Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Helixus

Ta atmosféra, ty dialogy, ta znechucená výpověď o dnešním materiálně založeném životě...Tyler Durden je největší frajer filmového plátna...mesiáš naší doby...Taky Norton je perfektní...perfektní životní ztroskotanec v dokonalém hnízdečku materiálních potřeb...Spád filmu je strhující, prostředí scén je víc než podmanivé...Fincher stvořil kult, který má v dějinách filmu nezpochybnitelné místo...Jedinou vadou na kráse je konec, který bych popsal jako totální kravinu (způsob vymanění se z problému pistolí) a přestože se jedná vlastně o rozuzlení, beru to jako nepodstatnou skvrnku na celé ploše jinak geniálních 134 minut, ...100% ()

neoBlast

[Třetí zhlédnutí] Fight Club je snímek, který je, podobně třeba jako Trainspotting, generační záležitostí a ani po třinácti letech vůbec nezestárl a působí svěžím dojmem, který má co říct. S přihlédnutím, že Davidu Fincherovi bylo v době natáčení méně než 37 let je opravdovým důkazem geniality hlavního tvůrce, která je od té doby neustále potvrzována. Unikátně dnes Fight Club působí stále i proto, že většinu vizuálních fines si už nikdo, bůhví z jakého důvodu, netroufl znovu použít a zběžnit je dennímu divákovi – narozdíl od nehorázného kopírování od sourozenců Wachowských. A má cenu zmiňovat dokonale padnoucího Nortona s Pittem? 95 % ()

Jazzzz

No natož co jsem na tento film slyšel chváli, tak jsem očekával trošinku větší pecku. Tři čtvrtě filmu je koukatlně udělané nic, které sice po konci filmu zjíská trošku větší rozměr, ale na první shlédnutí jsem se u filmu nudil. Nebyla to ale ona nuda při které usínáte nebo film vypínáte, byla to celkem příjemná nuda s očekáváním toho kam film spěje. Postrádal jsem jakoukoliv myšlenku, cíl, a ve chvíli kdy se náznaky cíle začali ukazovat sem byl dokonce i mírně znechucen, očekával jsem trošinku smysluplnější poslání pro Klub rváčů. Konec je pak poměrně šokující a nutí vás podívat se na film znovu. Takže k hodnocení, podle mě to patří k filmům, které je třeba vidět víckrát aby je člověk docenil, což mám celkem rád, bohužel mám však za sebou první shlédnutí. ()

BoncheR

Nemôžem si pomôcť, musím dať 5*. Celý film som rozmýšľal, o čom asi tento film bol, aké mal posolstvo. A veru... neviem :))) celý film je temný a aj dosť náročný na pochop, no zároveň, akýmsi zvláštnym spôsobom chytľavý. Aj keď nie dych vyrážajúce, veľmi kvalitné FIncherove dielo. (( 83% )) ()

T-pack

Surrealistický začátek krásně představí hlavního hrdinu snímku, vypravěče Jacka (nebo Cornelia nebo jak, že :D), jehož komentář dodává snímku neuvěřitelně skvělej náboj a tlumočí přesně onen nakažlivý letargický přístup insomniaka ke věcem. Příběhově přitom začne dávat snímek smysl až když protagonista konečně najde Tylera v hotelu (pokud vám ovšem věci nedojdou dřív, jakože je čeho se chytit). Tohleto bizarní divadlo se velmi snadno mohlo po cestě k divákovi rozsypat, ale co ho drží pohromadě je jednak stabilně skvělý režisér David Fincher, druhak výkony Brada Pitta a hlavně Edwarda Nortona, no a za třetí ten naprosto nejšílenější únik před konzumní společností plné svých rádoby hodnot, boj za lepší společnost prováděný tak trošku kontroverzním způsobem, podávaný formou humoru "ani nevěřím, že se téhle scéně směju". Myšlenka nirvány ve skoro buddhistickém smyslu tak sice není nic nového, ale dosáhnout jí skrze klub rváčů, který později zmutuje v partyzánskou organizaci nutící svou ideu dobra terorismem páchaném na věcech (a šourcích), to jsem nečekal, že někdy zažiju, zvlášť pak ne v tak neuvěřitelně zábavném filmu. ()

Kmotr76

Film, který na mě skutečně zapůsobil. Klubu rváčů se nedá vytknout snad nic. Zaujme hlavně scénářem s překvapivou pointou. Na závěr (padající mrakodrapy s kulisou "Where is my mind" od Pixies) snad nikdy nezapomenu. ()

mickyreed

Pokaždé, když se na ten film dívám, tak si v něm najdu něco nového. Je to komplexní rozprava o moderní společnosti ... od filosofie, přes každodenní život až po ten milostnej. Navíc se jedná o jedinečnej obraz toho, že i nejindividuálnější ideologie (anarchie) se v uskupení lidí dá zneužít jako demagogie ... ostatně stejně jako všechny ostatní ideologie. ()

koxin

Extrémní varianta nihilismu a zároveň velmi psychologický snímek, který nejenže stojí za další shlédnutí, ale také si ho vyžaduje pro pochopení některých věcí. Norton bravurní, konec boží. ()

noriaki

Před dvaceti lety se o tomhle filmu hodně mluvilo a někteří s tím ještě nepřestali. Tak jsem si ho konečně pustil a zjistil, že není pro mě. Neoslovil mě dnes a nejspíš by mě nechytil ani tehdy, protože je mi už dlouho jasné, že téměř všechny vzpoury proti konzumnímu životu vedou do zdi. Tenhle se mírou sebepoškozování a životního úpadku řadí někam do trojúhelníku mezi Trainspotting, Hooligans a Falling Down, tedy nic hodného následování. Fight Club vidím jako hodně ambivalentní počin. Filosoficky je slepá ulička, režijně naopak excelentní a herecky prakticky dokonalý. Vcelku chápu proč se stal generačním filmem. Dlouho bych se ale hádal kdyby mi někdo tvrdil, že je v něm hodnotné poselství. Jo a ten twist jde vidět snad hodinu dopředu. ()

OHI

Fincher vytvořil film s komplikovanou zápletkou, která ke konci vyznívá trochu kostrbatě. Ale originálnost,dobré herecké výkony a zkušený režisér jsou základem pro nadprůměrný film. ()

Beatle

Těsně před tím, než jsem si tenhle film půjčila ve videopůjčovně, jsem četla knihu, podle které byl natočen. Musím říct, že mě hodně překvapila vysoká věrnost knižní předloze a to i do nejmenších detailů, jako je sebrání flašky vodky ze stolu. Jediné, co mě ale šokovalo, bylo rozdílné ukončení. V knize hlavní postava skončí v blázinci, ve filmu se zraní a ukončí tak existenci svého druhého já. All'n'all poslední věta, která mě u sledování filmu napadla, byla : „A žili šťastně až do smrti!“ ()

LeG!oN

Sakra a co je tohle? Totální výplach mozků všech generací najedný straně, a na druhý geniální "nevim co" a zároveň nejlepší Fincherův film. Sedim u televize a sleduju něco neuvěřitelnýho, tenhle film se mnou nomrálně manipuluje, dělá si se mnou co chce. Mám se rovnou objednat na nějakou terapii, hmm?? Fakt je ten, že tohle není pro každýho a doporučuji všem pustit si to několikrát. Tohle je pro mě dokonalá představa největší hrůzy. Nakonec kdo z nás by nechtěl ve svý čtvrti takovej malej Fight Club? ()

dANo

Takisto patrím k tým, čo sa pri tomto filme zamýšľajú nad tým, čo je na ňom úžasné, že sa z toho idú všetci zblázniť... Osobne mi to prišlo scenáristicky nedotiahnuté a to, že je to dobre akčne spravené, mi nedokázalo zavrieť oči a prehliadnuť viacero logických chýb. ()

Všivák

Absolutní bomba. Tenhle film jsem si naplno vychutnal až po druhém shlédnutí. Krásně jsem si srovnal všechny souvislosti v hlavě. A potřetí (tentokrát s titulkama) byl ještě lepší.. ()

swe

Až nezdravě dlouho (do léta 2008) se mi v šuplíku válelo DVD s tímto filmem. Vlastně, nebýt pozitivních ohlasů, nikdy bych se na něj nepodíval, protože název zaváněl laciným béčkem. Ale byl jsem nadšen! Norton a Pitt předvádějí životní výkony, atmosféra je tak hutná, že by se pod její tíhou ohnul i ocelový ingot a díky naprosto geniální režii nemáte šanci se ani na chvíli nudit. Zahanbit se nenechal ani scénárista, který z knižní předlohy vytřískal to nejlepší a to včetně bravurních dialogů, takže každá druhá věta, co byla ve filmu vyřčena, je horkým kandidátem na titul kultovní! Dust Brothers se také předvedli, a to s vynikajícím soundtrackem, který se jednak k filmu perfektně hodí a jednak se jen tak neoposlouchá. Příběh je, jak už to v Palahniukových knihách bývá, značně absurdní, dovedený do extrému a právě to nám umožňuje pohled na věc z úplně jiné perspektivy, než jsme běžně zvyklí. Nemám v úmyslu zde potvrzovat nebo vyvracet to, co se nám snímek snaží sdělit, nicméně po zhlédnutí musí snad každému začít vrtat hlavou červíček pochybností, že přece jen je v dnešní, konzumní společnosti cosi špatného. Co říci závěrem? Snad jen, že přesně takto si představuji DOKONALÝ FILM. Za velmi zajímavý považuji fakt, že Fight Club nebyl příznivě přijat diváky v USA, proč asi? ()

Mihail123

Pekne natočebý film s dobrou pointou, ale...na dobrý film to nestačí. Veľmi dlhá stopáž s niekoľkými nudnými pasážami. Ono to to je blbosť, ktorá by sa mala brať vážne (totálny magor a pošuk si založí teroristickú skupinu). Skvelý Brad Pitt, ktorý v tomto filme dokonca prevyšuje Edwarda Nortona. Najslabší film Davida Finchera. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý