažité staré pořádky velmi neochotně odcházejí, takže i dnes jsme pořád obrovsky konzumní společností, která se honí za reklamním pozlátkem a tahle chorobná touha po majetku způsobuje vyprázdnění hodnot, na kterých opravdu záleží, odtržení od opravdových věcí. Ba co víc, vlivem sociálních sítí se situace jenom zhoršuje. Podobné to je i s duševními poruchami. A otázku generací, která se v tomhle filmu jeví tak osobitá a svérázná, taky nevnímám jen jako charakteristiku předchozí generace. I my jsme další masa lidí, kteří se cítí nedůležitě, protože nemají žádnou svoji válku a tak se potácíme historií s vědomím toho, že nikoho nezajímáme a plni strachu, že to tak zůstane. Jsme ztracenou generací, ne však proto, že bychom toho zažili příliš, ale právě naopak proto, že jsme nezažili nic. ()

stepankoby1

Na povrchu kritika "systému", na jedné z hlavních rovin pod povrchem kritika neřešení zlozvyků a závislostí a zahazování snahy se někam posunout. Tuto osobnost zbytečného člověka, který by snad ani nemusel existovat, protože ubližuje nejen sám sobě, ale ve výsledku i světu kolem, pak ve filmu reprezentuje Tyler. Kromě spousty dalších, ještě komplexnějších a propracovanějších vrstev a interpretací, samozřejmě. Vlastně to byl tak trochu geniální nápad se na tohle dílo znovu kouknout zrovna před Silvestrem. S přichystanými předsevzetími a hodnocením těch z Nového roku předchozího extrémně roste na významu. Možná mi po něm i přibyde motivace. Uvidíme. Každopádně oproti první projekci mnohonásobně silnější zážitek, který v závěrečné půlhodince dostává neskutečné grády. Dost mě zajímá, jak ve mně bude růst. Edit.: Čím dál častěji se přistihuju, jak se k Fight Clubu vracím, jak ho používám pro přirovnání, poukázání na promyšlenost příběhu a obecně pro demonstraci možností kinematografie. Jestli se dají vybrat Kaneovské mistrovské kousky v její přemýšlivé oblasti, Fight Club mezi ně beze sporu patří. A stejně tak patří do mé topky. Už se těším, až ho uvidím příště, zasměju se nad svými předchozími interpretacemi a pohlédnu na něj čerstvým způsobem. ()

TostTom

No tak tohle bylo něco neskutečného. Celou dobu jsem měl v hlavě, že je to fajn film takové 3-4 hvězdičky a pak to přišlo, pak přišel ten zvrat a já byl úplně v šoku. No musím říct, že opravdu paráda a celou dobu jsem na filmem přemýšlel a na konci snad ještě víc. Herecké výkony v topu a to hlavně od ústřední trojice, která byla vyloženě perfektní. No a závěr opět a zas naprostá paráda skvěle zvládnutý a velmi uspokojivý. 9.5/10 Při druhém shlédnutí jsem pochopil, že se jedná o něco naprosto neskutečného a pro mě geniálního a že půjde o film, který si budu muset pustit každý rok aspoň jednou, protože jsem se opravdu zamiloval. Je pravda, že už to napodruhé nemělo to kouzlo absolutního zvratu, zato jsem měl čas a prostor na to abych si všimnul spousty drobných detailů, které jsem předtím neviděl. Jako například Tylera, který sem tam problikne a nebo probliknutí penisu na konci filmu, jako narážku na jednu scénu přímo z filmu. A taky díky tomu mi to přijde naprosto geniální. Je zde také spousta věcí i myšlenek, které se dají přenést do normálního života i spousta názorů, se kterými se lze sžít, což teda samozřejmě neplatí o všem. David Fincher je pro mě prostě mistr filmu a zde odvedl naprosto špičkovou práci.  10/10 ()

yvona

"Dostali jsme úkol, zabít 2 mouchy jednou ranou". Pokud sledujete velmi pozorně, najdete i datum nade dveřmi. Těch podobných momentů je zde přehšel. Stačí dávat pozor. Nicméne Simpsonovi v tomhle vedou. ()

levente

Fantastický film. Začátek moc za srdce nevezme, ale jak se příběh vyvíjí, člověk tají dech a přemýšlí a přemýšlí, co že se vlatně na plátně odehrává. Nejlepší Pittův film. O Nortnovi jako herci, težko lze pochybovat. Nejlepší na tom je příběh samotný a nápad. Je to jako by scénář napsal Irving společně s Scorsem. Chvilku šíleně ujeté, pak najednou děj zvolní a člověk si začíná všímat, že ta zdánlivá nadsazenost ukazuje spoustu holých pravd a originálně podává výpověď o smyslu a životě vůbec. Vynikající. ()

Besyn

Co dodat?Je to tak šílené,psychopatické a brutální,až je to skoro komedie.Zřejmě nejlepší film o psychopatech co kdy byl natočen. ()

plagjoklas

Tento film mi vytrhol z hlavny mozog pošliapal po ňom surovo mi ho napokpal naspäť do hlavy. A to všetko vďaka skvelej Fincherovej réžii, brilantnému scenáru, surovému spracovaniu s mnohým podprahovými zábermi, geniaálnym hereckým výkonom (Jeden z filmov vďaka ktorým som si obľúbil Edwarda Nortona) a perfektnej hudbe. Výborná nadupaná prvá polovica, druhá trošičku ale fakt len trošičku slabšia, ale ten záver je neskutočne bravúrny. ()

Merggie

Fight Club je netuctový film plný nápadov a kuriozít, ktoré len ťažko nájdete v inom filme. Formálne spracovanie je bez debát dokonalé. Okrem nepochybne šokujúceho konca je film postavený na fantastických dialógoch. Človek sa po takomto naračnom orgazme nestačí čudovať, čo všetko v živote ešte nepočul. Klub bitkárov funguje ako kompletne zdravý organizmus upadajúci do seriózne zámernej schizofrénie. Dvojakosť postáv je v kinematografii pomerne častým (rozumej otrepaným) javom. Ak sa však pustí do práce talentovaný režisér s parádnym scenárom v ruke a s kvalitne disponovaným Edwardom Nortonom na pľaci, úspech je takmer zaručený. ()

Grepfruit

Tenhle film vás chtí za koule a bude vám je drtit až do konce! Geniální Fincherova režie, vymáklá hudba od dust brothers a především schizoidní Edward Norton s jeho Pittovským alteregem! nářez! ()

Joeey

Myslím, že existují ještě nestravitelnější filmy... Klub rváčů je pořádná jízda, v níž si však už v úvodních titulcích v první minutě říkáte "Čeho se proboha v těch dalších sto třiceti osmi ještě dočkáme?" (sem by se hodil smajlík s hodně překvapeným výrazem) ()

Pingu

Tenhle film je rozhodně všechno, jenom ne "pěknej" !!! Je vlastně nechutnej, hnusnej, sebedestruktivní a depresivní..... a je mi z něj na blití !!! :o))) a má skqelej závěr....... ()

raelz

Jsem Jackův nadšený komentář. Genialita vypravěče (jojo, tady se prostě jasně pozná film podle knihy) hlavně v prvních dvou třetinách nezná meze, a ačkoliv celý film začal nádherně dávát smysl po tom, co jsem zjistil základní fakt (ještě teď mi dochází, jak moc všechny ty malé náznaky vedly až k zásadnímu zjištění), já sem se cítil tak nějak podvedený při posledních 10 minutách. Kvůli tomu jsem začal přemýšlet o 4*, ale po pár dnech, kdy jsem si to vše nechal uležet jsem pevně rozhodnutý, že to byl jen vedlejší účinek AŽ MOC dobrého začátku. ()

jay.lee

Nakoukněte do nejtemnějších zákoutí vaší duše. Vítejte v KLUBU RVÁČŮ!!! Excelentní film, který vás chytí a už nepustí. Skvělý E.Norton a výtečný B.Pitt v nejlepším filmu D.Finchera. ()

Jeand´Boa

Ale jo, je to dobrý film ... herecká dvojice, která vlastně tvoří jedno tělo dvojího ducha, se toho chopila výtečně ... a ona myšlenka, že lidé se potřebují na chvíli oprostit od svého životního stereotypu a npořádně se vybít, je zcela pravdivá ... každému čas od času jeho život začne lézt tak říkajíc na mozek... ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý