V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

VasaX

Na Já, padouch jsem byl hodně natěšený, trailer jsem viděl několikrát, ale výsledek pro mě byl zklamáním. Za prvé, vše co bylo v traileru, je přeloženo ve finální verzi jinak. Všechny gagy v traileru jsou v samotném filmu mnohem roztáhlejší a nemají takový říz. Ale to jsem tak trochu po všech zkušenostech s českou distribucí čekal. Ale i samotný film nebyl tak úžasný. 70% všeho zábavného už ukousl trailer; dohromady se zbytkem to ale pořád nestačí na 95 minut. Takže se místy vplížila vata a s ní nuda. Zbytek se snaží držet nad vodou dívčí trio, především Agnes, a Mimoňové. Ve výsledku mám pocit, že jako kraťas by se mi to zavděčilo mnohem více. A co dodat k 3D zpracování? Pomyslná hloubka je sice fajn, ale tady bych se stejně dobře spokojil s digitální 2D verzí. Takže hvězdička navíc za 3D se rozhodně konat nebude. Naopak výsledek utrpí subjektivní hvězdičkou dolů za konečné zklamání. ()

drake31

ROZPRÁVKA ROKA Rok 2010 je strašne slabý na animované filmy (ešte som nevidel How to Train Your Dragon) takže konkurencia nebola moc veľká, i keď Ga'Hoole mal obrovský potenciál. Táto rozprávka je svieža, roztomilá (Agnes), extrémne zábavná a skvelo nadabovaná (Steve Carell a Russell Brand). Tých 5* čo s odstupom pár hodín udeľujem je hlavne za to že je to skutočne jediná rozprávka (tohto roku) ktorá ma dokázala úprimne pobaviť a vôbec mi nevadila tá klasická kopa klišé ktoré má v dnešnej dobe hádam každá rozprávka. Som veľmi spokojný s výsledkom a úprimne som ostal aj prekvapený s tohoto filmu. Môj rebríček rozprávok stále a neohroziteľne vedie Ratatouille ... no dobre zas taká pecka to nebola a tých 5* si nezaslúži ()

Timak

Pro mě jednoznačně překvapení podzimu. Za trochu ospalý a nudný začátek strhávám hodnocení. Jinak ale opravdu povedený animák a pokud by byl druhý díl, určitě si nenechám ujít ()

yeniczek

Film pro opravdu menší děti, ale je to tak roztomilé a pár dobrých vtípků se taky najde (poťouchle jsem se těšil, jak nikdo nebude řešit dopady ukradnutí Měsíce a byl jsem příjemně překvapen!), takže pod tři jít ani nemůžu. Děti z toho budou na větvi, pro nás a pro rodiče to je ten z méně vděčnějších filmů. ()

hroubek

Nejvíce odvázaný animovaný film tohodle roku se suprovou hlavní postavou Grua. Luxusní gagy ve stylu Toma a Jerryho nebo Pták uličník a kojot. A ty malí žlutý poskoci jsou super. Celé to působí vážně dobře, ale jakmile se začína hrát na vážnější roli je to slabší, ale pořád nadstandartní zábava. ()

Brain-D

Celkem slušnej animák. Čekal jsem sice větší nálož, ale nevyhl jsem se těžké citové stránce filmy, která tu podle mě být nemusela) ()

Danny F.

Náramně vtipný a zábavný animák. Ačkoli se Gru snažil být tím největším padouchem, v jádru je však dobrák a dalo se očekávat že se dá na stranu dobra, jelikož to z něj přímo vyzařovalo. Příběh je vcelku pěkný a animácké gesta jsou humorné. Nejvíc snad pobaví Gruovi ''fazoláci'' a jejich gagy a směšná mluva. 85% ()

MIGHTTREE

Zajímavý animák pro celou rodinu. Bavil až do konce. V animácích mám nejradši postavy deformované pro účel do zvláštních tvarů a velikostí. Tvůrci využívají všechny možnosti moderního animáku a přitom neztrácí své kouzlo. Opravdu povedený kousek, který se muže směle rovnat hitům v posledních letech. ()

ravalah

Zlute postavicky otravne, vtipy celkem nudne, nepocitane trapnych chvil. Kdyz tomu dam 3 za napad a peknou animaci, tak to muze byt film jeste rad. Je to pro me asi moc detske ()

Trustme

Smělý pokus vetřít se osvědčenými postupy mezi kralující dvojici animačních studií D & D (Disney-DreamWorks). Klasická snaha o vyvážení humoru a děje pro malé velké diváky. Hlavní postava, padouch Gru je tvořena do vizáže strýčka Festera (The Addams Family), jen nos má viditelnější. Zjevná snaha o zapamatovatelné postavičky, hlášky a rodinné hodnoty, to je vše co už kdysi dávno bylo nastoleno pro většinu animovaných příběhů. V modernějším pojetí těchto animáků se však stále přitláčí na pilu a tak humor, akce, narážky jsou více přizpůsobovány dnešním kyber-hyper dětem. Film srší vtípky a spoustou nenápadných srandiček (Gru-ray Disc...) odpozorování chování dětí a jejich neotřelosti. V příběhu jsem však očekával více toho padoušství a on Gru je vlastně takový neškodný zakomplexovaný muž diagnostikovaný freudovskou psychoanalýzou... Český dabing a J. Lábus v roli Grua není podle mě nejlepší volbou, jeho hlas je již natolik spojen s jinou postavou se kterou se už dlouho nemůže rozloučit (zženštilé Jů ze Studia Kamarád). Já, padouch patří k těm CGI animáčkům, které se povedly, ale neohrožují špici žánru. ()

zdenny

Trochu pohádkový příběh o tom, kterak jeden moc zlý pán prodělal proměnu v pána laskavého a hodného. A to díky dětem, které získal z domova proto, aby mu pomohly uskutečnit převelice zlý plán. Děti jsou ale děti a jsou velice nevyzpytatelné... Co se týče postaviček, tak velice roztomilí byli mimoni. Na film jsem se díval s celou rodinkou a musím říct, že jsme se opravdu každou chvíli smáli, což si myslím, že o to v těchto filmech jde především - pobavit. PS: Dopručuji divákům sledovat v jednotlivých záběrech opravdu všechny postavičky (i když to je někdy nad lidské síly), protože vám může uniknout legrační gesto některé z nich. ()

Andreas83

Vtipný a milí příběh, něco takového jsem si představoval. Mohlo se dostavit o něco víc vtipů a vypustit některé klišé ale asi by to poněkud zranilo dějovou linii , tak že nakonec spokojenost. ()

Sany33

V niekoľkých momentoch som sa pristihol , že sa smejem a to je na animáku takéhoto typu asi to najdôležitejšie. Hlavné postavy majú vybudované charaktery a príbeh tiež nestál za zahodenie. Jediné čo mi vadilo bola až nenormálna podobnosť so snímkou "Megamozog" z ktorej čerpal daný animák asi 80%. Celé príbehoví zvraty dejová línia a aj zavŕšenie je dosť okukané. Jasné, že rozprávky sa musia končiť šťastne ale nie ako 1000 ďalších rozprávok pred nimi za mňa teda na dané podmienky solídnych 52%. ()

VanTom

Na poměrně nevšedním nápadu stojí tento povedený a vtipný animák, největšího padoucha všech dob v hlavní roli často nevídáme. Navíc takového, který má duši čistou a milující jako málokdo z klaďasů. :-) Sbližování s milými holčinami dokáže "zahřát u srdéčka", nejenom Mimoňové skvěle pobaví a technické zpracování nezaostává za nejlepšími. ()

Eleanor05

Milý a roztomilý animák, který je zpočátku sice trošku rozpačitý, některé fórky jsou trapné a určené jenom malým dětem, ale když se rozjede, je to prostě zábava. Nehledejte obrovský přesah či moudré poselství, zato se tu vyskytuje originální nápad a sympatický hlavní hrdina. :) Silné tři hvězdičky. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)