Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Copacabana

Veľké myšlienky z pera Ch. Palahniuka, excelentná réžia v podaní D. Finchera, strhujúce herecké výkony Pitt & Norton , veľká dávka anarchie, agresie vytvárajú spolu masterpiece. Filmové dielo, ktoré je nazabudnuteľné,originálne drzé a bezkonkurenčné. ()

chelseaman22

Na tento film jsem byl doslovo natěšen, ale pocity, jež jsem si odnesl po 130 minutách byly velice nepěkné. Chápu, že natočit takto zmatený film je asi umění, ale já ho prozatím nedokáži ocenit. Jediné, co mne na celém filmu potěšilo, byli dobré herecké výkony obou hrdinů. Jinak se musím klást otázku: "Jaký tento film měl vůbec smysl?" ()

hopskulak

Prvním pravidlem Klubu rváčů je (moc) nemluvit o Klubu rváčů. Společenská satira, které vévodí jistá Fincherova režie. Zábavné a osvobozující. ()

Mr.Ripley

Nejmenovaná známá s prořízlou pusou mě stačila obeznámit s hlavním dějovým zvratem, přičemž jsem se polovinu stopáže nudil, připraven o překvapení. Leč vymazlený vizuál a ještě vymazlenější obsazení mi to vynahradili. Na HBC a její tvářičku v tomto provedení nejspíš nikdy nezapomenu. ()

Motinski

Ako celok film nefungoval stopercentne a majstrovský záver dopláca na rozvláčnosť v niektorých častiach. Fincherovská atmosféra zachraňuje veľmi veľa veci. Bez nej by to nebolo úplne ono. Zo začiatku je príbeh strašne pomalý a podivný. Miestami som sa strácal, nudil sa a nevedel pochopiť konanie postáv. Chvála bohu postupne chytáme šťavu (v rámci možností) a aj zvraty začali do seba ako tak zapadať. Fight Club je celkovo až moc osobitý aby mi ulahodil stopercentne hneď po prvom pozretí. Je ale aj veľmi atraktívny, plný odkazov a kultových scén, no získal si ma až cca v polovici. Norton/Pitt ukazujú že patria k hereckej špičke a ich postavy sú zaujímave. Nečakajte tuctovú záležitosť, toto je nepredvídateľne a vizuálne podmanivé. No a na konci už sa Fincher utrhol z reťaze. Obrazovo, príbehovo aj myšlienkovo. Kebyže tu máme strhujúcejšie tempo v prvej polovici, verím že by išlo o jeden z najlepších filmov aké som kedy videl. ()

LeoH

Tady se nám obvykle pubertálně zachmuřený Fincher dopustil dokonce i většího množství humoru – a jako že ho mám léta přes všechny nesporné řemeslné kvality zařazeného jako studeně kalkulujícího předstírače, který zneužívá lidskou fascinaci násilím k bohapustému simulování myšlenkového přesahu, tentokrát skoro bez výhrad dostal i mě – na ten humor a na sympaticky anarchistický pohled na krizi nejen mužské, ale vůbec člověčí identity v post-postmoderním dnešku (v tomhle ohledu se doba za těch 17 let vůbec nezměnila). Úplně rozumím tomu, proč má tolik mých známých ke Klubu rváčů tak silný vztah; vidět ho v době premiéry (a možná být tehdy o pár let mladší), dost pravděpodobně by se i pro mě zařadil k těm „definujícím“. A určitě bych si líp užil pointu – sice se mi celé ty roky úspěšně dařilo vyhýbat se výslovným spoilerům, ale někdy bohužel samotná informace, že přijde důležitý zvrat, stačí k tomu, aby člověk uhodl příliš brzy. Ještěže tenhle film na pointě zase tolik nestojí. — P. S.: Helena Bonham Carter se se svojí Marlou definitivně přesunula do kategorie hereček, nad jejichž jménem v obsazení filmu se napříště budu tetelit, a tímto přebírá v mé topce místo po Isabelle Rossellini. ()

David.Darco

Majstrovské dielo Finchera. Knihu som nečítal, no film je vskutku skvelý. Odstupom času dávam 5*. Niekedy si proste treba nechať film uležať v hlave. BTW herecké výkony nemajú chybu. Druhý krát som vo filme nedôveroval takmer nikomu (okrem filmu HRA kde som nedôveroval absolútne nikomu). Legendárne oslovenie PANE si isto zapamätám ZHLIADNUTÉ ZNOVA - Je zvláštne, že si nepamätám Fight Club tak sarkasticky a cinicky vtipným, akým je. Film plný kontrastov. Film režijne a inscenačne dokonale zvládnutý. Som zvedavý, či bude aj o pár rokov pre mňa opäť iným zážitkom, ako naposledy. ()

Cedr

I po letech od mého prvního shlédnutí (2005) to působí stále nadčasově. V roce 1999 si tento film představit ani nedovedu. Skvělá režie a perfektní ústřední duo. ()

UhLee

(8/10). Hodně netradiční jízda a velmi nápaditá. Věřím, že tento film dnes patří mezi klasiku a vůbec se tomu nedivím. Byl to skvělý nářez plný neotřelých hlášek a myšlenek. Pitt byl úžasný. A hudba jak by smet. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Jaké je první pravidlo? Ten Finčr mě udivuje, až na svoje začátky, který mi moc nelahodily. U jeho tvorby jsem prostě vždycky zmaten, ale spíše ve finálním produktu než jako celku samotném. Teda pokud mě chápete. Pokud ne, tak máte smůlu. No dobře, v podstatě jsem chtěl říct, že filmy nijak nedokončí, chybí tomu něco. Tenhle film je jiný, ale přesto mi přijde strašně podobný smyslu a triku. Not gonna láj, stejně jako u smyslu jsem odhalil ten velkej twist, což je fakt  na píču, ale tady mi to vůbec nevadilo, bo jsme se z těch sraček pěkně dostali, respektive i přes odhalení to mělo nějaký koule. První co jsem si pod filmem představil byl nějakej klub typků, co se midlí, což je v podstatě samotnej název. Ale tajtl z části klame, je to sice klub, davaj si do huby, ale on si je Tajler nakonec akorát bere pod svoje křídla, aby vytvořil něco většího, a ta velká věc mu nakonec udělá ve všem pěknej guláš, kterej už neumí správně dochutit. Co se týče vejkonů, čekal bych spíš Pittku v hlavní rolce, ale zase co si budem, mi by se asi nelíbil ani moc v tý hlavní, nějak mi do toho konceptu zrovna nesedne. Edward to zvládl na takovou slabší jedničku, i když ty záběry z kamery, nevím jakej použili trik, ale to bylo slušně zahrány. Jinak střih nebo jakej ňouma za tím stojí, mi přijde dost kůl. A ta feťajda mě popravdě srala. Ale je tady hlavně ta fajnl scéna, s fajn songou, kterou miluju dopíči. :) ()

Honzíno

Tak to je hukot. Opravdu vymazlená záležitost! Scénář by se dal v první půlce alespoň o třetinu sestříhat, ale zase o to je prudký plivanec v poslední třetině větší a tím pádem je scénář vlastně skoro bez chyby. Spousta lidí tady píše, že Fight Club je hlavně o vykreslení dnešní unuděné společnosti, která před sebou přestává vidět nějakou motivaci. Prostě klasika. Všichni žijeme špatně, koukni se, co jíš, co kupuješ, prohlédněte atd. Ano, proč ne. Ale já říkám, že film je i o modelu tzv. "zbytečného člověka" (pochází z ruské literatury) a následném boji proti samotné své lenivosti a o tom to je minimálně stejným dílem! Nějaké ty touhy dokázat nevšední, někoho šokovat. Tyhle věci chtěli sdělit tvůrci každopádně. Fight Club se dá interpretovat jako tvůrčí exhibice. Ale masterexhibice. Co si vyvádí Fincher s divákem, je majstrštyk a takhle to umí jen málokdo. Pitt předvádí bravurní kocert, Norton snad v důsledku ještě větší výkon. Prostě hukot. Ale musíte mít na to žaludek. Pouštíte si docela náročné dílko, u kterého budete muset dávat pozor, protože i sám režisér vás občas z legrace vyhazuje na jinou kolej a po zhlédnutí si zaručeně budete pouštět některé scény ještě několikrát a hledat zakopaného psa. Ani menší absence většího příběhu nevadí, on tam je, ale trochu jinak. Čirých 100%! ()

PeterNet

Jeden z nejlepších filmů o shyzofrenii (ono nejde tak úplně o shyzofrenii, spíš o poruchu rozdvojené osobnosti - což je rozdíl). Představa že jste pronásledován sám sebou, že to co vidíte vy, vidí i ten druhý a může vaše vědomosti použít proti těm co máte rád je šílená. Závěr je brilantní. 4 a půl* ()

Sfinkter

Nejlepší moderní podoba pro Dr. Jekylla. Nebýt vypracovaného rámce s uzemňující pointou, budeme sledovat obyčejný klub rváčů. Ale na režisérském křesle se uvelebil Fincher a výsledek máme před očima. K tomu skvělá hudba a Jared Leto na blond. Poslední zhlédnutí 2/2024. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý