Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa ACDCKL k tomuto seriálu (9)

Hra o trůny (2011)

5 z 5, seriál skončil a mě po 9 letech ukápla slza jako při posledním díle Lostu. Takový hit seriálového prostředí tu dlouho nebude, pokud vůbec někdy. Ať už čekáme na jakýkoliv Spinoff, už to nebude ono, poslední série tohoto seriálu, i když byla slabší, tak pořád měla svojí kvalitu, ale naučila zdejší lidi kritizovat každou maličkost a k tomu se budou vracet i u budoucího seriálu z tohoto světa. Zdejší plusy: příběh, napětí, bojové scény, zákulisní jednání, zrady, politika. Nelze tomuto seriálu nic vytknout, budeš mi chybět. Sbohem Písně ohně a ledu. ()

Dračí kámen (2017) (S07E01)

Velice spokojen, patří mezi ty lepší začáteční díly. Začátek dílu je naprostá bomba a pak je to celé takové uvítací. Arya se jeví zatím jako badass, snad na to brzo nedojede. Hezkých 4,5 hvězdiček, po zaokrouhlení 5*. ()

Válečná kořist (2017) (S07E04)

Tento díl je naprostá bomba, další reunited rodiny Starků, scénky z Dragonstone, druhá nejlepší bitevní vřava v seriálu (Battle of Bastards půjde překonat těžko), avšak nejlepší na celém díle je naprosto Drogon, ten si zabírá pro sebe konec dílu, víc takových momentů a fans budou slintat blahem. Kdybych mohl, dal bych něco víc než pět hvězd. ()

Drak a Vlk (2017) (S07E07)

Pro ty, co neviděli, tak prosím nečíst dále!!! Začáteční čtyřicetiminutovka je dialogová lahoda, když už to vypadá, že Cersei prohlédla, tak Vás vyvede z omylu. Odhalení pravého jména Jona Sněha je naprostá lahoda, svatba Rhaegara a Lyanny, válka založená na lži, soud s Malíčkem, postelovka Aegona a Daenerys a nakonec invaze mrtvých na jih. Ježiši, já jsem vyloženě zvědavý, jak to dají do šesti dílů osmé série. Speciální efekty jsou již na takové úrovni, že se smazal rozdíl mezi seriálem a filmem. HBO, ty teda válíš. Jasných 5 hvězd. ***** ()

Zimohrad (2019) (S08E01)

Z určitého hlediska jsou první díly posledních 3. sérií to slabší, následně pak se to rozjede ve velkém stylu, tak budeme muset doufat, prozatím to je jen o intrikách, politice a kecání. Zatím hezké 4*, ale čekám od poslední série mnohem více. ()

Rytíř Sedmi království (2019) (S08E02)

4* si to u mě drží, ale popravdě, druhá nejslabší epizoda seriálu a nejhorší na tom je, že oba díly jsou prozatím u poslední série. Nikdy předtím se vlastně neudálo nic v prvních dílech série. Momentálně je to furt o mluvení, mluvení a zase jenom mluvení. Žádný komplot, politická hra, prostě nic, některé postavy se chovají iracionálně. Avšak díl má i svá pozitiva, kterých je též docela dost a moje hodnocení si to zatím uchovává. Doufám ale, že třetí epizoda se ukáže jako ta nejdražší ze všech, jak nám tvůrci již slibují přes rok. ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03)

Čekal jsem víc, ultimátní bitva mezi dobrem a zlem celého seriálu má být megalomanská a epická. Tady tomu tak nějak něco chybělo, bitvu o Minas Tirith to ani prdem nepřekonalo. Avšak noční bitva měla své kouzlo, sice tam bylo někdy špatně vidět, co se děje, ale to přece tak má být. Logika velitelů v tomto díle pokulhávala, může mi někdo vysvětlit jízdní útok Dothraků do naprosté tmy proti hordě nemrtvých :D? Mohlo zemřít více postav, ale z mého hlediska je dobré, že ty důležitější postavy zůstaly, budou pořád hrát velkou roli ve zbývajících epizodách. Takové 4* si to uchová, ale dře to. ()

Zvony (2019) (S08E05)

Jsem rozhodně proti tomu, jaký se proti poslední sérii chytil trend. Asi je to moderní, všichni si dát #dalšíšpatnýdíl. Tento má své mouchy, ale to, že se jedna z postav zachovala proti vší logice a vypálila celé město, to je dle mého jeden z nejlepších momentů poslední série. Se zatajeným dechem jsem sledoval celou epizodu a ke konci dílu jsem byl příjemně znechucen z Daenerys, jenž konečně ukázala, co doopravdy je, Mad Queen. Ano, Jaime se taky zachoval nelogicky, ale sakra, vždyť on pro lásku k Cersei udělá naprosto cokoliv a teď se lidi divíte, že najednou otočí, láska k člověku prostě dělá divy a z lidí blbce. Epizoda byla i z dalších aspektů vymazlená, jen škoda, že Golden Company byla smetená z povrchu zemského během pár minut, mohla se ukázat víc. Za mě teda prozatím nejlepší díl poslední série a dávám 5*. ()

Železný trůn (2019) (S08E06)

Nevím, já poslední dva díly série považuji za to nejlepší, co tahle série měla. Ano, byli tam chyby, nelogičnosti, ale to, kdo se stal vládcem Západozemí, vím, že se o tom psalo v mnoha teoriích, ale kdo z nás si to myslel po celou dobu. Ať si člověk na poslední sérii nadává, jak chce, ale časem tu vznikne vákuum, kdy dlouho nebude takový hit jako je tento seriál. Budeme čekat na nějaký Spinoff, ale budeme se tu plácat po jiných seriálech a říkat, že to prostě není ono jako GOT. Za mě slza ukápla, 9 let je v čudu a budu muset čekat do zimy na Witchera a doufat, že to bude hit, i když v hloubi duše vím, že ne. 5* ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci