Mladý teenager Light Turner (Nat Wolff) nájde tajomný zápisník, pričom zisťuje, že mu umožňuje zavraždiť každého, koho meno doň zapíše. Pre outsidera, ako je on, je to perfektná príležitosť. Onedlho však zisťuje, že so zápisníkom prichádza tiež obrovská zodpovednosť a všetko nebude také jednoduché, ako sa zdalo spočiatku. (Marceloo)

BROKEN_

Ono to špatný není, ale když znáte anime tak se vám to moc nebude líbit. Kdybych neviděl anime hodnotím 4*. Takhle dávám 2*. ()

Yoda sama

Materiál, ktorý nemožno zadaptovať do sto minútoveho filmu, neprekvapivo, nedokázali zadaptovať do sto minútového filmu. Keď už z toho spraviť takmer y.a. s otravnými deckami v čele, ktorých charakterové črty ani zďaleka nepripominajú originálne postavy a nasadnúť na vlak totálne nepríjemného rozprávačského tempa, tak nech sa na to aspoň dobre pozerá a funguje to aspoň trochu ako zdanlivo dobre vypointované (ale ozaj len zdanlivo). Komplexnosť predlohy to bohužiaľ vopred predurčila k neúspechu, ale snaha sa cení. ()

Mishqo

60% ... Dobrý základ/námet, no povrchne spracované, nešlo do hĺbky, také prvoplánové. Ale výborná hudba. A ako by ste sa vy zachovali keby sa k vám dostal zápisník s takouto mocou? ()

vyfuk

Je nutno podotknout, že jsem jako debil (protože mě primárně zajímal tento remake, který všichni nenávidí, ale lidi, co je mám v oblíbených chválí) viděl nejdřív všech asi 37 dílů anime, abych zde nevypadal a nebyl jako totální pozér. No a potom všem jsem zde. Naplněný touhou vidět jak to Amerika zase posrala. Je nutno také říci, že nestojím ani na jedné straně. Anime bylo pro mě obohacující zážitek, který se mi však více než deseti díly prvotními do paměti zřejmě nezapíše. A film si nyní můžeme zhodnotit. Prvně je nutno říct, že to na mě klasicky opět působilo jako komedie. V moment kdy začal Nat Wolff volat o pomoc když viděl boha smrti ve mně vyvolalo záchvat smíchu jako dlouho ne. A nebylo to, to jediné. Hned první sekvence, nebo scéna dejme tomu byla humorná sama o sobě. To jak si předávali postavy mezi sebou peníze bylo asi stejně přirozené jako srát při pohřbu na rakev. To že poté se to točí kolem toho, že hlavní postava prcá, zabíjí, pak zabíjí a zase prcá a pak prcá i když zabíjí je debilní kapitola sama o sobě. Je taky hold těžké vecpat třicet sedm dílů anime do jednoho filmu. Zvlášť s tím, když hlavní ženská hrdinka je stejně otravná jako v anime a navíc tam má mnohem více prostoru než je zdrávo. To, že Light není úplně takový sobecký zmrd vítám, ale zase je pro změnu naivní ťulpas. Ryuk hlavně nepůsobí jako Lightův rádce a něco jako pomocník, ale spíše někdo kdo mu naopak chce zmařit plány. Všechno je naservírováno všem na podnose a vše se řeší samo. Zde moc nechápu prostě jak někdo toto může hodnotit pozitivně. Kamera je v celku dobrá, stejně tak efekty a střih. O to není pochyb. Ale stále to nic nemění na tom, že příběh je naprostá slátanina, která anime tvrdě znásilňuje do análu. A i kdyby ne, tak znásilňuje lepší jiné filmy tím, že jim lehce kazí pověst. Krom toho, já vím a mám i někdy rád otevřené konce. Ale tohle není otevřený konec. Tohle bylo spíš jako kdyby si někdo uvědomil, že jim došli prachy na dotočení posledních asi patnácti minut a tak se na to prostě vysrali. Nicméně bylo hustý vidět v titulcích jak se to vlastně lehce natáčelo. To je nevídané, originální, lehce ještě zbytečně nadčasové, ale dobré. V každém případě, anime jede a tenhle film válcuje. A to ne protože to je anime, ale protože anime od filmu alespoň dává trochu smysl a stupidní. Těch padesát procent je asi nejlépe vystihující číslo, co jsem kdy takto viděl. ()

Tft

Japonskou předlohou jsem netknutý, takže fandom hate už jen z principu se mě netýká. Můžu však s klidem říct, že Death Note nefunguje ani jako samostatné filmové dílo pro naprostého neznalce. Dívat se na Death Note je jako sledovat okolní přírodu z jedoucího auta. Všechno se hrozně rychle mění a hýbe kupředu, těžko se tak dá na něco pořádně soustředit, místy jsem si připadal jako kdyby to Adama Wingarda nebavilo točit a stříhat a tak to tam prostě nějak nasázel a šel o dům dál. Nakonec to celé totiž působí jako několik hodin děje vecpaných do 101 minut, chvíli je to high school film, pak najednou horor, pak zase detektivka a pak zase filozofický film o globálním zločinu, pak zase high school film a tak dále. Naprosto nulové budování charakteru postav má za následek oddělení diváka od děje, nepomáhají tomu ani herci v hlavních rolích Nat Wolff a Margaret Qualley, kteří hrají v naprosto prkené poloze, bohužel to nezachrání ani Keith Stanfield, který se sice snaží seč mu síly stačí, ale s tímhle scénářem by nepohnul ani tank. Jediným světlým místem je tak Willem Dafoe v roli Ryuka, který je šikovně přenesen do role vládce smrti a jeho prezence na scéně je vždy působivá. Death Note je až nechutně uspěchaný film a naprosté scénáristické peklo, které jen díky Adamu Wingardovi neskončilo jako naprostý propadák i když mi nepřijde, že i on tomu dal 100% svého umění. Velmi zajímavý námět, který má spoustu nadějných okamžiků, ty jsou ale často představeny v trestuhodně krátké sekvenci, celé to pak působí směšně a ploše. Říkám to málo kdy, protože nejsem zastáncem zbytečného natahování příběhu do více dílů, ale Death Note by si zasloužil rozdělení alespoň na dva filmy aby ukázal svůj plný potenciál. 45% ()

P1tr

Whitewashing stranou, Death Note je kvalitní adaptací známé mangy a nabízí napínavý zážitek v nabitém tempu, při kterém není ani moc času vnímat příliš chyby, neboť přešlapy jsou vždy hned napraveny nějakým dalším, povedeným momentem. Film nejenže dokáže zabavit, ale prezentuje i spoustu zajímavých dilemat, které při sledování přinutí k zamyšlení. Trošku zamrzí, že se nepodařilo obsadit do hlavní role lepšího herce, neboť Nat Wolff má pár slabších momentů, ale povětšinou naštěstí funguje jako adekvátní doplněk zajímavého příběhu. ()

Soweek

Death Note byl a je jednou z nejlepších ( pokud není vůbec nejlepší ) kriminálek kdy stvořených.Spletitost, komplikovanost a propracovanost byla na nejvyšší úrovni a nyní se Netflix pokusil tuto 14 hodin dlouhou stopáž vměstnat do celovečerního filmu. Jestli to jde? Jasně, že ne. Ani zdaleka ne. Přesto ale musím uznat, že se Američané drželi předlohy celkem pevně. Pokud jste Death Note nikdy neviděli, rozhodně se na toto nedívejte, nemáte důvod. Pokud ano, funguje tento snímek jako mdlé osvěžení paměti. Zavzpomínáte, na staré znamé a na ty úžasné momenty, kdy každá epizoda končila úplným mindfuckem. ()

Kelly2502

Takto. Death Note anime je najlepšia anime aká bola kedy natočená o mange to platí dvakrát tak veľmi. Aj napriek tomu som sa ale snažil vnímať to ako relatívne samostatný film, ktorý si berie oproti mange len nejaký ten základ no....nie diky, Ktokoľvek písal scénar určite mangu nečítal a ani anime nevidel a ak hej tak je to netalentovaný čurák. Chápem, že vziať predlohu z ktorej vznikla anime dlhá prbližne 30 hodín a spraviť z toho dvojhodinový film je ťažké, ale zredukovať to najlepšie čo robí death note takým skvelým príbehom vrátane postáv a zredukovať to na úpné minumum plného toľkého klišé, že človek by až zaplakal to chce niekoho na úrovni Tommyho Wiseaua... Keby aspoň tá zjednodušená klišé verzia a zjednodušené postavy bez akejkoľvek hĺbky boli dobre spracované, ale ani to nie. Je to jeden veľký nelogický bordel, ktorý nepôsobí kvalitne ani ako adaptácia ani ako samostatný film. Medzi 1 a 2 hviezdami, prikloním sa však ku 2 pretože death note je stále srdcovka a dať čomukoľvek čo s tým súvisí menej ako dve hviezdy by mi zlomilo srdce Mrzí ma to o to viac, že Wingardov Host a You're next som si dosť užíval. ()

Melios odpad!

[SPOILERY ,samozrejme...] Presne ,ako som očakával ,nemá to cenu ani papiera ,na ktorom boli napísané mená obetí... Film neznalca anime predlohy ničím neohúri ,no zároveň ani neurazí. Ale Fanúšikov originálneho Death Notu tento film rozhodne pobúril ,vlastne sa ani nečudujem ,ani ja s tým niesom spokojný (vôbec niesom s tým spokojný!) ....Death Note je postavený na pravidlách ,ktoré sa musia dodržiavať inak sa celý LORE rozpadne ,a to sa práve stalo. Tak ,čo je na tomto filmu také zlé? Za mňa: 1. Zlé herecké výkony a obsadenie (Nat Wolf je ako Light nezaujímavý ,predvídateľný a strašne nesympatický) 2. Pravidlá Death Notu sú zmenené a zrazu je tých pravidiel ako sračiek (prečo ich je sakra cez 90 ,keď originál si vystačil tak s piatimi!!?) 3. Ryuk je nesympatický (ohľadne toho ,sú všetky postavy pre znalcov predlohy nesympatické ,ale Ryuk mal byť múdre hovado ,ktorý zaujme svojími drastickými rozhodnutiami a nepríjemným vystupovaním.....tu? Tu len sere Lighta...nič viac sa k tomu nedá povedať) 4. L je príliš precitlivelý (počas filmu sa správa ľahkovážne ,čo je vlastne aj Lightov problém ,ktory nám Adam Vingard neustále sral do ksichtu....okrem toho je L nerozvážny a extrémne horkokrvný....alebo ,ako to povedať... ,je síce pravda ,že v origináli môže vyzerať trochu bezcitne ako Light ,ale nieje tak hrozne prenáladovaný ako tu od netflixu) 5. Misa...teda Mia... (Prečo sa sakra volá MIA!!?)...Je totálny sociopat a vo vysledku tým ,že vymenili osobnosti hlavných postáv vyzerajú ešte viac debilnejšie a umelo 6. Miesto jednoduchých ukážok vrážd tu dostávame brutálnu vyvražďovačku ála. Nezvratny osud ,ako na bežiacom páse. Niekomu to nemusí vadiť ,ale mňa to vytočilo. (PROSTE HNUS!) 7.Light Turner (TURNER!? Ako vážne? Smith ,Jonson alebo Simpson už boli zabraté 😁 ? A čo Yagami? To znelo ,akože moc šovinisticky ,alebo čo? ) 8. (S prepáčením) Light je totálny ko*ot! 9. "Hardcore" hudba (Celkovo je vlastne hudba v tomto filmu klišé ,nepatričná a hlavne príšerná) No a 10? To je utnutý koniec....CHCEL SOM PROSTE VIDIEŤ LIGHTA ZDOCHNÚŤ OK!!? ... Ale ,aby som len nesral a nepindal ,nájde sa tu zopár scén ,ktoré boli pre mňa OK a originálne. Napriklad naháňačka Lighta a L (to som chcel vidieť aj v origináli ,ale nedočkal som sa :/ ). Ďalej napríklad L sirotčinec ,ktorý nám v anime len matne natienili.....a potom tu máme úplne odpadné scény ,ako napríklad scénu kde sa Light stretne poprvýkrát s Ryukom....LIGHT UŽ KONEČNE PRESTAŇ VREŠŤAŤ!!!! ....VERDIKT: A to som sa na tento film tešil a sledoval som ho od začatia tohto projektu. LIGHT NIEJE ZLO, NETFLIX JE ZLO!!! Po tejto recenzii idem zmeniť svoje hodnotenie anime z 3* na 5* ,pretože po dopozeraní tohto filmu mi prišiel originálny Light konečne sympatický! A skvôr ako mi začnete písat ,že som nevďačný a že to nejakú úroveň malo...tak poviem len: áno malo.....5 sekúnd a potom to Netflix zamietol pod koberec....S čistým svedomím vám tento film odporučit nedokážem a pozrite si ho na vlastné nebezpečie...teda ,keď chcete....a ,keď ma ospravedliníte ,ja sa idem vygrcať... () (menej) (viac)

iXtr3m3

Sľubný začiatok, sľubná veľmi sľubná prvá smrť, ale čo nasledovalo potom, hlavne linka medzi dvomi hlavnými postavami, tak to dovi dopo. Inak škoda potenciálu. ()

Corpsegrinder

Nacpat anime o 14 hodinách na pole hodiny a půl asi neni jednoduchý, úvod je možná až moc rychlej a film nemá šanci rozvinout pořádně některý linky, to co mělo v seriálu hlubší myšlenku je tady odsunuto pryč v rámci sekund. Hádám že ten film ale neni dělanej kvůli srovnávání. Samo o sobě to neni tak špatný, gore je překvapivě slušný a kouká se na to hezky, bohužel bych radši dal přednost Wingardově původní tvorbě neboť pecky jako The Guest člověku vždy sednou víc. ()

Mitin

Strašně těžko se to hodnotí, když člověk viděl Death Note anime. V seriálu byl na vše čas, boj mezi Kirou a L, postupné zjišťování toho, co vše zápisník dokáže a hlavně seriál nejlépe vystihl osobnosti Lighta a L.. Když člověk vezme v potaz, že film má omezenou délku a nenechá prostor pro porovnávání se seriálem, je film celkem slušný a rychle uteče. Mrzelo mi, že Ryuk ve filmu neplnil takovou roli jako v seriálu, naopak zde mi přišel Lightovi trochu na obtíž. Herci nebyli tak špatní, jak se mi zdálo z traileru a Nat Wolff nakonec mile překvapil. Na filmu jsem ocenil, že se tvůrci nebáli jednotlivé smrti pořádně vygradovat a některé jsou hodně na hraně nechutnosti, což diváka přinutí trochu uvažovat, že zabíjet neni taková sranda, ale realita toho, že se někdo rozprskne na chodníku, už taková sranda není. ()

janesX

Žial niekto sa tu chcel silou mocou presadiť, a tak vsadil na komerciu, vybral si priam geniálny príbeh a účelovo ho zmenil tak, aby zabral čo najširšie vekové publikum.. A tak svojou pažravosťou spravil pri tom niekoľko zásadných chýb: Chvíľku sa zdá že to bude veľmi vážne krimi (pravda, až kým sa neobjaví cca15-ročný vyšetrovateľ), potom sa tu nachvíľu niečo mihne pre hororových divákov no a vzápätí tu máme nával romantiky, načo si prídu hlavne malé dievčatá ktoré na to určite pôjdu aj do kina! Musím zmieniť aj hudbu, ktorá je pečlivo vybraná z lovesongov 80´ a 70´ rokov a niečo si tu určite nájdu aj seniori.. A teraz výsledok: to čo malo byť pre každého, je suma-sumárum pre nikoho. Vôbec sa nečudujem hodnoteniam ako napr. od LIVINGDEAD. Tiež som mal chvíľami nutkanie... ()

Henry007

Uspěchané. Převést seriálovou předlohu do filmu není jednoduché, zvlášť když se tvůrci snaží prodat hned několik dějových linií a postav na ploše hodiny a půl. Kdyby film trval o tu půlhodinku více, měl bych méně výhrad. Celá středoškolská linka je zkratkovitá - nejsou v ní dostatečně vykresleny postavy (Mia má cigaretu a je tudíž rebelka, Light je inteligentní, protože dělá domácí úlohy za spolužáky a oba se straní kolektivu). To nestačí na to, abychom si udělali jasný obrázek o jejich vlastnostech a životě "před deníkem". SPOILERY: Po získání deníku následuje nelepší část filmu, kdy Light zapíše první jméno. Na této rovině by film mohl fungovat jako středoškolská romance se zvraty. Dva teenageři ovlivňují své okolí/události ve městě. Jenže tvůrci se chtěli pustit do událostí z originálu a Light ovlivňuje celý svět tím, že zabijí teroristy. Zvlášť v dnešní době by tato linie unesla celý film. Linie však proběhne rychleji než Flash pomocí montáže. Nejen že tak nevidíme vývoj vztahu Light/Mia, ale také jejich vzrůstající zkušenosti s deníkem. Po nastoupení vyšetřovatele L se z filmu má stát téměř Nelítostný souboj mezi policistou a "zločincem". Není však vytěžena do maxima, protože přerod Light ke zlu/sociopatovi není vykreslen a to stejné platí o otázce dobra/zla, zda má policie zasahovat proti někomu, kdo zabijí teroristy a jak to vnímá společnost. Finále filmu ambiciózní, ale vyznívá vůči předchozím událostem nepatřičně. To vše lze přičíst uspěchanosti. Z námětu měli udělali minisérii. Každý díl by se věnoval jedné z těchto linií, s postavami by se divák více sžil a využil by se pořádně i Ryuk, který má ve filmu žalostně málo prostoru. ()

smetyl

Jediné, z čeho remake Death Note těží, je originální dějová kostra (která je však převzatá) a energické herecké výkony. Má své tempo, zajímavé zvraty a na spoustu scén se čistě z vizuálního hlediska prostě dobře dívalo. To však není dostatečné. Změna prostředí, žánru i motivů postav by mohla příběhu prospět, tentokrát se to však bohužel nepovedlo. Snímek vás ani zpoloviny neuchvátí jako anime. Americký Death Note je teen drama, které představuje vrcholné klišé a po několika měsících čekání jde jen o pouhý výkřik do tmy. ()

Dunadan

Je to pekne natočené, Margaret Qualley je krásna a Dafoe v úlohe Ryuka skutočne exceluje. Americký Death Note však s predlohou nemá takmer nič spoločné a mimoriadne dobre sa mu darí urážať všetko to, čo robí originál tak geniálnym. Wingard mangu/anime buď vôbec nepochopil, alebo mu iba prišlo celkom zábavné zničiť si kariéru. Úprimne ľutujem predlohou nedotknutých ľudí, ktorí dajú prednosť práve tomuto balastu s nulovým napätím. ()