Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Macbeth

jeden z nejzabavnejsich filmu; nabity malymi detaily s vybornou rezii a kamerou... tematicky mi obcas unikal smysl toho vseho ale kdyz se od toho clovek odpouta bude se vyborne bavit... apropo zkuste si film hodit na pozici 0:07:44 a stopnout kdyby si tohoto divak vsiml na zacatku konec by ho jiz vubec neprekvapil :-) ()

Jacob23

Snad jedna z prvnich velkych(nezapomenutelnych;)prevratnych point..Skvely scenar,herci exceluji..kdyz se na to podivate zpetne-jeto radne silene!! Tsunami_X:hehe-dobryy!!;)Videl jsem to zas a znova je to jeden z nejlepsich filmu ever..S kym by ses chtel porvat?s Gandhim..dobra volba..tak jsem to videl zase! a je to opravdu film ktery me svou dokonalosti-tim jak dokaze zaujmout Fincher a herci-dohani k slzam..we need more of this shit! ()

Elrond88

85%, jeden z nejlepších filmů, co jsme kdy viděl - dokonalá pointa, perfektní výkony hlavních aktérů a filosoficky hluboká kritika společnosti, všem doporučuji k několikerému shlédnutí, ... ale nemůžu dát pátou hvězdu, protože jsem si stále nedokázal Fight Club vychutnat, jako své oblíbené filmy ()

horacko

Pre mňa to bol vynikajúci filmový zážitok, na ktorý len tak nezabudnem, ak vôbec niekedy. Úžasný svet zobrazený na filmovom plátne. Otázky týkajúce sa nás všetkých. Fight Club dal tejto prehnitej stereotypnej spoločnosti poriadnu facku. Napätie bolo vystupňované až do toho lahôdkového záveru, ktorý si určite vychutnáte (Pixies / Where is my mind? - dokonalý výber piesne) Film, ktorý si bez problémov pozriem aj viackrát. Prečo? Pretože, všetko do posledného detailu ma neuveriteľne baví. "...I want you to hit me as hard as you can..." ()

JohnSmith

Hodně,ale opravdu hodně divnej film.Norton s Pittem jsou svým způsobem dokonalí,ale koukat se přes dvě hodiny na bandu pošuků co se řežou mezi sebou není zrovna to co bych od Finchera čekal.Byl jsem z tohoto filmu stejně na rozpacích jako po Hře,nevěděl jsem co si přesně myslet a neměl jsem chuť to vidět znovu.Což se mi u Vetřelce 3, Sedm nebo Zodiaka nestalo. Film má sice hodně zajímavej konec a těsně před titulkama jsem se zasmál,ale ty dvě hodiny předtím bylo utrpení. ()

blackJag

Nihilistická opera jedné generace... Pro nás ostatní vynikající film, skvěle zahraný a ještě lépe zrežírovaný. Nové a nečekané pohledy na násilí a chorobnou schizofrenii, které jsou splétány v neodolatelnou kombinaci a jako produkt kořeněny neproniknutelnou temnotou a popřením spotřebitelského marastu. 100% ()

Gallagher

Mechanický pomeranč devadesátých let. Všechny narážky na konzumní život společnosti nutí člověka se zamyslet nad vlastním životem a myslím si, že hodně lidí po shlédnutí filmu, chtělo být Tylerem a založit svůj vlastní "klub". ()

JoseBenes

Klub rváčů ocení především chlap. Pro ženské nebude mít valného smyslu, protože se narodily se špatným pohlavím, které nepasuje do zámku k otevření a rozluštění metaforické pointy filmu. Enough said. ()

Kurikmoon

Taylere, jak se Ti líbil náš film? =P Skrátka, nezabúdajte, že to je len film. Ale vymyslený brilantne. A nájdete tam i veľa právd. ()

Taio

Furt nechápem akú som ja musel mať zlú náladu keď prvýkrát čo som videl tento film som mu dal LEN 4*. Na druhé zhliadnutie kochám blahom a nešetrím a film do mojej top20 proste musi patriť. To čo nám ukázal Fincher s najlepším Nortonom, sekundujúcim Pittom a skvelou Carter, no proste wOw... Po skončení filmu som si pokladal všetky možné otázky a ešte pred spaním mi vŕtal v hlave. Obdivujem Jima Uhlsa, ktorý prepísal knihu do luXusného scenára a ešte raz spomeniem Finchera bez, ktorého by to nebolo to čo to je... s každou scénou sa parádne vyhral a dal tomu ten správny temný nádych. Finíto! OST♫ 3/5 Príbeh 5/5 Výkony 5/5 Napätie 4/5 Humor nebol ... 90% ()

vyfuk

Musím říci, že jsem film moc rád neměl a docela jsem se tím i pyšnil. Rozhodl jsem se mu dát druhou šanci, která se do jisté míry vyplatila. Je fakt, že některé útržky jsou pro mne do filmu nevyhovující, ale prostě to odhalení a celé to nauzlení a rozuzlení příběhu bylo dobré. Klub rváčů je film plný překvapení a film plný akce a místného humoru a taky nádechu sci-fi. ()

s.e.p.p

Jeden ze snímků, kde pro mě nemá vůbec žádnou cenu zkoušet vyplodit jakoukoliv analýzu nebo "recenzi", protože bych se u každé složky zmohl jen na nadšené vzdychání. Dnes jsem Klub rváčů viděl asi popatnácté. A když vás při sledování filmu neustále mrazí v zádech, je to jasné znamení, že si drží své čestné místo na vrcholu osobního žebříčku zcela zaslouženě. Nejlepší film jaký jsem kdy viděl. "You met me at a very strange time in my life." ()

Autogram

Hľa, ďalší film, ktorý mohol inšpirovať teroristov k udalostiam 9/11, ale to už jemne spojlerujem. Oveľa horší spojler je samotný tag, ktorý by mal byť buď skrytý alebo vôbec nebyť, lebo mi pokazil zážitok hneď, ako som si na neho spomenul. Našťastie som si spomenul asi až po hodine v priebehu filmu a tá prvá hodina mi dala riadne zabrať. Potom som si už len vychutnával, čo a ako ešte dokáže režisér vymyslieť na zmätenie diváka. Film je podobne ťažký ako Sedem, ale krvi a brutality je oveľa viac, pričom ma trochu vyrušovala nesmrteľnosť hrdinov, presnejšie ich zázračné uzdravovanie aj bez nemocnice alebo akejkoľvek pomoci. Ale to sa už špáram v prílišných detailoch, ktoré sú nepodstatné. Podstatnú myšlienku som našiel jedinú a to, že „Nevlastníme veci, ktoré si kupujeme, ale tie zbytočné krámy vlastnia nás.“ Preto je zničenie finančného systému žiadúce a nevyhnutné, a čo s tým má spoločné klub bitkárov, nech zostane skryté ako prekvapenie diváka v nadstavenom filmovom políčku. (2.6.2013) –– Pri druhom pozretí, ktoré si tento film zaslúžil, zvyšujem na plné hodnotenie za presvedčivosť, výborný spád, herecké výkony a množstvo zaujímavých a originálnych nápadov. (9.6.2013) ()

Kosmik 1

Rozjíždět se vše začne až od půlky filmu, ale i ta první polovina má svůj smysl. Občas bohužel trošku nuda a ustřihnutý konec mě příliš nenadchnul, proto "jen" 4*. 75% ()

mcleod

K tomuto filmu jsem přistupoval velmi rezervovaně. Na jedné straně jsem byl poněkud znechucen jeho násilným námětem, na stranu druhou mi ale byl intenzivně doporučován lidmi, jejichž názorů si vážím... Nakonec jsem byl příjemně překvapen originalitou filmu, jeho propracovaností, zajímavou atmosférou i výborným stylem humoru. Příběh filmu není nějak přehnaně hluboký (kromě občasné kritiky materialismu a kariérismu), ale právě vyjmenovanými klady dokáže zaujmout tak, jak to snad dokáží jen filmy Davida Finchera. Režisérovi se opět také povedlo vybrat výborné herce, kteří táhnou celý film a také mu významně pomáhají v budování atmosféry. A k mé obavě z násilnosti (kterou opravdu nemám rád) snad mohu jen podotknout, že i ta je nakonec zhodnocena samotným režisérem s krásným nadhledem a výborným humorem. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý